Petícia na zvysenie rodicovského prispevku pre rodicov

Kontaktujte autora petície

Táto diskusná téma bola automaticky vytvorená k petícií Petícia na zvysenie rodicovského prispevku pre rodicov.


Hosť

#526 Re:

2015-07-02 07:23

#525: -  

 Navrhujem príspevok navýšiť aj o sumu pre potreby babičiek a širšej rodiny. 826,32€ bude stačiť?

Tento príspevok bol odstránený jeho autorom (Show details)

2015-07-06 11:25



Hosť

#528 Re: Re:

2015-07-06 11:36

#526: - Re:  

 Hlavne to chce zmeniť materskú - žobračenku ! A rodičovský príspevok - podmienit - mať niečo odpracované pre tento štát, zaplatené dane a odvody a potom sa baviť aj o rodičovskom príspevku.


Hosť

#529 Re:

2015-07-09 13:58

#9: -  

 tvoji rodicia maju aj ine deti ci len takeho idiota akym si ty?!!!!!!!


Hosť

#530 Re: Re: Re:

2015-07-09 17:33

#252: - Re: Re:  

 To napísal jedine politik... Hlavou mi prebehla hneď Beňová


Hosť

#531

2015-07-10 13:30

Lebo veľmi ťažko sa dá vyžiť z rodičovského príspevku a z jednej výplaty muža z dvomi deťmi keď ani jednému znás neslúži zdravie,a behačky po lekároh tiež stoja dačo a nehovoriac o liekoch mesačne minieme v lekárni 50-60eu a + hypotéka na bývanie,
Andrea K

#532 Re:

2015-07-11 06:42

#51: -  

 Aj ja si myslím,že žena na "Materskej dovolenke" v podstate na dovolenke nie je mamičky mi vieme o čom píšem a je to ako by som pracovala preto sa nám to ráta do dôchodku.Každej by mala patriť minimálna mzda aspoň.MôJ MANžEL MA DVE ROBOTY ABY SME ZAPLATILI HYPOTéKU A VYžILI AKO TAK DO ĎALšSEJ VýPLATY 


Hosť

#533

2015-07-11 09:49

preto že jeto pravda že deti maju dostavať viac

Hosť

#534

2015-07-11 19:33

Konecne snad sa nam to podari.

Hosť

#535

2015-07-12 06:40

je ponižujúce žiť z 203 eur na materskej...

Hosť

#536

2015-07-12 11:21

nekomentujem

Hosť

#537

2015-07-13 20:03

Zivorenie na slovensku

Hosť

#538

2015-07-15 09:37

Pretoze vsetko co sa tyka rodicovskeho prispevku je pravda je to smiesna suma na vychovu deti , a nato aby mali plnohodnotny zivot a nic im nechybalo , dakujem.... Dufam ze sa to podari vybojovat .

Hosť

#539

2015-07-15 10:28

Ide o nase deti a z toho mala co nam stat mamickam prispieva tak z toho sa neda vyzit :-( deticky si zasluzia toho co najviac. Treba aby stat podporoval mlade rodiny a nie aby  ich tymto mizernym rodicovskym prispevkom odradzal od toho aby mali deti...


Hosť

#540

2015-07-16 10:52

lebo vsetko čo je tu napisane je pravda rodiovsky prispevok je niski sama mam 2 deti

Hosť

#541

2015-07-20 13:21

Pretože aj ja som bola na materskej a polovica primu mi tým automaticky odišla a dost to narušilo náš rodinný rozpočet tým pádom sme nemohli uvažovať nad ďalším dieťaťom .
Rastislav

#542

2015-07-26 21:45

Mám jedno dieťa, žena pracuje lebo má lepší plat, ja som na "materskej", je to neuveriteľná drina, mal by to byť plat pedagóga a nie minimálna mzda, ale plat pedagóga za 24hodín po 3 roky, to by malo byť okolo 1500 € od 1 dieťaťa a mesiac! Ku každému ďaľšiemu dieťaťu by mal prísť príplatok aspoň 300€  a možno viac, viac detí žiaľ nemám, ale určite je to neuveriteľné fyzické aj psychické vypätie. Ale žiaľ doba v ktorej žijem... je chorá. Pracoval som kade tade všeličo, ale najťažšia práca, ktorá ma zastihla, je vychovať zdravé a šikovné dieťa. Ach jaj, keď naši politici ,..... vezmite si, na dph odvediete veľké peniaze. VEĽKÉ každý deň, vám štát odkrojí 20% zo všetkého, namiesto 80centov zaplatíte euro! 20%!!! 20! to je z 1€ 20centov.a to nehovorím o pohonných hmotách. Kde tie peniaze sú? Za minulý štvrť rok som na DPH zaplatil 1920€. 1920! A to aj vy! Vy všetci! a to nehovorím o dani z príjmu, ktorú dávam raz za rok! Pracujúci ju dávajú prakticky každý deň- Tiež 20%. Mohli ste mať o 20% na výplatu viac, ale dáte daň. začo!? V cestách diery. Armáda v ... . Ľudia nasratí... Za čo platíme, alebo komu platíme dane? Lebo aj úradník platí dane.... .


Hosť

#543

2015-07-30 22:46

Politická strana PRIAMA DEMOKRACIA (PD) má vo svojom programe riešenie aj tejto situácie. JEDNA DÁVKA - nepodmienený základný príjem pre každého, od narodenia, až po koniec. Každý jeden bez ohľadu na to, či pracuje, alebo nie, či je dieťa, školák, študent, rodič, ktorý sa stará o dieťa. Po zavedení JEDNEJ DÁVKY - NZP sa počíta s tým, že súčasní dôchodcovia budú aj naďalej dostávať aj dôchodok, aj NZP. Pre tých občanov, ktorí boli akúkoľvek dobu dôchodkovo poistení, bude ku dňu zavedenia NZP prepočítaná alikvótna časť starodného dôchodku na ktorý by im vznikol nárok a ten im bude vyplácaný spolu z NZP. Pre všetkých, ktorí ešte neboli starobne poistení bude vyplácaný okamžite NZP. NZP bude dostávať každý, od narodenia až po koniec, bez výnimky. A tu vidíme obrovský priestor pre komerčné poisťovne, môže byť aj štátna dôchodková, ktorá bude poskytovať komerčné služby, na ponuku starobného pripoistenia. Ak si bude niekto od narodenia ukladať čo len 10 eur, tak sa sám rozhodne či pôjde do dôchodku v 50 -tke, alebo v 60 -tke, ak bude mať k dispozícii daľších 70000 eur, z ktorých si nechá vyplácať mesačnú rentu a okrem toho bude dostávať NZP a pritom si môže aj naďalej sporiť 10 eur. Pre komerčné poisťovne sa tu vytvára obrovský priestor na no, aby ponúkli nové produkty. Pre školákov - financovanie štúdia na strednej, vysokej škole tak, aby ozaj si mohli vybrať štúdium kde budú chcieť, aby sa mohli venovať štúdiu a nemuseli hľadať brigády, aby si mali z čoho zaplatiť internát, dochádzku a stravu. Mamičky na materskej už nebudú musieť riešiť, či sa starať o dieťatko do 3 rokov, alebo po 1/2 roku riešiť opatrovateľku. Starí rodičia si konečne budú môcť užiť vnúčat a nebudú riešiť, či si musia ešte k dôchodku ísť privyrobiť, aby mali z čoho zaplatiť nájom. Konečne nám začne vyrastať nová generácia, bez stresu, v láske a opatere milujúcej rodiny. DETI - NAŠA BUDÚCNOSŤ. Tak, ako sa o ne postaráme dnes my, tak sa oni raz postarajú o nás. Ja osobne som vychovala 3 deti, z ktorých sú dnes dospelí ľudia. Z hrôzou sledujem napr, že matka, ktorej skončí rodičovský príspevok napr. v marci a škôlku pre dieťa dostane až od septemba, zostane z príjmom 23 eur rodinných prídavkov. A to sa musí ísť nahlásiť na Úrad práce, aby si nemusela platiť zdravotné odvody, ako samoplatiteľka. Dávku v hmotnej núdzi sú ochotní jej dať, len ak si ju odpracuje!!, ale s dieťaťom to v§bec nie je jednoduché. Kde ho nechá?? Chorý systém, zrelý na sy ZMENU. www.priamademokracia-pd.sk

 

Tento príspevok bol odstránený jeho autorom (Show details)

2015-07-30 22:47



Hosť

#545 Re:

2015-07-31 06:41

#543: -  

 A teraz o Červenej čiapočke...


Hosť

#546

2015-07-31 21:49

Choré na sociálnom systéme je aj to, že aj žena, aj muž platia odvody do sociálnej poisťovne. Ale keď treba vypočítať materskú, tak tá sa počíta len z príjmu ženy - matky. Príjem muža - otca sa vôbec nezapočítava do výšky materskej. Ako keby neexistoval. A  k tomu príspevku vyššie, na ich www stránke som našla takúto tabuľku. Ak by to tak fungovalo, to by ozaj pomohlo všetkýcm rodinám. 


Hosť

#547

2015-08-07 21:21

To mohlo byť už skôr... Nespravia to už len pre utláčanú majoritu!!!

Hosť

#548 Re:

2015-08-18 07:51

#546: -  

Tárate 2 na 3 a zavádzate ľudí v núdzi.

1) Materský príspevok je príspevok pre matku s dieťaťom, teda sa počíta a má počítať len z jej odvodov. Keď muž ďalej pracuje, tak prečo by mal dostávať dávky zo SP?

2) Odkiaľ ste vytiahol tú tabuľku? Veď PD, priamo na Peticie.com píše o výške NZP 150€. Odkiaľ ste si vycucali tých vašich 350?

3) Peniaze nerastú na stromoch. Výdaje štátu budú pri "vašom" systéme budú minimálne také, ako teraz. A budú sa musieť pokryť výberom daní. Vy chcete zdaňovať každý pohyb peňazí. Takže tú vašu jedinú daň by sme platili mnohonásobne a boli by sme tam, kde dnes.

Bolo by fajn, keby ste sa už v PD dohodli. Našiel som tu 4 vaše reklamné Petície, ale každá tvrdí niečo iné. Aj daň zo spotreby v nich prezentujete od 1 do 2,5%. Inak je to blud, zdaňovať pohyb peňazí. Dostanem výplatu na účet, zoberiete mi z nej 2,5%. Z každej platby v obchode - 2,5%. Prevediem si peniaze na sporiaci účet - 2,5%, po roku si ich vyberiem - 2,5%... Tvrdíte, že tým odstránite šedú ekonomiku. Až vtedy sa ale začne pohyb cash peňazí.


Hosť

#549

2015-08-18 19:11

Dajte matkam to co si zaslusia

Hosť

#550

2015-08-19 10:49

Pretoze viem co je to zivit seba a dieťa z 200 eur ..