Vyhlásenie k aktuálnej situácii v ECAV na Slovensku

Kontaktujte autora petície

Táto diskusná téma bola automaticky vytvorená k petícií Vyhlásenie k aktuálnej situácii v ECAV na Slovensku.


Hosť

#301 Re:

2014-08-17 15:00

 

 

Ôsme prikázanie

Nevypovieš krivé svedectvo proti svojmu blížnemu!

Čo to znamená?

Máme sa Pána Boha báť a Ho milovať, aby sme na blížneho svojho falošne neluhali, nezrádzali ho a neohovárali, ani mu zlý chýr nerobili, ale aby sme ho ospravedlňovali, dobre o ňom zmýšľali aj hovorili a všetko v lepšom zmysle vysvetľovali.

Martin Luther: Malý katechizmus


Hosť

#302

2014-08-17 22:30

Vyžente obrátených, vyžeňte tých, ktorí pracujú s mládežou, vyžente horlivých a hoďte do nich kameňom. Zostaňte len spravodliví, tradiční, dobrí luteráni. Spomínajte na svojich predkov. Nič v cirkvi nezmeňte, veď ona je dokonalá.


Hosť

#303 Re:

2014-08-18 07:45

#302: -  

 to pisete na adresu signatarom, ci na GBU?

hosť

#304 Re: na ktoru stranu?

2014-08-18 15:35

#299: mako - na ktoru stranu? 

 Veru ak chceš ostať na strane Krista tak dobre zváž čo robiť!

14Neťahajte cudzie jarmo s neveriacimi, lebo čo má spravodlivosť spoločné s neprávosťou? Alebo aké je spoločenstvo svetla s tmou? 15Aká zhoda medzi Kristom a Beliálom? Alebo aký podiel veriaceho s neveriacim? 16Aké spojenie medzi chrámom a modlami? A my sme predsa chrám Boha živého, ako povedal Boh: Prebývať budem v nich a prechádzať sa, a budem im Bohom, a oni mi budú ľudom.

17Preto vyjdite spomedzi nich a oddeľte sa, hovorí Pán; nečistého sa nedotýkajte, a ja vás prijmem,

18budem vám otcom, a vy budete mi synmi a dcérami, hovorí všemohúci Pán. 2.Kor.6,

mako

#305 Re: Re: na ktoru stranu?

2014-08-19 03:01

#304: hosť - Re: na ktoru stranu? 

 presne pre tieto veci som to napisal mily host, a ak sa smiem spytat patrite k signatarom ci ku gbu, alebo tiez ste sa rozhodli ostat na strane Krista?

Hosť

#306 Re: Re: Re: na ktoru stranu?

2014-08-20 18:00

#305: mako - Re: Re: na ktoru stranu? 

 Pokiaľ sa mňa týka už pred časom som sa rozhodol byť na strane Krista, podľa Vašej reakcie poznáte Bibliu a tam ako viete je mnoho citátov ktoré jasne ukazujú ako sa v takejo situácii majú zachovať Kristovci. Jedným z mnohých je aj ten vyššie uvedený. Určite viete že v Božom Slove sú celé state o tom ako má vyzerať Kristova Cirkev, aký v nej má byť poriadok,ako sa majú správať jej šafári /biskupi,dozorcovia,starší/, aby mohli požívať úctu a vážnosť. Aký má byť poriadok Bohoslužby, v akom duchu sa má zvestovať a vysvetľovať Slovo Božie a Biblické doktríny, a čo majú robiť a ako sa správať veriaci /cirkevníci/. Ak sú napr. len veci ktoré som vymenoval, v súlade s Božím slovom, tak ako viete je tam aj návod čo robiť aj ak to tak nie je, a viete určite aj to že tím ktorí sa rozhodli byť naozaj Kristovými nasledovníkmi Božie Slovo veľa možnosti na výber nedáva. Ak si teda prejdete príslušné miesta v Biblii ktorú ako nasledovník Krista/ ako píšete/ iste beriete ako vážnu a zavazujúcu. Ak potom usúdite že to čo sa deje okolo Vás v zbore a cirkvi je v súlade s tým čo píše a odporúča Božie Slovo a máte pokoj vo svojom srdci a svedomí, tak ste na tom najlepšom mieste na svete a kľudne sa zaradte na jednu alebo druhú stranu. Ale ak nie!, tak konajte podľa toho čo Vám v Božom Slove radí Kristus, na stranu ktorého ste sa /verím že pevne/ rozhodli pridať. Ja som sa ako píšem vyššie už rozhodol.

mako

#307 Re: Re: Re: Re: na ktoru stranu?

2014-08-21 02:42

#306: Hosť - Re: Re: Re: na ktoru stranu? 

ja pisem, ze som sa rozhodol tiez, ostanem u Krista, teda zatial mimo stran sporu, pretoze mi z toho vychadza ze sa hadaju len o pozemske pominutelnosti


Hosť

#308 Re:

2014-08-21 08:45

#294: -  

Informácie tohto "hosťa" sa nezakladajú na pravde.

hosť

#309 Re:

2014-08-21 18:36

#300: -  

 Aj mna to pobavilo. Ved predsa je nam vsetkym jasne, ze veduci pohlavari mozu uplne cokolvek, mozu klamat, zneuzivat cirkevne peniaze, okradat fararov, verejne ohovarat vsetkych ostatnych cirkevnikov, nic nerobit, len uzivat honor a vymyslat sprostosti. Je naozaj smiesne kritizovat to a nieco podpisovat.

hosť

#310 Re: Zvíťazí rozum alebo pravda?

2014-08-21 18:38

#297: - Zvíťazí rozum alebo pravda? 

 toto su riadne dristy!!! :)


Hosť

#311 Re: Re: Zvíťazí rozum alebo pravda?

2014-08-26 10:16

#310: hosť - Re: Zvíťazí rozum alebo pravda? 

 dristy... myslite tym peticiu?

BraD

#312 Na petície.com je viacero petícií

2014-08-26 21:30

ktoré vyjadrujú kresťanské presvedčenie ich autorov a najmä boj o mravnost a čistotu v živote, len námatkou spomeniem Gothoom 2014, odvolanie Oľgy Pietruchovej, ochranu mravnosti detí a mládeže, zrušenie výboru LGBTI... 

 

Čo takto vyhlásiť napríklad zbierku pre  vojnou postihnutých občanov Ukrajiny? Jedna zbierka, necirkevná, už prebieha:

http://pokojnibojovnici.poda.info/


Hosť

#313 Re: Re:

2014-08-27 07:26

#303: - Re:  

 Na adresu pána generálneho dozorcu.


Hosť

#314 Re: Na petície.com je viacero petícií

2014-08-27 11:25

#312: BraD - Na petície.com je viacero petícií 

 pokym evanjeklikom nesiahnete na peniaze, tak su obrneny nevsimavostou 


Hosť

#315

2014-08-27 13:39

GD pomenuva veci pravym menom bez servitky a zrazu vidime co par signatorov z toho ma a preco robia bordel! Toto asi niekomu vadi ... 

GD by mal jednať zásadovo

#316 Re:

2014-08-27 19:26

#315: -  

 Osobne by mi to vôbec nevadilo, ale pán GD by sa mohol predsa trochu lepšie poobhliadať po cirkvi, bordelu je tu viac a oveľa väčšieho, morálne a materiálne škodlivejšieho než on začal riešiť. Zdá sa, že jeho zásahy sú účelovo a subjektívne niekam nasmerované a podľa doterajších reakcií nevedú k pokoju a budovaniu dobrého mena cirkvi. Alebo je za tým niečo iné, dokonale utajené?


Hosť

#317 316

2014-08-27 20:20

Esteze peticia a zvolanie strajku pred GBU so smiesnym poctom ludi a zavolanie TV JOJ robi nasej cirkvi dobre meno. Osobne vacsiu materialnu kauzu , aku zacal riesit,nepoznam...


Hosť

#318 302

2014-08-27 20:47

Cirkev treba menit podla Vas asi tym sposobom, ze nechame tu par ludi robit co len chcu...takze GD chce vlastne tradicnu cirkev bez neporiadku v predajoch, slusnych seniorov. No a to je asi zle . Mimo je uplne podla mna tato peticia a nie GD a GB.

 

BraD

#319 Re: Re: Na petície.com je viacero petícií

2014-08-27 21:00

#314: - Re: Na petície.com je viacero petícií 

 Práveže aj Maroš Šefranko je jedným z autorov petície Gothoom 2014, v ďalších petíciach sú osobnosti ako Branislav Škripek, ktorý s má pomerne časté kontakty s evanjelikmi, iniciátormi ďalších spomínaných sú rôzne kresťanské spoločenstvá. Toľko snáď odpoveď bratovi katolíkovi. 

Ak to bolo myslené ako úder do vlastných radov s dobrým úmyslom, beriem a bolo by dobré sa nad tým minimálne zamyslieť. V každom prípade iniciatívni kresťania by mali nájsť podporu ostatných.

 


Hosť

#320 Re: Re: Na petície.com je viacero petícií

2014-08-28 03:28

#314: - Re: Na petície.com je viacero petícií 

 takze zlate tela? nebolo to uz v minulosti niekde spominane?

Pre dobré meno

#321 Re: 302

2014-09-01 14:27

#318: - 302 

 Doteraz stále váham, ale ochotne by som sa podpísal pod dobrú petíciu, ktorou by sme masovo podporilili rodinkárstvo v poisťovni, pri prideľovaní pôžičiek, cenzúru v EPsT (načo to prácne skrývať), účelové manipulovanie s hlasmi v GP a zápisnicami, výbornú prácu predsedu BV... Dokedy ešte čakať?  

xx

#322

2014-09-03 08:22

Takto zmýšľa šéfredaktorka EPST o ECAV a a jej farároch: "Tinka Kovacikova: Este som nevidela duchovneho ecav, ktory by cinil pokanie. Vy ano?" Čo si asi myslí o ostatných?


Hosť

#323 322

2014-09-03 12:56

Nuz zas niekto tu prispel vetou vytrhnutou z kontextu. Navyse z uzavretej skupiny... V tejto skupine je par fararov, ktori sa spravaju pod uroven, vymyslaju, klamu... 


Hosť

#324 323

2014-09-03 16:11

Toto nie je vytrhnuté z kontextu. Uvedený citát bol strelou od pása - potrebou niečo povedať, či to má hlavu a pätu, alebo nie...  jednoducho upúrať pozornosť.  

A tí, nielen farari "sa správajú pod úroveň..." Práve preto, že kritizujú tento typ myslenia a správania sa v cirkvi...


Hosť

#325

2014-09-03 22:07

Ano ano. Kritizuju hlavne ti, ktori uz nie su vo fararskej sluzbe, podvadzaju zeny...

toto ked maju byt piliere ecav, tak odchadzam.