Petícia za zvýšenie rodičovského príspevku a prídavku na dieťa!

Kontaktujte autora petície

Táto diskusná téma bola automaticky vytvorená k petícií Petícia za zvýšenie rodičovského príspevku a prídavku na dieťa!.


Hosť

#251

2016-01-08 11:04

...lebo veľa mladých rodín žije na hranici biedy, lebo deti nechceme kŕmiť treťotriednymi potravinami aby to vydalo na celý mesiac, lebo za lieky platíme stále viac, lebo deťom tie peniaze chýbajú, lebo sú to občania SR a raz na tento skorumpovaný systém budú makať aby sa hŕstka vyvolených mala stále lepšie a lepšie
niky

#252 re:

2016-01-08 11:11

pretoze sa z tolkych penazi neda zit a aj vychovat deti nech to skusia nasi pekny politikovia vyzit z 200 eur


Hosť

#253

2016-01-08 11:24

Protože když můžou pořád přidávat důchodcům a hlavně sobě proč by nepřidala maminkam

Hosť

#254 Re:

2016-01-08 11:26

# 251: -  

 Protože by neměli sami pro sebe 


Hosť

#255

2016-01-08 11:27

Nie som este mamicka ale je to na zaplakane co dostavaju mamicky za materske a popritom stat financne podporuje len romsku komunitu im platia aj stravi v skolach aj za to ze chodia do skol a maju na rozne prispevky a ty aj tak neprinasaju nic pre zlepsenie sr statu. Preco lepsie nevyuzivat financie a podporovat matky aby tym malym detom nic nechybalo. Ved nech dostavaju aj romske mamicky vysiu matersku ale mame na to urady aby kontrolovaly ci naozaj tie peniaze boly spravne vynalozene a hl na deti .... preco nie ?
A

#256 26

2016-01-08 11:33

ja som na rodičovskej s tromi detmi. po roku a dvoch mesiacov sme mali dvojicky. dostavam 324eur za tri deti ..??? je to neskutočne náročné.. zo zaciatku sme mali pre tri deti plienky + pre dve mlieko, plus strava pre nas troch, plus najom, plus cesta manzela do prace, a nehovorim o tom ked boli deti chore a este plus ine ucty. myslim, ze ak chce stat od nas, aby sme mu vychovali slusnych obcanov, ktori mu raz v buducnosti budu zarabat peniaze, tak by nas mohol financne viac podporit. Deti su pre nasu buducnost dolezite!! vie to nas stat? nas stat mysli viac na svetu nepodtsatne veci a hluposti, ako na deti. Stat by si mal zadat urcite priority co je pre neho najdolezitejsie. Mozno potom ludia nebudu tak odchadzat do zahranicia a zakladat si rodiny tam.

 


Hosť

#257

2016-01-08 11:33

lebo ja zijem iba 148 eurah a tomi nestaci ani na vizitie deti ani platit dom

Hosť

#258

2016-01-08 11:56

pretoze som matka s dvomi deťmi a jedno zacalo chodit do skoly a z tej smiesnej sumy sa vyzit neda. ak by nebolo mojho muza mozno skončím na ulici.
smile :-(

#259

2016-01-08 12:06

preto lebo je to vysmech od našho štatu,že maminy,ktore sa doma staraju o svoje deti riadne a čestne dostanu almužnu.ek dôchodcovia maju minimum 269 €...ved za dôchodcov sa bila vlada,aby im zvyšili dôchodky,na minimalnu mzdu a za nas maminy sa nikto nepostavi lebo vlade je ukradnute ,že veľa matky s deťmi musia v tomto štate živoriť len nech oni si skusia byť doma cely mesiac za 203 eura a mať na dieťa rodinne pridavky 23 eur čo za ne kupia svojim malym deťom.....platiť si podnajom z toho,lebo najomne byty nepatria hoci komu.....preto,aby sme sa aj my maminy mali lepšie aj my si to zaslužime...alebo mame len chodiť pozerať do obchodov ako si dôchodcovia nesu plne košiky nakupne a my budeme počitať kupim nekupim budem jesť hladujem????

Tinaa

#260 Re:

2016-01-08 12:12

#1: -  

 veľmi rada by som sa aspoň S jedným S tých politikov vymenila aspoň tak na tri mesiace... Ubytovala by som ho V jednoizbovom byte A dala mu 220 eur... A nech platí nájomné vo výške 240 eur, telku, stravu, oblečenie, kozmetiku, cestovné, lieky, atď atď... A ja pôjdem bývať do jeho domu A budem žiť S jeho miliónom čo ma na účte.... Tie svine čo sedia vo vláde by týždeň nevydrzali.... 


Hosť

#261

2016-01-08 12:13

Dobrý deň z 203 eur sa nedá uživiť dieťa! A chudák matky, ktoré nemajú podporu od muža alebo rodiny. Dúfam, že nám to víde ;)

Hosť

#262

2016-01-08 12:17

Aj ja som matka na materskej a viem co to keď pocitate každé euro co mam skôr zaplatiť alebo co kúpiť tak preto za tu peticiu som.

Hosť

#263

2016-01-08 12:22

Žiť s 226eurami s dieťaťom, ktoré ma svoje určité potreby sa nedá! A mám toho živorenia už dosť! Zvyšujú sa dávky pre dospelých, ale na to najhlavnejšie, ako je dieťa, na to sa zabúda!
Dada

#264

2016-01-08 12:27

Oni samozrejme zdvihli len tym,ktore im odvadzaju dane. My nepracujeme a to,ze vychovavame dalsiu generaciu,ktora ma platit nase dochodky a starat sa o rozvoj krajiny ich teraz nezaujima. Velmi smutneee!!!


Hosť

#265

2016-01-08 12:55

aj ja vychovavam dceru moj muz mi na nu neplati vyzivne ale to je v nasom state normalne pomohlo by keby sme mali vecsie rodinne pridavky ved len na autobus mesacne prevezie 50 euro a kde je este oblecenie a jedlo za tych biednych 20 euro co nam davaju hanba

Hosť

#266

2016-01-08 12:56

Pretoze zena na materskej podporuje dieta v jeho vychove, zrucnostiam, uceniu a vzdelavaniu,....a nie je to lahke ho pripravit na tento skazeny svet, mala by byt ocenena !!!!Pretoze zaklad v dietati je najdolezitejsi...

Hosť

#267

2016-01-08 12:57

Viem co je to byt na rodicovskom, je to strasne tazke, urcite treba zvysit aj nam, nie len matersku.

Hosť

#268

2016-01-08 13:03

Súhlasím s autorkou petície, 203 eur je smiešna suma... žiaľ politici Nás MATKY takto ocenili, asi nie sme hodné viac a naše deti nemajú nárok na všetko to, na čo majú deti politikou!!! Veľavážený ministri koľko eúr majú Vaše drahé manželky na materských dovolenkách??? Stačilo by im 203 eur??? HAMBA VÁM !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Bejka

#269

2016-01-08 13:10

Vláda si neuvedomuje, že my matky vychovávame ďalších občanov, čo im tu budú makať na ich hlavy aby im mohlo každý mesiac pípnuť 3 000,-€ na účet.. Za čo? ZA ČO?! Do plaču 

Ria27

#270

2016-01-08 13:20

Hamba tomuto nenazratemu statu a parchantom,ktory ovladaju nase zivoty ako babkove divadlo!!!hamba len...mame xnasobne nizsie platy naz zapadniari(De,At....)Ale za to ceny mame skoro rovnake?!ako je to,mozne?ked som zila mimo sk a rozpdava som sa napr Rakusanom,ten sa len cudobala aka je nasa palca-mzda a kolko nas stoji zivot a vsetko..nechapal a ani sa necudoval ze mnoho nasincov odchadza pracovat a zit mimo Sk!!!!


Hosť

#271

2016-01-08 13:46

Každá matka má právo na slušný život a nemá sa stresovať, či má na mlieko a ostatné potreby pre dieta a strechu nad hlavou.

Hosť

#272

2016-01-08 13:56

Pretoze z 223e sa proste vyzit neda! Je to hanba, ze maju mamicky na materskej takuto almuznu. Kedy sa s tym nieco zacne robit?

Hosť

#273 Re:

2016-01-08 14:00

#24: -  

 neohanajte sa zase tym zahranicim, lebo keby ste mali dopadnut ako my v zahranici, tak dostanete 6 mesiacov metresku a potom nic, alebo ostanete doma s dietatom bez prijmu, alebo sa vratite do prace a dieta ide od jasliciek (ktore tiez nie su lacne)... ja rozumiem, ze je malo, aby mali matka aj dieta vyzit z takehoto prispevku, avsak TOTO NIE JE NAHRADA PRIJMU!!! je to PRISPEVOK na starostlivost o dieta a neviete si predstavit, co by som dala za to, aby som mohla ostat doma s dietatom dlhsie - ako vy 3 roky a este aby mi krajina za to davala peniaze!!! ved ja by som brala vsetkymi desiatimi!!! musela som odist do prace, ked mala dcera 9 mesiacov (uz aj tak som bola posledne 3 mesiace doma bez prijmu) a ked som o pracu nechcela prist, tak som sa musela vratit pracovat... dcera do jasliciek a ja do prace... jaslicky stoja 45 libier na jeden den! a nie, nikto mi nic neda (okrem 80 libier mesacne pridavky na dieta), pretoze nas prijem je vyssi ako 16 tisic libier rocne - prijem domacnosti... takze na ziadne prispevky nemame narok... a nemyslite si, ze tych 16 tisic libier rocne napcham do vankusa... to vsetko zhltnu poplatky za jaslicky, cestovne naklady, hypoteka, energie a bezne nakupy... ked vsetko poplatime z manzelovej vyplaty, ostane mu na ucte 40 libier... z mojej vyplaty sa platia jaslicky, takze ostane 120 libier... co je dokopy 160 libier na bezne nakupy potravin/plienok a podobne... takze v konecnom dosledku som na tom teoreticky este horsie, lebo ja prispevok nedostanem, musim byt v praci - bez dietata, vyplatu zhltnu jaslicky... a to mame ocina, ktory pracuje riadne na full time... (ved keby sme nemali, zeby bol doma, tak nam aj prispevky daju ;) ale to zase nie je riesenie, pretoze som zastancom toho, ze ak sa niekto rozhodne pre rodinu, ma sa o nu vediet postarat - nie stat, ani nie starki... je to moje dieta a moja zodpovednost!!! preco by mal niekto iny zabezpecit pre moje dieta jedenie??? ved budte radi, ze mate aspon aky - taky PRISPEVOK a ak chcete mzdu, tak si ju chodte zarobit... neodvolavajte sa neustale na zahranicie, chodte si skusit a potom porovnajte ;) mat moznost byt doma s dietatom 3 roky je veru so zahranicim neporovnatelne... zratajte si, kolko to je za cele obdobie troch rokov, kolko penazi da stat PRISPEVOK na jedno dieta pocas tohoto obdobia... ved to by bolo ake "jednoduche" porodit dieta a stat nech sa o neho financne postara????? to kde ste videli??? a co je so zodpovednostou rodica???? z niektorych prispevkov mi je az smiesno (okrem toho, ze ani zaklady gramatiky mnohi neovladaju), asi ste sa mali lepsie ucit, zamestnat, nieco malo nasetrit a potom sa hrat na dospelakov s detmi ;) ale ak vam zodpovednost chyba, o dospelosti nemozno ani hovorit a na hranie ste si mohli kupit babiku ci psa... nie nezodpovedne priviest na svet totalne nepripraveni na dieta novy zivot a potom natahovat ruky, ze vam niekto dava malo, lebo to sa neda zvladnut?! tak ved chodte do prace, nikto vas doma 3 roky nedrzi, je to privilegium, za ktore by ste mali byt vdacne, nie vyuzivat dieta ako vyhovorku, ze ved som s dietatom doma, tak sa o mna postarajte... prispevok je prispevkom na starostlivost o dieta, nie zarucenim vsetkych vydavkov a este i pre matku... niektore to mate celkom pekne pomylene sudiac z vasich reakcii typu "to je malo na dieta, ale kde je este matka?" :D :D :D


Hosť

#274

2016-01-08 14:05

Preto som podpisala tuto peticiu lebo som zena s dvomi detmi na rodicovskom prispevku a neda sa s neho uzivit seba a dve deti a toboz nie platit podnajom a kde je strava plienky skola pre syna je to ubohe kedze som pracovala od 17 rokov a mam 37 nemam narok na viac? Vsetko som podctivo odvadzala mala som 4 zamestnania a 203 eur ved s toho nezaplatim ani strechu nad hlavou je to vysmech tim co podstivo pracuju a jasle ved to je pre bohatych alebo pre tych co zarbaju cez 1500eur alebo maju muza takze by sa nad tim uz mal naozaj niekto zamysliet a urobit nieco aj pre matky co su same s detmi

Hosť

#275

2016-01-08 14:11

Som matka dvoch detí,rozdiel 2 roky a z tej almuznej čo dostávame by som nevyzila ani pol mesiaca,plienky,strava,lieky,škôlka a to môžem byť rada,že som dojcila inak ešte umelé mlieko.Priala by som ministrom,aby skúsili z toho čo dostávame fungovať.Mali by sme sa aj my postaviť ako sestričky či učitelia m