Petícia na zvysenie rodicovského prispevku pre rodicov

Quoted post


Hosť

#9

2015-06-18 16:46

Áno nech len zvýšia materiam príspevky, šak áno doplatia na to iba tí čo nemajú deti. Nechápem luxus na Slovensku byť doma s deckom 3 roky všade inde je to menej a prežijú to. To iba tu je zbytočný luxus byť doma s deckom 3 roky. Jasné zvýšia sa prídavky ale to čo a všetko s tým spojené zvýši na to nikto nekuká. Bude vyšia DPH ale nevadí, veď matky majú vyší príspevok zvýši sa hento alebo tamto nevadí lebo matky budú mať vyší príspevok. Nech vám to zvýšia ale bodaj by vám aj znížili materskú/rodičovskú dovolenku na 1 rok!!!! A zakázať vám ísť si privirobiť!!! Ste doma máte sa starať o decko a nie chodiť kade-tade do roboty!! Keď nemáte na to ako uživiť decko tak si ho nerobte!!!! Pekne by som znovu obnovil jasle a dal tam decká po roku a je to. A rodičia pekne do roboty!!! A spočítajte si koľko to za tie 3 roky je peňazí 12*380*3 = 13 680€ čo je myslím pekná suma peňazí !!! 

Replies

Adriana

#17 Re:

2015-06-18 17:27:38

#9: -  

 dobry den, nehnevajte sa na mna ale tento Vas komentar ma poriadne nastartoval a ak mate taketo zmyslanie tak ste pre mna , s prepacenim, dobry chudak pretoze od niekoho inteligentneho nikdy v zivote nic taketo nevylezie.


Hosť

#21 Re:

2015-06-18 17:44:11

#9: -  

 toto môže napísať len chlap 

 


Hosť

#22 Re:

2015-06-18 17:46:20

#9: -  

 Toto moze napisat iba hlupak, alebo clovek, ktory nikdy nepocitil nedostatok penazi.. Viete kolko stoja plienky?! Umele mlieko, ked mamicka nemoze kojit?! 


Hosť

#23 Re:

2015-06-18 17:48:43

#9: -  

 A viete, prečo chodia matky, ktoré sú na RD, si privyrábať? Lebo z tých smiešnych 200 eur sa skrátka NEDÁ vyžiť a postarať sa o dieťa! 

 


Hosť

#26 Re:

2015-06-18 17:59:00

#9: -  

 Mily pane. Presne tieto decka ako ste ich nazvali Vam budu jedneho dna pracovat nadochodok. Ten by ste tiez chceli mat 200 eur? Pripadne len jeden rok, ved aj dochodca si moze privyrobit. 


Hosť

#31 Re:

2015-06-18 18:13:41

prosim vas to co ste tu napisali za komentar?!aky je to luxus byt doma s deckom do 3 rokov?!,,,s akym deckom,vy ste voliaky cudny!!,,ked uz tak napisem s dietatom!!!dieta by malo byt aspon tie prve 3 roky doma s matkou,tomu sa hovori starostlivost o dieta ,ucenie ho zakladnych veci ,sediet,chodit,rozpravat,hrat sa ,spoznavat svet a kto iny ako matka mu to ma ukazat????otazka pre vas:vy mate vobec nejake deti?,lebo podla toho co ste tu napisali,myslim ze ziadne nemate a ani nikdy mat nebudete,lebo akosi u vas normalne citit nenavist jak k detom tak matkam!


Hosť

#33 Re:

2015-06-18 18:15:34

#9: -  

 netusim odkiaľ mate takú sumu!! Ked uz tak, tak 12*3*203

 

ked môžu dochodci a studenti zadarmo cestovať, prečo by matky nemohli mať o 100€ mesačné viac!!


Hosť

#34

2015-06-18 18:20:15

#9: -  

 


Hosť

#35

2015-06-18 18:29:14

#9: -  

Môj zlatý-tá keby v našom skur..enom štáte bolo viac jaslí tak trištvrte matiek by svoje deti dalo do jasiel a to už po pol roku miesto toho aby živorili z tej almužny čo nám dáva.Tak napr ja som zarábala pekných 800eur ale keďže neboli voľné jasle tak trčím doma.Je tiež rozdiel 250 eur na dve deti a 800eur ako zamestnanec.Od septembra sa konečne uvolnilo 1.miesto v jasliach a to som bola v poradovníku.


Hosť

#36 Re:

2015-06-18 18:34:39

#9: -  

 Vsade inde maju moznost dat dieta do jasli, u nas, je v niektorych mestach problem dostat do skolky i 4-rocne dieta, o 3-rocnom ani nehovorim. Sukromne jasle a skolka stoja tolko, ze vacsina pracujucich si ich nemoze dovolit platit.

Vsade inde vacsina zien pracuje na kratsi uvazok. U nas na zenu, ktora pracuje takto vsetci zazeraju a aj tak ocakavaju, ze za kratsiu pracovnu dobu urobi pracu, ktoru by inak urobila za riadny pracovny cas, len zaplatene dostane menej.

Tak o com sa tu teraz bavime? Vela zien by aj chcelo ist do prace skor, ale zial podmienky pre rodiny s malymi detmi na Slovensku im to nedovoluju. 

A este mi neda... som zvedava, kto vam bude robit na dochodok, ked ti, co na to nemaju, nebudu mat deti... Zial vacsina mladych rodin na Slovensku pri vypadku prijmu jedneho z rodicov nezije, ale zivori...

9

#38 Re:

2015-06-18 18:38:16

#9: -  

 Tento človek nemá pud sebazáchovy a vôbec to nie je človek ten takéto nevie napísať je to obyčajná sukura 

helena

#60 Re:

2015-06-18 19:33:51

#9: -  

 najdite si prosim zenu, co vam porodi dieta a na "materskej" budete vy - rok ci tri - to je na vas, potom sa prosim zapojte do diskusie znova. treba to zazit, potom kritizovat cely svet. dakujem za pochopenie.

Kvetinka

#62 Re:

2015-06-18 19:35:40

#9: -  

 Prepacte ale na tento vas komentar vam nemozem nic ine napisat, len to ze ste neskutocny zatrpknuty a sebecky kreten. To ako mozete napisat, ze nam netreba. Ak mate problem najst si zenu a urobit si dieta, tak sa nad touto peticiou nevyvrsujte !!! Maminkam treba pridat. Ja som dostavala matersku 430 euro a stacilo mi to na vsetky potreby pre mna aj pre maleho, no potom som padla na tu ubohu almuznu a bez bocneho prijmu, kde predavam ojazdene handry, by som nevyzila.  Snazime sa vychovat slusnych ludi. Nie takych ako ste vy. Nechodime po vyletoch, nechodime do kina, na rozne akcie. Maximalne raz za mesiac naskriabem na nejaku zabavu. A vy mi tu budete trepat, ze nam to staci? Skuste zit mesiac-dva iba z 230 euro a potom tu piste !!! To nepochopi ten co to nezazil !!! Dokonca moj priatel to chape. Chodi do roboty, plat  ledva 500euro. Som slobodna maminka a snazim sa vyzit s tych penazi. Privyrabam si ako sa da. Z domu. Nieje to ziadna slava. Musi mi pomahat cela rodina, aby sme vyzili. Ja by som nechala rodicak do 6tich rokov, bo aj skolka nieco stoji. Ked som porodila, tak po mesiaci som dostala od statu na prvu vybavu ledva 900 euro. A za to mam kupit vsetko pre dieta? Ved to vsetko stoji raz tolko.  Preto nechapem vasu tupost.

Stat urobil zadarmo vlaky pre studakov a bohvie koho este !!! TO BOLO NACO DOBRE??? A preco stat nema peniaze na nic??? LEBO VSETKO CO STATU ZARABALO PENIAZE, TAK STAT PREDAL  SMRADOM DO ZAHRANICIA !!!  Tam je ten problem. Nie tam, kde vziat peniaze na vacsie rodicaky. A ja by som najviac vzala slobodnym a dobrovolne bezdetnym, ktory su taky ako ste vy!!!!!


Hosť

#70 Re:

2015-06-18 19:50:42

co ste vy za chudaka bezcitneho vy vobec viete co je to starat sa o dieta? dat mu vsetko co potrebuje uplne jednoduche veci ktore patria k zivotu dieta?ja na takeho cloveka nemam slov iba pipipipipi. neviem naco tu pisete ked sa to vas vobec netyka.

 

Boba

#78 Re:

2015-06-18 20:17:09

#9: -  

 si obycajny hlupak ktory pise uplne nezmysli nech sa paci zi z 203 eur na mesiac plat vsetky poplatky u lekara plat za lieky v lekarni kupuj plienky a umele mlieko ked bohuzial matka nedojci co podotykam mlieko je drahe mesacne plat dalej poplatky seky inkaso a byt ...nevies o vychve a potrebach pre dieta absolutne nic tak nekomentuj to comu nerozumies 


Hosť

#85 Re:

2015-06-18 20:32:45

#9: -  

 toto môže napísať len chudák, ktorý nikdy nepocítil materskú lásku,... nechcela by som mať nič spoločné s takým chudákom, a asi aj preto radšej nemá deti,...

Maminky

#97 Re: REAKCIE NA PANA CISLO 9

2015-06-18 21:08:59

#9: -  

 

• kokoooos, iba sa mi krvný tlak zvýšil....
53 min. • Upravené • Páči sa mi to


Tak to je riadny chuj ... Asi nemá deti chudák a s týmto názorom mu ich ani nikto neporodi ... Asi ma osobne problémy panko ... Neprecital si on omylom koľko dostávajú matky na materskej v nejakej inej krajine ???


Hosť

#105 Re: jl

2015-06-18 21:15:02

#9: -  

 

Katka5566

#107

2015-06-18 21:16:17

A ty si odkial sa zamysli co sem pises.Ty bud fetujes alebo si na nejakych tabletkach.Nevadia ti tie rozkradnute peniaze v tomto state.Co kradnes s nimi ked mas nazor ako nepricetny.A kto teba robil potom dvaja homosexualy?Co s tebou nrbola matka na rodicaku...a este sa ta spytam ak nebudu zeny ktore sa ridne dokazu starat o deti rodit kto bude robit na tvoj dochodok?


Hosť

#168 Re:

2015-06-19 08:54:30

#9: -  už dávno som necitala väčšiu volovinu . Keďže žijeme na Slovensku nemohol by si v tom prípade nikto dovoliť mať dieťa. Kto to písal je asi impotentny a komplex si tu riesi nejaký cvok. Žena co je domma s dietatom je plne vytazena a keď sa pridrzi zdravotný stav dieťaťa a nieje možné ísť si privyrobiť tak co nech sa trapi . ! Nie každý ma 1000€ mesačné , nevyjde vzťah a žena žije z 226€ nech sa paci milý pán mozte si vyskúšať takto žiť ! Dostanes 200€ vyzivne a zi ! Kupuj oblečenie pre dieťa , vyzivu , byt atd. PRECO BY NASIM DETOM NEMOHLO BYT LEPSIE ? prečo sa majú malde rodiny stále trápiť ? Ves štátu odvadzame dosť veľké dane ! Tak tu netrep . Pipoviny !!!!!

 


Hosť

#170 lenze moj zlaty tie jasle su tak drahe ze na to ten ubohy rodicak nestaciRe:

2015-06-19 08:59:33

#9: -  

 


Hosť

#194 Re:

2015-06-19 09:56:31

#9: -  

 Sme tipická slovenská rodina na dedine drahý dochádza do práce 30 km každé ráno vstáva o 4tej do práce domov príde najskor o štvrtej niekedy aj o 8mej večer  výplata ako inak  400€ z čoho minimálne 100€ precestuje ostáva 300 € na zaplatenie poistky inkasa samozrejme pôžičky ( rozmýšľam či sa nájde rodina ktorá požičku nemá alebo nič nespláca a hlavne ak má malé dieťa ) no a čo ostane z tých 300? no prd ešte z toho rodičovského musím doplácať nakupiť stravu hygienické potreby a poprípade lieky a občas aj nejaký ten výdobitok ako je  lízatko či keksík pre moju princeznú. V auguste mi končí rodičovská a ja mám hlavu v smútlu pretože škôlku otvárajú najskor ráno o siedmej čo by som v potencionálnej robote mala už hodinu zarezávať a tu nastáva problém kto mi odnesie dieťa do škôlky a kto ho vyzdvihne? Ako prepáč ale mamina mi zomrela takže asi nezoberiem malú že púod ideme k starkej a nechám ju 10 hodín na cintoríne... otec odchádza do práce ráno o piatej  a tiež mu malu asi nedám že na ja musím ísť tiež do roboty....Okej jasné v iných krajinách je kratčšia doba materksej ale v iných krajinách majú vo väčšine jasle pre malé deti hned pri práci alebo  proste v práci aj detský kutik a taká kojaca matka môže odbehnúť nakojiť dieťa  atď proste majú ktomu prosposobené prostredie že zamestnávaju aj matky ktoré majú malé dieťa.... Takže áno mne by tiež vyhovovalo keby som mohla po roku ísť do práce zobrala by som malú zo sebou nechala ju v jasliach kde by sa mi o nu starali v príapde potreby by som mohla odbehnúť nakojiť a ísť dalej makať a konečne by som žila a nie živorila....


Hosť

#195

2015-06-19 09:57:12

#9: -  

 Že sa nehanbis niečo také povedať matkavy aj dala svoje dieťa do jasly a išla zarábať keby že jasle nestali viac ako príspevok aj prídavky dokopy !

 


Hosť

#203 Re:

2015-06-19 10:11:10

#9: -  

 Tak toto napise len obycajny primitiv co ma plat 2500 e.A hladi len na seba.to ako urcite jeden zo slovenskych inteligentov.


Hosť

#214 Re: sprosty KOKOT na ktoreho jeho MATER urcite nemala cas a preto zneho vyrastol takyto UBOZIAK.

2015-06-19 10:37:23

#9: -  

  •  

Hosť

#229 Re:

2015-06-19 11:32:20

Nie magor ale korunovany magor ten co nieco tak hlupe vypusti z papule!!!nase deti budu robit na tvoj idiotsky dochodok ty .... !!!


Hosť

#259 Re:

2015-06-19 12:44:45

#9: -  

 No fuj sa hanbit mozete ze ste daco take vypustil zo seba...

 


Hosť

#276 Re:

2015-06-19 13:17:55

#9: -  

 

Kika

#290 Re:

2015-06-19 13:55:05

#9: -  

 zo srdca vám želám, aby ste NIKDY žiadne dieťa nemal!


Hosť

#294 Re:

2015-06-19 14:07:41

#9: -  

 S petíciou nesúhlasím, dokonca som zásadne proti. Ale toto je už aký blud: "Áno nech len zvýšia materiam príspevky, šak áno doplatia na to iba tí čo nemajú deti."

A čo hovoríte na to, že v preibežnom dôchodkovom s. aj bezdetní dostávajú dôchodok z daní detí tých, čo ich mali? Mimo tému, ale ja by som navrhoval, aby časť dôchodku dostávali ľudia z daní svojich vlastných detí. Kto nemá deti, nedostane nič. Však celú výplatu mal len pre seba. Mohol si šetriť.

Ešte sa vám zdá, že na niečo doplácate?

ja

#297 Re:

2015-06-19 14:14:42

#9: -  

 Vazeny pan/ pani ja som na odvodoch pre tento stat odviedla za posledne 3 roky prace pred nastupom na md/rd viac ako dvojnasobok uvedenej sumy...mam si pytat spat dph alebo nejaky iny "poplatok"? Dieta potrebuje matku na zdravy vyvoj este dlhsie ako uvedene 3 roky ale vam sa zrejme neuslo materinskej starostlivosti lebo vam chyba akakolvek empatia....ked budrm zit v inom state budem sa musiet zmierit s podmienkami daneho statu. 


Hosť

#302 Re: simi

2015-06-19 14:25:15

#9: -  

 Ty chuj sebecky


Hosť

#322 Re:

2015-06-19 15:00:00

#9: -  

Mala som pripravenú trocha obšírnejšiu reakciu na tento komentár, ale škoda môjho času na takéhoto primitíva. Len jedno: škoda, že takto nezmýšlala tvoja MATER a porodila DECKO ako si Ty. Hneď by bolo o jedného sedláka menej a svet krajší.


Hosť

#326 Re:

2015-06-19 15:14:13

#9: -  

 Velmi hlupy clovek toto pisal! 


Hosť

#341 Re:

2015-06-19 16:59:04

#9: -  

Ty pako teba Asi drbli hneď jaslí ked si taky zatrpknutý sa pozri ci sa odvádza z výplat ľudí na Morgosov 

lulu

#352 Re:

2015-06-19 18:19:41

#9: -  

 vidím, že si veľmi zakomplexovany/a.... deti isto nemáš.... a dúfam, že ani nebudeš mať....Pretože takýchto debilov ako si ty tu nepotrebujeme

dancul

#353 Re:

2015-06-19 18:31:30

#9: -  

 tak ty si iny dement a ked sa ta to netika tak sa ani neozivaj.....


Hosť

#354 Re:

2015-06-19 18:33:45

#9: -  

 Jasné, mamičkám nedáme...ale cigáňom môžeme pridať, postaviť domy doplácať na nich...Bože takýchto debilov len zbožňujem...

 


Hosť

#356 Re:

2015-06-19 18:42:31

#9: -  

 som v soku ten co tu napisal nieje normalny !!! ale asi ma vo vajciach vodu ked zavidi zenam! chodte sa liecit!

 

Nasrany

#358 Re:

2015-06-19 18:49:05

#9: -  

 Zatlieskajme KOKOTOVI . To ze cigani dostavaju byty a podporu cely zivot to je OK , a ze NASIM ZENAM by sa mohlo nieco zvysit uz v poriadku nieje ??? Si obycajny PRASPROSTY HLUPAK ak mas takyto nazor .


Hosť

#365 Re:

2015-06-19 19:39:38

#9: -  

 A na tvoj dôchodok kto výroby peniaze? Aj to moje decko, ty primitív.

mirmar

#386 Re:

2015-06-19 22:14:52

#9: -  

 Žila som 6 rokov v zahraničí,bola som tam do konca aj na materskej,tam kde som bola je materská 1 rok,ale kráľovská materska 85% z hrubého platu,este vám aj zamestnávateľ vyplatí na začiatku materskej sumu 3- och platov,potom sa dá ísť ešte na 1 rok na podporu,ktorá tiež nie je malá,čiže žena ostáva doma s drobcom a kopcom peňazí 2 roky,podotýkam za ten čas vám držia flek V zamestnaní,prídavky sú perfektné a jasle? Tie sú na každom kroku,takže áno V zahraničí je to jednoduchšie a rozdiel so Slovenskom? Môžem porovnať keďže sme sa sem vrátili,materská 8 mesiacov,aj to len 65% z platu,prídavky no aby sa nepovedalo a potom do 3- rokov rodicak ktorý je úplne že smiešny. Na Vašom mieste V zamestnaní už na druhý deň sedí niekto iný. Jasle V okruhu 25 km nie sú ani jedny, škôlka? Malého mi berú až ako 3,5 ročného,takže pol roka budem bez príjmu keďže aj moji aj manželovi rodičia sú zamestnaní a nemám kde dieťa nechať. Úplná paráda V tomto štáte a najväčším gólom sú ľudia ako ste vy,ľudia ktorí si niečo niekde prečítajú alebo počujú,ale nikdy to nezažili na vlastnej koži. A inak k tej sume cez 13 000 eur za 3 roky s dieťaťom doma,ja som dostala za ten rok na materskej V zahraničí cez 14 000 eur,opakujem za 1 Rok + prídavky + ďalší rok podporu skoro v polovičnej sume ako matetsku,,tak o čom sa tu bavíme? Na Slovensku je to des!!!!!!!!


Hosť

#393 Re:

2015-06-20 06:13:35

#9: -  

 toto može napísať len človek ktorému nič nechýba a nevie čo je to preratavať kazdy cent 

milý pane my zijeme aj s vyplaty aj s rodičovského a musime dobre rozmyslat aby sme vobec prezili 

tak nech to neriesi niekto kto o tom nemá ani páru 


Hosť

#395 Re:

2015-06-20 06:43:10

#9r: -  

 To co pisete prepacte je chore. Tiez som robila a platila dane. Ok .dajte mi skolku !! zaplatte z 380 eur platu 500 eur  sukromnu + stravu a k tomu este kde mate byvanie druhe dieta skoluva stravu. Ja som mala robotu len tento posraty stat vsetko dodrbal.

 


Hosť

#401 Re:

2015-06-20 07:32:35

#9: -  

 vidieť že nemáš deti ty chudák najväčší na svete


Hosť

#407 Re: ty si magor

2015-06-20 09:27:12

#9: -  

 

Lenka

#428 Re:

2015-06-20 18:05:44

#9: -  

 si idiot keď štát obnovy jasle ze od jedného roku dieťaťa tak stat by musel platiť jasle učiteľky stravu a tak .... ta ze zbytočne peniaze lebo v jasliach deti nevychovaju tak ako my mamy resp. Rodičia . Teba asi vychovali v jasliach preto ti je*e na hlavu také decko ako ty by som nechcela ja byť tvoja mama tak sa za teba ani nepriznam .....mala si to roZmyslieť kým sa dalo .... skús žiť za 200e ani sám nevizijes a nie to ešte s dietatom..... 


Hosť

#433 Re:

2015-06-20 18:49:11

#9: -  

 Sa spamataj !!!!! Az raz budes mat deti tak si potom toto svoje hlupe komentovanie precitaj pretoze netusis o com pises !!!!

matka

#441

2015-06-20 21:01:55

#9: -  tak teba asi ta mater ako si ju nazval/a ani neporodila asi si rovno spadol/a z duba nemal ťa kto vychovať lebo toto normálny človek čo ma rodinu a má prečo žiť nenapíše prajem ti v živote veľa šťastia lebo určite ho potrebuješ keď si taký frustrovaný.......žiješ na Slovensku tak tu dostávaš aj taký plat a podmienky v zahraničí je iný plat pre otcov a iné podmienky keď sa matka vracia do práce sa zobuď z toho sna...

 


Hosť

#442 Re:

2015-06-20 21:25:05

#9: -  

 Vy čo ste za debila... Ja by som tiež rada začala znovu pracovať ale to by v tejto republike museli byť jasle a škôlky minimálne na takej úrovni ako sú aj V iných vyspelých štátoch... A nie také kde po prvé nieje miesto a po druhé sú pod úroveň... Moje dieťa bude mať 3 roky v apríli a keď mi zoberú do škôlky tak bude mať takmer 3,5 lebo berú iba v septembri ak tam človek nemá známosť.. Idiot tak si spočítaj keď ti to tak skvele ide,že ešte polroka budem s príjmom 23 eur na mesiac..

Džanesa

#465 Re:

2015-06-21 15:49:31

#9: -  

 toto napíše len uboziak.keby som mala vyššiu matersku,tak nie som nútená robiť.evidentne si riadne zakomplexovany-á.nemáš ani šajnu čo je to vychovávať dieťa


Hosť

#466 Re:

2015-06-21 16:44:23

#9: -  

 toto bol taký komentár že sa rozum zastavuje asi každému čo máme deti.toto napísal človek čo ma dosť peňazí nato uživiť dieťa že nepocitil čo je nedostatok peňazí. alebo človek čo nemá deti A nevie čo to odnáša. 


Hosť

#468 Re:

2015-06-21 19:09:01

#9: -  

 Moj syn bude mat dva roky. Od jedneho musel ist zial do jasliciek a ja do prace. A ja sa budem este dlhe roky bat ze som sa mu dostatocne nevenovala a vyrastie z neho taky dement ako vy. Boze nedopust!


Hosť

#524 Re:

2015-06-28 12:25:26

#9: -  

 Vy ste ale idiot!!!!!!!!!!!!


Hosť

#529 Re:

2015-07-09 13:58:29

#9: -  

 tvoji rodicia maju aj ine deti ci len takeho idiota akym si ty?!!!!!!!

Sani 453

#560 Re:

2015-09-30 21:57:20

#9: -  

 Hmm..s casti mas pravdu len si to nenapisal dobre.problem je ze nie su statne jasle ako volakedy a preto stat dava tych 200 nieco do 3r ked dieta ma ist do skolky statnej -ma ist este neznamena ze budu kapacity.na zap je materska napr rok ale 100% platu.na co tu mozeme zabudnut.

A teraz ked sa zamyslim.max materska je 830e cca.preco ak si zena odvadza viac dostane len maximum?a zvysok ide kam?preto sme dieta dali od roka do sukr jasly koli peniazom.ale tu je dost rodicov ktori nemaju dobry prijem a preto niektore potiahnu aj 3x2 za sebou tak ano potom je 200e malo.to ze maju byt matky s dietatom 3roky neviem odkial maju ja som bol tiez rok a potom do jasly a to za zlateho socializmu!! 

Dajme 18 mesiacov 100% z prijmu bez obmedzenia vysky prijmu a statne jasle.v konecnom dosledku by to bolo pre nas vyhodnejsie ako platit sukromne za 400e

.jeden cas pani pi tomanova znizila prispevok na 80e pre pracujuce matky teda tie ktore nesedia doma a makaju a davaju do systemu viac a platia sukr jasle.a bolo celkom ticho pretoze vacsiny sa to netyka.

Inak v cz sa to da vybrat myslim do 1roka celu sumu

 

mmiii

#592 Re: :(

2016-07-07 10:11:32

#9: -  

 Jasne ucitelom mozu dvihat kazdy mesiac stale strajkuju a stale im je malo a takysto sedia len na zadku lebo dieta pride zo skoly a aj tak sa s nim musim ucit. Tak preco im sa dviha a ich robotu aj tak doma odvadzaju matky. Viete co je vobec slovo mama ??? Vy si  to predstavujte po roku supnut dieta prec do jasli a o ine sa nezaujmat. A co ked to dieta mamu potrebuje. Mam 3 rocneho syna od septembra ide do skolky ale nepohne sa odomna ani na krok tak ako odtrhnut dieta od matky?ja si myslim ze este aj tri roky je malo. A ten vas nazor je absolutne hlupi a bezcitny. Clovek bez srdca niekto si napcha vrecka tisicami za nic a niekto zivori zo 200e ale vsak jasne maminky strajkovat ist nemozu co.nechaju dieta tyzden hladne?alebo mesiac neprebalene lebo nieje na plienky?jasne ze nie tak mi tu nevravte take hluposti

niks

#597 Re:

2016-07-07 11:54:48

#9: -  

Nehnevajte sa na mňa, ja nemám dieťa ale vychovávame synovca od malička ...
áno inde je kratšia materská ale zabudol ste spomenúť, že v iných štátoch majú aj 1000e na mesiac ... 
známa má bábo vo Francúzsku po 3 mesiacoch skončila materská ale dostala na mesiac 2000e všetky príspevky dokopy...dostala byt od štátu ako slobodná matka + príspevky na dieťa +  príspevky na bývanie + na stravu a tak ... ide do jasiel ale hradia jej to ...aj na SVK hradia jasle ale ešte si nosíte plienky a tak na dieťa ... 
na Slovensku dostaneme veľké H... matka sama 240 zaokrúhlene na dieťa, byt nikde ... tak je rada ak si vie ísť aj privyrobiť ... 
a keď je matka sama ... otec zaplatí výživné každé 3 mesiace aby ho nemohla udať ... a stojí to na mieste a matka sa môže aj pretrhnúť ... 


Hosť

#625 Re:

2016-07-08 08:12:46

#9: -  

 zakomplexovany debil!!!! Ved ano,su len 1rok na materskej,ale urcite nie s 203€,idiot!!! 


Hosť

#626 Re:

2016-07-08 08:29:30

#9: -  jebo co na to povedat....

 


Hosť

#629 Re:

2016-07-08 10:39:53

#9: -  

 no inteligent sa ozval ako mozeme dat dieta do jasy po roku???  a tie jasle kto bude platit tiez stat nie?? to uz nestoji peniaze? co ak mamicka koji? deti su male len raz treba si ich uzit a vychivat naco si potom ludia robia deti ked ich ma vychovavat niekto cudzi???  vidiet ze ste este neni rodic a ak aj budete dopredu mi je luto vasho dietata hawk

Emi

#638 Re:

2016-07-08 11:34:55

#9: -  

 To tvoja mater mala drzat nohy prisebe!! Alebo ta utopit! Takeho chrapuna!! Zazobanev vydrbany!! To tebe treba dat 203€ a dat ti 2 deti nastarosti ci by si vyzil!!! Drbicek!!


Hosť

#652 Re:

2016-07-08 16:14:14

#9: -  

 to napíše len ten co nema deti!!!!Po prve ked mudrujes o jaslach a školke tak keby si mal alebo mala vies ze tieta je tam problem dostat!a po 2 dieta stojí vela a ked je na 3000platy tak preco nie je na rodicak?vypocitaj si kolko je 3000x12 a plus odmeny a potom mudruj!!!!


Hosť

#676 Re:

2016-07-09 07:19:29

#9: -  

 Ani teba nemala mater mať takého hlupáka treba hľadať. 

;boba

#682 Re:

2016-07-09 09:35:57

#9: -  

 Ty blbe tupelo kde je kolko??Vsade mas aspon 2 roky ale s tym ze sa ti skrati mat.a dostavas viac.penazi vo Viedni??1500 a na SVK 200e??sa zobud presne toto moze napisat ten kto nema deti! TY SAM NEVYZIJES Z 200E  TAK SKUS UZIBIT ty seba dieta zaplat byt popripadne hypoteku ty dement!!

martel

#699 Re:

2016-07-10 13:56:49

#9: -  

 ked budete mat svoje, inak budete pisat. Dufam ze bojovnost vam ostane - budete ju potrebovat!

Maria

#704 Re:

2016-07-11 08:50:26

#9: -  

 Ty uz musis byt aky magor. Asi si nikdy nepocitil co je to laska a asi preto ani nemas deti. Vies si prrdstavit co stoji vychova dietata? A ked si taky mudrlant co ty sam nemas zasluhu aby sa obnovili jasle?? Spadne ti raz hrebienok karma je zdarma a ty pocitis co je tl zit z 203e. Tie decka ako to ty vravis ti raz budu robit na tvoj dochodok. Bud to nemas v hlave kompletne alebo si jeden z tych prizivnikov co sedia doma a maju peniaze za nic.. Takemu by som ani deti nepriala....

Tento príspevok bol odstránený jeho autorom (Show details)

2016-07-14 15:09:29


Re

#751 Re:

2016-09-30 01:13:58

#9: -  

 Vy sa chodte dat liecit, nie ste normalny!!!!!!!!!

Helena Danihelova

#754 Re:

2019-04-09 11:17:44

#9: -  

Tak toto je sila obycajny kreten, neviete si ani predstavit co je to vychovat dieťa,určite ich nemate inak by ste sem taketo veci ani nepisal