Petícia za zvýšenie rodičovského príspevku a prídavku na dieťa!


Hosť

#376

2016-01-09 17:36

Aby sa mamičky mohli pokojne venovat dietatku a nemuseli denne riešit na čo skor použit peniaze či na plienky či na jogurt

Hosť

#377

2016-01-09 17:40

Vyska materskeho a rodicovskeho prispevku posyacuje na mlieko a plienky pre dietatko. A kde su ostatne potreby? Hanba vlade a nie je sa co divit mladym (pracujucim), ze dieta odkladaju ako sa len da. Tym, co ziju z deti to postacuje- praca ziadna, vzdelanie zakladne... Dalej bez komentara, lebo by som bola neslusna.

Hosť

#378

2016-01-09 18:03

Lebo sú úbohé tak ako naše platy!!!

Hosť

#379

2016-01-09 18:38

lebo som matka 4 deti a to čo mi nane dava štat je smiešna suma :/ preto som za zvyšenie rodičovskeho prispevku...

Hosť

#380

2016-01-09 18:52

Lebo mám deti a s touto hŕstkou peňazí nemám šancu sa postarať o ne.

Hosť

#381 Re: Re:

2016-01-09 19:02

#273: - Re:  

 100000 like!!! Hovoríte mi z duše ... Rodičovský príspevok je príspevok, ktorý pomáha pri starostlivosti o dieťa a nie o to, aby mala matka na všetky výdavky, šeky, platby a ešte aby mohla ísť na nechy alebo ku kaderníčke :-) Len bohužiaľ niektoré to nechápu :-) 

Jana

#382 Re:

2016-01-09 19:14

#326: -  

 Kokos moja zlatá asi si v škole veľa chýbala :-D keď dokážeš napísať Richter s ypsilonom :-D V prvom rade by si mala pochopiť, že ten tvoj slávny rodičovský príspevok je príspevok na pomoc pri starostlivosti o dieťa a nie o tom, že štát bude dávať tebe peniaze, aby si mohla platiť účty. Ak sa človek rozhodne, že chce dieťa tak by mal vedieť sa aj o neho postarať a  tých posratných 203€ je len pomoc a nie komplet celá náhrada príjmu matky. A ak žena aj má iba rodičovský príspevok, tak by si mala v prvom rade zabezpečiť dostatok financií na starostlivosť o dieťa a nie narobiť si decko a šak štát mi na neho dá peniaze. Jasné, že nemáte peniaze, keď hneď po škole máte pokazený život deťmi. Treba si najprv zarobiť a zabezpečiť si dostatočnú finančnú rezervu, aby ste potom nemuseli pre vašu hlúposť vyplakávať, že nemáte ako uživiť decko. Ja pracujem od 18 rokov a stále nemám dostatok na to, aby som uživila dieťa a to zarábam cca 3 500€ mesačne a nie je to dostatok na to, aby som išla na 3 roky na materskú dovolenku (dovolenku, kde aj tak nič nerobíte :-D iba sa prechádzate, spíte a kŕmite dieťa :-D a potom aj tak vaše byty vyzerajú, ale o tom potom :-D). A pravdupovediac decko mi k životu ani nechýba :-D Radšej si život užijem na 1 000 000% ako premárniť čo i len minútu s deckom :-D A tie vaše frázy, že MATKA je najkrajší titul možno pre Vás ale, verte keď si budete hľadať prácu, tak tento titul na isto odradí zamestnanávateľa od toho, aby Vás vôbec zamestnal :-) Viem o čom hovorím, ja sama vyberám zamestnancov :) Radšej príjem ženu čo má cca 40 rokov a ak aj má deti, tak veľké ale mám istotu, že nebudem mať zbytočného zamestnanca, ktorý bude aj tak stále na OČR s deckom :-) 


Hosť

#383

2016-01-09 19:15

Lebo oni v parlamente si mislia ze tie 203 eur je bohvie co nase deti si nezasluzia aby mali viac

Hosť

#384

2016-01-09 19:28

To len na Slovensku dávajú taký rodičovský príspevok Nemecku majú vyššie ako Slovensko.slovensko sa môže hanbiť za to

Hosť

#385

2016-01-09 19:39

To neni možné veď jasne Pán Fico povefal ze zvíši aj rodičovský príspevok.prečo je taká nerovnocennosť politické deti majú hojno a tie obyčakních ľudí hov.o.Slovensko je nazaplakanie platy níske rodičovské níske a aj opatrovatelslky nízky.
bez prezyvky

#386 Re: Re:

2016-01-09 20:28

#382: Jana - Re:  

pani zlata...na margo vasho komentaru neda mi poznamenat, mozno pre vas nepodstatny postreh, ale podla mna vystihuje vas opis, preco mate taky postoj k detom resp. k matkam... predpokladam ze ste vzdelana zodpovedna uspesna a ctiziadostiva zena (usudzujuc podla vasho zamestnania ako ste opisovali, ze sama vyberate zamestnancov), ktora určite vie PRECO NA SVETE JE CHUDOBA. a ked neviete, tak dovolte mi aby som vam to ujasnila. NA SVETE NIE JE CHUDOBA PRETO, LEBO NEDOKAZEME NASYTIT CHUDOBNYCH, ALE   B O H A T Y C H.  preco som to tu spomenula, ked je to mimo kontextu? nuz preto, lebo vasa reakcia, ktoru ste napisali mi v momente pripomenula toto... vy ste pani, jedna z nich, (a to nemyslite si, ze vam zavidim, dožičim vam uspech, peniaze, karieru... uprimne) ktorej nestaci ani taka mzda aku dostava, asi neviete preco su zeny na svete... maju urcite poslanie...ano byt matkami, nie vsetky môzu byt matkami, ale tie ktore môzu a nie su, lebo jednoducho nechcu byt, su v podstate najubohejsie, pretoze budem konkretna vo vasom pripade... raz pani, ked nebude uz vladat pracovat, budete na dôchodku, ak ovsem dovtedy dôchodok volajaky bude, ostanete sama...my, matky, budeme mat pri sebe deti,, vnucence...budu nas pozitivne dobijat aby sme zdolali aj nemozne,... ale zeny, ktore nechcu byt matkami, podla mna ostanu same, smutne, znechutene.... a ak by ste neboli sama, ale mali by ste navôkol ludi ktorí by boli s vami, tak sa tu vynara otazka, ci ti ludia su s vami ze vas maju radi, alebo maju radi iba vase peniaze.  ak vsetky by sme rozmyslali ako vy... tak by ste nemali ani koho vybrat do zamestnania za par rokov...to je môj nazor, ktory si môzem demokraticky povedat resp. napisat.


Hosť

#387

2016-01-09 20:58

Kvôli spravodlivosti.

Hosť

#388

2016-01-09 21:55

mam dvojicky a dostavam rodicovsky prispevok 254e. pri prvej dcere ktora sa narodila v roku 2009 som dostavala 258e.

Hosť

#389 Re: Re:

2016-01-09 22:01

#382: Jana - Re:  

 To o com tu pisete?????? Vy asi nie ste normalna ? Ste zakompexovana karieristka co nema okolo seba lasku. Fuj sa mozte hanbit . Ze 3500e je malo na dieta? a ,ze nase byty vyzeraju tak ako vyzeraju? a nic nerobime ? byt sa uprace sam,aj sa samo navari a x xi dalsich veci vsak pani ,,mudra,, fuuuuuuuj 


Hosť

#390 Re: Re: ehm

2016-01-09 22:26

#182: Zodpovedná matka - Re:  

 Tak toto je riadna blbost tu napisana...predlzit matersku? Ako z pol roka na 7 mesiacov? A nie rodicovsky? A tie co na materku nemaju narok ako ja tak co? My nemame pravo mat deti alebo jak?

Ja

#391 Re: Re:

2016-01-09 22:29

#382: Jana - Re:  

 Pane boze...mna asi j*** vy ste ozaj neni normalna...na toto sa neda ani nechat slusny komentar a tie co sa im podari chtiac nechtiac otehotniet si to co maju skocit alebo co?? Ked vam dieta nechyba tak ho nemajte chvalabohu...by nalo byt po vas..tak chuda...ozaj..sa uvedomte co tu pisete a urazate ludi ktorym nesiahate ani po clenky minimalne charakterom


Hosť

#392

2016-01-09 23:39

Pretoze jsem matka sesti deti (dnes uz dospelych) a protoze nase ctena vlada financuje prevazne vlastni reklamu a vlastni pohodln zivot. Pro zmenu by mohli jenou taky udelat neco uzitecneho.

Hosť

#393

2016-01-10 05:09

Lebo si taktiež myslím že je to tak. Nedá sa vyžiť z 203 eur a v iných štátoch prídavky sú o mnoho vyššie ako u nás smiešnych 23 eur.priala by som nech si to v parlamente vyskúšajú. A potom uvidia.

Hosť

#394

2016-01-10 07:45

som pracujucou matkou,dieta je odlozene u starych rodicov pretoze z rodicovskeho sa vyzit neda.Tiez by som sa radsej starala o rok a pol staru dcerku doma ale myslienka ze nemam na mlieko ma dohnala spät do prace.Jasle dnes nefunguju ako predtym a preto som vdacna rodicom ze sa mi o dcerku staraju.Vyska rodicovskeho je smiesna,vieme kolko stoji mlieko a plienky...no a kde je zvysok.....


Hosť

#395

2016-01-10 08:40

lebo idem tiež na matersku dovolenku a moj priatel nezaraba vela, a vyzit z tých 200 eur je umenie....

Hosť

#396

2016-01-10 10:46

Abi bol zviseni rodicovsky prispevok stoho sa neda vizit.

Hosť

#397

2016-01-10 11:42

Já jsem chlap,strám se o vnučku,tak vím,jak se žije z mateřského příspěvku...a vláda si stěžuje,že je nízká porodnost...co je to za vládu,která nevidí,nebo nechce vidět,kde je příčina?

Hosť

#398

2016-01-10 12:09

Prečo som podpísala petíciu? Pretože z 203 eur mesačne vychovávať, resp. zaopatrovať nie len dieťa, ale seba či zbytok rodiny je šialené. Ja nie som síce na MD, no tak isto vnímam problém z finančného zabezpečenia matiek samoživiteliek alebo už spomínaných matiek na MD.

Hosť

#399

2016-01-10 12:13

Narodili sa nam 2 deti do 1 roka a manželka dostava rod.prispevok 203,-Euro a čudujeme sa že sa deti nerodia!

Hosť

#400

2016-01-10 12:22

Preco som ju podpisal tuto peticiu lebo 203 eur sa neda postarat o dieta .A nasi politici riesia blbosti v parlamente