Petícia za zrušenie kresťanstva na Slovensku

Kontaktujte autora petície

Táto diskusná téma bola automaticky vytvorená k petícií Petícia za zrušenie kresťanstva na Slovensku.


Hosť

#126

2014-07-28 10:33

Dosť chabé a povrchné argumenty a veľa citácií je vytrhnutých tak úzko že vyzerajú ako zlo. Ak by ste sa na tie úryvky pozreli zo široka a s textom a celým veršom ku ktorému patria dávalo by to spolu s historickým kontextom, zvykmi a pravidlami tej onej kultúry úplne iný význam. Pekný pokus použiť bibliu na takúto petíciu, ale ako tak na to pozerám, predpokladám že vaša znalosť, prehľad, pochopenie písma a daľšíe veci ohľadom tohto všetkého je na bode mrazu. Touto petíciou nadchnete možno tak "ovce", ktoré tomu nerozumejú a plávu s prúdom, kde by popísali petíciu aj proti klobáse.
mária

#127 Re:

2014-07-28 11:49

#121: dezo -

  • Súhlasím s tým, že je veľa bohov, ktorých si vytvoril človek. Ale Boh kresťanov nie je dielom človeka. Boh kresťanov je živý. Nie je to deduško na obláčiku, nie je to osoba, ktorá je len „v hlave“, je to Otec, ktorý je pri mne aj vtedy, keď nemám blízko svojho pozemského otca. Je to Otec, ktorý mi pomáha riešiť aj tie najťažšie životné situácie.  Ale toto treba zažiť, ak to chceš pochopiť.
  • Na bohoslužby nechodím preto, lebo chcem patriť do nejakého spoločenstva. Sv. omša je v prvom rade o stretnutí so živým Ježišom.( aj to treba zažiť, aby si to pochopil)  Do kostola chodím kvôli Ježišovi, nie kvôli ľuďom. A chodím tam aj každý deň, nielen raz do týždňa. Farské spoločenstvo je skupina ľudí, ktorí sa chcú stretnúť s Bohom. Je to také isté spoločenstvo ako spoločenstvo futbalistov, lyžiarov, či hudobníkov – teda ľudí, ktorí majú spoločné záujmy.  Členovia kapely sa stretajú spolu, lebo chcú spievať. Členovia farského spoločenstva sa stretajú preto, lebo chcú spolu oslavovať Boha. Satanisti sa stretajú preto, lebo chcú spolu oslavovať satana....
  • Súhlasím s tým, že buď som veriaci a verím všetkým predkladaným pravdám - nie bludom,  alebo som neveriaci. To sú aj Ježišove slová
  • žiadny človek nemá patent na morálku, ale morálny zákon má  prirodzene vpísaný vo svojom vnútri. Ak ho počúva, žije dobrý život aj bez náboženstva, ak ho nepočúva, žije nepekný život aj ako veriaci (kresťan, moslim, budhista...)
  • mýliš sa, ak tvrdíš, že sa bezmyšlienkovite hromadne vieme zmobilizovať za každú sprostosť. Texty piesní ( teda nie autori, ani festival ako taký) , proti ktorým sa ohradzujeme sú naozaj urážkou toho, čo je pre nás posvätné. Ako by si reagoval Ty, keby niekto urážlivo hovoril o Tvojich rodičoch, deťoch, partnerovi, priateľovi, keby ho chcel zabiť, zneuctiť a čo ja viem čo ešte. Bol by si ticho, pretože by si to považoval za sprostosť? Každý veriaci sa k petícii vyjadril sám za seba preto, lebo to tak cíti.
  • Ak si niekto myslí, že hnusnými, vulgárnymi slovami sa môže vyjadrovať na verejnosti, tak je to prinajmenšom smutné. Robiť si z vlastných úst žumpu...Takto chce mať okolo seba pekný svet ?
  • Kresťanstvo nie je rozprávka. Nie je to len hobby na voľný čas. Je to rozhodnutie žiť čo najlepší život v každej situácii, v každej sekunde svojho života.
  • Ukáž mi jednu akúkoľvek svetskú knihu, či sa dokázala čítať tak dlho, ako biblia. Pretože slová v biblii sú nadčasové, platia v každom období. Aj pri opakovanom čítaní toho istého textu Ti tie slová vždy povedia niečo iné.
  • Satanizmus nie je reakcia na kresťanstvo. Kresťanstvo je tu cca 2 000 rokov, satan od stvorenia sveta.  Odkedy sa zjavili na zemi prví ľudia, odvtedy  je tu boj medzi dobrom a zlom. A satan je ten zlý.
  • Verím, že je ťažké človeku bez pravého poznania pochopiť veriacich a nikoho neodsudzujem len preto, že má iný názor na vieru ako ja.
Zendhal

#128 Re: Re:

2014-07-28 13:15

#127: mária - Re:

- Ako môžeš tvrdiť že práve ten kresťanský boh je ten skutočný ? Židia to o svojom bohu tvrdia, Moslimovia to o svojom hohu tvrdia... veľa náboženstiev to o svojom bohu tvrdí. Tak prečo práve ten kresťanský je ten "správny"?

 

-Stretnutie so živým Ježišom ? Myslel som že zomrel pred dvoma tisícročiami. Ako to že je živý a že je práve v tom kostole?

-Predkladané pravdy? Ak tým myslíš bibliu (to je jedno či starý alebo nový zákon) tak to má strašne ďaleko od pravdy (a tým nenarážam na obsah tejto recesívnej petície)

 

- S tou morálkou súhlasím ale aj nie. Je to dosť subjektívny vnem. Pre niekoho môže byť napríklad fyzický trest pre dieťa (neposlušnosť atd.) morálny a pre druhého to je týranie.

 

- "Texty" daných piesní sú vytrhnuté z kontextu a vybrané presne aby vyhovovali zakladateľovi tej petície (a to nehovorím o preklade... Google translator sa musel zapotiť). Je to urážka toho čo je pre vás posvätné.. OK dovoľ mi povedať ti že vaše náboženstvo (a nie len vaše ale aj islam a iné)  môže pre nás byť urážkou racionálneho myslenia.

 

- Treba si povedať na rovinu: majú stále vulgárne slová takú istú váhu a "morálnu hodnotu" ako napríklad pred 20 - 30 rokmi ? Podľa môjho názoru sa stále viac a viac tieto vulgarizmy stávajú prirodzenou súčasťou každodenného života. Niektorí ich stále berú ako neslušné slová, ale iní, najmä mladšia generácia (a tým nemyslím len deti) ich berú ako súčasť ich života a nedávajú im veľkú hodnotu. A ešte by som dodal že ak tieto vulgarizmy v metalových piesňach niekoho urážajú, tak sa hneď stavia celý žáner aj so svojimi podžánrami na okraj spoločnosi. Ale napríklad v Hip-hope a rape je to akceptovateľné aj v médiách. Tu je jeden menší príklad: https://www.youtube.com/watch?v=Z2Y30NNTQ0Y

 

- Prepáč že to poviem ale kresťanstvo JE rozprávka a dosť nevydarená. Ateisti napríklad tiež chcú žiť život naplno v každej sekunde a nepotrebujú na to vyššie bytosti, ktoré by na nich dohliadali.

 

- Niektoré slová v biblii môžu byť nadčasové to priznávam, ale nadčasové taktiež môžu byť slová z iných kníh (len pre príklad spomeniem tisícročia starú knihu "the art of war" o bojových stratégiach z ktorej čerpajú informácie ľudia dodnes) alebo aj citáty od obyčajných ľudí.

 

- Satanizmus.... tu musím ujasniť zopár vecí: Sú 2 druhy satanizmu: 1. je pravý satanizmus kde dotyční veria v existenciu samotného satana, praktikujú čierne omše, sabbathy, zvieracie a ľudské obete a sexuálne orgie. a potom je tu 2. druh sataniumu, ("vytvoril" ho Anton LaVay) ktorý neuznáva satana alebo boha ako nejakú metafyzickú bytosť. Je to len odpor voči kresťanstvu a cirkvi ako takej a práve toto je ten druh "satanizmu" pod ktorý sa zaraďujú tieto metalové (hlavne black metalové) kapely.

Nedokonalá

#129 Re: Re: Re: Re:

2014-07-28 13:15

#16: OpenHead - Re: Re: Re:

Súhlasím, všetko je to v človeku, on dostal slobodnú vôľu a aj s ňou moc narábať, normálny zdravý človek však má aj svedomie...

Aj v tebe sa ozvalo(?) - autor petície- prečo toľko nenávisti, myslíš si, že si týmto dokazal, že si lepší???

 

Požehnaný deň všetkým !!!

RusynSK

#130 Reakcia

2014-07-28 14:28

Ubohe stekanie besneho psa ktory Kristovu cirkev nemoze ohrozit.

Tento príspevok bol odstránený jeho autorom (Show details)

2014-07-28 17:34



Hosť

#132

2014-07-28 20:09

Nemám nič proti vierovyznaniu ale o aké právomoci si vyžadujú hlavne majoritné náboženstvá,koľko do nich tlačí štát peňazí a namiesto toho aby boli vzorom morálky a slušnosti sú zdrojom pedofílie,násilia, homosexuality a porušovania zákonov na každom kroku...minimálne okamžitá odluka od štátu !!
Pokoj a pravda

#133 Re: Re: Re:

2014-07-28 21:20

#128: Zendhal - Re: Re:

"Pán" Zendhal, mohli by ste nám teda uviesť celý text piesní, s, podľa Vás, správnym prekladom: napr. piesne

skupina: Belphegor

album: Goatreich - Fleshcult (2005)

pieseň: The Cruzifixus – Agnus Dei

Alebo aj piesne

skupina: Belphegor

album: Necrodeamon Terror sathan (2000)

pieseň: Vomit upon the cross

Aby sme si mohli vytvoriť správny úsudok o tých piesňach. Predpokladám, že máte zmysel pre pravdu.

Vopred ďakujem!

 

 

 

Zendhal

#134

2014-07-28 21:48

Obyčajné protikresťanské texty... Tak ako u takmer každého Black metalu. O tom celý ten žáner je, o odmietaní a tvrdom kritizovaní cirkvi a náboženstiev ako takej. Napríklad vaše prikázania a viera tiež urážajú moje racionálne myslenie a rozruch z toho nerobím (až na túto recesiu).


Zaujmavé že Belphegor tunajším katolíckym komunitám vadí ale koncert Mayhemu nedávno tu nikomu nevadil. A to podotýkam že Mayhem nezostali len pri rečiach ale aj v 90tych rokov v Nórsku vypálili niekoľko kostolov.


Jedna malá rada na záver: Ak sa vám nepáčia texty, nekupujte si lístok a nechoďte na ten festival a hlavne nechajte tých, čo sa tam idú zabaviť a odreagovať od stresov každodenného života na pokoji ;)
NASRAT NA BOHA !!

#135 VÁŠ BŮH JE MRTVÍ !!

2014-07-28 22:02

Nechci a nebudu podporovat náboženství postavené na hněvu,aroganci,násilí a intoleranci. Jestli bůh existuje .. vysvětlete proč nezastaví války?Proč kněží znásilňují děti?Proč lidi v Africe trpí?Proč křesťané akorát vymývají mozky biblí a tím že oni mají jediný pravdu?Jestli byl Adam a Eva bílý odkud pochází černý?To jsme jejich děti?A kdo se pak dál množil?Proč ve středověku upalovali nevinné lidi?Proč nedokáží respektovat homosexuály?Nejsou to snad lidé a nemají právo se brát?Proč jsou proti potratům je to naše věc co jim do toho je?Máte důkaz že bůh existuje?Proč církev nerozdá svoje bohatství chudým?Vážně se na lod vejde pár od každého zvířete?Bible a stejně celé to vaše náboženství je jedna velká lež .. bůh neexistuje .. a jestli ano .. rozhodně mu nehodlám sloužit nebo jakkoliv k němu patřit.Stvořil lidi kteří ničí zemi kterou sám vyrobil.Křesťanství by mělo být zakázané a zničené .. jsou to jenom stupidní lidé přesvědčeni o svojí slepé pravdě .. víte kolik je v psychiatrii co tvrdí že jsou Ježíš?Seru na boha a zřekl jsem se ho..vlastně ne .. já ho doslova nenávidím .. ne to je nesmysl .. jak mohu nenávidět něco co neexistuje ;) ..Bojíte se pouze smrti a pekla .. věříte v boha pouze ze strachu .. bojíte se smrti a jeho hněvu. Jednou jsem se podíval na video z kostela a tlustý kněz ( obžerství je hřích) říkal – „Nemějte rádi Harryho Pottera je to čaroděj a nepřítel boha“ .. vaše náboženství je lež.. Jenom vám vymývají mozky pro peníze. Omezují vaše tělo a mysl. Plivu na vás i vaše náboženství. Neprosil jsem se u žádného boha o svůj život. A už rozhodně jsem se neprosil o to aby Ježíš umíral za „moje“ hříchy na kříži .. je mi jedno jestli jdu do pekel .. žil jsem a stále žiji ideální život a žiju ho tak jak chci nic a nikdo mi neporoučí jak mám žít .. rozhodně nepotřebuji imaginární přátelé..Když už mi teda ten bůh dal volnou mysl … využil jsem jí .. nepotřebuji vaše fanatické řeči .. nenávidím a jsem vysoce proti vašemu náboženství .. člověk v první řadě musí věřit v sám sebe a ne lžím které jsou jasně pro člověka s rozumem .. nemyslné ;)
The Crocodile

#136 Re: Re: Re: Re:

2014-07-28 22:17

#133: Pokoj a pravda - Re: Re: Re:

Nie je to síce preklad požadovaných piesní no je to text / texty z tvorby slovenských raperov ktorých texty sú len o sexe, nadávkach, ku*vách a peniazoch. No napriek tomuto pohoršujúcemu textu sa proti nim nikdy zdôrazňujem NIKDY nespísala žiadna petícia.

Tak začneme najpopulárnejšou od samotného veľkého pána Rytmusa "pesničkou" Je*e:

čo ti j**e, čo ti j**e na gebulu ci j**e
čo ti j**e, čo ti j**e na gebulu ci j**e
čo ti j**e, čo ti j**e na gebulu ci j**e
čo ti j**e, čo ti j**e na gebulu ci j**e

Jau-jau-jjjau-jajau
J*be jeb-jeb-jeb-j**e
Je-je-je-jau tebe j**e tebe j**e
Teb-teb-teb-te-t-t-t-t-teb

Tvoje manke dobre j**e
Tatkovi to dobre j**e
Sestrenici dobre j**e
Bratracovi zasa j**e
Mojej tete dobre j**e
Tvojmu ujovi to j**e
Babke to zas dobre j**e
Dzedovi to dobre j**e

J-ja som fenomen oohoh
Necht ti nej**e jaujau
J-ja som fenomen oohoh
Necht ti nej**e jaujau

Zuby makove oohoh
Uši bravčové oohoh
Chlpy fajnove aj ja
Zadne kakove
*
Bongo tyto lito vito
J**e mi too
Tuti fruti kapodela duty
Seber si too
Ne-nehanby sa zato
,ze ti na gebulu tak j**e
Vseci veda ze si j**nuty

Vršo Vrbo D*bo j*bo,
načo, žačo, preto lebo,
z pódia som práve j*bol,
dzivé vajcaa som pojedol
Vršo Vrbo D*bo j*bo....

Refrén:
čo ti j**e, čo ti j**e na gebulu ci j**e
čo ti j**e, čo ti j**e na gebulu ci j**e
čo ti j**e, čo ti j**e na gebulu ci j**e
čo ti j**e, čo ti j**e na gebulu ci j**e

Jou Pastels, Rytmus, King of pop
J**e jeb-jeb-jeb-j**e
Je-je-je-jou tebe j**e tebe j**e
Teb-teb-teb-te-t-t-t-t-tebe

Starej Mazikové j**e
Rochnňakovy dobre j**e
Jadranke to dobre j**e
Chodůrovy dobre j**e
Tekelijovej to j**e
Šmajdovy to silno j**e
Judiniovej to j**e
Smatanovej dobre j**e

Ja-ja-ja-JA som King of pop
Ja-ja-ja-JA som King of pop jou,
Zobudte zo.... ja-ja-ja som King of pop jou,
zobuďte sa zo snov prinášam ti šok flow
abnormálny top slov sokeres soi

Môžeš vypnúť túto skladbu, pretože mi to j**e
a keď ma ďalej počúvaš tak j**e to tebe
mne to j**e preto lebo mám Louis Vuitton na sebe
ukončenú iba základku tak nech ti n***be
Vršo Vrbo Drbo j*bo,
načo, žačo, preto lebo,
z pódia som práve j*bol,
dzivé vajcaa som pojedol
Vršo Vrbo D*bo j*bo

Refrén:
čo ti j**e, čo ti j**e na gebulu ci j**e
čo ti j**e, čo ti j**e na gebulu ci j**e
čo ti j**e, čo ti j**e na gebulu ci j**e
čo ti j**e, čo ti j**e na gebulu ci j**e

 

Text tejto "pesničky" sa dá označiť za úražlivý a namierený proti tebe, tvojej rodiny, etc. no pozastavil sa nad tým niekedy nejaký kresťan a spísal proti tomu petíciu?

 

Ďalšia skladba je taktiež od Rytmusa s názvom Hey Girl:

Kundrovej mamka je k*rva, (vyj*baná),
nakazená nosatá k*rva, (smradľavá),
ona má kvapavku a kričí
yeeeaaaah,
smrdzí jej p*ča jak olomoucké syrečky, (fúúj),
fajčí k*koty, na stanici robí tanečky,
fetuje piko, má roztáhnuté zreničky,
piko, piko, piko, piko, p*ča,
j*bal ju goro mŕtvy pes medzi nohy,
každý jeden ví, že má zoofilné vlohy,
má rada gangbang, to povedali mnohí,
(k*rva špinavá),
Kundrovej mamka porodila hovado,
strapaté škuľavé intrigárske hovado,
rozj*bem ti zirkón na zube budeš kričať
yeeeaaaah, ty p*ča!

 

Netuším kto je Kundrová, je mi to jedno no táto "pesnička" napáda osobu, jej rodinu a celkovo podporuje mládeš v nazývaní ženských ku*vami a vnímaním ich len ako handier.

 

Ďalšia skladba je momentálne najpopulárnejšia a je z dielne Kontrafaktu jej názov je JBMNT a text máme tu:

(Refrén)
J***M NA TO, J***M J***M J***M NATO
WHOOP WHOOP
J***M NA TO, J***M J***M J***M NATO
WHOOP WHOOP
J***M NA TO, J***M J***M J***M NATO
WHOOP WHOOP
J***M NA TO, J***M J***M J***M NATO

(Rytmus)
j***m na to, started from the bottom,
ruka venku ide Paťo, pravé zlato,
ja som zákon, WHOOP raklo f**k off,
chalto ráko na vandrákov,
vaše kríže hákov, si ty velký kápo,
vaše dissy sú len p**a brácho.

Záchod spláchol, čávo sklapol,
po krku čapáka čapol,
padol nadol, pako krachol,
na tvoj pseudo rap som chrachol.
j***m na to lebo takto baví ma to,
byť odplatou aj katom brakov
čo nemajú na to.

J***M NA TO, k***a nedovolím vám to,
takto lacno, nejsi reper, jeho karikatúra za maikom.
J***M novinárov, médiá a rádiá,
nikdy som sa im neprosil, sami radi hrali ma.
J***M vaše recenzie, j***m aj nominácie,
halucinácie Koleníkovej orientácie.
J***M NA TO, j***m, j***m, j***m na to.
Toto som ho neučil ja, ale jeho sprostý tato.

(Refrén)
J***M NA TO, J***M J***M J***M NATO
WHOOP WHOOP
J***M NA TO, J***M J***M J***M NATO
WHOOP WHOOP
J***M NA TO, J***M J***M J***M NATO
WHOOP WHOOP
J***M NA TO, J***M J***M J***M NATO

(EGO)
J***M odkaz odber wifi,
J***M lajky, tagy, kliky,
J***M whatsapp weby, nicky,
J***M bájky, d*by z nikým.
J***M freestyle, pálim money,
J***M instagramy, spamy.
J***M hellspy, ulož tony,
J***M restart, windows sorry.

J***M vírus, tretiu výzvu, nerieš krízu, nemaj schízu
Kde je prístup aj bez passu,
J***M seeding, zdielať status.
J***M promo, beefy, dissy,
J***M druhú ligu, ty si.
J***M tvoje styky, J***M,
čo chcem, poviem vždy si.

J***M selfie, banner, blacklist,
never v režim, hosting, matrix.
Žerem cookie torrent, apply,
J***M chaty, instant message.
J***M ip, id, freeware, isdn, edge, 3g.
J***M waze, keyword, koment, jbm hoax heslo client.

J***M cyber, viber, shareware,
J***M geocaching server.
J***M správcu, trojan software,
J***M yahoo, tumblr, flickr.
J***M share upload freesex,
J***M xbox ja som ps,
J***M xo, vsop,
J***M víno, pifson, oukej.

J***M pop-up linky repmi,
J***M pc, login, qwerty,
J***M striky, pijem čistý,
J***M, ja som živý, myslím,
J***M update, crack, plugin,
J***M náš d*blý dabing.
J***M makcen dlzen na nic,
J***M na to, Smajlík :)

(Refrén)
J***M NA TO, J***M J***M J***M NATO
WHOOP WHOOP
J***M NA TO, J***M J***M J***M NATO
WHOOP WHOOP
J***M NA TO, J***M J***M J***M NATO
WHOOP WHOOP
J***M NA TO, J***M J***M J***M NATO
WHOOP WHOOP

Čo títo chlapci žerú? WHOOP WHOOP
Čo mali na večeru? WHOOP WHOOP
Sú plní sra*iek veru. WHOOP WHOOP
Asi sa po*erú.

j***m underground, j***m j***m underground
j***m underground, j***m j***m underground
j***m j***m komerciu, j***m j***m komerciu
po krku čapáka čapol,
padol nadol, pako krachol
a nej***m nej***m nej***m
Le devloreske mange me manga

 

Takže text by sme mohli označiť za poburujúci čo sa týka množstva nadávok a zakázať za nabádanie k rebélii.

 

Takže máš tu tri texty slovenských raperov ktorých texty sú ďaleko horšie než tie s obráteným Ježiškom. Totižto tie väčšinou idú jedným uchom dnu druhým von a ideme ďalej, bohuižaľ tieto už len tým že sú v jazyku ktorému pravdepodobne rozumie každý slovák, zanechajú na tebe stopu a keď to počúvaš každý deň vrije sa ti to do pamäte. A potom sa div keď ťa na ulici odchytí banda chlapcov s nohavicami pod kolená a budú ťa chcieť zmlátiť. Ale potom to nezabudni hodiť na metalistov lebo za všetkým zlým je Belphegor s obráteným Ježiškom ;)

Pokoj a pravda

#137 Re:

2014-07-28 23:11

#134: Zendhal -

Nuž, ale celý problém stojí na tých textoch, či sú tak zle preložené a vytrhnuté z kontextu, ako ste uviedli, alebo nie! Všetky tie reči v komentároch boli len omáčkou. Mali ste možnosť to uviesť na správnu mieru, na otázku na telo ste sa vyhli neurčitou odpoveďou. Lebo kritika, aj prísna kritika, ak je pravdivá, je dobrá vec, ale tieto texty, ako sú uvedené v liste, majú ďaleko od len prísnej kritiky.

Ďakujem za tú malú radu, ale ako môžem posúdiť tie texty, konkrétne tých dvoch piesní, keď ste  ich neuverejnili.

Už Vám dám pokoj, len znovu pripomínam dobre si prečítať ten list, aj komentár jeho zostavovateľov k nemu! Nejde o žiadnu petíciu za zrušenie festivalu, ani petícu proti metalovej muzike a jej prívržencom! Zostavovatelia listu si nerobia nárok na 100 percentnú pravdu, preto vyzývajú príslušné štátne orgány, aby si overili, prešetrili, čo v liste uvádzajú a podľa toho aj konali, aby zabránili prípadnému porušeniu zákona, ktorý zakazuje verejné znevažovanie nábož. cítenia, nábož. symbolov, tobôž verejné vyzývanie k vraždeniu, keby nebodaj takéto "piesne" s takýmito textami na festivale odozneli. Je to aj upozornenie pre organizátorov, aby si na to dali pozor.Človiečik, čo sa skrýva za prezývkou "Lord Satan", píše, že uznáva kresťanov, čo sa do ničoho nemontujú a držia sa hesla "ži a nechaj žiť". Tak nech sa toho držia aj autori týchto piesní a vyššie spomínaný človiečik, by takéto texty nemal uznávať!

Prajem dobrú noc!

Zendhal

#138

2014-07-29 00:01

Zaujmavé že tie kapely koncertujú po celom svete ale práve na Slovensku je s tým problém. Keď sa pozriem ku našim susedom do Česka, sú tam väčšie festivaly so silnejšími menami než len Belphegor a čuduj sa svete nikomu to neprekáža, práve naopak podporujú to ako možnosť zviditeľniť miesto konania festivalu a naliať peniaze do rozpočtu...

Keby dačo mal som tu rozpísaný celý sloh aj s vysvetlením textom ale internetový bohovia mi to nedopriali odoslať a vymazalo sa mi to a mne už sa to nechcelo nanovo písať tak som dal hodne hodne skrátenú verziu :P
Pokoj a pravda

#139 Re: Re: Re: Re: Re:

2014-07-29 00:13

#136: The Crocodile - Re: Re: Re: Re:

Vďaka The Crocodile, oceňujem Tvoju snahu ma poučiť, aké texty "spievajú" slovenskí rapery. Aj som nevedel, či sa mám smiať, či roniť krokodílie slzy. Ale tieto texty ja osobne nepovažujem za také škodlivé, ako tie texty, čo boli uvedené v tom liste, lebo tie texty raperov, ktoré ste uviedli, neurážajú hrubo náboženské cítenie a hlavne, nenabádajú k zabíjaniu. I keď sú v mojich očiach dosť primitívne. A s tým zmlátením skupinou chlapcov, neviem, my sme ako deti stále boli vonku, klbčili sme sa, zápasili, hrali hokej, futbal, boli vrtkí aj na telocviku, gymnastike. Neviem, či by som tých chlapcov aj nerozohnal, alebo im neušiel, neviem, či tie počítačové deti aj vedia vôbec behať. No trochu to preháňam, ale išiel som v zime s jedným mladíkom na Téryho chatu, bolo dosť snehu, mladíkovi sa v strmom kopci podšmykovalo, začal stenkať, aby sme sa vrátili, povzbudzoval som ho, aby sa nevzdával, keď sme mali to najstrmšie za sebou a ešte nás čakalo už len menšie stúpanie, tak "fňukal", aby sme sa vrátili, že som mu ustúpil, takže sme sa tesne pred cieľom vrátili. Keď si na to spomeniem, tak ma riadne mrzí, že som mu ustúpil a "nedokopal ho", obrazne povedané, na tú chatu.

Pokoj s Tebou!

The Crocodile

#140 Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2014-07-29 00:49

#139: Pokoj a pravda - Re: Re: Re: Re: Re:

Lenže je škodlivé a škodlivé.. Tieto texty v mladých vzbudzujú pocit že sú niečo viac než iný a môžu si dovoliť čo len chcú lebo oni sú pánmi sveta.. nehovorím že len tieto ale skúste sa pozrieť na dnešnú mládež  SWAG etc. a potom na metalistu fakt v čom vidíte aspoň kúsok rozumu? (Nie každý druh metálu je "jééj poďme povesiť Ježiška hlavou dolu") Zatiaľ čo tamtie texty pobúria kresťanov lebo niekto si dal tú námahu preložiť texty ktoré si skutočne 90% poslucháčov nikdy nepreloží a nemá o to ani len najmenší záujem. A mimochodom sú to naozaj skvelý ľudia :)

Ono tie texty sú ale z istého hladiska oprávnené pretože kresťania skutočne zničili všetko čo sa rozhodli ovládnuť a najnovšie ako som si všimla tak dokonca moslimovia čo má byť najväčší postrach viery sú vyvražďovaný kresťanmi.. (zase)

A ja osobne sa nezaraďujem medzi metalistov ani ľudí nenávidiacich kresťanov... Ale čo je veľa to je moc

A petícia bola pôvodne zameraná na zrušenie festivalu. Pokiaľ si pamätám tých 650 hlasov bolo preto že primátor NB odmietol zrušenie festivalu :)

H

#141 Re: Re: Re:

2014-07-29 08:06

#11: M - Re: Re:

tiež si to myslím...

seth

#142 Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2014-07-29 08:24

#139: Pokoj a pravda - Re: Re: Re: Re: Re:

Milý pokoj a pravda. Uvedomujete si, že ľudia, ktorí podpísali tú petíciu týkajúcu sa festivalu, sú iba súčasťou propagandy a agendy kohosi, kto sa chce zviditeľniť? Verte mi - bežný človek tým textom nerozumie, pretože sú chrčané a doslova zjapané tak, že aj človek s veľmi dobrou znalosťou angličtiny ich má problém identifikovať a porozumieť im.

Ibaže niekto si potreboval spraviť reklamu a dal to preložiť, začal to šíriť a médiá z toho spravili slušnú bublinu. Ak by ten festival prebehol bez tejto agitky, 99,9 periodických percenta veriacich by si nič nevšimli a už vôbec nie tie texty. Jednoducho by prešli dva alebo tri dni a bolo by.

Čo ma ale fascinuje je to, že tu idú všetkých poučovať ľudia, ktorí uctievajú mŕtvolu na kríži, veria v boha, ktorý povraždil hromadu nevinných ľudí a detí a vedomosti berú zo "svätých kníh", ktoré vyzývajú k vraždeniu. Prosím, nesnažte sa ma presviedčať o tom, ako zle si vykladám piatu knihu Mojžišovu alebo jeho druhú knihu, prípadne, že nemám brať slová zo starého alebo nového zákona doslovne, pretože tento istý argument môžem použiť voči kresťanom a tým, ktorí petíciu týkajúcu sa festivalu iniciovali. Čo oni vedia o kontexte tých textov? Čo ak im vôbec nechápu a tie slová, ktoré "útočia na kresťanstvo", sú vlastne iba vzývaním plyšových hračiek? Môžeme na to použiť rovnaký pseudoargument ako na analyzovanie slov z biblie.

Veriaci a kresťania by mali radšej pomlčať, hlavne o vraždení a vyzývaniu k vraždeniu. Sem sa hodí "kto z vás je bez viny, nech prvý hodí kameňom".


Hosť

#143 ..vystupme z cirkvi

2014-07-29 11:51

OpenHead
Hosť

#144

2014-07-29 12:49

Aj medzi nami kresťanmi sú celkom normálni ľudia:
http://www.peticie.com/gothoom_2014_-_otvoreny_list_autorom_peticie

jana

#145

2014-07-29 15:26

Tu sa Pozrite o čo skutočne ide
Veritas liberabit vos

#146 Koho treba zrušiť?

2014-07-29 15:36

Všetky uvedené citácie sú zo Starého zákona; čiže židovské. Kresťania nasledujú Novú zmluvu. Celé je to o zavádzaní, dezinformáciach a nepochopení náboženstva.
mária

#147 Re:

2014-07-29 15:58

#132: -

veriaci - skutočne a úprimne veriaci - SÚ  naozaj vzorom morálky a slušnosti vo svojom okolí. Lenže dnešný svet baží po senzáciách , a preto nepíše o dobre, ktoré sa okolo nás deje. Čo sa dozvedáme v správach?samé katastrofy, vraždy, násilie. A koľko správ je o pomoci druhým, o dobrých skutkoch????Áno, aj medzi členmi cirkvi sa nájdu tí, ktorí pochybyli. Veď sú to tiež len ľudia. Ale nie sú zdrojom pedofílie, násilia, homosexuality aj členovia iných spoločenstiev? A možno ešte viac ako členovia cirkvi...Koľko detí je zneužívaných vlastnými rodičmi . ale keďže nie sú kňazmi, nevraví sa o tom....

mária

#148 Re: Re: Re:

2014-07-29 17:26

#128: Zendhal - Re: Re:

  • „ako môžem tvrdiť že práve ten kresťanský boh je ten skutočný ?“ Dobrá otázka. Aj ja som si ju často kládla, keď som sa obrátila na kresťanskú vieru. Verím však, že Boh je len jeden. To znamená, že aj moslimovia, aj židia veria v toho istého Boha, čo aj ja, len iným spôsobom. A koniec koncov, židia uznávajú aj Ježiša, nie však ako Spasiteľa, ale len ako jedného z prorokov. A mnoho židov konvertovalo na kresťanstvo.Ja netvrdím - ja verím -, že Boh v ktorého verím, že pravý. Nebudem však moslima alebo žida presviedčať o tom, že neverí správnemu Bohu....o existencii Boha ma nepresvedčili ľudia (keď ma volali do kostola, tvrdila som, že kostol nepotrebujem) o existencii ma presvedčil sám Boh – ale to musíš prežiť, to sa nedá opísať. A život s Bohom je úplne iný ako bez Boha. Radostnejší, pokojnejší – aj v problémoch...
  • „Stretnutie so živým Ježišom?“prečo nie? Ak je živý Boh Otec, tak je živý aj Syn. Že zomrel pred 2 000 rokmi? Áno. Ale Bohu nič nie je nemožné. Ježiš po troch dňoch vstal z mŕtvych. Už počas svojho života priviedol späť zo smrti viacerých ľudí.  A aby sa mohol fyzicky stretnúť s každým človekom v každej chvíli a na ktoromkoľvek mieste, ukryl sa do hostie, ktorú veriaci prijímajú počas sv. omše. Je veľa potvrdených zázrakov, ktoré dokazujú, že hostia nie je len kúsok chleba. Ale znovu opakujem, že toto treba zažiť na vlastnej koži, aby si pochopil... a uveril...
  • Prečo si myslíš, že biblia má ďaleko od pravdy? Ak Ti ukážem zatvorený kufrík a poviem, že je tam 1 000eur, máš dve možnosti:1. Uveríš mi. 2. Neuveríš mi. Až ked ten kufrík otvorím, dozvieš sa pravdu. Ale to už nebude viera, ale poznanie. Pretože si videl obsah kufra. Ja verím, že v biblii je písaná pravda a verím ďalším veciam, ktoré mi ponúka učenie cirkvi. Pretože – opakujem – na vlastnej koži som sa presvedčila o Božej prítomnosti. Takže kto chce prijať učenie cirkvi, prijíma pravdy, ktoré iní považujú sa bludy. A chápem aj tých, pretože aj mne sa zdali pred vstupom do katolíckej cirkvi  pravdy viery nemožné a rozprávkové.
  • Pre niekoho môže byť fyzický trest pre dieťa (neposlušnosť atd.) morálny a pre druhého to je týranie. Máš pravdu. Pretože každý človek sa na vec pozerá svojimi očami. Ale v dobrej výchove to je ako v prírode. Aj v prírode občas zahrmí, zablýska sa, ale potom vyjde znovu slnko a vzduch je čistejší. Aj vo výchove musí občas aj „zahrmieť“, aby si dieťa uvedomilo, že urobilo niečo zlé. Tým „zahrmieť“ však nemyslím, že dieťa bude zbité do bezvedomia. Keď dieťa dostane jednu na zadok alebo po ústach, neublíži mu to, práve naopak, zapamätá si, prečo dostalo a bude sa takým situáciám vyhýbať.........pozrime sa do Ameriky, kde je výchova veľmi tolerantná. Ako sa správajú deti voči rodičom? Koľko je tam násilia....a to už začína prenikať aj k nám, Stačí sa pozrieť do škôl. Čo si dovoľujú dnešné deti aj voči učiteľom, je znak toho, že nemajú vypestované hranice čo môžem – a čo je už neprijateľné...
  • Náboženstvo môže byť urážkou racionálneho myslenia neveriaceho? Tomu celkom nerozumiem. Ja nevnímam ako urážku to, že niekto vyznáva islam, niekto budhizmus, niekto je evanjelik alebo neveriaci – že používa svoju myseľ podľa svojho uváženia
  • majú stále vulgárne slová takú istú váhu a "morálnu hodnotu" ako napríklad pred 20 - 30 rokmi ? Máš pravdu, že sa vulgarizmy stávajú prirodzenou súčasťou každodenného života. Ale to, čo je akceptované veľkou časťou spoločnosti ešte neznamená, že je to aj dobré, Žijeme v dobe, keď sa často opakovaná lož začína považovať za pravdu a pravda sa považuje za lož. Je smutné, že dnešné deti sa vyjadrujú nepekne a berú to ako niečo normálne. Viem, že aj mnohí speváci sú vo svojich piesňach vulgárni (preto také piesne nepočúvam) ...len si kladiem otázku, aké deti vychovajú rodičia, ktorí za každým druhým slovom povedia nadávku...vôbec to nepovažujem za niečo pekné a prirodzené. Jazyk sme dostali nato, aby sme si mohli vravieť pekné veci, nie J
  • Ateisti napríklad tiež chcú žiť život naplno v každej sekunde a nepotrebujú na to vyššie bytosti, ktoré by na nich dohliadali. Súhlasím, veď som to v predchádzajúcej reakcii napísala. To je ten morálny zákon, ktorý má každý človek vpísaný vo svojom vnútri. Každé dieťa sa narodí ako dobré. Zlým ho urobia len životné okolnosti.
  • knihu "the art of war" nepoznám...verím Ti, že obsahuje nadčasové myšlienky a viem, že je veľa aj iných starých kníh, ktoré sú čítané. Slová, ktoré si čítal v mojom príspevku, boli reakciou na tvrdenie deža, že kresťania čítajú stále dookola tú istú knihu.......Ale aj tak si dovolím tvrdiť, že 2000ročná biblia je najčítanejšia kniha na svete, J pretože je čítaná dennodenne mnohými ľuďmi po celom svete. Knihu napr.o bojových stratégiách používa užšia skupina ľudí

vďaka za dočítanie do konca

 


Hosť

#149

2014-07-29 18:37

Verím že je to pre náš štát najlepšie lebo cirkev je jedna veľká mafia
teľa

#150 Hej ty, čo si založil túto petíciu a neodvážiš sa pod ňu ani podpísať...

2014-07-29 20:06

...ty si čítal vôbec niekedy Bibliu? Resp. vieš aspoň, aký je rozdiel medzi Starým a Novým zákonom?
Pretože ak mi vysvetlíš, ako inak (v dobrom a láskyplnom zmysle) sa dajú pochopiť tie úryvky z textov tých metalových kapiel, tak sa ti ten rozdiel pokúsim vysvetliť a potom možno pochopíš, čo si vlastne napísal...

P.S. Vyberte si "prezívku" - ach jaj, to kto nás tu učil vybrané slova po Z - admin, to je fakt hanba...