PETÍCIA PROTI VYTVORENIU PLATENÝCH PARKOVACÍCH ZÓN V TRENCÍNE

Kontaktujte autora petície

Táto diskusná téma bola automaticky vytvorená k petícií PETÍCIA PROTI VYTVORENIU PLATENÝCH PARKOVACÍCH ZÓN V TRENCÍNE.


Hosť

#51

2016-05-03 11:15

Myslím, že parkovanie a príjmy z neho by mali byť v kompetencii mesta a nie aby boli parkoviská prenajaté a zisky z nich inkasovali súkromné parkovacie spoločnosti a mestu zostávajú len smiešne príjmy. Parkovanie na sídliskách by malo byť bezplatne, lebo nezaručuje možnosť vždy zaparkovať.

Hosť

#52

2016-05-03 11:15

Stačí, že je spoplatnené parkovanie v centre. Parkovanie pre obyvateľov obytných zón - sídlisk má byť bezplatné, naviac keď nemáte garantované miesto na zaparkovanie.

Hosť

#53

2016-05-03 11:35

myšlienka je dobrá, návrh realizácie zlý

Hosť

#54

2016-05-03 12:17

Prečo vlastne potrebujeme v Trenčíne novú parkovaciu politiku, keď nevieme spravovať ani tú súčasnú??? Stačí sa prejsť po Palackého alebo po parkovisku pri Rozmaríne - celé dni tam stoja autá, ak má čo len 10% z nich za oknom lístok so zaplateným parkovným, je to veľa. Pochybujem, že zvyšných 90% platí SMS-kou. Ak by mestská polícia dôsledne kontrolovala platenie parkovného v centre mesta, tak sú z toho iné príjmy. Prečo sú ľudia ochotní platiť napr. v parkovacom dome na Palackého alebo pri hoteli Laugaricio súkromníkom? No lebo je to kontrolované, tak nech mesto kontroluje svoje parkovacie miesta v centre, nech z nich vyberá peniaze účinnejšie a vykryje to náklady na vytvorenie nových parkovacích miest v iných lokalitách mesta - a tie potom nebude musieť spoplatňovať. A bude to aj spravodlivé - si v centre, zaplatíš, máš garantované miesto, prídeš večer domov, nemáš garantované miesto, neplatíš. A kľudne sa môže rozšíriť platené parkovanie aj o iné časti v centre mesta - napr. parkovisko pri Štatistickom úrade, parkovisko pri Gymnáziu... potom by aj ľudia boli viacej nútení využívať MHD.

Inak, tým čo kritizujú Trenčiansku parkovaciu spoločnosť a.s. - buďme radi, je to síce súkromná a.s., ale jedinými akcionárom je mesto TN, takže peniaze by sa nemali rozkotúľať súkromníkovi do vačku, ale mali by ostať v meste v podobe podielu na zisku.

martin pagáč

#55 predseda petičného výboru

2016-05-03 12:29

Ako jeden z tvorcov tejto petície ďakujem všetkým, ktorí ju podporili. V priebehu 24 hodín získala naša petícia viac ako 1000 podpisov a to už je zákonné minimum určené § 5d zákona č. 85/1990 o Zb. o petičnom práve k tomu, aby vecne príslušný orgán verejnej moci prerokoval petíciu so zástupcom a petičným výborom. 

podľa zákona o petičnom práve možno petíciu podporiť aj v elektornickej podobe a preto žiadam tých, ktorí sa do petície na tejto stránke zapojili aby súčasne s podporou petície potvrdili overujúci email zasielaný administrátorom stránky, ktorý zaručí, že ich meno bude súčasťou petície. 

Petičné hárky v tlačenej podobe sú momentálne k dispozícií vo fitnesscentre v Laugaríciu a vo fitnesscentre Gáborik. na iných miestach zabezpečujú podpisovanie petičných hárkov jednotliví členovia petičného výboru samostane a miest, kde bude možné petíciu podpísať osobne, bude pribúdať. O týchto miestach Vás budeme priebežne informovať.

Naša petícia bude mať svoj priestor aj v lokálnom periodiku MY - Trenčianske noviny a časom sa nám možno podarí pretlačiť túto Trenčiansku parkovaciu tému aj do niektorého národného média. 

A samozrejme veríme a dúfame, že petícia a sila hlasu obyvateľov mesta Trenčín zasiahne aj do radov nami zvolených poslancov, ktorí jediní môžu dosiahnuť splnenie našich požiadaviek tým, že budú rešpektovať vôľu občanov. 

ďakujem všetkým a pokračujeme v zbieraní podpisov. 

JUDr. Martin Pagáč - predseda petičného výboru 


Hosť

#56

2016-05-03 12:42

Je to choré,dane su potom načo?na nové autá pre papalášov,mimomestký,ktorý platia dane inde prosím, symbolický poplatok za to že chcú parkovat v centre,ale Trenčanom čo tu bývajú roky by to bolo macochšské.

Hosť

#57

2016-05-03 12:48

Nechcete nahodou spoplatnit aj vzduch ktory Trenčania dychaju?

Hosť

#58

2016-05-03 12:50

lebo nerieši parkovanie v meste, iba ťahá od ľudí peniaze. Problém s parkovaním bude aj naďalej.

Hosť

#59

2016-05-03 13:14

Nesúhlasím s týmto vymýšlaním. Iné mestá parkovné rušia, tak prečo by to malo byť v Trenčíne dobré. Okrem toho sa navrhuje  meniť čas zásobovania prevádzok na Mierovom námestí. Tiež katastrofa.Námestie je  prázdné a smutné . Stačí sa prísť  presvedčiť niektorú  sobotu, alebo  nedelu. Nehovoriac aké  otrasné je  podium, a  stan za ním. Asi sa musí naše zastupiteľstvo aj takto zviditeľňovať.


Hosť

#60

2016-05-03 13:14

Podpisala som peticiu preto lebo sa mi nepaci, ze by som mala platit za parkovanie pred bytovkou a nebudem mat vzdy istotu parkovania

Hosť

#61

2016-05-03 13:19

Pretoze situaciu v meste to neriesi.
vodič

#62 Návrh

2016-05-03 13:40

Navrhujem predstaviteľom mesta Trenčín, aby začali vyberať od chodcov poplatky za chodníky...je to fakt dobrý biznis nakúpiť 60000 krokomerov a vyberať za kroky, je to niečo podobne ako nákup parkovacích automatov a dopravného značenia. Keby sa to neujalo, tak môžte chodníky použiť ako cyklotrasy a máte ďalšie politické body. Prípadne treba spoplatniť lesopark Brezina pre chodcov, veď ako k tomu prídeme mi "bohatí vodiči". A ďakujem aj za diskrimináciu podnikateľov.

PS: Fakt dobrý štart do veľkej politiky Mr. Rybníček a spol.. Váš budúci nevolič. 

Bravóó


Hosť

#63

2016-05-03 14:13

Zo solidarity k tým ľudom ktorých sa to týka .

Hosť

#64

2016-05-03 14:20

Zdieranie občanov mesta Trenčín.V meste svojho bydliska, na parkovisku pred domom platiť? To je vrchol drzosti. Drahé dane, drahé smeti. Dôchodca, čo má auto kvôli dochádzke k lekárovi z biedneho dôchodku má platiť ešte ročne parkovné. To je choré.

Hosť

#65

2016-05-03 15:03

Jednoznacne forma dalsej mestskej dane, co neriesi nic. A nedava ziadnu protihodnotu a ani jej nejaku perspektivu.

Hosť

#66

2016-05-03 15:07

zásadne nesúhlasím s poplatkami za parkovanie ,pretože bývam na juhu a na zaparkovanie čo len v blízkosti svojho domu v popoludňajších hodinách a to nespomínam večerný čas krúžime po Halalovke a sme radi že parkujeme na hlavnej ceste resp. pri Južanke. Mesto najskôr nech vytvorí parkovacie miesta a druhá vec ak mestu chýbajú peniaze nech ich získajú šetrením a nie spoplatnením obyčajných ľudí .

Hosť

#67

2016-05-03 15:49

Pripadá mi vrcholne nezmyselné, aby som platil v rodnom meste, kde bývam 55 rokov, za parkovanie v blízkosti bydliska. Pripadá mi nezmyselné platiť za parkovanie, ako občanovi môjho mesta, vôbec.

Hosť

#68

2016-05-03 16:08

Preco platit za parkovanie ktore nemam ked pridem domov z prace???????

Hosť

#69

2016-05-03 17:08

... pretože mesto chce od občanov peniaze a nedá mu absolútne nič :-(

Hosť

#70

2016-05-03 17:59

Ludia, nenechajme mesto pár poslancom a primátorovi, mesto je nás Trenčanov. A ešte jedna vec - kto sa bude chodiť pozerať na to krásne námestie? Aj to si zaplatíme aby sa malo z čoho vybudovať? Kde len tí zamestnanci mesta a poslanci asi parkujú?. Koľko vybrala MP za nezákonné parkovanie napr. na Palackého ulici, určite by nám to vedeli kompetentný zdokladovať. Petíciu plne podporujem.

Martin

#71 !!!

2016-05-03 18:08

Nie je problém zaplatiť, problém je v tom, že keď už zaplatím tak nech mám vyhradené miesto pri paneláku. Bývam na Soblahovskej a pravidelne okolo obed, keď sú reštaurácie v okoli plné ludí parkujeme aj o dve ulice ďalej. Zaplatenie situáciu nevyrieši, len sa nabalia vrecká našich poslancov.


Hosť

#72

2016-05-03 18:19

Nesúhlasím s vytvorením platených parkovacích zón v TN, priamo sa ma to dotýka.

Hosť

#73

2016-05-03 18:23

Lebo už nevedia za čo by pýtali peniaze, cesty postavené z našich daní a ešte budeme platiť za to že zastavím na nich autom? Pre zbohatlíkov to nieje žiadny problém v centre budú parkovať zbohatlíci a chudoba nechá auto za mostami lebo nemá na parkovné :D

Hosť

#74

2016-05-03 18:36

suhlasim so vsetkym co tu bolo napisane....vsetcia co sa dostanu ku korytu v tomto meste,stratia realny pohlad na zivot...viac nemozem napisat,lebo mi je na grc


Hosť

#75

2016-05-03 18:39

ako môžem platiť za niečo čo mi mesto nezaručí a d.f. je to platba za nič a prečo by som mal byť trestaný za svoje slobodné právo vlastníctva auta