Petícia na zvysenie rodicovského prispevku pre rodicov

Kontaktujte autora petície

Táto diskusná téma bola automaticky vytvorená k petícií Petícia na zvysenie rodicovského prispevku pre rodicov.


Hosť

#401 Re:

2015-06-20 07:32

#9: -  

 vidieť že nemáš deti ty chudák najväčší na svete


Hosť

#402

2015-06-20 08:27

Lebo z takej sumi sa needa vyzit nech si to skuusia ty co taku sumu schvalily oni bx nevyzili ani z minimalnej mzdy!!!!
Zlatina

#403

2015-06-20 08:40

Nikdy by som takúto petíciu nepodpisala... Aj  keď mám deti... Uz len kôli "rómskym" občanom ktorí by toto zneužívali až do takej miery že zachvilku by na SVK neostal ani jeden biely a "ONI " by boli premnožení .. Je mi ľúto že tým musia trpieť matky ktoré sa musia samé starať o deti... Zažila som to ale postavila som sa na nohy aj bez pomoci iných... Pomaly ale šlo to. Tu sa treba hlavne zamyslieť nad tým čo je v tomto štáte potrebné v prvom rade zmeniť... Od základov... Aj keď mam dôvod obávať sa že tu to nebude nikdy fungovať tak ako napríklad v Rakúsku, Nemecku... Atď....  


Hosť

#404 Re:

2015-06-20 08:41

#400: -   no chvalabohu, ze tam toho milacika nema cely mesiac, mozno ma tu zvysnu cast mesiaca normalne jedlo a nie hluposti!!! ale ak krmis dieta sajrajtami typu cukor+ecka+zahustovadla+voda, lebo to je milacik, tak si hlupa matka, ktora nevie zabezpecit dietatu plnohodnotnu stravu, nutricne primeranu jeho poziadavkam, stat za tvoju nevedomost nemoze... jogurtovac stoji do 10 eur - jednorazova investicia, liter mlieka mas na jogurty na tyzden a viac nic nepotrebujes!!!!!!!!!!!!!!!!! kazdy den moze mat dieta kvalitny jogurt, s kulturami, ktore chrania a obnovuju crevnu floru - tym padom imunitu a bez konzervantov.... ale hus je hus, este aj gaga do blba


Hosť

#405

2015-06-20 08:44

Nakoľko žijem sama s dcérkou a naozaj je potrebné aby sa zvýšili prídavky.Veľa ľudí si jednoducho dieťa nemôže dovoliť.Ved tá suma čo štát dáva je smiešna!

Hosť

#406

2015-06-20 09:09

Urcite suhlasim, sama mam dve deti a to co dostavam ani zdaleka nepokryva to co vsetko potrebujuma manzel ledva vyrobi na zivobitie a ucty

Hosť

#407 Re: ty si magor

2015-06-20 09:27

#9: -  

 


Hosť

#408

2015-06-20 09:46

Nech zvýšia rodičák ale nech sú nejaké opatrenia proti tomu. Mám kamošku čo má 25 rokov a od 16 rokov rodí každé tri roky lebo ona nebude chodiť do roboty, nech sa o ňu štát postará. Neskočila ani SŠ lebo ju to nebavilo tak radšej rodí deti. Tak nech zvýšia iba tým čo fakt sa o deti starajú a majú ich preto lebo ich chcú a nie preto lebo nechce sa im robiť a takto majú aspoň nejaký príjem. 


Hosť

#409

2015-06-20 10:42

aj matky ktoré niesú zamestnané si zaslúžia rovnaké finančné ohodnotenie ako zamestnané. Tiež rovnako potrebujú vyžiť a nie úmyselne prestali robiť,vláda by sa nadtým mohla zamyslieť,aspoň nadtým aka bola porodnost predtým vysoká kolko mali všelijake výhody mladé rodiny a teraz porodnost klesá,každá žena radšej pojde pracovat akoby mala byt na materskej ...

Hosť

#410 Re:

2015-06-20 10:44

#403: Zlatina -  

 suhlasim s Vami :-)


Hosť

#411

2015-06-20 10:44

Lebo mam dvojicky a dostavam 300 eur zcoho neviem zit

Hosť

#412

2015-06-20 10:45

Banánová republika, všetko je tu tak, ako nemá byť. Pľujem...

Hosť

#413

2015-06-20 11:08

Tuto peticiu som podpisala preto pretoze som slobodna mamicka s dcerkou a druhym babom na svete mam sice priatela ale z toho co zarobi zaplatime hypoteku, naklady na domacnost a sebe nic pretoze chceme aby nasa dcera mala vsetko co potrebuje pre zdravy east a vyvoj, druhe dietatko na ceste a z tejto almuzny uzivit dve deti.... prosim uvedomte si ze tie peniaze nie su na zabavu ale pre nase deti!!!

Hosť

#414 Re: Re:

2015-06-20 11:22

#404: - Re:  

 Podla mna bolo ten milacik napisany obrazne. Slovo "milacik" u nas pred vyplatou zahrna syr salamu pastetu a aj to obycajne mlieko. Skratka ked je chladnnicka prazdna tak si deti pytaju jest. A co im mame dat? Prosim nechytajte sa slovicok. A mimochodom aj obycajny milacik stoji  v prepocte na koruny viac ako dost a ja osobne ho mojmu dietatu neviem dopriat. Po prvom by pytal hned druhy (jeho obsah je asi tak 3 male lyzicky)


Hosť

#415

2015-06-20 11:32

Odkedy sa nám narodila dcérka, rozmýšľame nad každým eurom, nemôžeme si dovoliť kupovať jej všetko, čo si dieťa v jej veku žiada, oblečenie máme od známych, iba občas jej kúpime nové, hračiek má len pár, jedlo varíme doma, žiadne reštaurácie nehrozia, stále sledujeme akcie v supermarketoch a nákupy oblečenia pre seba, či dovolenku alebo niekam von sa najesť môžeme rovno zabudnúť. Som učiteľka a cítim sa niekedy ako na okraji spoločnosti, keď som sa stala mamičkou a nedokážem do rodinného rozpočtu nijako prispieť, len tou smiešnou sumou... Malo by sa s tým už konečne niečo robiť, pretože naši manželia trávia väčšinu času v práci, aby uživili rodinu a s rodinou ani nie sú, niekedy sú nútení odísť pracovať do zahraničia, len aby zarobili viac a dohnalo sa to, čo chýba v čase, keď manželka nepracuje...

Hosť

#416

2015-06-20 12:15

Lebo suhlasim s autorom a sama som presne v tej situacii, dve deti a 250e na mesiac-? Kto mi doplati na najom a kto mi da na stravu, oblecenie??

Hosť

#417

2015-06-20 12:16

Mam dcérku ktorá len teraz mala 3 roky neviem si predstaviť vyžiť len z materského príspevku preto obdivujem mamičky ako z neho vyziju zaplatia poplatky dietatu mlieko plienky atď. Mať dieťa je obrovská zodpovednosť nielen jeho výchova ale aj zabezpečenie na slušný.život preto sa znížila populácia bez pomoci štátu to my rodičia nezvládneme Preto som za zvýšenie rod.prispevku.

Hosť

#418

2015-06-20 12:32

lebo slovensko potrebuje viac penazi pre rodicov

Hosť

#419 Re: Re: ten pan isto nevie, ze sa jasle platia, nech si to zisti a potom nech pise...o "deckach"

2015-06-20 13:03


Hosť

#420 Re: Re: Re:

2015-06-20 13:35

#414: - Re: Re:  verte, ze vase dieta neprichadza o nic dobre, ani o nic, co by potrebovalo, ked mu toho milacika neviete dopriat ;)

 


Hosť

#421

2015-06-20 13:37

tuto peticiu som podpisala pretoze s nou absolutne suhlasim ,, je to chore ze zena ktora porodi a skonci jej materska dovolenka, ostane zit ako zobrak, ak je sama ,,, a celkovo, kazda zena pracuje a ked porodi tak si zasluzi normalne zit, nie ako nejaky darmozrac co nikdy nikde nepracoval,, je to velmi ponizujuce ta suma rodicovskeho prispevku,,, na hovadiny idu peniaze ale tam kde by mali ist ,, tam ako keby nikto nevidel,,,,,,,
JAJA

#422

2015-06-20 13:58

sa prebudte!!! vacsina z vas, ktori tu prispievate, nedokazete ani riadne gramaticky spravne napisat jeden komentar, ale idete sa tu bit do prs, akych vy vychovavate dolezitych ludi pre spolocnost, buducu pracovnu silu... presne takych darmozracov, akymi ste momentalne vy??? ze stat ma platit za to, ze zena je s dietatom doma 24 hodin denne, ze dietatu nedoprajete vsetko, co by chcelo, ze v chladnicke mu chyba Milacik, ze stat sa ma postarat.... na druhej strane, ze s dietatom je potrebne byt doma 3 roky, lebo.... a zase vase alibisticke argumenty...

rozum ostava stat!!! tak sa na to pozrime inac... dieta vobec nepotrebuje byt doma tri roky (to je len vasa nevedomost v oblasti psych. - emocionalneho vyvoja kazdeho dietata), ale to vas zjavne nezaujima, prednejsie je pre vas ostat s dietatom doma a pytat od zarobkovo cinnych, ktori riadne pracuju, nech sa i vam zubozenym mamickam poskladaju na PLAT VO VYSKE MINIMALNEJ MZDY za to, ze sa doma starate o vlastne dieta!!! a potom si urobte do toho podla vas nespravodliveho systemu hned dalsie dieta - lebo sak nech to uz mam za sebou naraz a predlzi sa mi doba, pocas ktorej mozem byt doma a po piatich/siestich rokoch (aj viac) si idete narokovat na svoje povodne pracovne miesto, lebo sak vam zo zakona patri... ze ste sa nijako profesne nezdokonalovali, to je jedno, naco, sak ste boli doma s dietatom... a potom pride dochodok a zase budete kricat, ako vam co patri, lebo ste CELY ZIVOT MAKALI!!!

a ano, som matkou dvoch deti, partner pracuje, ja som bola so starsou doma do jej 18.mesiaca (z toho 9 mesiacov bez prijmu, pretoze nemam to privilegium matiek na slovensku, ze mozu byt s dietatom doma 3 roky a este im za to stat celu dobu plati), pocas tej doby som si zacala robit skolu... partnerov prijem je 1400 libier mesacne, bezne naklady nas vyjdu na 1200... takze z jeho vyplaty ostane 200 libier mesacne na stravu a bezny chod domacnosti vratane oblecenia pre deti... ked malo starsie dieta 3 roky, narodilo sa nam druhe (lebo sme si nasetrili tak, aby sme ich vedeli obidve uzivit a vedeli sme, ze po 9 mesiacoch materskej sa nikto iny ako MY - RODICIA musime postarat)... ani moje deti nepoznaju milacikov a som na to hrda, pretoze sa im snazim dat to najlepsie (preto som pocas druhej materskej zacala znovu studovat nurticne a dietologicke poradenstvo)... teraz su obidve v skolke - trikrat v tyzdni, pocas dni, kedy ja pracujem a zo svojho prijmu 700 libier zaplatim im za skolku 740 libier (ups, ved to som ani nezarobila, este musime dolozit z partnerovho prijmu, tym padom nam uz neostava na stravu a bezny chod domacnosti spominanych 200, ale uz iba 160 libier)... a nie, neplacem, neidem nikomu vykrikovat, zeby sa mi mal postarat o moje deti, pretoze su to moje deti a nikto iny nie je zodpovedny za to ako ziju, len a len rodicia!!!!


Hosť

#423 Re:

2015-06-20 14:16

#422: JAJA -  SÚLASÍM!!!!

 


Hosť

#424

2015-06-20 14:20

Podpísala som ju presne z takého dôvodu ako ste aj vy zdôvodňovali, lebo my mamičky berieme ,,smiešne'' peniaze za 24 hodinovú starostlivosť áno o naše deti, ale potrebné pre existenciu nášho štátu ... Naše deti sú naša budúcnosť a každý sa im s láskou snaží dať všetko čo potrebujú, no povedzme si pravdu že nie stále sa to dá... Celý systém je zlý!!!! A je čas s tým niečo spraviť! Podporujem túto petíciu všetkými desiatimi.

Hosť

#425 Re: Re: Re:

2015-06-20 15:53

#414: - Re: Re:  

 Prosim, napíšte tu svoje meno a adresu. Lebo ak už na 11-ty deň nemáte čo dať deťom jesť a hladujú, tak to je na socialku. Ale asi to tak nebude. Tak tu zo seba nerobte chuderu a netárajte.