Petícia za zrušenie kresťanstva na Slovensku

Quoted post

Zendhal

#128 Re: Re:

2014-07-28 13:15

#127: mária - Re:

- Ako môžeš tvrdiť že práve ten kresťanský boh je ten skutočný ? Židia to o svojom bohu tvrdia, Moslimovia to o svojom hohu tvrdia... veľa náboženstiev to o svojom bohu tvrdí. Tak prečo práve ten kresťanský je ten "správny"?

 

-Stretnutie so živým Ježišom ? Myslel som že zomrel pred dvoma tisícročiami. Ako to že je živý a že je práve v tom kostole?

-Predkladané pravdy? Ak tým myslíš bibliu (to je jedno či starý alebo nový zákon) tak to má strašne ďaleko od pravdy (a tým nenarážam na obsah tejto recesívnej petície)

 

- S tou morálkou súhlasím ale aj nie. Je to dosť subjektívny vnem. Pre niekoho môže byť napríklad fyzický trest pre dieťa (neposlušnosť atd.) morálny a pre druhého to je týranie.

 

- "Texty" daných piesní sú vytrhnuté z kontextu a vybrané presne aby vyhovovali zakladateľovi tej petície (a to nehovorím o preklade... Google translator sa musel zapotiť). Je to urážka toho čo je pre vás posvätné.. OK dovoľ mi povedať ti že vaše náboženstvo (a nie len vaše ale aj islam a iné)  môže pre nás byť urážkou racionálneho myslenia.

 

- Treba si povedať na rovinu: majú stále vulgárne slová takú istú váhu a "morálnu hodnotu" ako napríklad pred 20 - 30 rokmi ? Podľa môjho názoru sa stále viac a viac tieto vulgarizmy stávajú prirodzenou súčasťou každodenného života. Niektorí ich stále berú ako neslušné slová, ale iní, najmä mladšia generácia (a tým nemyslím len deti) ich berú ako súčasť ich života a nedávajú im veľkú hodnotu. A ešte by som dodal že ak tieto vulgarizmy v metalových piesňach niekoho urážajú, tak sa hneď stavia celý žáner aj so svojimi podžánrami na okraj spoločnosi. Ale napríklad v Hip-hope a rape je to akceptovateľné aj v médiách. Tu je jeden menší príklad: https://www.youtube.com/watch?v=Z2Y30NNTQ0Y

 

- Prepáč že to poviem ale kresťanstvo JE rozprávka a dosť nevydarená. Ateisti napríklad tiež chcú žiť život naplno v každej sekunde a nepotrebujú na to vyššie bytosti, ktoré by na nich dohliadali.

 

- Niektoré slová v biblii môžu byť nadčasové to priznávam, ale nadčasové taktiež môžu byť slová z iných kníh (len pre príklad spomeniem tisícročia starú knihu "the art of war" o bojových stratégiach z ktorej čerpajú informácie ľudia dodnes) alebo aj citáty od obyčajných ľudí.

 

- Satanizmus.... tu musím ujasniť zopár vecí: Sú 2 druhy satanizmu: 1. je pravý satanizmus kde dotyční veria v existenciu samotného satana, praktikujú čierne omše, sabbathy, zvieracie a ľudské obete a sexuálne orgie. a potom je tu 2. druh sataniumu, ("vytvoril" ho Anton LaVay) ktorý neuznáva satana alebo boha ako nejakú metafyzickú bytosť. Je to len odpor voči kresťanstvu a cirkvi ako takej a práve toto je ten druh "satanizmu" pod ktorý sa zaraďujú tieto metalové (hlavne black metalové) kapely.

Replies

Pokoj a pravda

#133 Re: Re: Re:

2014-07-28 21:20:18

#128: Zendhal - Re: Re:

"Pán" Zendhal, mohli by ste nám teda uviesť celý text piesní, s, podľa Vás, správnym prekladom: napr. piesne

skupina: Belphegor

album: Goatreich - Fleshcult (2005)

pieseň: The Cruzifixus – Agnus Dei

Alebo aj piesne

skupina: Belphegor

album: Necrodeamon Terror sathan (2000)

pieseň: Vomit upon the cross

Aby sme si mohli vytvoriť správny úsudok o tých piesňach. Predpokladám, že máte zmysel pre pravdu.

Vopred ďakujem!

 

 

 

mária

#148 Re: Re: Re:

2014-07-29 17:26:57

#128: Zendhal - Re: Re:

  • „ako môžem tvrdiť že práve ten kresťanský boh je ten skutočný ?“ Dobrá otázka. Aj ja som si ju často kládla, keď som sa obrátila na kresťanskú vieru. Verím však, že Boh je len jeden. To znamená, že aj moslimovia, aj židia veria v toho istého Boha, čo aj ja, len iným spôsobom. A koniec koncov, židia uznávajú aj Ježiša, nie však ako Spasiteľa, ale len ako jedného z prorokov. A mnoho židov konvertovalo na kresťanstvo.Ja netvrdím - ja verím -, že Boh v ktorého verím, že pravý. Nebudem však moslima alebo žida presviedčať o tom, že neverí správnemu Bohu....o existencii Boha ma nepresvedčili ľudia (keď ma volali do kostola, tvrdila som, že kostol nepotrebujem) o existencii ma presvedčil sám Boh – ale to musíš prežiť, to sa nedá opísať. A život s Bohom je úplne iný ako bez Boha. Radostnejší, pokojnejší – aj v problémoch...
  • „Stretnutie so živým Ježišom?“prečo nie? Ak je živý Boh Otec, tak je živý aj Syn. Že zomrel pred 2 000 rokmi? Áno. Ale Bohu nič nie je nemožné. Ježiš po troch dňoch vstal z mŕtvych. Už počas svojho života priviedol späť zo smrti viacerých ľudí.  A aby sa mohol fyzicky stretnúť s každým človekom v každej chvíli a na ktoromkoľvek mieste, ukryl sa do hostie, ktorú veriaci prijímajú počas sv. omše. Je veľa potvrdených zázrakov, ktoré dokazujú, že hostia nie je len kúsok chleba. Ale znovu opakujem, že toto treba zažiť na vlastnej koži, aby si pochopil... a uveril...
  • Prečo si myslíš, že biblia má ďaleko od pravdy? Ak Ti ukážem zatvorený kufrík a poviem, že je tam 1 000eur, máš dve možnosti:1. Uveríš mi. 2. Neuveríš mi. Až ked ten kufrík otvorím, dozvieš sa pravdu. Ale to už nebude viera, ale poznanie. Pretože si videl obsah kufra. Ja verím, že v biblii je písaná pravda a verím ďalším veciam, ktoré mi ponúka učenie cirkvi. Pretože – opakujem – na vlastnej koži som sa presvedčila o Božej prítomnosti. Takže kto chce prijať učenie cirkvi, prijíma pravdy, ktoré iní považujú sa bludy. A chápem aj tých, pretože aj mne sa zdali pred vstupom do katolíckej cirkvi  pravdy viery nemožné a rozprávkové.
  • Pre niekoho môže byť fyzický trest pre dieťa (neposlušnosť atd.) morálny a pre druhého to je týranie. Máš pravdu. Pretože každý človek sa na vec pozerá svojimi očami. Ale v dobrej výchove to je ako v prírode. Aj v prírode občas zahrmí, zablýska sa, ale potom vyjde znovu slnko a vzduch je čistejší. Aj vo výchove musí občas aj „zahrmieť“, aby si dieťa uvedomilo, že urobilo niečo zlé. Tým „zahrmieť“ však nemyslím, že dieťa bude zbité do bezvedomia. Keď dieťa dostane jednu na zadok alebo po ústach, neublíži mu to, práve naopak, zapamätá si, prečo dostalo a bude sa takým situáciám vyhýbať.........pozrime sa do Ameriky, kde je výchova veľmi tolerantná. Ako sa správajú deti voči rodičom? Koľko je tam násilia....a to už začína prenikať aj k nám, Stačí sa pozrieť do škôl. Čo si dovoľujú dnešné deti aj voči učiteľom, je znak toho, že nemajú vypestované hranice čo môžem – a čo je už neprijateľné...
  • Náboženstvo môže byť urážkou racionálneho myslenia neveriaceho? Tomu celkom nerozumiem. Ja nevnímam ako urážku to, že niekto vyznáva islam, niekto budhizmus, niekto je evanjelik alebo neveriaci – že používa svoju myseľ podľa svojho uváženia
  • majú stále vulgárne slová takú istú váhu a "morálnu hodnotu" ako napríklad pred 20 - 30 rokmi ? Máš pravdu, že sa vulgarizmy stávajú prirodzenou súčasťou každodenného života. Ale to, čo je akceptované veľkou časťou spoločnosti ešte neznamená, že je to aj dobré, Žijeme v dobe, keď sa často opakovaná lož začína považovať za pravdu a pravda sa považuje za lož. Je smutné, že dnešné deti sa vyjadrujú nepekne a berú to ako niečo normálne. Viem, že aj mnohí speváci sú vo svojich piesňach vulgárni (preto také piesne nepočúvam) ...len si kladiem otázku, aké deti vychovajú rodičia, ktorí za každým druhým slovom povedia nadávku...vôbec to nepovažujem za niečo pekné a prirodzené. Jazyk sme dostali nato, aby sme si mohli vravieť pekné veci, nie J
  • Ateisti napríklad tiež chcú žiť život naplno v každej sekunde a nepotrebujú na to vyššie bytosti, ktoré by na nich dohliadali. Súhlasím, veď som to v predchádzajúcej reakcii napísala. To je ten morálny zákon, ktorý má každý človek vpísaný vo svojom vnútri. Každé dieťa sa narodí ako dobré. Zlým ho urobia len životné okolnosti.
  • knihu "the art of war" nepoznám...verím Ti, že obsahuje nadčasové myšlienky a viem, že je veľa aj iných starých kníh, ktoré sú čítané. Slová, ktoré si čítal v mojom príspevku, boli reakciou na tvrdenie deža, že kresťania čítajú stále dookola tú istú knihu.......Ale aj tak si dovolím tvrdiť, že 2000ročná biblia je najčítanejšia kniha na svete, J pretože je čítaná dennodenne mnohými ľuďmi po celom svete. Knihu napr.o bojových stratégiách používa užšia skupina ľudí

vďaka za dočítanie do konca