Petícia za vybudovanie novej plavárne v Žiline

1524749251-moznost-plavarne-na-solinkach-riesil-workshop-v-minulom-roku-poslanci-zobrali-vysledky-na-vedomie.jpg

My, občania Žiliny, chceme vyjadriť potrebu novej plavárne v meste Žilina a žiadame vedenie mesta, aby sa zaoberalo navrhovaným riešením plavárne popísaným v nasledujúcom článku:
https://www.zilinak.sk/prispevky/9164/moznost-plavarne-na-solinkach-riesil-workshop-v-minulom-roku-poslanci-zobrali-vysledky-na-vedomie

Sme si plne vedomí, že plaváreň by zabrala časť lúky na okraji Soliniek, ktorá je ale stavebným pozemkom, ktorý mesto odkúpilo za 2 milióny eur aj preto, aby zabránilo pôvodne zamýšľanému developerskému projektu aquaparku a pri dodržaní plánu stavby so zelenou (zatrávnenou) strechou by bol areál upravený, výstavba skrytá v teréne a areál by bol využiteľný pre širokú verejnosť na rozdiel od aktuálneho stavu. Tiež považujeme stavbu pod úrovňou terénu za nástroj, ktorý do budúcna zamedzí výstavbe stavieb nad úrovňou terénu na tejto ploche, nakoľko pozemok je podľa územného plánu určený na stavbu športovo-rekreačného komplexu a parkovacieho domu.

V prípade zamietnutia projektu žiadame o alternatívny návrh, ako v meste s počtom obyvateľov takmer 83 000 vybudovať ešte aspoň jeden 25m bazén. V Žiline je niekoľko tisíc aktívnych plavcov a jeden 50m bazén je už dávno nepostačujúci. O počte plavcov v Žiline napovedá napríklad aj účasť na Žilinskej plaveckej štafete, ktorej sa v roku 2018 len za jeden deň zúčastnilo 973 plavcov.


Ján Čerňanský    Kontaktujte autora petície

Podpísať túto petíciu

Svojim podpisom splnomocňujem Ján Čerňanský na odovzdanie môjho podpisu osobám oprávneným konať v tejto veci.


ALEBO

Dostanete e-mail s odkazom na potvrdenie vášho podpisu. Ak chcete dostávať naše maily, prosím, pridajte si info@peticie.com do svojho adresára alebo do zoznamu bezpečných odosielateľov.
Platená reklama

Túto petíciu budeme propagovať pred 3000 ľuďmi.

Dozvedieť sa viac...

Facebook