Celoročný zákaz používanie petárd a delobuchov

Kontaktujte autora petície

Táto diskusná téma bola automaticky vytvorená k petícií Celoročný zákaz používanie petárd a delobuchov.


Hosť

#676

2016-01-06 06:18

Je mi ľúto malých deti, starých ľudí aj zvieratiek. Je to utrpenie a teror a vôbec na tom nie je nič zábavne....je to utrpenie a strach pre všetky lesné a domáce zvieratá, ľudí žijúcich v mestách i na vidieku. Už nie len Silvester,, ale i Vianoce sa oslavujú streľbou...Pritom sú to sviatky pokoja a kľudu. Ľudia si neuvedomujú, že týmto zbytočným prepychom ohrozujú nielen seba, ale i iných.


Hosť

#677

2016-01-06 07:49

Je to zle pre ludi aj zvieratka
som

#678 Re:

2016-01-06 09:07

#77: -  

 ten záver má zlý predpoklad - ja som napríklad nehodil jednu jedinú petardu (a neukazoval a nedovolil som to ani svojim deťom) a na žiadnej oslave som nebol (kde by sa bolo strieľalo). Netušil som, že napr. psík sa dokáže tak báť. Teraz mám psíka - má panický strach, behá po byte, chce sa niekde schovať, ale nevie kde. Ísť s ním von je nemožné. Pes veľmi dobre počuje - na vzdialenosť (ak je to po vetre) hádam aj desiatky km. Som proti používaniu pyrotechniky, petárd, delobuchov, diel , . . .  
Takže ja som jeden (ale určite nás je veľa), čo nepasuje do Vašej schémy: "Myslim, ze taky z Vas nie je nikto"  (nesúďte podľa seba všetkých).
No a myslím si, že človek rieši problémy vtedy, keď sa objavia. Ja napr. momentálne neriešim problém, ako sa kozmickou ľoďou vrátiť na Zem - neviem o tom probléme, neprežívam ho, nie som nútený ho riešiť, tak ho neriešim. Riešim tie problemy, ktore som objavil - ktoré stoja predo mnou - a to je bezuzdné strieľanie počas vianoca a Silvestra.
A VÔBEC SA PRITOM NECITIM FALOŠNÝ


Hosť

#679

2016-01-06 09:32

Mám dvoch psíkov a 3 mačky a veľmi trpia od hluku a najmä petárd, pred Silvestrom a po Silvestra...

Hosť

#680

2016-01-06 10:19

100% podporujem

Hosť

#681

2016-01-06 13:05

Mam psa a bolo hrozne sa pocas sviatkov divat ako sa po kazdom vybuchu nejakej "zabavnej" pyrotechniky zlakol, vyskocil a stekal do nepricetnosti!

Tento príspevok bol odstránený jeho autorom (Show details)

2016-01-06 13:18



Hosť

#683

2016-01-06 14:13

Dnes je šiesteho a ešte aj teraz vonku počujem trieskanie petárd. Je to normálne? A to sa tu niektorí pozastavujú nad tým, prečo úplný zákaz a komu by vadil polhodinový ohňostroj. Je šesť dní po, niekto asi nedostal to memo. Presne preto súhlasím s petíciou.


Hosť

#684

2016-01-06 14:22

Tiež som na to myslela, zakázať počas sviatkov úplne delobuchy! Bola som otrasená nielen ja , ale aj môj pes, keď nám vonku pred "nosom" vybuchol. Niekto nezodpovedný ho vyhodil z vyššieho poschodia!

Hosť

#685

2016-01-06 15:08

je to v záujme všetkých ludí a hlavne predísť zbytočným úrazom až smrti pri nesprávnej manipulácii

Hosť

#686

2016-01-06 15:41

Nezmyselny zvyk, ktory iba ublizuje.

Hosť

#687

2016-01-06 15:51

Pretože som rada, že konečne sa niečo takéto vyskytlo a je najvyšší čas riešiť neúnosnú situáciu v tejto oblasti.

Hosť

#688

2016-01-06 15:59

podpisala som to kvoli zvieratkam,ktore trpia tým ze sa ludia nezmyselne zabavaju a aj kvoli urazom ktore sa stávaju.
Samymi zakazmi k lepsim zajtrajskom

#689 Re:

2016-01-06 17:48

#653: -  

 Presne od momentu od kedy si stary a obmedzeny? Nahoda? Nemyslim


Hosť

#690

2016-01-06 17:49

konečne niekto navrhol niečo rozumné

Hosť

#691

2016-01-06 18:32

Smog a. uz sa to deje hocikedy pocas roka aj  neskoro v noci


Hosť

#692

2016-01-06 19:02

Podpísala som lebo mám havka koho ja s rodinou zbožňujeme....plnohodnotný člen rodiny
Ale sú psíkovia a rôzne zvieratká ktor také šťastie nemajú...nikto ich nechráni.Nehovoriac o starých a chorých čo tento rachot musia znášať.Nemusím petardy,delobuchy čo nemajú zmysel.

Hosť

#693

2016-01-06 19:07

Túto petíciu som podpísala preto, že som majiteľka psíka, ktorého som si vzala z útulku. Neviem, akú hrúzu to psíča prežilo, ale ak počuje streľbu -akúkoľvek, tak dostane záchvat triašku a nechcite vidieť tie zúfalé a vystrašené oči. O oslave Silvestra a osláv kadejakých narodenín, menín a hádzaním delobuchov maloletými deťmi už ani nehovorím. Veľmi vítam petíciu!!!!!!!

Hosť

#694 Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2016-01-06 19:51

#305: Vlado - Re: Re: Re: Re: Re:  

 zrejme sa tu diskutovalo, o útulku pre psov. Áno existuje veľa útulkov pre psov, no v akom stave sú. Su preplnené a kopu psov vyhodených, prípadne keď je už reč o tých petardách prevažne po vianočných sviatkoch a aj "vďaka" petardám a pyrotechnike streľajúcej od poniektorých ľudí, ktorí sa tým náramne zabávajú, psy utekajú z domov zo strachu.

A ktým spomínaným útulkom pre ľudí, na ktoré poukazujete? Skúste teda zájsť medzi ľudí bez domova, a ponúknuť im pomoc, keď im je ponúkaná, že im dáte teplé jedlo, prípadne, že môžu prespať v ubytovniach tak sa nechcú vzdať alkoholu a radšej budú pod holým nebom. Skúste, pozvať bezdomovca, že mu kúpite teplé jedlo, tak sa obráti a povie, že aby ste mu dali peniaze, a skúste ho sledovať, či si to teplé jedlo kúpi alebo si kúpi niečo iné. Koľkým bola ponúknutá pomoc, a odmietli ju, pretože nechcú aby im štát platil a pomáhal. Veľa ľuďom zrejme taký život vyhovuje, neraz to bolo aj v médiach, stačila ich vôľa aby si cheli vybaviť občiansky preukaz a požiadali aspoň o pomoc úrady. Na začiatok by im pomohli úrady práce, ktoré majú svojich terénných pracovníkov a veľmi silne pochybujem, že nechodia aj medzi nich. Len tí bezdomovci musia jedine a tým je chcieť si dať pomôcť. Ako sa hovorí, kde nieje vôľa, nieje ani cesta. Nemôžete niekoho prinútiť aby šiel s vami na úrady, hoci mu ponúknete, že mu so všetkým pomôžete.                      


Hosť

#695 Re:

2016-01-06 20:14

#77: -  

 my sme mali a mame psov snáď od kedy som sa narodila a pamatám si že keď som ako dieťa mala si dva tri roky, to ešte takéto ohňostroje nebývali, lebo za starej éry sa nedali zohnať, a robievali si ich zrejme ľudia len po domácky, tak vždy keď niečo vybuchlo, som sa zľakla, že mi začalo tak búchať srdce, že som mala strach výjsť vonku. Možno si mnohí rodičia ani neuvedomujú, keď malé dieťa zažíva čo to robí s jeho srdcom, či sa mu to páči alebo či sa vo vnútri trasie. Také dvoj troj, štvor, pať ročné dieťa to nevie povedať. Myslí si, že to čo sa robí v jeho tele je normálne a pritom môže mať traumu na celý život, prípadne nejaké závažné ochorenia aj srdca môže dostať.


Hosť

#696

2016-01-06 21:19

vzdy som mala rada, ked bol ohnostroj na novy rok a bolo to organizovane, malo to len obmedzene trvanie a vtedy som si svoje zvieratka skryla dnu, mam totiz nemeckeho ovciaka a kocura.
Pes to znasa velmi zle, lebo skoro cely december sa nasiel ktosi, a buchal, trieskal;, kolkokrat som psa nestihla skryt, potom bol velmi nervozny, lebo niektori ludia mali zabavu ked to buchli celkom blizko naseho domu.
v predchadzajucich rokoch som nemala problem s kocurom, ale tento rok bol aj on velmi rozruseny a tak bol skoro cele sviatky dnu, ale aj to bolo casto zle riesitelne, lebo tieto moje zvieratka nie su na seba zvyknute.
Co sa tyka mna a manzela, mam z toho velku traumu, mam problemy s uchom a pri velkej hlasitosti tr[pi m velmi,
manzel je dlhodobe chory a ma problemy so srdcom a ostava vzdy velmi nervozny a hlavne ked tak zrazu zacnu.
Treba to obmedzit a je to aj bezpecnejsie, ked sa s vybusninami nezabava hocikto a casto krat clovek pod vplyvom alkoholu a ci drog
marek

#697 Re:

2016-01-06 21:37

#243: -  

 OK povedz kde sa nachadzas aby sme ta zobrali kedze HOVNA treba zbierat 

Marek

#698 Re: Re: Re:

2016-01-06 21:42

#263: - Re: Re:  

 Aha mame tu ,,najmudrejsiu" osobu pocuvaj  samozvany ,,inteligent" kedze uz len vas trapi ci vam niekto tyka ci vyka ci vam povie ty debil ci vy debil vsak to mate za jedno ty ci vy druhe vzdy plati rovnako za to ze mate rada silvestra lebo sa nadrbeete ako prasa a chovate sa ako prasa to sa mozete nadrbat aj na stedry den to je vas problem co vas mamicka nevychovala ze sa obuvate do mamiciek, nedala vam mlieko cucat ked ste bol maly?

marek

#699 Re: Strieľať potichu

2016-01-06 21:44

#296: - Strieľať potichu 

 a tebe kazajku a sme vsetci za :-)


Hosť

#700

2016-01-06 22:44

Suhlasím v plnom rozsahu.