Kontrolný výkaz DPH

Od nového roka, t. j. 1.1.2014 bola poslancami NR SR schálená zmena Zákona č. 222/2004 Z.z. o dani z pridanej hodnoty v znení neskorších predpisov, na základe ktorej sa od 1.1.2014 bude musieť spolu s výkazom DPH podávať aj tzv. Kontrolný výkaz k DPH spolu s údajmi o faktúrach (čísla, dátumy - vystavenia, splatnosti, sumy atď...).

Zásadne som proti, nakoľko to postihne opäť najmä všetkých drobných podnikateľov (živnostníkov a pod.), ktorý budú mať hromadu administratívnej práce naviac nehovoriac o tých, ktorý účtujú v jednoduchom účtovníctve. Už minule sa platila nemalá suma za fiškálny modul, ktorý bolo potrebné upgradovať kvôli niekoho výmyslu - znaku MF na bločkoch - a akože lepšej kontrole zo strany DRSR.

Ako však vidíme, kontrola je stále nedostatočná a neustále na nás vláda pripravuje nové a nové kontrolné balíčky, ktoré samozrejme odpracujeme len my, ktorý máme čo robiť, aby sme vôbec v tejto už i tak ťažkej situácií uživili svoje rodiny.

A preto Vás, drobní podnikatelia vyzývam, bojujme proti tomuto neustále narastajúcemu byrokratickému systému, ktorý vyslovene potláča slobodu podnikania v Slovenskej republike.

Ďakujem.

Podpísať túto petíciu

Svojim podpisom splnomocňujem na odovzdanie môjho podpisu osobám oprávneným konať v tejto veci.


ALEBO

Dostanete e-mail s odkazom na potvrdenie vášho podpisu. Ak chcete dostávať naše maily, prosím, pridajte si info@peticie.com do svojho adresára alebo do zoznamu bezpečných odosielateľov.

Platená reklama

Túto petíciu budeme propagovať pred 3000 ľuďmi.

Facebook