Celoročný zákaz používanie petárd a delobuchov

Kontaktujte autora petície

Táto diskusná téma bola automaticky vytvorená k petícií Celoročný zákaz používanie petárd a delobuchov.


Hosť

#801

2016-02-16 10:15

Mam 5 psikov,ktori strasne trpia,ked je obdobie pouzivania petard.

Hosť

#802 Politicky motivovaná petícia?

2016-02-17 08:56

Verím, že to autor petície myslí úprimne a že mu nejde iba o to dostať sa do parlamentu, keďže je na kandidátke človeka, ktorý sa v 90-rokoch stretával s najväčšími bratislavskými mafiánmi.


Hosť

#803 Re: Re: Re: Pff...

2016-02-18 11:26


Hosť

#804 Re: Čo je pre jedného zábava, je pre druhého utrpením

2016-02-18 11:29

#726: - Čo je pre jedného zábava, je pre druhého utrpením 

 treba dodržiavanie zákazov sledovať a trestať ak sa tak nestane


Hosť

#805 Re: Re:

2016-02-18 11:34

#697: marek - Re:  

 píše sa exkrementy a slušnýpsíčkari ich zbierajú  aj upozprňujú jeden druhého,

ale ináč otázka, čo je horšie, buchot, teror, smrad, agresia alebo ndne nwjKý Mký exkremet od psíka, samoyrekme nemal by byť ale ak je to sa s agresivitou nedá porovnať

 


Hosť

#806 Re: Re: Re: Re:

2016-02-18 11:36

#698: Marek - Re: Re: Re:  

 pekne ste mu to povedali


Hosť

#807 Re:

2016-02-18 11:37

#653: -  

 pyrotechnika ani nemôže byť yáavná, to je asi taká zábava ako farma


Hosť

#808 Re: Re: ...

2016-02-18 11:43

#750: - Re: ... 

 moje sympatie nemá debilizmus, hnus, drogz, vulgrarozmus,ožrani a čvarga, háveď a chamraď, čosa ie zabávať iva naúrovni dubových saní a vymletých celebrít


Hosť

#809 Re:

2016-02-18 11:46

#586: Martin Janko -  

 chrapúň


Hosť

#810 Re: Re:

2016-02-18 11:47

#551: - Re:  

 píšete mi z duše


Hosť

#811 Re:

2016-02-18 11:50

#77: -  

 petardy nikdy, iba perskavky a steľbu z kapsovej pištole vo veku 10 rokov, a aj to  iba asi 2x

petardy pripomínajú vojnu a tú zažiť netúžim, je to nenormálne, primitívne, slabomyseľné a nepríjmené


Hosť

#812 Re: Re:

2016-02-18 11:51

#120: - Re:  

 tak presne,a petadrdu nech si strčia kamsia vyletia na obežnú dráhu


Hosť

#813

2016-02-18 14:17

Kvôli zvieratám

Hosť

#814

2016-02-21 19:54

Preto, lebo súhlasím so zákazom používania petárd a delobuchov počas celého roka.

Hosť

#815

2016-02-28 19:17

Všetko je už vlastne napísané. Momentálne žijem a pracujem v UK a tu je to absolut! Nechápem tuto, podľa mňa zvrátenú záľubu, nepáči sa to celej mojej rodine a vžívam sa a cítim pocity nášho kocúrika, ktorý pri tomto "športe" zažíva neskutočné stresy. Ďakujem autorom petície, lebo autormi nášho pokojného života sme my sami... Držím palce!
Peter Kočvara
Bratislava

#816 Prečo je viacero takýchto podobných petícií?

2016-03-03 06:54

1. táto petícia je za zákaz používania, na to treba zmenu zákona o výbušninách v NR SR,

2. druhá spomínaná petícia je za zákaz predaja, na to treba zmenu Nariadenia vlády SR a

3. ďalšia petícia sa týka len zákazu používania v Bratislave (keďže platný zákon o výbušninách umožňuje samosprávam regulovať používanie):

Bratislavský magistrát chce prijať nové VZN, podľa ktorého má byť zábavná pyrotechnika naďalej povolená počas osláv Nového roka. Takéto VZN je však úplne zbytočné, pretože sa vôbec nedodržiavalo. Preto treba zakázať jej používanie a neskôr aj zákaz predaja tak, ako to platí v Rakúsku, kde je to dokonca trestné!

Ako je to legislatívne s používaním zábavnej pyrotechniky na Slovensku?

Keďže množstvo ľudí nemá jasno v tom, ako to vlastne s používaním zábavnej pyrotechniky je (vzhľadom na časté zmeny zákonov):

- Aktuálny stav je taký, aký bol aj do roku 2014 - záleží od konkrétnej obce alebo mesta, ako sa k používaniu zábavnej pyrotechniky postaví, môže obmedziť alebo aj zakázať používanie, teda už neplatí zákaz používať na celom Slovensku v blízkosti nemocníc, domovov dôchodcov, škôl, kostolov a pod.

Majka

#817 Re: Re:

2016-03-03 07:24

#22: zodpovedy :-P - Re:  

 váš postoj aj napísaný názor ma donútil vám odpovedať, 

máte rodičov?? starých rodičov?? ak áno a máte ich rád, páčilo by sa vám, keď by im nespratníci od chrbta hádzali pod nohy delobuchy?? keď by z toho mali pomaly infarkt, to by sa vám páčilo? ja som podobnú situáciu zažila, keď výrastkovia staršej babičke toto urobili, skolabovala, odviezla ju záchranka a chlapci reagovali najprv smiechom a potom zbabelým útekom. som za zákaz


Hosť

#818

2016-03-15 18:27

Máme 15-ročnú fenku a bývame v časti mesta,kde žijú naši rómski spoluobčania,ktorí neberú ohľad nielen na zvieratká,ale ani na ľudí,takže mám skúsenosti z venčenia,keď aj celkom malé decká hádžu delobuchy.Ja si povinnosti plním - platím daň za psa a exkrementy po ňom si vždy upratujem,tak prečo mám trpieť bezohľadnosť iných !
Zajko

#819 Re:

2016-03-25 15:01

#75: -  

 

.....popísali ste dosť nadávok, vulgarizmov a iných skutočnosti. Chcel by som povedať, že pyrotechnika a ohňostroje nie sú o tom, že niekto si kúpi kompakt alebo petardy a tieto bezhlavo odhadzuje a striela. Ak ste videli krásný choreografický ohňostroj tak to je úplne niečo iné - neopísateľné. Ak ste pekný ohňostroj nevideli tak neviete o čom vôbec píšete a máte tému.

     Píšete ako trpia vtáky, psy a iné zvierata. Zamysleli ste sa niekto nad tým ako trpia všetci ľudia pri divo žijúcej zver? Už to tu bolo spomínané - vykali, trus a iný biologický materiál. Nikomu nevadí, že miláčik psov, mačiek, chovateľ kur alebo dobytka produkuje odpad. Nasledovne kam s takýmto odpadom? Pozrite si ako sú znečistené sídliska, príroda?

     Zákažme teda všetko - voľné držanie zbraní a streliva, chov zvierat, zakážme všetkým fajčiť na verejnosti, piť alebo chodiť po ulici z reštauračného zariade domov pod vplyvom alkoholu. Zakážme psíčkarom cvičiť psy aby sa nebáli pri svojej činnosti streľby a iných skutočnosti....

     To, že ľudia nevedia a nechcú vedieť používať pyrotechniku a jej výrobky nezmení nijaký zákaz. Ako tu už bolo spomenuté - ak zakážeme niečo čo je pod kontrolou aspoň trochu, tak naš vynaliezaví národ začne vyrábať po domacký vyrobené vybušniny. To predsa nechceme.................


Hosť

#820

2016-04-05 19:51

Petardy a delobuchy vnimam ako neskutocne zbytocne a devastujuce.
Luxo

#821 :D :D

2016-04-06 11:51

A zrusme silvester, narodeniny, svadby, oslavy. Vratme sa na stromy a jedzme banany. /na Slovensku na zem a na zemiaky/. Ste tak smiesni, az vas stoji za to komentovat. IQ 12, ale internet pouzivat viete, takze mozno nieco  naviac. Ubohost, neschopnost zaujat.... :) Alebo napiste Kotlebovy, ten bude tiez za tento nazor, mozte sa chytit za ruky a santit po lukach. :D

Luxo

#822

2016-04-06 11:54

A este, psikov mam velmi rad, ale ak ste nepoculi o liekoch, popripade klietkach, kde sa tento zvuk odraza, tak si zapnite internet a hladajte. A par ludi tu pise o 2 a viacej psikoch doma. Vas problem je v tejto chvili tyranie zvierat spinavci, za to by som vas zavrel ,az by ste scernali. A psikov kupujete z podivnych chovov hajzle nanichodne! Sa nemate ani pravo vyjadrovat tu!

ann

#823 Re:

2016-04-06 19:21

#822: Luxo -  

 Ak hovoríte, že ľudia majú IQ 12, tak si ešte raz po sebe prečítajte svoje komentáre a zamyslite sa na aké vysoké IQ odhadujete seba. Z vlastnej skúsenosti mám, že správanie mladých ľudí s petardami je dosť zlé, vidieť ich potom ešte rehotať je ešte horšie a keď ich upozorníte reakcia typu ja nič ja muzikant. Dnes si už nekladiem servítku pred ústa a poviem svoj názor aj ich okríknem, to máte potom vidieť reakciu - červení ako raky. A rozprávanie veď všetko by chceli zrušiť a bla bla, sorry ale pred rokmi petardy neboli, boli prskavky a ohňostroj na SILVESTRA (31.12. - 1.1.) nie november, december, január a pomaly aj február. 

 


Hosť

#824

2016-04-14 11:53

Delobuchy su nebezpecne a ten, kto ich chce pouzivat, by nemal ohrozovat ostatnych.

Hosť

#825

2016-05-20 11:02

niie sme vo vojne.....nech prestanu vybuchy v uliciach......