Petícia na zvysenie rodicovského prispevku pre rodicov

Kontaktujte autora petície

Táto diskusná téma bola automaticky vytvorená k petícií Petícia na zvysenie rodicovského prispevku pre rodicov.


Hosť

#376 Re:

2015-06-19 20:23

#39: -  

 A vam kto povedal ze nam dal zivot jezis?


Hosť

#377

2015-06-19 20:33

Z coho maju uzivit v dnesnej dobe deti????

Hosť

#378

2015-06-19 20:36

Chcem.prispiet svojim.podpidom k zmene

Hosť

#379 Re: Re: prilis dlha rodicovska

2015-06-19 20:43

#263: Dada - Re: prilis dlha rodicovska 

 Pretoze tych 6 deti bude o par rokov prispievat tomuto statu v podobe odvodov a nejakej pridanej hodnoty. To ze v inych a hlavne bohatych krajinach su aj 3 mesiace nadstandard,neznamena ze to je tak v poriadku, pozrite sa ake degenerovane, nevychovane a neschopne tie deti su, neposlusne, bez hodnot, ucty, zodpovednosti. Ale rozumiem ze pre tie krajiny su potrebny hlupy ludia, aby boli poslusny a s vymletymi hlavami naplnenymi recami o demokracii, mali pocit ako sa maju dobre, ze su slobodny a mozu si robit co chcu, ze si mozu dovolit kupit co chcu a najlepsie ked im na to niekto moze pozicat a nech to potom splacaju, nech su zadlzeny, lebo zadlzeny clovek musi pracovat, teda nemoze si dovolit odmietnut pracovat aj ked mu pridaju robotu za ten isty plat, ak mu to nestaci nech si najde este brigadu. Zadlzovanie je novodobe otroctvo, vdaka ktoremu rodicia nemaju cas na svoje deti, nemaju cas na seba, v kuse sa hadaju a rozvadzaju. Potom su slobodne mamicky ktore nemaju z coho zivit svoje deti a tak zeny si myslia ze najprv si musia vybudovat karieru aby si zabezpecili urcity standard, potom uz maju vela rokov , rychlo 1.dieta a rychlo druhe aby to stihla, zvyknuta na urcity stil zivota a standard sa snazi tento udrzat a zanedbava dieta, pod falosnou predstavov ze musi dietatu zabezpecit dostojny zivot sa mu nevenuje tak ako by potrebovalo, nehovoriac o tom ze chlapa uz nema, teda dieta nema dolezitu sucast a to otca......

oli

#380 Re: Re:

2015-06-19 20:48

#31: - Re:  

 Tak bud ho nejaka opustila a ma nervy na vsetky zeny alebo je jednoducho zakomplexovany chudak ktory nevie ake to je vyzit z tak malo penazi...nech si to vyskusa a vtedy mu klepnu usta na zem...nech si vyskusa zivit seba aj dieta z 226€ ked je taky frajer...ale s takym IQ by sa nevedel postarat ani sam o seba nie to este aj o dieta...


Anonymous

#381

2015-06-19 21:01

226€ je málo!

Hosť

#382

2015-06-19 21:21

tuto peticiu som podpisala koli tomu ze viem ake to je vyzit s tak malo penazi..to nieje normalne,,ved dietatu treba aj dat najest aj bliect ho...jasneze koli nedostatku financii ludia nechcu mat dalsie deti a je nizsia porodnost...mam jednu dcerku,ktora ide v septembri do skoly,,velmi by som chcela druhe babo aby mala nebola sama...lenze financne nam to nevychadza...a to nemam ani vlastny byt ani dom..sme v dome partnerovych rodicov,,cize my nemame nic...ako si mozme dovolit druhe dieta ked financne je to na bode mrazu....a podla mna to bude horsie,k s tym ti idioti co sedia v parlamente nebudu nieco robit....treba to riesit.a to vravim nielen vo svojom mene ale nas vsetkych...a nechcem sa vyjadrovat k mensine........niesom rasistka ale co je vela to je vela nemyslite...tak im daju vsetko socialne byty...maju pravo na vsetko...aj penazi dostavaju viac...akoze a my etse na nich robime...tot je svinstvo riadne.my biely sa snazime dat svojim detom aspon ten zaklad aby mali,ked si nemozme vecsina dovolit sa rozkosovat s peniazmy,a oni maju na vsetko pravo,vsetko maju zadarmo...a este v 12 sa jebu aby uz vtedy zacali vyjebovat zo statom.....hanba poslancom....hlavna vec ze oni sa nahrabu svine jedne a nas maju v pi.....treba stym nieco robit ludia....

Hosť

#383

2015-06-19 21:22

Co to je tych 200e to je tak na dva tyzdne. Tu si dieta nemôže dovoliť byť ani chore.Ved ludia by maly mat pravo žit a nie prežívať..odtrhat si od ust.Hanba čo tu s nami robia.v inych štatoch sa to da ale u nas nie. Nedivim sa ze mladý ludia nechcu mať deti a odchadzaju žiť do zahraničia.

Hosť

#384

2015-06-19 21:36

Lebo mam tiež malú dcérku a z tých peňazí sa nedá vyzit

Hosť

#385

2015-06-19 22:02

Mám šesťročnú dcéru a 12-mesačné dvojčatá.Kým matka na jedno dieťa dostane cca 200 eur, ja dostávam 250 eur na dve. Čiže jednému kúpim čo treba v rámci možností a druhé sa má iba pozerať?! Jedno je menejcenné alebo čo? Ja som bez príspevku za pár dní, a potom čo? Nebyť priateľa a mamy,tak som o hlade a smäde, lebo na mamičky štát nemyslí,že na tie peniaze je odkázaná aj každá matka!!!!!!!!!!!!!!!
mirmar

#386 Re:

2015-06-19 22:14

#9: -  

 Žila som 6 rokov v zahraničí,bola som tam do konca aj na materskej,tam kde som bola je materská 1 rok,ale kráľovská materska 85% z hrubého platu,este vám aj zamestnávateľ vyplatí na začiatku materskej sumu 3- och platov,potom sa dá ísť ešte na 1 rok na podporu,ktorá tiež nie je malá,čiže žena ostáva doma s drobcom a kopcom peňazí 2 roky,podotýkam za ten čas vám držia flek V zamestnaní,prídavky sú perfektné a jasle? Tie sú na každom kroku,takže áno V zahraničí je to jednoduchšie a rozdiel so Slovenskom? Môžem porovnať keďže sme sa sem vrátili,materská 8 mesiacov,aj to len 65% z platu,prídavky no aby sa nepovedalo a potom do 3- rokov rodicak ktorý je úplne že smiešny. Na Vašom mieste V zamestnaní už na druhý deň sedí niekto iný. Jasle V okruhu 25 km nie sú ani jedny, škôlka? Malého mi berú až ako 3,5 ročného,takže pol roka budem bez príjmu keďže aj moji aj manželovi rodičia sú zamestnaní a nemám kde dieťa nechať. Úplná paráda V tomto štáte a najväčším gólom sú ľudia ako ste vy,ľudia ktorí si niečo niekde prečítajú alebo počujú,ale nikdy to nezažili na vlastnej koži. A inak k tej sume cez 13 000 eur za 3 roky s dieťaťom doma,ja som dostala za ten rok na materskej V zahraničí cez 14 000 eur,opakujem za 1 Rok + prídavky + ďalší rok podporu skoro v polovičnej sume ako matetsku,,tak o čom sa tu bavíme? Na Slovensku je to des!!!!!!!!


Hosť

#387

2015-06-19 22:32

Z tej almuzny co stat prospieva sa zit neda!

Hosť

#388

2015-06-19 23:40

Dufam,ze sa konecne nieco rozhybe. Veru,z 202 eur ma kto vyzit ja ci dieta? Ved aj min.mzda je vyssia. A v poslanci dostavaju kazdy mesiac 3 a pol tis.eur ak nie viac. Staraju sa hlavne o seba.

Hosť

#389

2015-06-20 00:06

Pretože to čo dáva štát je almužna. Žobrák viac zarobí za hodinu. Normálne poctivo pracujúci človek má problém uživiť rodinu.Je to hanba. Ja momentálne žijem v UK, musím pracovať v zahraničí, aby sme prežili. Tu si človeka vážia, nik si vás nedovolí vyhnať na ulicu s deťmi ak nemáte na nájom. Štát prispieva. Hlavne matky s deťmi, ktoré žijú samé sú chránené. U nás? Vraj sociálny štát. Hanba!!! Vidím tie rozdiely. Slabý príjem? Zubár zadarmo, príspevok na bývanie, na ošatenie, doprava ani nevravím. U nás to majú iba rómovia. My sme trestaní zato, že pracujeme.

Hosť

#390

2015-06-20 03:16

aby sme sa mohli citit s detmi.v pohode a nie strese.

Hosť

#391

2015-06-20 05:17

Pre lepsi zivot mojmu syncekovi. A nie zit z tejto almuznej.

Hosť

#392

2015-06-20 05:18

je pravda, čo sa tu píše.nech si ľudia tam hore uvedomia , že sa z terajšieho rodičovského príspevku nedá vyžiť. už by bolo na čase, aby sa tento príspevok zvýšil, lebo pôrodnosť u nás stále a stále klesá.

Hosť

#393 Re:

2015-06-20 06:13

#9: -  

 toto može napísať len človek ktorému nič nechýba a nevie čo je to preratavať kazdy cent 

milý pane my zijeme aj s vyplaty aj s rodičovského a musime dobre rozmyslat aby sme vobec prezili 

tak nech to neriesi niekto kto o tom nemá ani páru 


Hosť

#394

2015-06-20 06:31

Je to pravda. Ako ma matka vyžiť s tejto malej sumy. Kúpim plienky, sunar a zaplatim najom a na živobytie mi pstane 30 eur. Necudo ze klesa pôrodnosť. Cigáni ty dostanu. Je to diskriminacia bielich.

Hosť

#395 Re:

2015-06-20 06:43

#9r: -  

 To co pisete prepacte je chore. Tiez som robila a platila dane. Ok .dajte mi skolku !! zaplatte z 380 eur platu 500 eur  sukromnu + stravu a k tomu este kde mate byvanie druhe dieta skoluva stravu. Ja som mala robotu len tento posraty stat vsetko dodrbal.

 


Hosť

#396

2015-06-20 07:02

Prestoze sa pripajam k názoru ostatných mamičiek aby sa zvýšil rodičovský príspevok ná minimálne 300€ a ako matka súhlasím že je nespravodlivé aby cigán alebo biely robil za 380€ odrobil 8hodin špinavej roboty a matka ktorá vychováva dieťa ďalšieho občana SR dostala za 24 hodinovú starostlivosť a prácu okolo dieťaťa minimálnych 203€ a to z toho vyžiť dvaja. Co taký ktorý odrobi 8hodin ma pre seba 380€. Potom chcú aby sme hlasovali na voľbách za Fica a podobne strany keď nepodporia mamičky a tým je aj malá národnosť aj málo hlasov do budúcna....


Hosť

#397

2015-06-20 07:14

Zalezi mi na tom aby sa moje dieta malo dobre a zo sucasneho prispevku sa neda fungovat

Hosť

#398

2015-06-20 07:20

Lebo je to pravda, čo sa v nej píše.

Hosť

#399

2015-06-20 07:29

23e mesačne na dieťa?Slovensky vtip od vlady

Hosť

#400

2015-06-20 07:32

Lebo som prežila tri materské a viem, aké to je, keď sa vás dieťa desať dní po výplate príspevku vyčítavo spýta, prečo nie je v chladničke nič, ani jeho Miláčik.