Petícia na zvysenie rodicovského prispevku pre rodicov

Kontaktujte autora petície

Táto diskusná téma bola automaticky vytvorená k petícií Petícia na zvysenie rodicovského prispevku pre rodicov.

ja

#551 Re: Re: prilis dlha rodicovska

2015-08-19 12:36

#470: - Re: prilis dlha rodicovska 

 Ste normálne? Je vidieť že nemáte deti, dajte sa liečiť.....Nie každé dieťa dokáže po 2rokoch samostnatne fungovať, a absolutne nechápem ako by to vyzeralo kebyže dám svoju 15mesačnú dcérku do školky ked potrebuje pri sebe hlavne matku a matkinu náruč a oporu..........


Hosť

#552

2015-08-20 05:30

Pretoze je potrebne mat vyssi prijem v rodine, ak manzel nie je podnikatel. Nie vsetci maju skvele pracovne ohodnotenie.
lala

#553

2015-08-25 07:52

No co k tomu dodat? Slovak,ktory nikdy nebol za hranicou nasho statu je jednoducho kratkozraky.Ved je jedno ci na sever, alebo na juh od nasej hranice ale  MINIMUM  je 140 e  na dieta a samozrejme prijmy su tam ine ako u nas. A este napisem aj maximum, to je vyse 300 e, aby kazdy si mohol vytvorit usudok.

lukas

#554

2015-09-06 17:55

kažimir prežije za 350€ mesačne


Hosť

#555 Re: Re: Uplne suhlasim ale...

2015-09-08 19:44

Stat = Politici , za ktorymi stoji oligarchia, ktorej nas Stat rozda peniaze ovela radsej ako detom a matkam. Od matiek a deti im totiz provizia za dohodene zakazky nepride na ucet takze na nich kalsu. Penazi je dost len polarizacia prijmov len pre jednu tu lepsiu stranu je vyhodnejsia. Chyba vsak nie je len v politikoch, ale v slovenskom narode, ktory je nesudrzny a potrebuje stale niekoho, aby mu vladol a hadzal mu omrvinky v podobe  davky v sume cca 200 eur. Pre toto je riesenim nepodmieneny zakladny prijem, ktory slubuje akurat strana priama demokracia SD. Potom uz ostava, len Kotleba, ktory ocividne oligarchiu velmi nemusi. Takze mozno kazdemu dopraje aj 500 Eur. Sucasny financny system statu je vsak  zalozeny na neplateni dani tych, ktori maju z coho platit a okradani tych, ktorych je vacsina, ale ktori sa nevedia spojit a povedat dost. Takze pokial sa nezmenia zakony a nezrusi sa pojem minimalna mzda, nebude ani na dochodky ani na deti, ktore nas zivot robia radostnejsim. 

 

 


Hosť

#556

2015-09-09 14:39

Pretože aj ja čakám bábätko a vyžiť z takých peňazí je umenie..... 2 deti už mám a viem čo to je...... Riadne sa obracať..... Preto klesá pôrodnosť, ľudia sa boja, že budú živoriť

Hosť

#557

2015-09-14 11:17

Som matka dvoch deti,najmladsia ma rok a pol s pracujem od roka,kedze mame hypoteku, nsjom treba platit a to este sme nejedli....treva s tym nieco robit


Hosť

#558

2015-09-14 11:35

lebo je pravdou ze vychovat z jedneho prispevku dve deti je nemozne.Chcela by som vydiet poslancou alebo ministrou ci by oni vyzili z tej sumi a poplatili by vsetky poplatky

Hosť

#559

2015-09-24 04:50

Prrco som podpisala lebo aj deticky od utleho veku potrebuju pre svoj zivot viac ako im ponuka tento stat naklady rastu ale pocituju to iba tí ktori by to pocitovat nemali.Pre lepsi a spokojnesi zivot nasich deti
Sani 453

#560 Re:

2015-09-30 21:57

#9: -  

 Hmm..s casti mas pravdu len si to nenapisal dobre.problem je ze nie su statne jasle ako volakedy a preto stat dava tych 200 nieco do 3r ked dieta ma ist do skolky statnej -ma ist este neznamena ze budu kapacity.na zap je materska napr rok ale 100% platu.na co tu mozeme zabudnut.

A teraz ked sa zamyslim.max materska je 830e cca.preco ak si zena odvadza viac dostane len maximum?a zvysok ide kam?preto sme dieta dali od roka do sukr jasly koli peniazom.ale tu je dost rodicov ktori nemaju dobry prijem a preto niektore potiahnu aj 3x2 za sebou tak ano potom je 200e malo.to ze maju byt matky s dietatom 3roky neviem odkial maju ja som bol tiez rok a potom do jasly a to za zlateho socializmu!! 

Dajme 18 mesiacov 100% z prijmu bez obmedzenia vysky prijmu a statne jasle.v konecnom dosledku by to bolo pre nas vyhodnejsie ako platit sukromne za 400e

.jeden cas pani pi tomanova znizila prispevok na 80e pre pracujuce matky teda tie ktore nesedia doma a makaju a davaju do systemu viac a platia sukr jasle.a bolo celkom ticho pretoze vacsiny sa to netyka.

Inak v cz sa to da vybrat myslim do 1roka celu sumu

 


Hosť

#561

2015-10-08 18:05

aj ja som matka troch detí 5 ročného chlapčeka a dvoch dievčatiek 2 ročnej a 10 mesačnej dostávam spolu na tri deti 270 eur , čo je žalostne málo, manžel zarába minimálku a z tej zaplatíme prenájom bytu ktorý je 350 eur čiže nám ostáva z manželovej výplaty 30 eur tak na mesiac máme 5 členná rodina 300 eur z toho samozrejme treba platiť škôlku pre syna, lebo je predškolák a ešte internet a kredit na telefón mne aj manželovi,. Tak nech skúsia poslanci vyžiť z tochto amozrejme keď si ešte musia kúpiť prach na pranie, aviváž, plienky a drogériu na umývanie ostáva nám naozaj máličko peňazí z toho mála, Do práce som nastúpila hneď po skončení školy, mala som 18 a pol roka pracovala som 3 roky bez dovoleniek až dokým som nenastúpila s najstarším synom na materskú dovolenku, fakt je to bieda, a veľmi smutné že politici sa nevedia vžiť do takejto situácie... :(((

Hosť

#562

2015-10-08 18:54

No uz by bolo na čase aby tento štat podporil mamičky.Chcela by som druhe dietatko ale za takychto podmienok sa bojim lebo v dnesnej dobe dve deti su luxus

Hosť

#563 Re: Re:NIE, nech len ma aj viac ako jedno, nech si to skusi na vlasnej kozi...aj sekac mu bude drahy

2015-10-28 11:58


Hosť

#564

2016-01-07 15:01

Lebo tie peniaze co dostavame su na smiech.Nestaci to na zivobytie dietata.

Hosť

#565

2016-01-10 11:49

Už sa konečne zobuďte RODIČOVSKÝ PRÍSPEVOK NIE JE PRÍSPEVOK NA TO, ABY ŠTÁT VÁM DÁVAL PENIAZE NA POKRYTIE VŠETKÝCH VÝDAVKOV!!! Je to príspevok, kt. má pomôcť zvládnúť starostlivosť o dieťa! Potom by to bolo moc ľahké iba porodiť dieťa a štát nech sa stará. Ja dieťa nemám tak potom chcem príspevok na starostlivosť o psa, lebo aj ten ma stojí nemalé peniaze, ale keďže pri kúpe psa som to vedela, tak som si kúpila preto lebo na to MÁM! A tak isto dieťa budem mať až vtedy, ak budem na to zabezpečená finančne!!!! 


Hosť

#566 Re: Re:

2016-01-10 11:53

#499: - Re:  

 Pravda, svätá pravda kámo :-)


Hosť

#567 Re:

2016-01-11 08:47

#422: JAJA -  

 VEĽKÝ SÚHLAS !!!!

nk

#568

2016-01-14 12:21

aj ja som mama 3-ročneho syna ale nemyslím si, že rodičovský príspevok by sa mal zvyšovať. materska trva na slovensku 8 mesiacov a ked predtym zena normalne pracuje, dostava ju velmi slusnu. zostavat tri roky na rodicovskej je nieco navyse a podla mna luxus a ked na to nemate nasetrene alebo manzela, ktory vas zivi, musite ist pracovat. tak to chodi vsade na svete, preboha. date dieta do sukromnych jasli a stat vam predsa da na ne prispevok, po novom 280 eur. Z rodicovskeho prispevku predsa nemate zivit vas aj dieta. Takze, ak si chce mama alebo rodina dopriat luxus byt doma 3 roky s dietatkom, musite si na to pred narodenim dietata nasetrit...


Hosť

#569

2016-01-16 05:24

Mal by fico zit pol roka s pridavkov potom by zvysil lebo by si nemal za co kupit ani kavicku :)

Hosť

#570

2016-01-31 20:37

Aby sa zvysila zivotna uroven mamickam a detom ved deti su nasa buducnost

Hosť

#571

2016-02-04 06:06

Pravda ,zvýšenie by pomohlo každej matke !!!! Stať nám dáva malo a teraz je všetko drahé !

Hosť

#572

2016-02-04 19:21

Pretoze z 220 eur sa neda zit!!!

Hosť

#573

2016-02-05 12:15

Preco asi aby sme Nasim detickam dopriali toho viac aby sme ich mali z coho satit,zivit a s tej almuzny co je teraz s toho veru dieta neuzivite a to ja mam zatial jedno ale kto ich ma viac tak je to obycajny vysmech rodicom ked maju NASI POSLANCI pre seba tak nech daju aj NASIM DETOM nech si znizia platy a skusia zit z 223 eur a potom sa zbadaju ako sa zije a ved to aj vedia len sa tvaria ze su slepy a nic nevidia to su ale nie slepy ale dobre SPROSTY.

Hosť

#574

2016-02-05 15:24

Ako slobodná matka nedokážem žiť z 200eur páni poslanci skúste si to vy žiť z 200eur a uživiť seba a dieťa!!!!

Hosť

#575

2016-02-05 20:36

podpísala som pretože som matka dvoch detí a je to náročné z takými to malími finančními prostriedkami