Vyjadrenie nesúhlasu o personálnom obsadení v RZP ZÁCHRANÁR - VODIČ!

My, dolu podpísaní, vyjadrujeme nesúhlas so zmenou Vyhlášky 10548/2009-OL z 11.marca 2009, doplnenej opatrením Ministerstva zdravotníctva Slovenskej republiky zo 7.júna 2019 č.07648/2019 -OL, ktoré hovorí, že v posádke RZP bez lekára musia byť dvaja záchranári vzdelaní v odbore.

V princípe sa jedná o to, že záchranná zdravotná služba, prostredníctvom RZP posádky s obsadením záchranár a vodič (bez vzdelania), poskytuje prednemocničnu zdravotnú starostlivosť v rozpore so zákonom. 

Po poslednom tendri na záchranky museli uchádzači čestným prehlásením potvrdiť, že v prípade úspechu vo výberovom konaní zabezpečia toto personálne obsadenie v zmysle zákona. Realita je avšak iná a na primárne výjazdy jazdia posádky s jedným kompetentným záchranárom a vodičom - laikom.

Svojím podpisom vyjadrujeme nesúhlas s tým, aby v RZP posádke bolo personálne obsadenie záchranár a vodič, ktorý bez potrebného vzdelania NEMOŽE byť súčasťou takejto posádky.

 

V texte uveďte, na akej pozícií v ZZS pracujete a prečo ste sa rozhodli podpísať túto petíciu.


Záchranári Bratislava    Kontaktujte autora petície

Podpísať túto petíciu

Svojim podpisom oprávňujem Záchranári Bratislava na odovzdanie informácií, ktoré poskytnem v tomto formulári, tým, ktorí majú v tejto oblasti právomoci.


ALEBO

Dostanete e-mail s odkazom na potvrdenie vášho podpisu. Ak chcete dostávať naše maily, prosím, pridajte si info@peticie.com do svojho adresára alebo do zoznamu bezpečných odosielateľov.

Upozorňujeme, že svoj podpis nemôžete potvrdiť odpoveďou na tento e-mail.
Platená reklama

Túto petíciu budeme propagovať pred 3000 ľuďmi.

Dozvedieť sa viac...