Petícia za zvýšenie rodičovského príspevku a prídavku na dieťa!

Kontaktujte autora petície

Táto diskusná téma bola automaticky vytvorená k petícií Petícia za zvýšenie rodičovského príspevku a prídavku na dieťa!.


Hosť

#176

2016-01-07 21:49

Su to smiešne peniaze z ktorych ma vyžiť matka a dieťa.Matka pride o prijem zo zamestnania,pribudne ďalší clen rodiny a prijem žiadny.Smutné

Hosť

#177

2016-01-07 21:54

mam dceru slobodnu mamicku.jej mesacny prijem je 203 a rodinne pridavky na jedno dieta.50 eur alimenty.syncek je imunologicky pacient .katastrofa zit s 270 eur mesacne .lieky strava byvanie oblecenie ziadne kulturne vyzitie.......hamba nasej vlade a vobec akej kolkvek vlade na slovensku

Hosť

#178

2016-01-07 21:57

Pretoze mam6-deti a toto je velmi smiesna suma na rodicovsky prispevok a pridavky na deti to neni ani na ziadne jedlo nieto este kupit nejake nove oblecenie a este by sa malo dvihnut porodne pretoze 1-dieta chce kazdy a ja som nedostala to vysoke porodne ani pri jednom kedze to predtym nebolo malo to byt schvalene na tie3-a viac deti pretoze potom treba viac eur .....

Hosť

#179

2016-01-07 22:01

Lebo z toho smiesneho prispevku a pridavku na dieta sa neda vyzit,to je volaco hrozne ked clovek dostane dokopy 230eur spolu a potom kup ztoho vsetko co dieta potrebuje!!!!!

Hosť

#180

2016-01-07 22:06

Lebo som matka a viem, ze 302€ nepokryje vydavky na dieta.

Timea737

#181

2016-01-07 22:08

Zdravím Vas.Ja som bola v tom ze sa aj nam zvyšujú rodičovské príspevky o 50€,bez toho aby som mala dieťa v jasličkách a stat by mi prispieval..Syn bude mat v marci 2 roky...Takze aby som bola v obraze-naďalej budem dostavať,,len,,223€ do troch rokov dieťaťa?Dakujem

Zodpovedná matka

#182 Re:

2016-01-07 22:10

#1: -  

Skôr by som navrhla predĺžiť obdobie materskej, nie zvyšovať rodinný príspevok. Pretože, ak by sa veľmi zvýšil rodinný príspevok, tak by si určité skupiny ľudí robili iba deti a vôbec by nepracovali. Školáčky a nepracujúce ženy nech si deti nerobia. A keď už chce niekto písať oficiálnu petíciu, mohol si to dať aspoň skontrolovať nejakému žiakovi ZŠ, aby sa to dalo aspoň čítať.


Hosť

#183

2016-01-07 22:10

z tych par smiesnych eur sa vyzit neda....keby som nemala chlapa a strechu nad hlavou od rodicou tak by sme s malym obzuvali nechty...nech to dakto skusi keby mal zit v byte k tomu este poplatky a zabezpecit dieta z tych 203 eur tak by som musela furt poziciavat aby sme prezili!!!! fuuj sme jeden skorumpovany vych***y stat! hanba!
Zodpovedná matka

#184 Re:

2016-01-07 22:13

#129: L.H -  

 Práveže nespravodlivé by bolo, ak by ženy, čo pracujú dostávali rovnako ako povaľačky. Tvoja priateľka si mala tehotenstvo naplávovať a predtým chodiť do práce. Ste nezodpovední a trestáte tým svoje dieťa.


Hosť

#185 mandy

2016-01-07 22:16

Je to smiesne ze 203 €...nech si vyskusa vyzit manzelka poslanca z tejto almuzny...napr.p.Kalinakova teraz porodila tak ked prejde na rodicovsky nech je p.Kalinak neda svoju platobnu kartu a nech vyzije s dvomi detmi z tejto sumy...a to sa nebavime o obleceni a topankach...nie v znackovych obchodoch...lebo to jeden nakup a cely rodivovsky je v r.....a kde su este plienky,mlieko,ovocie,zelenina...hracky...vsak vychovavat zdravych a mudrych ludi treba...no mohli by sa zamysliet nad tym vazeni pani politici!!!!


Hosť

#186

2016-01-07 22:17

Lebo je tazke vizit stoho co stat da, ale mensini maju furt viqc ako my nieje to smiesne :-[ 


Hosť

#187

2016-01-07 22:24

Je to hanba...chvalabohu Bohu ze nemusíme kupovať aj umele mlieko...lebo to by sme sa ozaj mohli ísť pásť....Važení uvedomte sa tam hore! Kto bude robiť na vaše dôchodky ktoré nebudú určite len trojciferné!!!!

zuzana

#188

2016-01-07 22:25

Je choré a smutné že sa nato ako matky z 203€ nemaju z coho zit a uzivit svoje dieta kompetentný dívajú a neurobia proti tomu nic. Stale sa len prizeraju. Taká normálna žena ktorá nekoji potrebuje mesačné cca 60-70€ na mlieko 30€ plienky fľašku detské potreby na prikrmovanie a pre väčšie deti stravu, kozmetika detska teply domov za ktorý sa platí nájom to nehovorim o obleceni z ktoreho dieta rastie kazdym tyzdnom a taktiez aj zena matka potrebuje z nieco zit byvat stravovat sa a obliekat aby mohli fungovat a zabezpečiť základné veci pre svoje deti. Skúste vy s dieťaťom žiť za 203€ však to je hanba a potom chcete od nás aby sme šli voliť? ? Verím ze sa veľká skupina ľudí spojí aby robili všetko preto aby ste vy si vstúpili do svedomia a pre nás občanov zvýšili rodičovské príspevky. ... ďakujem


Hosť

#189

2016-01-07 22:32

Lebo som tiez matka

Hosť

#190

2016-01-07 22:39

Dufam ze to bude na nieco dobre...

Hosť

#191

2016-01-07 22:44

Z 203eu je na dieťa a jeho matku,prípadne ďalšie dieťa ktoré je školo povinné malo aj keď pracuje otec detí,z niečoho treba žiť a aj o domácnosť sa postarať.
zora256

#192 Rodičovské

2016-01-07 22:52

Dobrý večer prajem.

Píšem kvôli zdvihnutiu materských dávok,keďže tie sa stále zvyšujú na rozdiel od rodičovských,kde to matky sa venujú svojim deťom viac ne tie matky ktoré pracovali pred tehotenstvom a pôrodom a ako aj po materskej hodia tie matky deti do jaslí a pracujú ďalej,asi štátu nezáleží,aby naša budúcnosť čiže naša mládež,deti boli psychicky a mentálne zdravé a to sú tie poväčšinou,kde sú amtky viac z deťmi a starajú sa one už pred pôrodoms a im venujú neutekajú ráno do práce,nestresujú sa toľko kvôli práci ale sa im plne venujú a tkaisto po 6mesiacoch materského,sa náhlia matky do práce a deti prenechávajú cudzím ľuďom,anmeisto toho aby si budovali citový vzťah,matky a dieťaťa a venovali sa im sú deti plné strachu a neistoty... Si myslím,ak by štátu záležalo na tom aký ľudia budú žiť v tomto štáte by mali zvýšiť rodičovské dávky a nie materskú,predca  deti potrebujú svoje matky do 3rokov najviac nie len do 6 mesiacov.A zas matky potrebujú na zdravý vývin svojich detí a ich zabezpečenie ako aj všetko potrebné pre ne viac peňazí...

martina88

#193

2016-01-07 22:54

Je to smiesna suma ani nie smiesna ale je to na zaplakanie len za mlieko a plienky dam tolko ze mi neostane nic syn ma alergiu na mlieko musi mat specialne ktore je drahe a male ale vsak doatavam 203 € tak mam za co kupovat nie....a ked aj niekedy zvysia tak o taku smiesnu sumu ze ide o centy nie o eura hanba slovenkej politike a vsetkym darmozracom vo vlade nemaju tam co hladat tito ludia nech si skusia vyzit z 203 € a to je prispevok na dieta a matka co zije so vzduchu asi nie

martina88

#194 Re:

2016-01-07 22:56

#181: Timea737 -  

 Ano nadalej pretoze nas ktore mame rodicovsky aa to bohuzial netyka ...je to smutne ale je to tak


Hosť

#195

2016-01-07 22:58

Som taktiež na materskej síce už len pol rok a naozaj je to smiešna suma na výchovu dietata.
majka cajka

#196 Re: Rodičovské

2016-01-07 23:01

Zuzka

#197

2016-01-07 23:04

z dôvodu toho, že i ja som matka i keď nie na materskej dovolenke ani na rodičovskom príspevku. a keďže sa ročne zvyšuje minimálna mzda, tak na deti sa zabúda a prídavok na dieťa, keď sa zvýši tak len o pár centov, čo je smiešne. Dajte dieťaťu 23,52 € na mesiac, zaplaťte z toho stravné v škôlke, či v škole, školné v MŚ a zároveň ho ešte oblečte a obute za smiešnych 23,52€ kto to dokáže tak ten je teda borec. Teraz je veľká móda porovnávať krajiny EÚ no príspevky na deti, alebo rodičovské príspevky nikto neporovnáva.

nika

#198

2016-01-07 23:08

Preto som podpisala;bo uz bolo davno by sme my matky mali s tymto zacat.dostavam od statu 160 € plus rodinne ,som sama s dvoma skolopovinnymi detmi ktore treba satit,zabezpecit potreby do skoly obom,,navarit treba a samozrejma desiatu na kazdy den,ale zial zo 160eur sa neda.By som si tak zavola ministra kumne ci by vedel vyzit ztych penazi co ja dostanem a mnohe z vas.z pozdravom Nika
TM

#199

2016-01-07 23:18

 Ja dostavam od uradu prace a socialnych veci a rodiny 226,72€ a som slobodna mamicka(nie mojou vinnou) a otec mojho syna mi posiela len 50€ a spolu to robi 276,72€  a vydaje nam vychadzaju na  300€ a to kupujem len to potrebne pre maleho veci a hygienicke potreby pre mna nic viac. Jedine plus je ze byvame u mojich rodicov. Ale kebyze mam byvat niekde v podnajme tak vobec nemam sancu vyzit. Takuto sumu by som dala tym nasim uzasnim politikom a vsetky ich peniaze by som im vzala aby vedeli co to je zit tak z mala. Ani jednemu by sa to nepacilo a by umierali hladom. 


Hosť

#200

2016-01-07 23:23

Dobry vecer. Tuto peticiu podpisujem pretoze je to fakt smiesna suma, z ktorej mam jedna matka nakrmit dieta,prebalit a zabezpecit mu strechu nad hlavou a teplo domova..a este aj matka potrebuje jest a oblecenie pre dieta a hracky,aby sa rozvijalo ani asi nemusim pisat... A ano pracovala som pred materskou a dost..