Petícia na zvysenie rodicovského prispevku pre rodicov

Kontaktujte autora petície

Táto diskusná téma bola automaticky vytvorená k petícií Petícia na zvysenie rodicovského prispevku pre rodicov.


Hosť

#176

2015-06-19 09:09

Neda sa vyzit z 223e na mesiac matka a dieta ?Len mlieko na mesiac ma vynde 70e a kde su ine veci plienky oblecenie drogeria lieky hracky choditko atd....?skade mam na to zobrat? ked tento stat to nezaujima radsej matke zoberu dieta ze sa nestara-ale z almuznej to sa neda. ako by mal stat podporovat rodiny...radsej si zoberu na slovensko imigrantou to je dvolezitejsie ako slovensky narod ludia a pomoct im...

Hosť

#177

2015-06-19 09:11

mam 2 deti, 7 a 15, tak viem ako to je. Troska kdesy pridaju, ale ceny raz tolko
asi ma ukamenujete

#178

2015-06-19 09:11

netreba si robit deti ked na to nemam ! vystudujem, nieco zarobim a potom sa valam v posteli. neverim ze ked 5-10 rokov popracujete neusetrite na to, aby ste tri roky vedeli byt doma. ano uznavam je jednoduchsie si narobit deti a potom cakat od statu pomoc, ale to kde zijete? takto to uz davno nefunguje. potom plne sidliska deti co sa hraju medzi autami, lebo nemate na to aby ste ich niekam zobrali... smutne.


Hosť

#179

2015-06-19 09:17

To je strasne malo peňazí na výchovu dieťaťa :(

Hosť

#180

2015-06-19 09:19

Moje deti nepotrebuju blahobyt, staci dostojny zivot..

Hosť

#181 Re:

2015-06-19 09:23

#178: asi ma ukamenujete -  

 Tymto stylom budes mat deti okolo 35roku a to moja mila uz nemusis byt plodna, alebo nebudes mat partnera...nikto stat nezneuziva..vidno, ze si mlada a sprosta, ale raz na to prides, skoda, ze pri tom nebudem...clovek ma pravo mat deti...a je jedno kedy..tie deti su buducnostou statu a preto stat musi podporit mlade rodiny...ale ty aj tak nevies a nerozumies...tak NERIES!!!!

ajka

#182 Re:

2015-06-19 09:25

#178: asi ma ukamenujete -  

ak sa smiem spitat. Kolko zarabas, asi si  schopna za 10 rokov kupit byt /to je super paradne/za 10rokov mat dieta, ale v podstate sa na to vyser lebo budes mat nejakych 45, a to dieta nedochovas, skor budes vonat fialky od spodu


Hosť

#183 Re: Re:

2015-06-19 09:27

#181: - Re:  

 ja uz dieta mam a mam (e) vsetko co potrebujeme aj nepotrebujeme :) a nie som ani mlada ani sprosta, vsetko som si zariadila sama a nespolieham na stat. tak teraz sa na mne vyburte vsetci, ked vam to pomoze :)


Hosť

#184

2015-06-19 09:28

Plne suhlasim so vsetkym o co v tejto peticii ide, Nakolko mam 2 deti je naozaj tazke, priam nemozne vyzit z 250 eut mesacne. Navyse praca mamicky na materskej "DOVOLENKE" je jednou z najtazsich a najzodpovednejsich prac z pomedzi vsetkych. To je moj nazor.

Hosť

#185 Re: Re:

2015-06-19 09:29

#182: ajka - Re:  

 veru mladatka moje a zodpovednost vam nic nehovori . ako vas to len vychovali... to ako v 20 tke deti narobit a potom cakat od statu ze pomoze? alebo rodicia? toto mi pride trosku divne, to ste v akom state videli, ze to tak funguje?


Hosť

#186

2015-06-19 09:29

Súhlasím s petíciou. Je to dosť ponižujúce pre ženy ktoré pracujú nie 8 ani 12 hodín ale 24 hodín denne a štát im vymeria takýto biedny ,,plat" a povedzme aj za dve tri deti. Rodičovský príspevok by mal byť minimálne vo výške materskej.

Hosť

#187 Re:

2015-06-19 09:34

#175: kuko -  

 Úplne ťa chápem, ale si predstav, ako by sa mali rómovia, ktorí majú 7 detí. :-( Skôr by mali oceniť ženy, ktoré ppred materskou pracovali alebo študovali na VŠ

Ivana

#188

2015-06-19 09:37

Určite súhlasim s člankom ktorý napísala sima (25) . Dnes som sa akurat tak nazlostila kôli romskej populácii. Maju deti ako v sáčku rohlíkov vôbec sa o nich nestarajú hlavna vec že beru na nich peniaze  a tak to potom vyzera aj na tom Slovensku. A  kto je tu diskriminovaný  no predsa Slovaci. A nam sa rómovia smejú že na nich robime na ich davky a vyššie dôchodky ako maju naši edkovia a babky ktorý celý život pracovali.

Určite by mali dať nejaké podmienky čo sa týka rodičovského prispevku pre matky lebo potom keď schvalia zvýšenie rodičovskeho prispevok čo by bolo super (určite by som si možno rozmyslela či budem mať aj druhé dieťa)  tak rómky budu rodiť dvojnasobne rýchlejšie ako teraz . A taktiež sa mi nepáči že ak chodi dieťa bieleho rodiča do školy tak rodič   nedstane na svoje dieťa prispevok za dobrú dochádzku alebo na stravu. Rodič bieleho diťaťa musi dieťaťu zabezpečiť stravu a tktiež aby sa aj do tej školy dopravil. Romske deti dostanu stravu v škole a ešte ju porozhadzujú po chodniku a ked ju ziedia tak papierik skonci na zemi nie v kosi. Stretavam sa s tym každy den keď choím okolo jednej rómskej školy ktora je v meste jedneho východneho mesta na Slovensku.

Konečne by sa pani poslanci mohli pozrieť nato kto je v Slovenskom štate utlačany a znevihodneny.  Kto ma ake vyhody. Nieje to normalne aby Romovia sa smiali Slovakom ze nanich pracujeme ( robice na nás gadžove) . A nieje to normalne aby mlada rodina si musela zobrat hypoteku alebo musi platiť za najom alebo mestsky byt ked romovia dostanu byty a ich zničia  rozeberu do jednej šrubky.

 

Mamičky treba bojovať za naše práva urobme niečo preto, aby sme nemuseli ostať pri jednom dieťati. 

( Ospravedlnujem sa za pomenovanie ktore som použila bielí rodičia)

majsinka

#189 Re: Re: Re:

2015-06-19 09:40

#185: - Re: Re:  

 no podľa oslovenia predpokladam že vám je minimálne 80 keďže všetky mamičky považujete za mláďatká :D ja nemám 15 aby som cítla nejaké výčitky zato že mám deti a sú ženy ktoré sa do situácie kedy penazí nie je veľa nedostali vlastnou nezodpovednosťou napríklad opustené alebo rozvedené, znásilnené alebo slobodné matky ale to je vedlajšie. Ide skôr o to že prečo by sme si nemali nárokovať na peniaze ktoré nám patria za fyzicky aj psychycky náročnú 24 hod každodennú službu. Sú istí občania ktorí rodia deti v dvanástich a štát na nich prispieva oveľa viac. A hoci ja nemám problém s tým žeby som svojim deťom nemala dať čo do úst podporujem túto petíciu lebo my statočné a poctivé mamky si zaslúžime viac.

M.

#190 Re:

2015-06-19 09:43

#188: Ivana -  

 Súhlasím s tebou :-) Rodičovský by mal byť odstupňovaný tým, ako kto pracoval a prispieval na to, aby v čase - keď pracovať nemôže - mal "našetrené sám na seba" :-)

Štát by mal využiť eurofondy a postaviť alebo zrekonštruovať škôlky, dať možnosť mamičkám pracovať na skrátený úväzok, napríklad aj v tých škôlkach, vytvoriť jednoducho iný systém... tento evidentne nefunguje.

Každý chce len viac a viac, ale pozrime sa na následky, ktoré to môže mať!


Hosť

#191

2015-06-19 09:44

Chceme zvysenie

Hosť

#192 Re: Re: Re: Re:

2015-06-19 09:47

#189: majsinka - Re: Re: Re:  

 beriem niektore argumenty, ale ja vlastne nerozumiem asi celej podstate a pointe. Preco vlastne cakate podporu a pomoc od statu??? ak mate ako taky rozhlad a pozriete sa na fungovanie statu a celu situaciu okolo toho, musi vam byt jasne ze stat vam nepomoze. je neralne toto zvysenie co pozadujete. a preto treba na to mysliet a robit tak, aby sme sa my a nase rodiny mali co najlepsie. vypisovanie peticii uz v tejto situacii nepomoze. 


Hosť

#193

2015-06-19 09:54

Lebo uz ma to v tomto state poriadne se*ie!!!!!!!!!

Hosť

#194 Re:

2015-06-19 09:56

#9: -  

 Sme tipická slovenská rodina na dedine drahý dochádza do práce 30 km každé ráno vstáva o 4tej do práce domov príde najskor o štvrtej niekedy aj o 8mej večer  výplata ako inak  400€ z čoho minimálne 100€ precestuje ostáva 300 € na zaplatenie poistky inkasa samozrejme pôžičky ( rozmýšľam či sa nájde rodina ktorá požičku nemá alebo nič nespláca a hlavne ak má malé dieťa ) no a čo ostane z tých 300? no prd ešte z toho rodičovského musím doplácať nakupiť stravu hygienické potreby a poprípade lieky a občas aj nejaký ten výdobitok ako je  lízatko či keksík pre moju princeznú. V auguste mi končí rodičovská a ja mám hlavu v smútlu pretože škôlku otvárajú najskor ráno o siedmej čo by som v potencionálnej robote mala už hodinu zarezávať a tu nastáva problém kto mi odnesie dieťa do škôlky a kto ho vyzdvihne? Ako prepáč ale mamina mi zomrela takže asi nezoberiem malú že púod ideme k starkej a nechám ju 10 hodín na cintoríne... otec odchádza do práce ráno o piatej  a tiež mu malu asi nedám že na ja musím ísť tiež do roboty....Okej jasné v iných krajinách je kratčšia doba materksej ale v iných krajinách majú vo väčšine jasle pre malé deti hned pri práci alebo  proste v práci aj detský kutik a taká kojaca matka môže odbehnúť nakojiť dieťa  atď proste majú ktomu prosposobené prostredie že zamestnávaju aj matky ktoré majú malé dieťa.... Takže áno mne by tiež vyhovovalo keby som mohla po roku ísť do práce zobrala by som malú zo sebou nechala ju v jasliach kde by sa mi o nu starali v príapde potreby by som mohla odbehnúť nakojiť a ísť dalej makať a konečne by som žila a nie živorila....


Hosť

#195

2015-06-19 09:57

#9: -  

 Že sa nehanbis niečo také povedať matkavy aj dala svoje dieťa do jasly a išla zarábať keby že jasle nestali viac ako príspevok aj prídavky dokopy !

 


Hosť

#196

2015-06-19 10:00

Ano suhlasim chcela by som vidiet jedneho politika vyžiť z tolko penazi aj sa najest aj byt zaplatit aj pre dieta nakupit co mu treba!!!!!!! Hanba statu
rh

#197

2015-06-19 10:04

Podpísal som pretože matky, rodičov a pôrodnosť treba podporovať. Je naozaj pravda, že demograficky náš štát starne… A prečo? Často slýcham „deti sú neekonomické“ a aj keď mám sám tri deti, chápem obavy mladých rodín a rodičov…


Hosť

#198 Re: Uplne suhlasim ale...

2015-06-19 10:04

#2: -  

 ...kto ma platit tu plnu mzdu? ak napr. pred odchodom na RD pracujete u sukromnika, ma vam ju platit on? Asi tazko. Alebo ma cele bremeno prebrat stat, ktory sa aj tak kazdy snazi okaslat na daniach a inych poplatkoch? Ak ste boli zivnostnicka alebo ak mamicka nebola zamestnana, bola napriklad studentka, kolko dostane ona? hm?


Hosť

#199

2015-06-19 10:05

Podepsala jsem proto, že naprosto souhlasím s tím, že výše příspěvku je směšná a to zejména pro maminky samoživitelky. Nehledě na to, že když máte více jak 1 dítě, tak stále jen jeden příspěvek. Na utečenci peníze jsou, na policii, která je musí pacifikovat taky, ale na slovenské děti se zapomíná. Naše dítě je od 2 měsíce na UM, což je jen 40 eur měsíčně + cca 40 eur měsíčně plínky + pestrá strava. Nehledě na to, když zůstane maminka doma s miminkem stoupají automaticky náklady na vodu i elektřinu. Dala bych ministrům 203 + 23,56 měsíčně,, aby vyžili. Vždyť by z toho ani nenatankovali do těch svých luxusních aut...
lucy

#200 Re:

2015-06-19 10:08

#178: asi ma ukamenujete -  

 a ešte keby sa tak po vyštudovaní dala aj nejaká práca nájsť... ja som vždy bola proti tomu, že by som odišla z tohto štátu, veď nechcem odísť od rodiny, niekde do neznáma, kde to nepoznám ani nič.. ale teraz keď som ukončila strednú školu, a neviem si tu nájsť poriaduk prácu, tak začínam premýšľať o tom že naozaj jediné riešenie bude odísť odtiaľto.. a takto to rieši veľa mladých ľudí.. len aby sa mali lepšie...mali z čoho žiť,  kde žiť, a mohli si založiť rodinu a hlavne sa o ňu vedieť aj postarať... lenže v takomto prípade ako je to vo väčšine rodín, sa to proste nedá...