Petícia na zvysenie rodicovského prispevku pre rodicov

Kontaktujte autora petície

Táto diskusná téma bola automaticky vytvorená k petícií Petícia na zvysenie rodicovského prispevku pre rodicov.

Jaaaa

#701 Re:

2016-07-10 22:09

#13: -  

 si robite srandu, ze??? ze pracujues tolko .... Tak ja poviem som na RD ako muz so synom od jeho 1 roku a 2 mesiacov(+ vykryal som 2 mesiace este predtym, kedze moja raca to umoznuje), a je to uplna pohodicka neviem co sa zeny a matky stazuju, este si odkrutim za plnu sumu par tyzdnov a hajde do roboty aj ja. Len sa pekne matky lutujte ...


Hosť

#702

2016-07-11 08:03

Podpisala som ju preto lebo si nemyslím ze to co dostavame teraz je postacujuce na prezitie ak je Zena doma a nemoze zarabat peniaze... Je to almuzna ako hodenie kosti psovi a...

Hosť

#703 Re: Re:

2016-07-11 08:10

#701: Jaaaa - Re:  

 To nieje o lutosti.... To je o principe... Ja som tiež na RP a tiež pracujem a ide to... Len matky co su doma a nemajú kam dat deti a ked zaplatia energie a najom tak im nezostane  nic... Je to peticia  pre tych co su za... Nie pre tych co im  to staci... Stat nas okrada a este aj nase deti...treba trosku otvorit oci a poobzerat sa okolo seba a potom pisat...  

Maria

#704 Re:

2016-07-11 08:50

#9: -  

 Ty uz musis byt aky magor. Asi si nikdy nepocitil co je to laska a asi preto ani nemas deti. Vies si prrdstavit co stoji vychova dietata? A ked si taky mudrlant co ty sam nemas zasluhu aby sa obnovili jasle?? Spadne ti raz hrebienok karma je zdarma a ty pocitis co je tl zit z 203e. Tie decka ako to ty vravis ti raz budu robit na tvoj dochodok. Bud to nemas v hlave kompletne alebo si jeden z tych prizivnikov co sedia doma a maju peniaze za nic.. Takemu by som ani deti nepriala....


Hosť

#705

2016-07-11 09:46

Pretoze vyska rodicovskeho prispevku je vysmech obcanom do tvare.

Hosť

#706

2016-07-11 11:53

Ten prispevok neni ani minimalna mzda a to sa mamicka stara 365 dni v roku 7 dni v tyzdni ..... Nehovoriac ze vychovava dalsiu osobu ktora bude hradit dane ..... Ten prispevok nepostacuje kolko raz ani na vydavky na dieta a zcoho ma zit ona ?!

Hosť

#707

2016-07-11 13:04

Petíciu som podpísala preto, lebo som matka a každá korunka sa zíde. Nedá sa žiť zo vzduchu.

Hosť

#708

2016-07-11 13:07

Lebo sa ma to týka.

Hosť

#709

2016-07-11 13:21

Nech si ktory kolvek clen vlady SR vyskusa aspon jeden mesiac zit s takeho to prijmu , kupit dietatu mlieko , plienky , oblecenie a vsetko co potrebuje. Chcela by som vidiet alo by to zvladali . Som mlada mamicka a nemam ziaden prijem a preto ziadam aj ja ako plno dalsich mamiciek a zvysenie rodicovskeho prispevku

Hosť

#710

2016-07-11 14:04

Je to hrozne, zit tak z mala penazi pocas rodicovskej dovolenky.

Hosť

#711

2016-07-11 14:36

Som sice babka,ale mam vnučku v opatere a poberam na malu tiež rodičovsky prispevok 203 eur,tie peniazky su velmi skromne ,ked sa možu zvyšovat dochodky prečo nie pre deti?Oblečenie ,obuv ved to musi každy rodic kupovat častejšie ako dochodca
:)

#712 Re:

2016-07-11 16:00

#2: -  

 plne súhlasím a je smutne že niekto porovnava dieťa s autom ... Alebo tu niekto píše ze zena na MD si nesluzi väčšie peniaze ... Uvedomte si že 203€ a niečo je dosť malo aby sme dali deťom co potrebuju a na ukor toho že pojdeme do práce aby sme im dopriali co potrebuju nebudeme snimi co snich vyrastie ked ich bude vychovavat cudzia osobami? ... A to čo zarobime dame aj tak opatrovatelke tak načo mam ist do práce? Také blbe dristy si nehajte pre seba a uvedomte si že vychovávame človiečika ktorý bude robiť na lenivé rite co sedia v parlamente


Hosť

#713

2016-07-11 16:28

Lebo som matka troch detí, momentalne na MD a poberám rodičovský príspevok ( almužnu)! Môj najmladší syn bude mať 2r a ja som nútená najsť si prácu kvôli nedostatku financii!!! A ešte mi nikto nevysvetlil, že či tie drobné sú moja výplata alebo sú to peniažky môjho drobca z ktorých by mal mať dostatok jedla, vitamínov, hyg. potrieb atď.!!!

Hosť

#714

2016-07-11 20:18

Nemam este deti ale s priatelom planujeme svadbu, takze planujeme aj rodinu. Budeme mlada rodina s hypotekou a chcem aby sme sa mali dobre a aby mojim detom nikdy nic nechybalo

Hosť

#715

2016-07-12 06:54

Peticiu som podpisala z dovodu, aby sa nase deti mali lepsie a my matky, aby sme nemuseli ratat centy, co nam este vyjde kupit pre nase dieta, ci uz na jedenie, ci na oblecenie. Pretoze terajsi prispevok na dieta od statu je neskutocne mala suma na mesiac. A ako sa uvadza, hlavne pre slobodne mamicky! Treba, aby sa "Vlada" konecne zobudila a schvalila zvysenie tejto sumy na spominanu "minimalnu mzdu". Drzim palce, ze spolu to dokazeme, treba bojovat!!! :-D

Hosť

#716

2016-07-12 09:02

preto že som na rodičovskom a ta žobračenka čo davaju 203 eur je smiešna

Hosť

#717

2016-07-12 09:18

Mám doma jedno dieťatko, a ako tak to zvládame, vďaka manželovi, ale samozrejme, že keby nie jeho tak s tej almužny sa vyžiť nedá. A je to skutočne smutné, pretože budúcnosť sú naše deti, ktoré to minimálne na daňiach štátu niekoľko sto násobne vrátia. No bolo by fér prihliadať na to koľko detičiek s tej sumy musí matka uživiť a dať to minimálne na tú minimálnu mzdu.

Hosť

#718

2016-07-12 11:31

lebo 203e je malo pre matku a dieta

Hosť

#719 Re: Re: sprosty KOKOT na ktoreho jeho MATER urcite nemala cas a preto zneho vyrastol takyto UBOZIAK.

2016-07-12 12:38

#214: - Re: sprosty KOKOT na ktoreho jeho MATER urcite nemala cas a preto zneho vyrastol takyto UBOZIAK.  

 tak toto je TOP....:-) na Vás pane ,,mater ,, ako ste to nayvali, určite tiež nemala čas, keďže sa tu vyjadrujete ako úplný vagabund:-) a myslím, že aj úbožiak


Hosť

#720

2016-07-12 18:22

Sama som matka a ten smiesny prispevok na dieta je ubohy.som slobodna mamicka a mam co robit aby dieta malo vsetko co potrebuje.

Hosť

#721

2016-07-12 19:12

Lebo mam dcéru na materskej a musíme ju finančne podporovať a nie malou čiastkou
Elen

#722 Re: Re:

2016-07-12 19:16

#701: Jaaaa - Re:  

 ty blbček netrep somariny a neklam, ty si v živote na materskej nebol


Hosť

#723

2016-07-12 20:00

Mám jedno dieťa preto som podpísala petíciu lebo vyžiť dieťa plus ja a ďalšie náklady ktoré sú na to všetko nestačí .. to dieťa treba zabezpečiť tak , aby všetko malo hygienu , plienky stravu .. a každý mesiac rozmýšľať čo prvé treba kúpiť , aby to vydržalo do ďalšieho mesiaca. Podpisalla som ju kvôli mojej dcérke vychovavam ju sama a nik mi nepomáha .. som na nu doslova sama.

Hosť

#724

2016-07-12 21:38

 Tak to je uz vrchol, takato peticia...mamicky na rodicovskej dovolenke, zobudte sa...zistite si ako to chodi vo svete... Dakujte Bohu, ze ste na Slovensku a ze dostavate tolko penazi a ze mozte s dietatom byt doma do 3 rokov! ... Toto moze tu pridat len niekto, co sa rad stazuje, rype do vseykeho a nevidi si dalej od nosa a najviac co videl bol roh jeho domu... Preberte sa!!!


Hosť

#725 Re:

2016-07-12 21:40

#723: -  

 A ku dietatu ste ako prisla? Kupili ste vo vypredaji?