Petícia proti pripravovanej regulácii parkovania v Bratislave Karlovej Vsi - PAAS KV2 Líščie údolie

My, obyvatelia a návštevníci mestskej časti Bratislava - Karlova Ves, nesúhlasíme so zavedením regulovaného parkovania v Karlovej Vsi (s pracovným označením "KV2") z dôvodov, že pripravený návrh:znižuje počet už existujúcich parkovacích miest

obmedzuje premávku (zjednosmernenie ulíc Donnerova a Pod Rovnicami)

negarantuje možnosť zaparkovania napriek tomu, že za "službu" zaplatíme

neobsahuje parkovacie miesta pre nerezidentov ( napr. návštevy a služby remeselníkov)

nedovoľuje parkovanie pred vlastnou garážou 

 

Pôvodná myšlienka rezidenčného parkovania sa v praxi pretvára na nástroj výberu ďalších financií (aj od "rezidenčných" obyvateľov, ktorí platia dane, či už z príjmu, ako aj dane z nehnuteľností) bez toho, aby obyvateľom priniesla reálny osoh. Samospráva roky vyberala poplatky za "vyhradené parkovanie" a sľubovala, že vybrané financie použije na vybudovanie ďalších parkovacích miest, avšak pripravený návrh je opakom tohto prísľubu.

Systém parkovania PAAS je nekoncepčný, nakoľko má nejednotné podmienky (rôzne časy nespoplatneného parkovania), neumožňuje bezplatné parkovanie pre obyvateľov Bratislavy aj v iných zónach, ako v zóne, v ktorej majú trvalý pobyt. Systém diskriminuje domácnosti, v ktorých majú viac áut ( prvé auto 39,-€ / rok, druhé auto 150,-€ / rok, tretie auto 500,-€ / rok).

 

Podrobnejšie informácie o pripravovanej zóne parkovania "KV2" nájdete na https://paas.sk/karlova-ves/ kde je záznam z online prerokovania, ako aj projekt úpravy parkovacích miest.

 


Prosím podporte aj súvisiace petície:

Petícia za zrušenie, resp. modifikáciu rezidentského, regulovaného a spoplatneného parkovania (PAAS) Bratislava https://www.peticie.com/peticia_za_zruenie_resp_modifikaciu_rezidentskeho_regulovaneho_a_spoplatneneho_parkovania_paas_-_bratislava

Petícia za jednu parkovaciu zónu v Bratislave  https://www.peticie.com/peticia_za_1_parkovaciu_zonu

 

Ďakujeme


 


Peter Matejbus    Kontaktujte autora petície

Podpísať túto petíciu

Svojim podpisom oprávňujem Peter Matejbus na odovzdanie informácií, ktoré poskytnem v tomto formulári, tým, ktorí majú v tejto oblasti právomoci.

Vašu e-mailovú adresu nebudeme verejne zobrazovať online.

Vašu e-mailovú adresu nebudeme verejne zobrazovať online.Platená reklama

Túto petíciu budeme propagovať pred 3000 ľuďmi.

Dozvedieť sa viac...