Celoročný zákaz používanie petárd a delobuchov

Kontaktujte autora petície

Táto diskusná téma bola automaticky vytvorená k petícií Celoročný zákaz používanie petárd a delobuchov.


Hosť

#76

2016-01-03 07:04

Dufam, ze sa najde vela ludi, ktori podpisom pomozu lebo je to hroza! Vzdy sa striela uz od novembra a trva to do marca. Doma mam 3 hafanov, kocura a je to pre ne kazdorocny obrovsky stres, panika a co ti , co su vonku!

Hosť

#77

2016-01-03 07:08

Jedna otazka? Milujem zvierata,ale Vy vsetci ruku na srdce.Kym ste nemali vasich domacich milacikov,ste ani jeden z Vas za cely svoj zivot nehodili jednu petardu,alebo sa nezucastnili oslavy,kde bola petarda hodena??? Mysleli ste vtedy na nejakych stvornohych tvorov?Myslim,ze taky z Vas nie je nikto,zacali ste si uvedomovat skodlivost petard,az po ziskani svojich milacikov.Smutne a myslim dost falosne.


Hosť

#78

2016-01-03 07:10

Som majitelka psika aj macky a a je mi luto,ked vidim ako trpia nielen jeden den v roku,ale bohuzial pomaly dva mesiace,co sa pyrotechnika predava a pouziva.Taktiez volne zijuce zvierata su v ohrozeni.A nemalou mierou to obtazuje aj slusnych ludi.

Hosť

#79

2016-01-03 07:10

Sama som sa stala obeťou v roku 2000, blízko mňa niekto hodil po domácky vyrobenú výbušninu k nohe, takže, viem o čom je reč. Ale keby sa mi to aj nestalo, som toho názoru, že je to absolútna nezmyselnosť, ničenie prírody, ohrozovanie ľudí a zvierat a v neposledom rade plytvanie peňazí a zároveň podporovanie malej skupiny bezcharakterných ľudí, ktorým záleží len na tom, aby si napchali vrecká!
Monika Stefánová
Krásnohorské Podhradie

#80 Re:

2016-01-03 07:12

#28: -  

 ...napísali ste to výstižne, už to nemá nič spoločné s oslavným ohnostrojom. Malé deti, starí ludia, zvieratká sú rukojemníkmi tohto niekolko týždnov trvajúceho cirkusu.Monika


Hosť

#81

2016-01-03 07:14

....Lebo peniaze sa dajú aj rozumnejšie využiť ako ich vyhodiť do vzduchu, pričom znečisťujeme životné prostredie a plašíme ako domestifikované zvieratá tak voľne žijúce.....

Hosť

#82

2016-01-03 07:15

Lebo mne a mojej rodine vadí silný zvuk petárd, môjmu psovy obzvlášť. Je to i nebezpečné a nie je to ani lacné.
Žaža

#83

2016-01-03 07:17

....Pretože peniaze sa dajú aj rozumnejšie využiť ako ich vyhadzovať do vzduchu, pričom znečisťujeme životné prostredie, plašíme domestifikované zvieratá aj voľne žijúce...


Hosť

#84

2016-01-03 07:18

Jednoznačne kvôli všetkým zvieratám, ktorým to ubližuje!
Treba myslieť aj na strach niektorých detí a starších ľudí!! Nie všetkým to robí radosť.
Hádzanie pirátov popod nohy naozaj nie je vtipné a bezpečné pre každého.
Nehovoriac o neporiadku, ktorí si väčšina neodprace ani.

Nikdy s predtým som tomuto zvyku neholdovala, u nás sme si zapálili prskavky na balkóne a stačilo.


Hosť

#85

2016-01-03 07:18

Mám postihnuté dieta ktoré má epyleptické záchvaty a aj po tomto Silvestri sme mali.
gaja

#86 Re:

2016-01-03 07:19

#77: -  

 Ja osobne som mala rada zvierata aj predtym,nez som sa stala majitelkou psika a macicky a preto mi vzdy bolo luto volne zijucich zvierat,ktore museli trpiet a celit nebezpecenstvu nezmyselnemu pouzivaniu tzv.zabavnej pyrotechniky.A preto som nikdy ziadnu petardu ani nehodila.

Sima

#87

2016-01-03 07:22

Po Silvestri som nasla na zemi popadane hrdlicky bez zivota :(

S.

#88 Re:

2016-01-03 07:22

#18: -  

 Money, money, money.... o čomže inom? Nech sa spodina (a to nie je môj výraz, lež tých, čo si na tom mastia vačky a je im jedno, či bude niekto ranený!)  zabáva, aspoň si nevšímajú závažniejšie veci


Hosť

#89

2016-01-03 07:28

Petardy a delobuchy sa podľa zákona môžu používať len na Silvestra ,aj to len v určenom čase,žiaľ skutočnosť je v našich obciach a mestách iná ,používajú sa kedykoľvek ,aj počas roku ,ako si kto zmyslí,samozrejme pod rúškom tmy ,aby nikto nebol identifikovateľný a postihnuteľný.To ,čo sa robilo od Vianoc do včerajšieho dňa ,t.j.2.2.2016 ,je už neúnosné ,starí ľudia ,malé deti ,zvieratá ,to všetko prežíva obrovský strach a stres ,tí ,čo pracujú v nepretržitých prevádzkach ,nevedia ,čo je pokojný spánok po tieto dni ,ovzdušie je presiaknuté zápachom a na zemi sa povaľuje neskutočný bordel.Keď nie sú títo retardi schopní pochopiť a dodržiavať čas ,kedy je dovolené používať pyrotechniku ,žiadam ,aby bol vydaný zákaz jej predaja a používania ,pod hrozbou vysokej pokuty.


Hosť

#90 Re:

2016-01-03 07:29

#77: -  

 Možno sa budete čudovať,ale nikdy som nijakú petardu ani delobuch nehodila, vždy som mala pred tým rešpekt a bála som sa toho.


Hosť

#91

2016-01-03 07:32

Lebo ľudia už nemajú mieru a ani ohľaduplnosť voči ničomu a nikomu. Je to nechutné.


Hosť

#92

2016-01-03 07:33

Pretože sa petárd a delobuchov bojím ja a aj náš pes a kocúr, znečisťuje to životné prostredie a pripomína mi to vojnu. Navyše každoročne lekári ošetrujú množstvo ľudí, ktorí pri používaní zábavnej pyrotechniky utrpia úraz. Tieto peniaze by naše zdravotníctvo mohlo využiť aj iným spôsobom.

Hosť

#93

2016-01-03 07:35

Najvyssi cas

Hosť

#94

2016-01-03 07:46

Mam malé 8 mesačné dieťa ktoré sa zakaždým na to zobudilo...hlavne vtedy ked chodili malé deti do školy a zo školy tak zapaľovali petardy všade naokolo.

Hosť

#95

2016-01-03 07:48

Je to čím ďalej tým horšie.Tej silvestrovskej noci som sa cítila ako v bojovej zóne.
prezývka

#96 Re: Re:

2016-01-03 07:53

#22: zodpovedy :-P - Re:  

 uvedom si ty múdry ,čo všetko musíš dýchať po celý rok a používaním tejto tzv.  zábavnej pyrotechniky sa znečistenie ovzdušia len zaťažuje navyše a hlavne ťažkými kovmi,keď už sú ti vystrašené deti  a zvieratá ľahostajné ,mysli teda na seba  aspoň ,že dýchaš svinstvo ,ktoré ti môže vážne poškodiť zdravie.

 

 


Hosť

#97

2016-01-03 07:54

Sama mam psa a boji sa delobuchov a petard. Navyse maju ich decka co nie je dobre ani pre nich. Je to skratka stresujuce pre vsetkych. Pre ludi aj pre zvierata. A nebezpecne.

Hosť

#98

2016-01-03 08:00

Mám psíka,ktorý má každoročný stres zo Silvestrovského nezmyselného strielania,viem si predstaviť aj inak oslavovať Nový Rok,v niektorých štátoch ani nevedia čo je ohňostroj...

Hosť

#99

2016-01-03 08:02

niektoré petardy sú tak silné, že si človek myslí že plyn vybuchol, desí to zvieratá, deti, ľudí čo sa chcú vyspať..tí čo v kuse bez prestania hádžu petardy a niečo sa im stane určite by nechceli nevyspatého chirurga alebo hasiča, sú aj dospelí čo slúžia nočné...

Hosť

#100 Re: Re: Re:

2016-01-03 08:04

#96: prezývka - Re: Re:  

 navyše myslite aj na ľudí čo ťahajú nočné, a že je ich dosť...veď je to neohľaduplnosť voči všetkým