Petícia na zvysenie rodicovského prispevku pre rodicov

Quoted post


Hosť

#194 Re:

2015-06-19 09:56

#9: -  

 Sme tipická slovenská rodina na dedine drahý dochádza do práce 30 km každé ráno vstáva o 4tej do práce domov príde najskor o štvrtej niekedy aj o 8mej večer  výplata ako inak  400€ z čoho minimálne 100€ precestuje ostáva 300 € na zaplatenie poistky inkasa samozrejme pôžičky ( rozmýšľam či sa nájde rodina ktorá požičku nemá alebo nič nespláca a hlavne ak má malé dieťa ) no a čo ostane z tých 300? no prd ešte z toho rodičovského musím doplácať nakupiť stravu hygienické potreby a poprípade lieky a občas aj nejaký ten výdobitok ako je  lízatko či keksík pre moju princeznú. V auguste mi končí rodičovská a ja mám hlavu v smútlu pretože škôlku otvárajú najskor ráno o siedmej čo by som v potencionálnej robote mala už hodinu zarezávať a tu nastáva problém kto mi odnesie dieťa do škôlky a kto ho vyzdvihne? Ako prepáč ale mamina mi zomrela takže asi nezoberiem malú že púod ideme k starkej a nechám ju 10 hodín na cintoríne... otec odchádza do práce ráno o piatej  a tiež mu malu asi nedám že na ja musím ísť tiež do roboty....Okej jasné v iných krajinách je kratčšia doba materksej ale v iných krajinách majú vo väčšine jasle pre malé deti hned pri práci alebo  proste v práci aj detský kutik a taká kojaca matka môže odbehnúť nakojiť dieťa  atď proste majú ktomu prosposobené prostredie že zamestnávaju aj matky ktoré majú malé dieťa.... Takže áno mne by tiež vyhovovalo keby som mohla po roku ísť do práce zobrala by som malú zo sebou nechala ju v jasliach kde by sa mi o nu starali v príapde potreby by som mohla odbehnúť nakojiť a ísť dalej makať a konečne by som žila a nie živorila....

Replies

simi

#300 Re: Re:

2015-06-19 14:23:12

#194: - Re:  

 To poznam skolka o siedmej a obaja rano o piatej do roboty a ten chtapun povie ze staci 203 eur dopriala by mu jeden 14 hodinovu porod potom by videl co si matky vytrpia! Inaak ma vytocil