Petícia na zvysenie rodicovského prispevku pre rodicov

Kontaktujte autora petície

Táto diskusná téma bola automaticky vytvorená k petícií Petícia na zvysenie rodicovského prispevku pre rodicov.


Hosť

#1

2015-06-18 15:19

Milovať spolublížneho znamená ochraňovať jeho zdravie, život, majetok ,rodinu ,šťát a nemilovať znamená ohroziť jeho zdravie ,život ,majetok, priživovať sa na ňom ......!


Hosť

#2

2015-06-18 15:31

Myslim si , ze RD nie je dovolenka ale poslanie matky ktora vychovava zo svojho dietata noveho obcana nasho statu. Je to pracovna napln na 24 hod. denne, 365 dni v roku. A len od vychovy matky zalezi akeho obcana vychova. Myslim , ze ta suma ktoru matky dostavaju je vysmechom. Preco nemoze matka poberat plnu vysku svojej mzdy aj pocas RD?

Hosť

#3

2015-06-18 15:40

Malo by platit ze rod.prispevok do prijatia dietata do škôlky

Hosť

#4

2015-06-18 16:04

Lebo mam 2 deti a viem co stoja.

Hosť

#5

2015-06-18 16:10

Zdielam nazor, ze moment.suma rod.prispevku ani pridavkov nieje ohodnotenim materstva. Tiez som bola doma naraz s dvomi detmi. A terajsie pridavky su vysmechom pri sucasnych cenach potrav.,obuvi, odevov...vzdelania...,kde je kultura, bezpecne auto, spolocny oddych rodiny.
Za inych podmienok by sme tiez chceli aj dalsie dieta, tak ako mnohi z tohto dovodu viac deti,alebo ziadne nechcu.
Stav je otrasny!!!!

Hosť

#6

2015-06-18 16:12

Neexistuje živiť s takej sumy dieťa bez pomoci druhého

Hosť

#7

2015-06-18 16:36

Vychovala som 4 deti a viem ake su to naklady.

Hosť

#8

2015-06-18 16:45

Konečne niekto kto sa postaví za život (bedáčenie) našich detí a nás slobodné matky!


Hosť

#9

2015-06-18 16:46

Áno nech len zvýšia materiam príspevky, šak áno doplatia na to iba tí čo nemajú deti. Nechápem luxus na Slovensku byť doma s deckom 3 roky všade inde je to menej a prežijú to. To iba tu je zbytočný luxus byť doma s deckom 3 roky. Jasné zvýšia sa prídavky ale to čo a všetko s tým spojené zvýši na to nikto nekuká. Bude vyšia DPH ale nevadí, veď matky majú vyší príspevok zvýši sa hento alebo tamto nevadí lebo matky budú mať vyší príspevok. Nech vám to zvýšia ale bodaj by vám aj znížili materskú/rodičovskú dovolenku na 1 rok!!!! A zakázať vám ísť si privirobiť!!! Ste doma máte sa starať o decko a nie chodiť kade-tade do roboty!! Keď nemáte na to ako uživiť decko tak si ho nerobte!!!! Pekne by som znovu obnovil jasle a dal tam decká po roku a je to. A rodičia pekne do roboty!!! A spočítajte si koľko to za tie 3 roky je peňazí 12*380*3 = 13 680€ čo je myslím pekná suma peňazí !!! 


Hosť

#10

2015-06-18 16:58

Lebo tento stat sa nam smeje do tvare a my s tym nic nerobime.

Hosť

#11

2015-06-18 17:07

Lebo som budúca matka aj keď som len v 4 mesiaci tehotenstva ale myslím si každé dieťa si zaslúži slušný život nie len Rómovia

Hosť

#12

2015-06-18 17:07

Pretoze realne sa z tychto penazi neda vyzit a urcite nie slobodne mamicky .Rozprava sa ze deti su nas zivot tak bojujme aby aj tie ktore maju jedno mohli mat aj druhe a nebat sa ze kvoli financiam nemozu mat druhe dieta .A dalsia vec ved materska je 24 hodinovy pracovny uväzok .

Hosť

#13

2015-06-18 17:10

Mladsia dcerka sa mi narodila,ked mala starsia 2 roky.S manzelom byvame v obecnom najomnom byte a z rodicovskeho prispevku a jeho platu nam to vychadza len tak-tak.Vela ludi si myslelo,ze dostavam matersku a aj rodicovsky prispevok,ale ked som im vysvetlila,ako sa cela vec ma ostali zhrozeni."Pracujem" 24 hodin denne,365 dni v roku,bez naroku na dovolenku.Ukazte mi jedneho,kto by z tych penazi vyzil,staral sa o dve deti,ktore potrebuju jest,plienky,obliect sa atd.To sa jednoducho neda!!!Samozrejme ako normalny obcan tohoto statu nemam narok na nic ine!Smutna realita dneska.A poto,ze kto je tu diskriminovany?!

Hosť

#14

2015-06-18 17:11

Som slobodná matka s 2 deťmi na materskej dovolenke a vyžiť z toho rodičovského príspevku je dosť ťažké a to ani nefajčím,nepijem a ani nič podobné,veľmi by mi pomohlo,keby sa zvýšil rodičovský príspevok.

Hosť

#15

2015-06-18 17:22

pretože som tiež na materskej a nieje lahké sa uživiť z rodičovského príspevku

Hosť

#16

2015-06-18 17:26

Som matka štyroch už dospelých detí, ale mala som to v živote ťažké, keď som im chcela dať to, čo majú ostatné deti. V dnešnej dobe je 200 eur veľmi málo a ak má matka aj dve, tri deti, tak to už ani nehovorím. Preto som za zvýšenie rodičovského príspevku. A chce štát, aby sa rodili deti, je dôležité v prvom rade mladým vytvoriť podmienky, v inom prípade sa na Slovenku rodiť deti nebudú. Každý správny rodič, chce pre svoje deti vytvoriť plnohodnotný život, inak to nemá zmysel!!!!!!!
Adriana

#17 Re:

2015-06-18 17:27

#9: -  

 dobry den, nehnevajte sa na mna ale tento Vas komentar ma poriadne nastartoval a ak mate taketo zmyslanie tak ste pre mna , s prepacenim, dobry chudak pretoze od niekoho inteligentneho nikdy v zivote nic taketo nevylezie.


Hosť

#18 Re:

2015-06-18 17:28

Presne aj ja si to myslim   

 


Hosť

#19

2015-06-18 17:29

Ta suma ktoru dostavame je smiesna..slobodne matky s tej sumy nedokazu uhradit poplatky a nie to este uzivit deti..stat by sa mal spamätat
znechutená týmto státom

#20

2015-06-18 17:35

Som študentka VŠ, popri škole som mala vždy nejakú brigádu, už od 15 rokov. Samozrejme, že nepoberám žiadnu materskú! Ale cigáni, ktorí nikdy nepracovali a je jasné že ani nebudu, ČESŤ VÝNIMKÁM, dostávajú všetko a chodia vysmiaty. Nebyť priateľa, ktorí nás živí, neviem ako by sme dopadli. (a potom, že ženy sú závislé na mužoch, však jasné, lebo vychovávajú dieťa 24/7 a popri tom aby ešte aj chodili do práce) Mnohí si možno poviete, načo má dieťa, keď nemala doteraz pracu? Ale, skončím VŠ, budem pracovať a pojdem na materskú, na ktorej budem pol roka, nakoľko sa dlhšie na Slovensku nepoberá a ak budeme chcieť vyžiť tak pôjdem pracovať a o dieťa sa bude starať pestúnka, ktorú budem musieť tiež z niečoho zaplatiť. A potom aký vzťah mám mať so svojim dieťaťom, keď ho od mala vychováva niekto iný? Na zymyslenie


Hosť

#21 Re:

2015-06-18 17:44

#9: -  

 toto môže napísať len chlap 

 


Hosť

#22 Re:

2015-06-18 17:46

#9: -  

 Toto moze napisat iba hlupak, alebo clovek, ktory nikdy nepocitil nedostatok penazi.. Viete kolko stoja plienky?! Umele mlieko, ked mamicka nemoze kojit?! 


Hosť

#23 Re:

2015-06-18 17:48

#9: -  

 A viete, prečo chodia matky, ktoré sú na RD, si privyrábať? Lebo z tých smiešnych 200 eur sa skrátka NEDÁ vyžiť a postarať sa o dieťa! 

 


Hosť

#24

2015-06-18 17:48

Lebo matky si naozaj zasluzia viac..lebo to co dostavame na dieta nestaci ani na 3dni stravy pre dieta .a to nepisem o obleceni a plienkach .mlieku...je to hamba slovensku ako si vazia nas matky
sima

#25

2015-06-18 17:57

Často sa ozývajú názory, že načo majú ženy dieťa ked ho nemajú z čoho uživiť. Myslím že takéto tvrdenie sa týka akurát tak ľudí, ktorí si urobia 6, 8, 10.. xy detí a potom žijú v absolutnej chudobe...tomu už vravím nezodpovedný prístup, ale aby sa bála rodina s jedným alebo dvomi deťmi, že nebudú mať z čoho zaplatiť nájom alebo hypotéku, tak to je otras... Taký rómsky spoluobčania si s tým ťažkú hlavu nerobia, robia deti ako na páse a dostávaju od štátu milion príspevkoV... napr za dobrú dochádzku, na stravu atd.... robenie detí je vlastne forma ich podnikania.... Normálni pracujúci občania, odkladajú deti na vyšší vek, najmä kvoli financnej stránke a bývaniu. Lebo im štát zadarmo byty nedá.... a tak sa rodí čoraz menej detí, populacia starne a za pár rokov nebude mať kto robiť na naše dochodky, lebo terajšie romske deti to určite robiť nebudú, nasťahujú nám sem prisťahovalcov z afriky a o 100 rokov sa naše potomstvo bude báť vychádzať z domu lebo tu bude viac čiernych ako bielych....