Petícia za zvýšenie rodičovského príspevku a prídavku na dieťa!

My, dolu podpísaní občania Slovenskej republiky, žiadame, aby sa kompetentní zamysleli nad matkami, ktoré poctivo vychovávajú svoje milované deti z 203 €. Teraz ste si určite povedali: „Z 203€?“. Áno, z tejto smiešnej sumy, ktorú dostávajú matky mesačne ako rodičovský príspevok, ten však ani len z ďaleka nepokryje všetky náklady na ich deti. 

Dozvedeli sme sa skvelú správu, začiatkom roka nám zvýšili materskú dávku. Je to samozrejme výborná správa, ale iba pre tie, ktoré na ňu majú nárok. Ale milí politici, zamysleli ste sa aj nad matkami, ktoré nárok na materskú nemajú? Čo my - matky, ktoré máme len rodičovský príspevok, na nás ste ohľad vôbec nebrali? My sme tiež tie, ktoré potrebujú aspoň o niekoľko eur zvýšiť príspevok. Skúste sa vžiť do situácie, že nie ste politici (áno, určite to je ťažké lebo len minimum z vás by vyžilo z 203€ aj s dieťaťom alebo aj nikto), ale skúste si to aspoň predstaviť - máte dieťa, otec dieťaťa sa na vás vykašle, lebo nemá žiadnu zodpovednosť ani charakter a mesačne vám na účet chodia tieto peniaze, z ktorých musíte kúpiť mlieko pre dieťa, plienky, drogériu, oblečenie, jedlo...atď. Navyše, platíte nájom a nezabudnite, že aj vy musíte vyžiť. Zrazu zistíte, že vám neostane nič, alebo sa stane, že si dokonca musíte požičať a takto sa vie veľa mamičiek zadlžiť, a je to ešte horšie. Tak čo? Páči sa vám táto predstava? Asi nie, a ak áno, tak potom váš charakter klesol na bod mrazu. 

Preto žiadame, aby ste sa vžili do našej situácie a zvýšili nám rodičovský príspevok a prídavok na dieťa, veď vám z platov neubudne alebo áno? Vás taktiež vychovali vaše matky! V ťažkých podmienkach alebo možno v bavlnke, ale my sme tiež matky a chceme to, čo nám patrí "LEPŠÍ ŽIVOT PRE NAŠE DETI".


Sabína Znamenáková    Kontaktujte autora petície