Vyhlásenie k aktuálnej situácii v ECAV na Slovensku

Kontaktujte autora petície

Táto diskusná téma bola automaticky vytvorená k petícií Vyhlásenie k aktuálnej situácii v ECAV na Slovensku.


Hosť

#351

2014-10-13 08:48

Nebudem sa s Vami handrkovat pani Andrea. Podal to jeden zo zborov.

 

andrea

#352 Re:

2014-10-13 08:52

#351: -  

 ak hovorite pravdu,tak jedine sestra fararka Polckova, ale neverim, ze je toho schopna


Hosť

#353 Re: Re: vysvetlenie k peticii

2014-10-14 14:14

#346: andrea - Re: vysvetlenie k peticii 

 Samozrejme, že sme vedeli čo podpisujeme, okrem toho sme už raz o tej petícii hovorili.


Hosť

#354 Re: Re:

2014-10-14 14:16

#352: andrea - Re:  

 Ona toho schopná je, verte.


Hosť

#355

2014-10-14 14:23

 Udanie na bývalé vedenie CZ Bratislava, teda bratov Šefranka a Páťala, podala Dr. Drobná. Podala ho ešte 3.6.2014, teda prv ako bol protest pred BGU a reportáž v TV JOJ. K tomuto udaniu sa pridali presbyteri z Konventnej, pod vedením pani farárky Polckovej a dozorcu Gajdoša. Práve tí, ktorí v minulom roku vykázali stratu 174,000 €, hospodári ako z katalógu. Lenže aj na Konventnú chodí množstvo slušných ľudí. Zbory Leginárska a Dúbravka nikdy na nikoho žiadne udanie nepodali a plne stoja za bratom Šefrankom aj Páťalom.


Hosť

#356 uz nam v ecav chybaju len hrdinky z pussy riot

2014-10-14 15:00

humanitarne bobardovanie a kolateralne straty (teda zabitia ludi), a mame vsetko

zacinam nadobudat presvedcenie, ze peticia bola spisana po dohovore s predsednictvom ecav z gbu

nejako sa vyventilovat musime, potom sme povolnejsi...

andrea

#357 Re:

2014-10-14 17:13

#355: -  

 este k tomu, nechcem byt teraz hnusna, ale neda mi, aby som sa nevratila k poslednemu konventu tesne pred rozdelenim zboru na 3 celky. Konvent prebiehal u nas v Dubravke, a medzi tym, ako som pomahala  s obcerstvenim, som bola ucastna aj toho, co sa v ,,rokovacej miestnosti" v kostole deje. Prvy kto opustil miestnost asi tak ani nie po hodine bol brat kazatel Abel, ako vacsina z Vas vie, je pomocnym kazatelom vo Velkom kostole na Panenskej. Len pokrutil hlavou, mavol rukou a odisiel. Hned po svojom prejave, ako dohovorila sestra fararka Polckova, a este s nejakymi i mensimi pripomienkami, co mal brat kantor Michalko, sa obaja so sestrou fatarkou zdvihli a aj niektori clenovia z Konventnej a asi v polovici konventu odisli. Takze len tolko k vysvetleniu, mozno mnohi pochopia.


Hosť

#358

2014-10-15 04:50

Ano, mnohi pochopia. Uz sa na to nemohli divat...

Hosť

#359 Da sa na to pozerat?

2014-10-17 17:11

 Zase sa mi asi nedopatrenim dostali do ruk posledne cisla Posla a konstatujem to co tvrdia pisatelia vyššie, v jednom sa vysoko postavený činiteľ cirkvi stažuje na mizériu a nedobrý stav vecí a inštitucii, finanncii a aktivít cirkvi a konkrétne menuje viaceré z nich a myslím že o číslo ďalej v rozsiahlom článku sa kriticky poukazuje na priam devastačnú činnosť detskej misie a ako vlastne jej aktivity poškodili ev. cirkvi a ake to ma neblahé nasledky. Pred časom sa vicmenej úspešne aj vďaka rozsiahlym diskusiam v ev. /printovom?/ mediu a na internete podarilo vytesniť z prace v cirkvi organizáciu Kompas, poukazovanim na tie iste argumenty ako pri Det, misii. Pred dlhším časom sa podarilo pdobnou činnosťou zničiť celocirkevné hnutie ROS ktoré podľa mojej osobnej skusenosti prebudilo k životu veľa dovtedy pasívnych iba v zborových matrikách vedených členov cirkvi. Dobrá vec sa teda /z pohľadu ortodoxných členov aj činovníkov/ podarila a naozaj prišiel čas kedy toto úsilie o "záchranu" a čistotu, cirkvi prináša ovocie vo forme všetkých trpčiakov ktoré spomínaný Brat v periodiku pravdivo pomenoval, včetne spomínaných odchodov madých a nielen ich z cirkvi. Je asi načase ochutnať kalich horkosti bez výhovoriek na demografický vývoj, na výhody ľudovej cirkvi ktorá nie je výberová a nemá na svojich členov žiadne nároky iba tie aby občas,teda aspoň vtedy keď si spomenú alebo niečo potrebujú, zaplatili cirkevný príspevok. Z úst jedného aktívneho brata zaznel výrok: Sme ľudová cirkev a preto musíme strpieť aj neveriacich členov. Bez ohľadu na doktríny nech každý kto číta posúdi či je to pravda alebo nie. Samozrejme že sa problem vždy dá zľahčiť alebo vtipom odviesť pozornosť. Bodajby sa podaril aj pokus obnoviť napr. prácu Ros hlasom a pozvánkou z východu. Neviem možno milí bratia je potrebné položiť na misku váh pominuteľné istoty,postavenie,byt,prácu,pravidelný príjem, a spoľahnúť sa na trvale istoty a istú pomoc.Veď má sa kto o vás,nás,postarať. Alebo ktovie či to netrebalo urobiť už vtedy pred časom, kedy mapa bola plná červených bodov. Kto vie ten rozumie,o čom píšem. Škoda, mnohí ochladli a tí ktorí sa na to nemohli pozerať odišli, čo majú robiť ostatní.

Teraz už je možno neskoro?


Hosť

#360 Re: Da sa na to pozerat?

2014-10-24 09:15

#359: Hosť - Da sa na to pozerat? 

 vyzera ze asi ano, uz je neskoro

Tento príspevok bol odstránený jeho autorom (Show details)

2014-10-26 12:58



Hosť

#362

2014-10-26 13:00

Citam, ze uz podpisala aj pani fararka z Beckova. Co tak sa radsej zamysliet prv nad sebou???

 

Hosť

#363 Re:

2014-10-27 06:58

#362: -  

 AK poznate situaciu, tak potom by ste sa mali nad sebou zamysliet v prvom rade Vy. A ak ju nepoznate a nemate prehlad ani o zakonoch a predpisoch ECAV, tak potom radsej nekritizujte. Trosku informacii, empatie a nadhladu by nezaskodilo. Pekny den.


Hosť

#364 363

2014-10-27 10:12

myslim si , ze ak ludia farara nechcu, mal by odist...

 


Hosť

#365 363

2014-10-29 06:46

Ak ho nechcu, asi bude niekde chyba.....


Hosť

#366 Re: 363

2014-10-30 10:11

#364: - 363 ľudia ho chcú, lenže vedenie zjavne ide po ľuďoch ktorý sa im nestrkajú do r..i.


Hosť

#367 Re: Re: 363

2014-10-30 10:54

#366: - Re: 363 

 Tak s tym naozaj neviem co ma vedenie!!! Vy mate problem v zbore! To uz je scestne. Ved vacsina presbyterov ju ani nenavrhla , boli naopak ostro proti tomu, aby v zbore zotrvala!!! Okrem ineho, vulgarne prispevky svedcia o ubohosti niektorych  . Uz asi aj za pocasie moze vedenie.


Hosť

#368 mako

2014-11-05 11:02

takze sa uz peticiari dohodli so sefmi, ruka ruku myje


Hosť

#369 konecne nas evanjelicky halovin

2014-11-06 12:30

tak co stihli ste halovinske strasidelne citanie v mikulaskom tranoscie v rgb liptov? 


Hosť

#370

2014-11-14 12:48

Dnes som sa dozvedel, ze jeden signatar, ktory spravuje majetok cirkvi ( Reformata), platil niekolko stoviek eur za prenajom auta.  Vraj 600. A to v tom este nie su pohonne hmoty. Ved to by to auto za chvilu pri tejto sume splatil a potom este predal so ziskom. Dalej vraj nezrusil regulovane najomne a platil za byt v kt byval ani nie cca 80 eur za 3 izbovy a iny zamestnanec cirkvi za 1 izbovy vyse 140. Tak sa pytam, pan signatar si pomylil cirkev a tvari sa ako riaditel super prosperujucej firmy? Zabudol, ze vedie reformatu? Niekolko nasobne vyssi plat ako farari, ako cirkevni funkcionari. A ma plne usta toho ako GB nesetri a on sam postupuje neeticky. Tak nech mi este niekto povie, ze neprofitoval a ked uz zistil, ze sa zmaraka, inicioval peticiu. Taki signatari maju len recicky a skutky hovoria za nich. HANBA.....


Hosť

#371 370

2014-11-17 16:02

Ano je to pravda. Ma 2 byty a dom a byva v cirkevnom byte za regulovane najomne. Je toto mozne? Tak toto je charakter dozorcu zapad distriktu!

 


Hosť

#372 370

2014-11-18 05:09






  •  



    Lubo Bechny Sestra Tinka Kovacikova, tak na toto sa Ti Like dat neda. Je to popisany papier, to je pravda, ale podložený konkrétnymi faktami, konkrétnymi pribehmi. Či je to proletárky, alebo buržoázny plátok, to nech posúdia čitatelia.

     






  • Tak toto je reakciu na kritiku casopisu Effata-kritizuje aspirant na sefredaktora EPsT. Nuz su tam naozaj clanky plne faktov- pan Danis nestranne o Reformate bez faktov o nevyhodnych zmluvach a vyske svojho platu a regulovanom najomnom. O GHV preco chchu niekho zdisktreditovat, ked klamal. No a co ze klamal??? No a perly z dozorcu vychodu. Jemu by som poradil- kto nevie pisat, nech nepise.
     


Hosť

#373

2014-11-18 05:22

Daniel Misina Milan Zajac - dakujem. Robim presne to, co hovorite. EPST sa neda kritizovat. Je to len popisany papier. Za nim vsak stoja konkretni ludia, ktori uz roky klamu a pisu blbosti. Uz som ich prestal kritizovat, lebo pochopil som, ze kritizovat humoristicky casopis je naozaj nezmysel. A to sa prave z ucty k vsetkym jeho citatelom snazim vysvetlovat aj inym. Myslim, ze ani v tomto vlakne diskutovanej situacii by si ludia z daneho zboru nemali lamat hlavu nad nazormi redakcie epst, ci nad tym, co sa v tomto proletarskom platku napisalo, ci este napise.

 

 

tak toto je dalsia perla zo stranky ako dalej v ECAV. Ta stranka je bahno!!! Vstupil som tam, ked sa jej tu robila taka propaganda. Nuz. Prispievatelmi je par ludi s najlepsim profilom . Vid vyssie. Otec odvolany biskup pre alkohol, samotny prispievatel farař, rozvedeny nie v sluzbe. Dalsia cast rodiny problemy s majetkom v ba. Syn rozvedeny farar v amerike. To toto tu ide kritizovat??? 


Hosť

#374

2014-11-18 08:08

Hej ta stranka je blud. A par hlavnych prispievatelov su same vykvety Ecav. Pan Danis by mal odstupit. 


Hosť

#375

2014-11-18 19:06

Hanbil by som sa podpisat nieco s tymi ludmi. Odvolajte sefredaktorku posla, ved len ono Vam mnohym ide.  No a potom sa uz nedozvieme, ze ake svinstva ti peticiari vlastne robia. Pan Bechny to uz nedovoli. To bude ina cenzura