Petícia na zvysenie rodicovského prispevku pre rodicov

Kontaktujte autora petície

Táto diskusná téma bola automaticky vytvorená k petícií Petícia na zvysenie rodicovského prispevku pre rodicov.


Hosť

#26 Re:

2015-06-18 17:59

#9: -  

 Mily pane. Presne tieto decka ako ste ich nazvali Vam budu jedneho dna pracovat nadochodok. Ten by ste tiez chceli mat 200 eur? Pripadne len jeden rok, ved aj dochodca si moze privyrobit. 


Hosť

#27

2015-06-18 18:00

no na toto sa uz neda ani pozerat v jakej biede ziju slobodne mamicky,kolko namahy vynalozia,len chodenim po obchodoch kde su zlavy,aby mohli malym detom kupit ten jogurt alebo napolitanku!hambite sa vsetci politici!!!!!

Hosť

#28

2015-06-18 18:00

Pretoze raz aj jabudem chciet mat dieta

Hosť

#29

2015-06-18 18:09

Suhlasim so zvýšenim rodicovskeho prispevku lebo dostavame naozaj smiesnu sumu!!


Hosť

#30

2015-06-18 18:12

Rodičovský príspevok je hanba nášho štátu...Mať dieťa je v dnešnej dobe prepych.

Hosť

#31 Re:

2015-06-18 18:13

prosim vas to co ste tu napisali za komentar?!aky je to luxus byt doma s deckom do 3 rokov?!,,,s akym deckom,vy ste voliaky cudny!!,,ked uz tak napisem s dietatom!!!dieta by malo byt aspon tie prve 3 roky doma s matkou,tomu sa hovori starostlivost o dieta ,ucenie ho zakladnych veci ,sediet,chodit,rozpravat,hrat sa ,spoznavat svet a kto iny ako matka mu to ma ukazat????otazka pre vas:vy mate vobec nejake deti?,lebo podla toho co ste tu napisali,myslim ze ziadne nemate a ani nikdy mat nebudete,lebo akosi u vas normalne citit nenavist jak k detom tak matkam!


Hosť

#32

2015-06-18 18:14

Za chvíľočku mame 3 deti a príspevok nepokrie ani jedno

Hosť

#33 Re:

2015-06-18 18:15

#9: -  

 netusim odkiaľ mate takú sumu!! Ked uz tak, tak 12*3*203

 

ked môžu dochodci a studenti zadarmo cestovať, prečo by matky nemohli mať o 100€ mesačné viac!!


Hosť

#34

2015-06-18 18:20

#9: -  

 


Hosť

#35

2015-06-18 18:29

#9: -  

Môj zlatý-tá keby v našom skur..enom štáte bolo viac jaslí tak trištvrte matiek by svoje deti dalo do jasiel a to už po pol roku miesto toho aby živorili z tej almužny čo nám dáva.Tak napr ja som zarábala pekných 800eur ale keďže neboli voľné jasle tak trčím doma.Je tiež rozdiel 250 eur na dve deti a 800eur ako zamestnanec.Od septembra sa konečne uvolnilo 1.miesto v jasliach a to som bola v poradovníku.


Hosť

#36 Re:

2015-06-18 18:34

#9: -  

 Vsade inde maju moznost dat dieta do jasli, u nas, je v niektorych mestach problem dostat do skolky i 4-rocne dieta, o 3-rocnom ani nehovorim. Sukromne jasle a skolka stoja tolko, ze vacsina pracujucich si ich nemoze dovolit platit.

Vsade inde vacsina zien pracuje na kratsi uvazok. U nas na zenu, ktora pracuje takto vsetci zazeraju a aj tak ocakavaju, ze za kratsiu pracovnu dobu urobi pracu, ktoru by inak urobila za riadny pracovny cas, len zaplatene dostane menej.

Tak o com sa tu teraz bavime? Vela zien by aj chcelo ist do prace skor, ale zial podmienky pre rodiny s malymi detmi na Slovensku im to nedovoluju. 

A este mi neda... som zvedava, kto vam bude robit na dochodok, ked ti, co na to nemaju, nebudu mat deti... Zial vacsina mladych rodin na Slovensku pri vypadku prijmu jedneho z rodicov nezije, ale zivori...


Hosť

#37

2015-06-18 18:37

Som tiež matka na materskej dovolenke.
9

#38 Re:

2015-06-18 18:38

#9: -  

 Tento človek nemá pud sebazáchovy a vôbec to nie je človek ten takéto nevie napísať je to obyčajná sukura 


Hosť

#39

2015-06-18 18:40

 v našom zivote je jediná vec najdôležitejši a to . aby me si posvätili duše! Ježiš nám dal tento krátky pozemský život nato ,aby sme žili v posväcujúcej milosti , aby sme už tu na zemi dosiahli svätosť! Všetky dary od Ježiša, ktoré nám dal , ako rodina , práca, vzdelanie ,domov a iné nám majú slúžiť ako prostriedok na dosiahnutie tohto cieľa. Cieľ je dosiahnutie svätosti a aby sme aj svoje okolie rodinu , susedov a blížnych dopomohli k tomu! Cieľ nieje len dosiahnuť, aby som mal rodinu, pracu. dôchodok a iné dary! Tieto vymenované dary sú prostriedky na dosiahnutie toho, aby sme sa stali svätý ,ale najdôležitejším naším povolaním verzus poslaním je , aby sme získali našou nepoľavujúcou hojnou snahou dar od Ježiša a to je JEDEN DENAR- VECNY ZIVOT!


Hosť

#40

2015-06-18 18:41

Momentalne co dostavaju mamicky matersku,nestaci ani na plienky.A nedaj boze,ked dieta ochorie.Preto sa menej deti rodi, lebo ludia si nemozu dovolit viac ako jedno dieta.Aby nas na tomto svete niekto nahradil,tak v rodine musia byt aspon dve deti.Preto obyvatelstvo starne.Stat byvsa mohol nad tym zamysliet.

Hosť

#41

2015-06-18 18:44

Je hanba v dnešnej dobe brať prídavok na dieťa 23 eur.... Nemám nič proti dôchodcom ale moje deti nedostali ešte nikdy žiaden vianočný príspevok ani nič podobné a z rodičovského príspevku z 203 eur by som si veru celý mesiac veľmi ťažko poradila, keby že manžel nepracuje...

Hosť

#42

2015-06-18 18:45

Njväčšou prioritou nám v živote je získať VECNY ZIVOT---JEDEN DENAR! ! !

Všetky ostatné dary sú len prostriedky na dosiahnutie tohto cieľa! Rodina , deti, povolanie ,kariéra a iné charizmy , sú len prostriedky k získaniu JEDNEHO DENARA----VECNEHO ZIVOTA! ! !


Hosť

#43

2015-06-18 18:49

Pretoze 226 euro je velmi malo na uzivenie dietata a to nevravim o strave ale aj co sa tyka osatenia a hraciek ktore dieta pre svoj vyvoj potrebuje oproti rakusku sme slabo na tom a to ma dost mrzi ale hlavne ze mame na rozdavanie bytov pre ciganov to je najsmutnejsie
sissy

#44 prilis dlha rodicovska

2015-06-18 18:52

Byt 3 roky doma je nadstandard, ktory berieme ako samozrejmost hlavne v postkomunistickych krajinach, skoro vsade inde je ta doba pobytu s dietatom doma omnoho kratsia - ani bohate krajiny ako Britania (41 tyzdnov platenych -menej nez rok) alebo Skandinavia (napr. Norsko, Svedsko - max. 14/15 mesiacov doma a rodicia sa musia vystriedat) si totiz nemozu dovolit platit matku alebo otca 3 roky. Ano, kedze su to bohate krajiny s vyssimi zivotnymi nakladmi, vyplatia za toto obdobie vyssie sumy mesacne nez u nas, no casto su odvisle od prijmu rodica pred porodom. Navyse po 3 rokoch sa matka/otec casto diskvalifikuje na trhu prace a ma problem uchytit sa. Na Slovensku zialbohu nie su doriesene skolky a jasle, kam by sa dieta mohlo kvalitne a lacne umiestnit,  aby obaja rodicia mohli pracovat napr. po roku-dvoch. Za vacsi pocet miest v predskolskych zariadeniach a lepsi pristup zamestnavatelov by som peticiu podpisala okamzite. A skor nez ma odsudite, uvediem, ze sama pochadzam z rodiny, kde sa matka samotna musela postarat o 4 deti a detstvo za vela nestalo. Coskoro budem matkou tiez a planujem deti viac. Ale predtym som si vybudovala urcite zazemie, aby som nebola odkazana na stat.

Moj komentar sa nevztahuje na matky s dlhodobo chorymi/postihnutymi detmi, ktore samozrejme vyzaduju iny typ starostlivosti a maju plne pravo byt doma i dlhsie nez tri roky.

Koho zaujimaju fakty, ako je to v bohatych krajinach, tak sa moze pozriet sem: http://www.lisdatacenter.org/wp-content/uploads/parent-leave-details1.pdf 


Hosť

#45

2015-06-18 18:54

Lebo mamičky na materskej dovolenke živoria

Hosť

#46

2015-06-18 18:54

Pretože sama som slobodnou mamičkou a sú to mizerne peniaze z ktorých sa dá vyžiť len veľmi ťažko. Keby nemám rodicou čo mi pomáhajú tak by som z toho nevyzila

Hosť

#47

2015-06-18 18:55

ano chceme aj my lepsie zit aspon trosku zijeme siedmy v rodine a mesacny prijem mam 297 eur stoho platim elekt... vodu atd.. a vyzit no s coho hahha s nicoho

Hosť

#48

2015-06-18 18:56

Pretoze sama mam 3 deti ,z toho jedna dcerka ma downov syndrom a rodicovsky prispevok mi predlzili iba na 5 rokov,ked som ziadala este jeden rok bol mi zamietnuty,ze moje dieta nepotrebuje celodennu starostlivost.Preto chcem tymto pomoct aspon inym mamickam

Hosť

#49 Re: Re:

2015-06-18 19:05

#18: - Re:  

 aj ja!!!!


Hosť

#50

2015-06-18 19:07

Ako slobodna matka s 2 detmi zijeme velmi skromne,nemozem si dovolit vlastne byvanie,som zavisla na mojich rodicoch-dochodcoch,co je velmi smutne!!! Stat akoby trestal slobodne matky za to,ze maju deti. Fico a spol. nech sebe odtrhnu konecne od huby a daju peniaze tam,kam treba. Oni maju viac nez im je treba!!!!