Petícia na zvysenie rodicovského prispevku pre rodicov

mirmar

/ #386 Re:

2015-06-19 22:14

#9: -  

 Žila som 6 rokov v zahraničí,bola som tam do konca aj na materskej,tam kde som bola je materská 1 rok,ale kráľovská materska 85% z hrubého platu,este vám aj zamestnávateľ vyplatí na začiatku materskej sumu 3- och platov,potom sa dá ísť ešte na 1 rok na podporu,ktorá tiež nie je malá,čiže žena ostáva doma s drobcom a kopcom peňazí 2 roky,podotýkam za ten čas vám držia flek V zamestnaní,prídavky sú perfektné a jasle? Tie sú na každom kroku,takže áno V zahraničí je to jednoduchšie a rozdiel so Slovenskom? Môžem porovnať keďže sme sa sem vrátili,materská 8 mesiacov,aj to len 65% z platu,prídavky no aby sa nepovedalo a potom do 3- rokov rodicak ktorý je úplne že smiešny. Na Vašom mieste V zamestnaní už na druhý deň sedí niekto iný. Jasle V okruhu 25 km nie sú ani jedny, škôlka? Malého mi berú až ako 3,5 ročného,takže pol roka budem bez príjmu keďže aj moji aj manželovi rodičia sú zamestnaní a nemám kde dieťa nechať. Úplná paráda V tomto štáte a najväčším gólom sú ľudia ako ste vy,ľudia ktorí si niečo niekde prečítajú alebo počujú,ale nikdy to nezažili na vlastnej koži. A inak k tej sume cez 13 000 eur za 3 roky s dieťaťom doma,ja som dostala za ten rok na materskej V zahraničí cez 14 000 eur,opakujem za 1 Rok + prídavky + ďalší rok podporu skoro v polovičnej sume ako matetsku,,tak o čom sa tu bavíme? Na Slovensku je to des!!!!!!!!