Petícia na zvysenie rodicovského prispevku pre rodicov

Kontaktujte autora petície

Táto diskusná téma bola automaticky vytvorená k petícií Petícia na zvysenie rodicovského prispevku pre rodicov.


Hosť

#301

2015-06-19 14:23

Pretože 200 eur V dnešnej dobe je to katastrofa.

Hosť

#302 Re: simi

2015-06-19 14:25

#9: -  

 Ty chuj sebecky


Hosť

#303 Re: Re:

2015-06-19 14:26

#294: - Re:  

 jeeej trefne :D no len problem by bol v tom, ze niektori najprv uvazuju potom rodia 1 max 2 deti a ti druhi plodia ako ceresnicky..... a tak by opat bez prace.....:(


Hosť

#304 Re: Re:

2015-06-19 14:27

#297: ja - Re:  

 mudro a vystizne napisane !


Hosť

#305 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2015-06-19 14:31

#296: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:  

 Dobre, z úcty k tomu, že to naozaj nemate ľahké, nech za to už môže ktokoľvek, skúsim byť menej konfrontačný. Nepoznám vaše rodinné pomery, preto ak to vo vašom prípade nebolo možné, neberte môj ďalší názor osobne. Ale píšete o 20-ročnom splácaní samostatného bývania.

Viete, ja okrem iného, nerozumiem aj tomu, prečo mladí hneď chcú svoje bývanie. Aj keď na to nemajú, zadlžia sa a živoria ďalších 25 rokov. A na druhej strane, ich rodičia zostávajú v 3a4-izbových bytoch či domoch, v starobe bez pomoci a šance takéto nehnuteľnosti utiahnuť. Lebo generácie nevedia trocha zľavniť zo svojich nárokov a vychádzať spolu. A potom tu máme mladé rodiny, ktoré ak poplatia hypotéku, nezostane im na deti a rodičov, ktorí ak z dôchodku zaplatia plyn a elektrinu, nemajú na lieky a stravu. A všetci spoločne nastavujú dlaň - štat daj.

Ale rodina to nie su len rodičia (mladí) a deti. Ale aj starí rodičia. Ak by takéto ucelené rodiny, tam kde sa dá, zostávali žin pospolu, žilo by sa im ľahšie. Vidím to všade okolo seba. Kam to speje, keď spolu nevedia žiť manželia, dospelé deti s rodičmi, súrodenci... Každý chce mať viac a všetko a čím skôr a teraz. A keď nemá, štát daj. Pre lásku k vlastným deľom, čo budú mať, ak už dnes zjeme, čo je odložené na zajtra? Ako budeme s nimi vychádzaď až vyrastú, keď dnes nevieme vychádzaťž s vlastnými rodičmi? Ktori by nám možna aj pomohli, ale to by sme museli byť k nim troška pokorní a poslušní. A to sa dnes nenosí.


Hosť

#306

2015-06-19 14:31

Je to dobry napad ale fico racej da sebe do vrecka ako detom ja ma stiry deticky jeden skolo povini a ten najmensi je chori a ja by dala politikim 290e ci ja beriem a naj ziju oni celi mesiac naj si kupia stravu lieky hygienu a tak to sa nestane oni su skrobovia ale mate dobri napad s tou peticiou

Hosť

#307

2015-06-19 14:33

Bo je to pravda neuzivym deti z tejto almuznej,to sa jednoducho neda.

Hosť

#308

2015-06-19 14:33

pretoze je to zalostne malo, a v dnesnej dobe sa tak velmi propaguje zdrava vyziva aka je dolezita pre zdravie deti .......... ako z coho si to ma ta matka dovolit? napr. ovocie alebo zeleninu? Z tych 226 euro akurat tak moze mamicka kupit plienky pre babo a cely mesiac byt na suchych rozkoch do slova a do pismena. Keby tak skusili vysssie postaveny ludia aspon jeden mesiac z tych penazy vyzit, s tym ze by nemali zadarmo k dispoziicii auto s plnou nardzou, notebooky, internet a pausal....... je to HANBA !!!!!!!!!!!!!!!!!
...

#309 :-/

2015-06-19 14:33

Ked sa rozhodnem mat dieta, vynosit ho 9 mesiacov v bruchu! tak nedam ho hned po pol roku,roku prec do jaslii a pojdem robit...ved si ho chcem uzit, vychovat si ho a nie JASLE kde bude vacsinu casu...Diieta nie je vec!! Uz to pochopte! Ved dieta potrebuje lasku od rodicov...a tu v jaslach nenajde..necudujem sa ze rastie taka generacia aka rastie..ked musia zeny ,,odhadzovat " deti prec...namiesto toho aby ich vychovavali..o inych veciach uz ani radsej nepisem................smutnee


Hosť

#310 Re: Re:

2015-06-19 14:35

#26: - Re:  

 Top komentar ;)


Hosť

#311 Re: Re: Re:

2015-06-19 14:37

#303: - Re: Re:  

 Napísal som: "aby časť dôchodku dostávali ľudia z daní svojich vlastných detí." Ak by mal niekto aj dasať detí, ktoré by ale nepracovali - teda neodvádzali dane, tak by nedostal nič. Ak by mal niekto 1 - 2 deti, ktorým by zabezpečil vzdelanie a tie by mali následne vysoký príjem a platili by vysoké dane, tak by aj časť tých daní, idúca na dôchodok rodičov bola vysoká.


Hosť

#312 Re: :-/

2015-06-19 14:39

#309: ... - :-/  

 Takže si chcete užívať, či vychovávať pre štát občanov? Tak už sa petičiarky rozhodnite...


Hosť

#313

2015-06-19 14:40

preto som podpisala tuto peticiu aby mali deticki lepsi zivot do buducna

Hosť

#314 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2015-06-19 14:41

#305: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:  

 som rada, ze sme sa ubrali zmierlivejsou cestou :)

a nie, nemala som namysli 20rocne splácanie, ale skor setrenie :) Nie som zastanca hypotek. Viete, stale zijeme u mojich rodicov. Ale uz aj oni su unaveni a ked si chcu oddychnut, dieta im pohodlie narusi. V zivote by som nepovedala, ze moja milujuca mamina povie, že nebude dobre, ak budeme byvat (aj s priatelom) v jednej domacnosti s nimi. Maly byt, vela osobnosti, kazdy je nauceny na svoje, vy potrebujete byt sami...Ale ma v niecom pravdu, aj vy. Asi je to individualne u kazdeho. A ak by si moj surodenec s partnerom nevzal hypoteku na 30 rokov, tak v 3izb byte zijeme teraz 7mi ludia :) 

Pekny vikend prajem


Hosť

#315 Re: Re: Re: Re:

2015-06-19 14:43

#311: - Re: Re: Re:  

 palec hore, posunte p. Ficovi


Hosť

#316

2015-06-19 14:50

Som matka troch detí a som na rodicovskom príspevku. Keby som nemala priatela ktory pracuje tak sama s detmi by som vsetko platit nezvladala. ( byt-nájom, poplatky ine,jedlo a este platit skolu,skolku) Vsetke mamicky co sme na rodicovskom prispevku by sa potesili zvyseniu . Zilo by sa lahsie a mladí ludia by viac rozmylali o tom ci by chceli mat viac deti ako dve.

Hosť

#317 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2015-06-19 14:51

#314: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:  

 Bol som trocha napálený z nekritických príspevkov a mrzí ma, že ste si to odniesla práve vy. Možna tomu neuveríte, ale pomáham v rámci charity starším osamelým ľuďom. Týždeň čo týždeň sa stretávam s ich osamelosťou a problémami, pričom väčšiná ma deti, ktoré sa o nich nestarajú. Nechcem súdiť čo je príčina a v čom a v kom je chyba. Len mi je občas smutno keď si uvedomím, o čo by sa lepšie žilo, ak by rodiny, ak môžu, zostávali spolu. Ale to som už odbočil.

Aj vám pekný víkend.


Hosť

#318

2015-06-19 14:52

Bolo by to spravodlive.

Hosť

#319

2015-06-19 14:54

Lebo to v súčasnosti nieje rodičovský príspevok ale žobračenka...

Hosť

#320

2015-06-19 14:58

Nakoľko mam aj ja deti viem aké je ťažké vyžiť z týchto smiešnych peňazí. Keď dokáže štát prispievať rómom ktorí nepracujú a sedia doma na zadku z deckami a ešte sa aj smejú ako mi biely drieme biedu a ako im je dobre, keď sa o nich niekto iný stará, prečo sa potom nepostarať aj o mamičky, ktoré či už pracujú alebo sú zaevidované na úrade práce, pretože v našom skorumpovanom štáte sa ťažko hľadá práca. Prečo aj mi biely by sme sa nemohli mať lepšie. Veľmi rada by som si to vymenila z ktorým kolvek politikom aby si vyskúšal aspoň 2 mesiace žiť z takého rodičovského príspevku. A to nehovorí o tom keď je dieťa choré koľko peňazí musíme vynaložiť na jeho lieky. potom nech sa vláda nečuduje že veľa ľudí ostáva na ulici. a kvôli čomu. pre obžerstvo iných a prázdne sľuby, ktoré idú do neznáma. preto som aj ja podpísala túto petíciu. nech sa tí na vyšších miestach spamätajú a začnú sa starať aj o iných nielen o seba.

Hosť

#321

2015-06-19 14:58

Aby se měli děti svobodných maminek líp,než doposavad.

Hosť

#322 Re:

2015-06-19 15:00

#9: -  

Mala som pripravenú trocha obšírnejšiu reakciu na tento komentár, ale škoda môjho času na takéhoto primitíva. Len jedno: škoda, že takto nezmýšlala tvoja MATER a porodila DECKO ako si Ty. Hneď by bolo o jedného sedláka menej a svet krajší.


Hosť

#323

2015-06-19 15:01

Komentujem to preto lebo narodili sa nam dvojicky a na jedno dieto je smiesny prispevok 203e a na duhe len 25% vobec nerozumiem preco to druhe dostava len na stvrtku tela a nemam problem ist aj do strajku i ked na slovensku to moc nepomaha ale treba si stat za svojim

Hosť

#324

2015-06-19 15:02

Uz by sa mohli uvedomit Slovensky poslanci a zvysit to.Co je to 23 eu na mesiac?Ja zijem v Irsku a na mesiac dostavam na jedno dieta 135 eu,kedy ze mam byt na Sk.tak neviem ako to zvladnem.Ved dieta toho potrebuje vela hlavne do toho 3 roka ale to asi pani poslanci a pani poslankyne nevedia.Je to dost smutne ze na detoch setria:-(

Hosť

#325

2015-06-19 15:04

veru z rodicovskeho zabezpecit dietatu co potrebuje a vyzit z toho mala je dost tazko , romovia dostanu viac ako slusny clovek :(