Petícia na zvysenie rodicovského prispevku pre rodicov

Kontaktujte autora petície

Táto diskusná téma bola automaticky vytvorená k petícií Petícia na zvysenie rodicovského prispevku pre rodicov.


Hosť

#276 Re:

2015-06-19 13:17

#9: -  

 


Hosť

#277

2015-06-19 13:18

Už by bolo načase aby sa to začalo riešiť

Hosť

#278

2015-06-19 13:20

- - - - - - - - - -


Hosť

#279

2015-06-19 13:20

Lebo su to nehorazne male peniaze a vsetko je strasne drahe. V inych krajinach dostavaju ovela viac ako mi. Ved je to hamba nasho naroda. Nech za tieto peniaze vyziju politici s detmi, aby vedeli co to je. Nech si to skusia.

Hosť

#280

2015-06-19 13:21

malo by to byt aspon do 6 rokov dietata! A mal by byt rozdiel vo vyske prispevku pre zeny/matky ,ktore pracovali pred nastupom na matersku - vyssi a tie ,ktore boli nezamestnane - nizzsi, aby na tom zase neprofitovali nasi romsky spoluobcania a zeny ,ktorím praca nevonia.

Hosť

#281 Re: Re: Re: Re:

2015-06-19 13:21

#275: - Re: Re: Re:  

 

A kto píše o povaľovaní? Ak máte VŠ, tak by ste mala rozumieť písanemu textu:

"Hlavne, že ste doma a potom na rozvodovom súde hrdé a husté. A teraz štat daj. Načo si sa rozvádzala, keď sama to nezvládaš?"

"Doma" - teda ako sa správate v manželstve. Nie že ste doma a nič nerobíte.


Hosť

#282 Re: Re: Re: Re: Re:

2015-06-19 13:24

#274: - Re: Re: Re: Re:  

 toto rozoberat urcite nebudem.

Osobne si ale myslim, ze viac ako o davky prispevky a podobne veci, by sa mal stat postart o vyssiu minimalnu mzdu (tym nemyslim 10€) a hlavne vacsiu istotu a moznost zamestnania. Zastavam sa nazoru, ze cim viac penazi ma v rukach obcan, tym viac ich otaca a to je pre stat potrebne.

Suhlasim, ze rodicovsky prispevok by sa mal zvysit najma preto, lebo viem, ze stat minimalnu mzdu nezvysi natolko, aby sme mohli zit dostojnejsie. On sa radsej postara o svojich volicov, kt zastavaju socialne balicky


Hosť

#283

2015-06-19 13:24

-želám všetkým rodičom starajúcich sa o deti ,či vlastné alebo zverené,aby podpora štátu bola v tejto oblasti podstatne vyššia,nakoľko doterajšia suma nedostačuje ani na zaplatenie obedov v školskej jedálni.............!!!!!!!!!!!
..

Hosť

#284

2015-06-19 13:28

Mily pane,ja vam z celeho srdca zelam dvojicky,ktore budete musiet dat od pol roka do jasliel a manzelku(ked z vasim nazorom nejaku najdete),ktora si nebude moct vziat v robote volno a ked budu vase deti chore (co mimochodom v jasliach a v skolke bude velmi casto) ostante s nimy doma a zazite si ten skvely pocit na OCR a potom napiste ako ste z tej kopy prachov vyzili.Vela stastia a zdraveho rozumu!!!


Hosť

#285 Re: Re: Re: Re: Re:

2015-06-19 13:30

#281: - Re: Re: Re: Re:  

 jaj no pardon, nepisem takymto stylom a tento vyznam mi ani zprvu vobec neprisiel na um. Mozno preto, ze som vydata nebola, nerozvadzala sa a z opodstatnenych dovodov sa s biol. otcom nestretavame. 


Hosť

#286 Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2015-06-19 13:35

#285: - Re: Re: Re: Re: Re:  

 Takže pani je slečna. A vysvetlíš mi ešte, prečo by povinnosti biol. otca, s ktorým sa nestretávaš, by mal prevziať štát - teda daňoví poplatníci?. Ak si nemala dosť rozumu, mali ti "ju" rodičia zašiť. Ak tak neurobili, teraz nech pomáhajú. Vytrčaš dlaň na nesprávnu stranu.


Hosť

#287 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2015-06-19 13:40

#286: - Re: Re: Re: Re: Re: Re:  

 No ak by sa nasa spolocnost zbavila takychto neslusnych a urazajucich ludi ako ste Vy, mozno by tu na Slovensku nebolo tolko slobodnych matiek, nemyslite? Znevazovanie a neucta voci zenam je pre takychto ludi priznacne 


Hosť

#288 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2015-06-19 13:51

#287: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:  

 Nezamieňajte si príčinu s následkom. Splodila ste dieťa bez toho, aby ste mala zázemie na jeho výchovu. S niekym, kto je asi nezodpovedný rovnako ako vy. Namiesto toho, aby ste problém riešili s otcom dieťaťa a rodičmi, obviňujete štát, že sa nestará. Ale prečo by sa mal. Komu má zobrať, aby dal vám? Invalidom, dôchodcom, zdravotníkom...? Komu? Štát nemá strom, na ktorom peniaze rastú.

V čom som neslušný, uražajúci, znavažujúci? Že som napísal pravdu takú aka je. Bez pozlátok. Tada až na to "šitie", to som prehnal a bežne sa tak nevyjadrujem. Ale vy ste zjavne nechcela pochopiť o čom píšem. Tak som sa znížil k takému vyjadreniu. (Ak sa to dotklo aj inej ženy, ospravedlňujem sa.)


Hosť

#289 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2015-06-19 13:54

#287: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:  

 Ak by sa naša spoločnosť zbavila ľudí, ktorým sa zdá byť normálne žiť za cudzie/štátne, boli by sme už Švajčiarskom, ktoré nam sľubovali.

Kika

#290 Re:

2015-06-19 13:55

#9: -  

 zo srdca vám želám, aby ste NIKDY žiadne dieťa nemal!


Hosť

#291 Re: Re: Re:

2015-06-19 13:55

#252: - Re: Re:  

 no neviem... vsetci sa tak velmi chcu priblizit prijmom zo zapadu... ukazte mi jedinu krajinu, ktora sa STARA ZO STATNYCH penazi o deti do veku ich troch rokov (casto i dlhsie) a kde matka nema obmedzenie pri privirobeni si popri rodicaku bez toho, aby jej ho znizili... NIKDE!!!! Netarajte tu, ze ZASE TO SLAVNE SLOVENSKO... Ano, som rodicom dvoch deti (4 roky a 1,5 roka), matersku som dostavala 9 mesiacov a potom sa bud vratim do prace, alebo ostavam doma s dietatom bez prijmu a o pracu pridem :( ... nestazujem sa, len vam chcem povedat, ze vobec nie ste na tom tak zle, ako sa vsetci tu (vacsina) prezentujete... kto ini sa ma postarat o VASE deti, ak nie vy, RODICIA!!! ak nie ste toho schopni, dajte dieta do kojeneckeho ustavu, pripadne detskeho domova, tam sa o neho stat postara, pretoze rodic zlyhal... co ja by som dala za to, keby som mala moznost byt s dietatom doma 3 roky!!!!!!!!!! a este aby mi za to niekto platil!!!!!  ludia uz nacisto odchadzate od rozumu???? a ze dieta ma byt s matkou doma 3 roky, lebo.... to su alibisticke vyhovorky mamiciek, ktorym to tak vyhovuje, pretoze dieta je psychicky zrele v 18. mesiaci na to, aby zacalo spoznavat kolektiv rovesnikov, aby bolo sucastou zivota ludi v jeho veku a vtedy je to obdobie, kedy sa dieta zacina osamostatnovat a uvedomovat si svoju identitu, sameho seba ako osobnost - uz nie ako sucast matky, pretoze tak sa male deti vnimaju, seba a matku ako jedno telo a jeden duch doslova... prave tymto systemom - bezdovodnym a hlupym, ze matka je doma s dietatom do jeho troch rokov, je dieta ochudobnovane v jeho vyvoji o vela!!!

a nakoniec... autorka peticie si mohla dat najprv text skontrolovat niekomu, kto aspon trosku ovlada SLOVENSKY JAZYK a gramatiku, pretoze ohanat sa tu nezmyslami, ako ze co vychovavame svoje deti pre stat (HAHAHAHAHAH) a podobne bludy, stavat sa za STAT ako niekoho zodpovedneho v tomto pripade a neovladat ani zaklady gramatiky je vysmesne, smutne, len nie realisticke...

prajem vsetkym pekny den!

Jana


Hosť

#292 Re: Re:

2015-06-19 13:58

#62: Kvetinka - Re:  

 palec hore


Hosť

#293

2015-06-19 14:06

Myslím že je to dobrý nápad ako dať štátu vedieť,že rodičovský príspevok je ozaj mizerný.A som za,aby ho zvýšili.Veď ozaj tie náklady na malé dieťa sú veľké.

Hosť

#294 Re:

2015-06-19 14:07

#9: -  

 S petíciou nesúhlasím, dokonca som zásadne proti. Ale toto je už aký blud: "Áno nech len zvýšia materiam príspevky, šak áno doplatia na to iba tí čo nemajú deti."

A čo hovoríte na to, že v preibežnom dôchodkovom s. aj bezdetní dostávajú dôchodok z daní detí tých, čo ich mali? Mimo tému, ale ja by som navrhoval, aby časť dôchodku dostávali ľudia z daní svojich vlastných detí. Kto nemá deti, nedostane nič. Však celú výplatu mal len pre seba. Mohol si šetriť.

Ešte sa vám zdá, že na niečo doplácate?


Hosť

#295 Re: Re: Re: Re:

2015-06-19 14:09

#291: - Re: Re: Re:  

 Ďakujem za príspevok. Vratilo mi to nádej, že ešte sú rozumní a zodpovední ľudia v tomto šialenstve.


Hosť

#296 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2015-06-19 14:10

#288: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:  

 ano presne na to som mierila. Ciastocne aj na to, ze v predoslych dvoch prispevkoch ste mi vykali. Ak by ste pozorne citali co som pisala ja, docitali by ste sa, ze nech by som cakala aj dalsich 20 rokov, nebola by som schopna nasetrit na vlastne byvanie, setrit do dochodku, nasetrit na dieta uz vopred....Vinu nepripisujem statu za to, ze sa o mna a dieta nepostaral. Vazeny pane, mam 8 rocne dieta a tak sa ma tieto benefity uz vobec nedotykaju. Vinu statu pripisujem za to, ze nerobi potrebne opatrenia, aby sa ludia nemuseli spoliehat na tieto benefity, ak chcu mat z lasky spolocne dieta a neprist pri tom o dostojny zivot a nieco tomu aj dietatu dat, poskytnut mu moznost nieco vidiet, aby manzelia a priatelia nemuseli odchadzat od svojich zien do zahranicia za pracou a hlavne, aby sa kvoli financnemu deficitu nerozvadzali.

Mimochodom, vsetky opatrenia, kt som mohla urobit voci bio otcovi, som samozrejme urobila. a po 5 rokoch bezvysledneho natahovania s exekutorom, na sude, na policii a kuratele, som to jednoducho vzdala. Ak raz niekto nechce, nikto ho neprinuti. 

ja

#297 Re:

2015-06-19 14:14

#9: -  

 Vazeny pan/ pani ja som na odvodoch pre tento stat odviedla za posledne 3 roky prace pred nastupom na md/rd viac ako dvojnasobok uvedenej sumy...mam si pytat spat dph alebo nejaky iny "poplatok"? Dieta potrebuje matku na zdravy vyvoj este dlhsie ako uvedene 3 roky ale vam sa zrejme neuslo materinskej starostlivosti lebo vam chyba akakolvek empatia....ked budrm zit v inom state budem sa musiet zmierit s podmienkami daneho statu. 


Hosť

#298

2015-06-19 14:16

Pretože z 226 eur sa proste vyžiť nedá... Platiť nájom, plienky, jedlo, ošatenie....

Hosť

#299

2015-06-19 14:18

Nech mi kompetentní úkazu kde nájdu zamestnanca za takúto výplatu veď je to smiešne mám doma 2 deti z toho jedno postihnuté a je to veru tažké štát pomáha smiešnu sumou!!!!!! Môžu sa hanbiť !!!!!!!!!!
simi

#300 Re: Re:

2015-06-19 14:23

#194: - Re:  

 To poznam skolka o siedmej a obaja rano o piatej do roboty a ten chtapun povie ze staci 203 eur dopriala by mu jeden 14 hodinovu porod potom by videl co si matky vytrpia! Inaak ma vytocil