Celoročný zákaz používanie petárd a delobuchov

Kontaktujte autora petície

Táto diskusná téma bola automaticky vytvorená k petícií Celoročný zákaz používanie petárd a delobuchov.


Hosť

#726 Čo je pre jedného zábava, je pre druhého utrpením

2016-01-09 11:58

Ale iba zakázať používať nič neprisenie, keď sa to bude ďalej predávať...

Peter Kočvara
Bratislava

#727 Petícia za zákaz PREDAJA

2016-01-09 11:59


Hosť

#728

2016-01-09 20:12

Mam rád zvierata a klud

Hosť

#729

2016-01-10 12:20

Petíciu som podpísala, pretože nežijeme na tejto zemi len my ľudia,ale žije tu s nami aj množstvo zvierat,vtákov,hmyzu-vadí im nezmyselný hluk a potom aj ten zápach-vedľajší škodlivý účinok pyrotechniky!Zmysluplnejšie využiť finančné prostriedky!!!

Hosť

#730

2016-01-10 12:44

Je najvyšší čas urobiť koniec petardám pred činžiakmi, kde bývajú starí ľudia, mladé rodny s deťmi....Treba vymedziž priestor za mestom....

Hosť

#731

2016-01-11 09:55

Najvyšší čas zamedziť takej zbytočnej a nebezpečnej činnosti
zatiaľ legálnej pritom ohrozujúcej zdravie ľudí aj zvierat

Hosť

#732

2016-01-11 10:08

lebo ma obťažuje hluk, ktorý petardy a delobuchy spôsobujú, navyše máme domáce zvieratá , ktorým sa to vysvetliť nedá , že je to len zábavka ....

Hosť

#733

2016-01-11 13:28

Lebo je už na čase s tým niečo robiť v záujme zdravia ľudí i zvierat.

Hosť

#734

2016-01-11 16:11

-nevidim zmysel pouzivania delobuchov a petard
-riziko ublizenia na zdravi
-riziko poziaru
-stres pre male deti

Hosť

#735 Re: Ale iba zakázať používať nič neprinesie, keď sa to bude ďalej predávať...

2016-01-11 19:10

#726: - Čo je pre jedného zábava, je pre druhého utrpením 

 dobrý postreh. Používanie je len zlomok skrytého ľadovca chorého priemyslu, na ktorom sa priživujú kadejaké mafie.


Hosť

#736

2016-01-11 22:05

Ked sa zakaze iba predaj "zabavnej pyrotechniky", rozsiri sa jej amaterska vyroba, kedy skody na zdravi a majetku mozu byt este vyssie ako doposial. Ucinny by mohol byt iba vseobecny zakaz vyroby, predaja a pouzivania zakonom definovanych vybusnych, dymovych a vysokohorlavych zabavnych prostriedkov. Pri vysokej miere porusenia tohto zakazu by malo byt v zmysle zakona taketo porusenie trestnym cinom, podobne ako je trestnym cinom nedovolene ozbrojovanie v zmysle zakona o zbraniach a strelive. 


Hosť

#737

2016-01-11 22:57

Bežný človek si nedokáže predstaviť, ako tzv. Profesionálne sa zábavná pyrotechnika vyrába. Pracoval som s vojenskou a rozdiel je brutálny ! Normálny človek by to nemal vziať do ruky. Osobne neodporúčam !!!

Hosť

#738

2016-01-12 07:30

Vadia mi, myslím, že každý sa môže zabaviť aj bez tejto
nezmyselnej činnosti. Ak niekto nevie čo s peniazmi,
ktoré vyhadzuje do vzduchu, môže ich poslať ľudom, ktorý
ich potrebujú ! Je mi ľúto aj zvierat, ktoré trpia...

Hosť

#739

2016-01-12 08:43

výbuchy petárd od polovice decembra do polovice januára sú nepríjemné a otravné, výbuchy na Silvestra boli na hranici znesitelnosti.

Hosť

#740

2016-01-12 12:04

Podpísala som preto, lebo mi to ide na nervy, trpia starí ľudia, deti ale hlavne zvieratá.

Hosť

#741

2016-01-12 13:47

Je to tragédia čo sa robí v priebehu sviatkov používaním akýchkoľvek výbušnín.

Hosť

#742

2016-01-13 02:39

Mám obavy,že biznis a k nemu patriace lobovanie prebije zdravý rozum!!!!!!


Hosť

#743

2016-01-13 19:54

Ak má niekto rád zvuk výbuchov petárd a delobuchov, nech ide k vojsku, tam toho bude mať dosť a nebude s tým otravovať "civilov" v meste.

Hosť

#744

2016-01-13 21:41

Pretoze to robi velmi zle mojmu vnucikovi,,psikovi mojho syna a mne s manzelom tiez. Navyse je to velmi nebezpecne,ohrozuje to nielen "psychicke a fyzicke zdravie" ale sposobuje aj materialne skody.

Hosť

#745

2016-01-13 23:05

Manželka s dcérkou chodia na ťažké smeny,od polovice novembra nemali šancu si tu v Petržalke pospať pred nočnou,stále tu niekto búchal.Potom mám 10 ročného psíka,a pred pár rokmi jej sopliak hodil piráta pod nohy,následkom to dcérka s ňou musela chodiť k veterinárovi na ukludňujúce injekcie.Vtedy sme strašne trpeli celá rodinka,najmä dcérka pretože Džinka je pre ňu všetko.Keby som vtedy toho sopliaka chytil tak asi by som teraz nesedel za počítačom.U politikov sa spravodlivosti nedočkáme,alibista Kaliňák ten zákon hodil na obce a mestá,že nech si ten zákaz upravia podla potreby.Aj teraz na posledného Silvestra 2015 bolo v Petržalke už popoludní o 16 hodine treskot ako pri Stalingrade,že som musel ísť zo psom domov pretože sa mi tri krát vyvliekol z obojku,a skoro podbehla pod auto..Takže som za úplný zákaz.

Hosť

#746

2016-01-14 10:53

Mylim, ze by bolo efektivnejsie pripravit navrh zakona, ako peticiu. Peticia nikoho k nicomu nezavazuje. Mat svojho poslanca v parlamente a cez neho predkladat navrhy zakona je vysoko efektivnejsie. Poslanci parlamentu sa navrhom zakona musia zaoberat a ich postoje a hlasovanie su kontrolovatelne a medializovatelne. :-)

Hosť

#747

2016-01-14 13:01

Dobry den,
som z tych obyvatelov velkomesta (Kosic), kde zial, mladistvi pubertaci a dementi pouzivaju delobuchy ci treba, ci netreba. Tym rusia klud obyvatelov, klud deti ci zvierat, o starych ludi ani nehovoriac.
Berme priklad od susedneho Madarska, kde petardy a delobuchy mozu (!) pouzivat jedine 31. decembra, aj to od 18. hod. vecera do rana do 06. hod. Po tomto casovom limite im hrozi mastna pokuta. Resp. ak niekto disponuje s nepouzitou "zabavnou pyrotechnikou", moze to vratit, kde to kupil.
Takze by som bral priklad od nich a spravit aj v tom poriadok proti tym vyrastkom a dementnym pubertakom, ktorich to bavi otravovat kludne obyvatelstvo touto nezmyselnou "zabavnou pyrotechnikou".
Novy rok tak ci onak pride aj bez tej trapnej "zabavnej pyrotechniky" a rok od toho este nebude stastnejsi. Takze zrusit, zakazat a prisne trestat tych, ktori aj pocas roka pouzivaju nezmyselnu "zabavnu pyrotechniku" !!!!!!!!

S pozdravom: Gabriel Cervak

Hosť

#748

2016-01-14 18:29

Zrejme majú ľudia viac peňazí ako rozumu a robia si zo sviatkov vojnu a nie oslavu, pričom nielen to, že ide o zdravie ľudí, ničia prírodu a zvieratá a znečisťujú aj okolie.

Hosť

#749 Re: Re:

2016-01-14 20:15

#615: Vladimír Belica - Re:  

 90% je prehnane percento, mozno som mudrlant, ale aspon nelietam v oblakoch. Nepodcenujte globalny trh, sikovnost deti, ich radost ist proti prudu a skusat zakazane. Tato peticia bola iba vybuch emocii a konci zabudnuta, ako kazda iniciativa organizovana s horucou hlavou. Nuz aspon sa par jedincov vyventilovalo.


Hosť

#750 Re: ...

2016-01-14 20:32

#608: - ... 

 Peticiu nepodporujem (z viacerych dovodov) a nebudem ponukat ani riesenia, kedze tato komunita nema moje sympatie. Moj odkaz znel ...chcete vsetko a hned ? ok dostanete to pomaly a bude to velke nic. A nie preto, ze to tak chcem ja, to zariadi realita, ked na nu narazite.