Celoročný zákaz používanie petárd a delobuchov

Kontaktujte autora petície

Táto diskusná téma bola automaticky vytvorená k petícií Celoročný zákaz používanie petárd a delobuchov.


Hosť

#651 Re: ÚŽASNÉ !!!

2016-01-05 15:53

#632: Sarkazmus - ÚŽASNÉ !!!  

 Tento petičný výbor sa podujel zorganizovať túto petíciu. Ty sa teraz môžeš povenovať ostatným veciam, čo si spomínal. Veď vieš, ako spieva Werich: ten dělá to a ten zas tohle...a všetci dohromady iděláme moc.

L

#652

2016-01-05 15:55

Podľa môjho názoru by mohlo stačiť keby sa to povolilo deň pred Silvestrom a deň po. To už nejako prežijú aj seniori, deti aj zvieratá. Ale aby človek mal nervy mesiac pred Silvestrom a mesiac po, tak to je priveľa. Hlavne keď to hádžu susedia dole k bráne a vy sa bojíte vyliezť z brány či vám neskončí petarda v kapucni, prípadne nedostanete ľahký infarkt keď to buchne necelý meter od vás. 


Hosť

#653

2016-01-05 16:09

Pretože pyrotechnika už dávno nieje "zábavná".

Hosť

#654

2016-01-05 16:34

Pretože mi ide na nervy to čo sa na SVK každým rokom opakuje,irituje ma to a okrem ohnostroja som za úplný zákaz používania nebezpečnej ,, zábavnej,, pyrotechniky na ktorú väčšina Slovače nemá mentálnu a technickú spôsobilosť a lekári na urgente sú už asi dosť zúfalí z nezodpovedného predaja petárd a delobuchov aj mladistvým ...
Blanche
Hosť

#655 Re: No prosím, a to to je China ...

2016-01-05 16:38

Blanche

#656

2016-01-05 16:40

Je to už šialené, chodievam pravdielne aj ,,vonku,, ale jakživ som sa s takýmto debilným a pribrzdeným spôsobom ,,osláv,,  príchodu Nového roku nestretla!


Hosť

#657 Re: Re:

2016-01-05 17:00

#224: Guest - Re:  

 Pripajam sa k cloveku co, pisal ze su zbytocne, a ze by sa mali podporit utulky, zdravotnictvo a podobne, a na vasu odpoved co ste mu napisali: "ze hrdinovia za monitorom" vam musim odpovedat,   ja som predavala cez jednu firmu v obchodnom dome pred dvoma rokmi pyrotechniku a ani len buchacie gulicky som si nekupila, pricom sme mali ako predavaci viac ako 50 percentnu zlavu. Lenze mam psa uz tretieho a viem co to zo zvieratmi robi a to som s nimi chodila aj na cvicak. A aj tak vzdy reagovali na ohnostroje petrady vybusniny. Bohuzial niektori ludia trpia chorobou z pouzivania pyrotechniky, petard lebo nevedia kedy zacat a prestat, Pomaly uz v polovici novembra buchaju a odpaluju petardy a neprestanu az dovtedy kym to nevyhadzu vsetko a bohvie kolko toho maju v zasobe. Uz to ide neskutocne na nervy ked to clovek necaka a z nicoho nic to vybuchne.


Hosť

#658

2016-01-05 17:02

preco asi. stotoznujem sa s jej znenim predsa.

Hosť

#659

2016-01-05 17:25

Vadi mi to. Mam psika, ktory to tazko znasa. Okrem toho to velmi stresuje aj lesnu zver.

Hosť

#660 Re: Re: Pre zodpovedy :-P

2016-01-05 17:29

#22: zodpovedy :-P - Re:  

 Keby neboli ludia ako telce, tak by dokazali aj citat, bohuzial poniektorym tie male pismena na kazdom pyrotechnickom vyrobku asi nic nevravi, nakolko nedokazu citat, a nedorzuju zasady bezpecnosti !!!!! pokial viem tak minimalne na kazdom vyrobku je napisany navod na pouzivanie !!!

Bezpečná vzdialenosť od divákov a doporučený odstup od budov je 50 metrov.

Bezpečnosť: Pri zapaľovaní petardy sa doporučuje používať ochranný štít a kožené rukavice. Zákaz používať v uzatvorených priestoroch, v blízkosti látok podliehajúcich ľahkému vznieteniu, v blízkosti budov a osôb. Nikdy petardu nepoužívajte v nepriaznivom počasí ako je silný vietor, nadmerné sucho hustý dážď a pod. Petardu nepoužívajte po uplynutí doby spotreby. Petardu je dovolené používať len osobám starším ako 18 rokov. Zákaz používania petardy pod vplyvom alkoholu. Je zakázané hádzať petardy na osoby, zvieratá a iné živé aj neživé objekty.

a poniektori analfabeti bohuzial si myslia ze ked ododia petardu od seba do bezpecnej vzdialenosti hoci je na druhej strane clovek ze tym urobia dobre ale zabudaju, ze tým mozu trvale poskodit osobu, zviera ci stavbu!!!!


Hosť

#661

2016-01-05 17:57

Prečo by mali zvieratá trpieť pre rozmary človeka, ktoré nie sú absolútne nevyhnuttné pre jeho existenciu.

Hosť

#662

2016-01-05 18:07

Dufam len,ze s tym aj budu nieco robit.lebo u nas na Slovensku su zvieratka povazovane stale ako vec.

Hosť

#663

2016-01-05 18:21

Je to zbytočné a nebezpečné, ide mi na nervy počúvať celý december delobuchy a petardy.Nemá to nič spoločné s ohňostrojom.To nech usporiada mesto.A hlavne kvôli zvieratám,veď vidím nášho psa čo robí,ťažko to znáša. U nás toto všetko predáva normálne v obchode a legálne...aj deckám. Inde to tak nie je, a podľla mna je to tak dobre.


Hosť

#664

2016-01-05 18:43

Ja si myslím ,že je to jasné

Hosť

#665

2016-01-05 18:53

pretože neskutočne zaťažuje životné prostredie a ohrozuje nás všetkých

Hosť

#666

2016-01-05 19:05

Som jednoznačne za to aby sa zakázali používat petardy. Hádam s výnimkou Silvestra,to snád pochopí každý,ale aj keby nie tak nevadí.Aj malé deti mladšie ako 10 rokov chodia po uliciach a buchaju s delobuchmi pod oknami alebo hned pri vás. Ja by som to zakázal.

Hosť

#667

2016-01-05 19:11

Podpísala som ju preto,lebo máme doma psíka a mám aj dvojmesačné bábätko a súcitim aj do starými ľuďmi,pre ktorých je kľud a pokoj veľmi dôležitý,aby si oddýchli a načerpali nové sily a tiež chápem všetkých čo majú zvieratá aj deti.

Hosť

#668

2016-01-05 19:17

Bola by som rada,ak by sme boli viac ohladuplni ku vsetkym zvieratkam....Myslim si, ze ak niekto chce strielat petard a delobucha a ja neviem co este,mal nby sa zamysliet nady tym, ze napr pes ma cca 50x citlivejsi sluch ako clovek....

Hosť

#669

2016-01-05 19:33


ohrozuje to môjho miláčika psíka

Hosť

#670

2016-01-05 20:13

peniaze vynaložené na petardy....... ,by sa mali využiť v prospech dôležitejších vecí v spoločnosti...

Hosť

#671

2016-01-05 20:23

Dovodov je viac,ale najhlavnejšim je moj pes,ktorý sa toho neskutočne boji,máva záchvaty a presedime s nim cely večere v kúpelni.A samozrejme aj kvoli ostatnym zvieratkam a luďom,ktorí majú z toho strach..

Hosť

#672

2016-01-05 20:55

Ďakujem za všetky lesné a domáce zvieratá, ľudí žijúcich v mestách i na vidieku. Akosi sa stalo tradíciou oslavovať už nie len prelom rokov, ale i Vianoce streľbou. Pritom sú to sviatky pokoja a kľudu. Ľudia si neuvedomujú, že týmto zbytočným prepichom ohrozujú nielen seba, ale i iných.

Hosť

#673

2016-01-05 21:01

Používanie petárd a delobuchov mi príde ako prejav totálnej arogancie a provokácie. Spôsob ako si niečo dokázať, niekoho úmyselne pobúriť. Hrajú sa s tým decká, hrá sa s tým podnadpitá mládež... Dodnes nezabudnem ako spolužiakovi zo základnej buchla na zastávke plnom deciek petarda pri oku. Mal dosť veľké šťastie, že sa mu nič nestalo. Nie, ďakujem. Myslím, že zabaviť sa dá aj inak a súčasne nespôsobovať nepohodlie iným.


Hosť

#674

2016-01-05 21:18

Už ma nebaví sa nečinne prizerať aký bordel, zranenia, úzkosť a problémy vyvolávajú tieto nezmyselnosti ! Taký strach ako zažívajú zvieratá pri tomto, väčšina ľudí nikdy za svoj život ani len nezažije. A netýka sa to len zvierat poznám ľudí, ktorý majú rovnako panický strach v období silvestra a nechcú ísť von

Hosť

#675

2016-01-05 23:07

Lebo u nas tri dni po silvestri ohnostroje zabudlivcov co si nemunuli zasoby. A na stvrtu noc o pol stvrtej rano delobuchy na ulici.