Petícia za milosť pre neprimerane tvrdo potrestaného umelca .

Kontaktujte autora petície

Táto diskusná téma bola automaticky vytvorená k petícií Petícia za milosť pre neprimerane tvrdo potrestaného umelca ..


Hosť

#376

2012-12-07 12:18

Považujem trest za extrémne tvrdý, ked je za vraždu menej ako za drogy? Aka je potom cena života? P. Cinkota je nadaný umelec, herec. Drogy su nepekna vec, ale tento trest si on urcite nezasluzi!
justice

#377

2012-12-07 12:21

Vy všetci, čo píšete, že mal pri sebe 200 dávok ste sedeli pri nom??ked to tu tak presvedcene píšete?? nepoznáte média, ako vedia nafúknuť každú situáciu a opak je pravdou??ake strašné vykonštruované podvody sa dejú na chodbách a pojednávacích miestnostiach súdnictva???to by ste tam museli robiť ako to chodí, príkazy zvrchu sa musia rešpektovať...neželaných treba odstrániť

Hosť

#378 Re:

2012-12-07 12:26

#356: jaja -  

 je rozdiel medzi umyselnym a neumyslenym trestnym cinom - zitny nesadal do auta s umyslom zabit. cinkota konal umyselne. a opakovane.  a pokial ide o spolocensku nebezpecnost - drogove delikty su posudzovane prisnejsie preto, lebo su spustacom celej retaze dalsich kriminalnych cinov....

a mimochodom - vedela si ze aj cinky sposobil autonehodu? zdrogovany! len cirou nahodou a obrovskym stastim pri tom nikoho nezabil.

dostal trest - na spodnej hranici. ja suhlasim.


Hosť

#379

2012-12-07 12:29

urcite existuje aj oddelenie, ktore ma na starosti taketo diskusie

Hosť

#380

2012-12-07 12:30

Co mam napisat,snad len tolko,ze za vrazdu je nizsi tres,je to neskutocne vela,co dostal tento mlady muz.Ake su to zakony na Slovensku?????Totalne blbe a je mi zle,ze som obcan Slovenskej Republiky,hanbim za nasu vladu.Krasny den.
Luky

#381 sss

2012-12-07 12:35

Nejdem obhajovať Dušana Cinkotu, určite si trest zaslúži (aj ked mi to je ľúto, kedže ho považujem za jedného z najlepších dabingových hercov). Rozhodol som sa podpísať petíciu iba na základe toho, že sa mi trest pre neho zdá nehorázne neprimeraný a nespravodlivý.

Tento príspevok bol odstránený jeho autorom (Show details)

2012-12-07 12:53


sury

#383

2012-12-07 13:04

Držím palce,a nech sa už konečne niečo robí so zákonmi.Niekto niekoho zabije a vyviazne s podmienkou,prinajhoršom 3 roky dostane a pre takúto banalitu...,i keď viem je to nelegálne-drogy,no predsa.Za alkohol nikoho nezavrú a tiež si ludia ničia zdravie.

Hosť

#384 Re: Re: Re: Re: cinky

2012-12-07 13:08

#382: jankaa - Re: Re: Re: cinky 

 janka ty si nejaka dopletena - ved nemas jasno ani len v tom co je vrazda a co je zabitie. no a ak si to v nemecku vysvetlovala tak ako tu v tvojom prispevku - tak je uplne jasne ze su zhrozeni. lebo cirou nahodou som v nemecku - a predpokladam ze v tom istom aj ja, a ked im vysvetlis aj vsetky suvislosti - v minulosti uz raz bol trestany za to iste, mal pri sebe velke mnozstvo, aj sam si slahol, udajne spolupracoval s policiou, dilerstvo mu nedokazali - a ked spomenies tuto peticiu - vzdy dostanem otazku ´´preco ti ludia cakaju ze prezident omilosti fetaka, ktory to uz raz urobil´´ odpovedam ze ´´mnohi preto, lebo sami dufaju v mierny trest ked raz chytia ich´´

GT

#385

2012-12-07 13:17

Nemyslim si ze by mal dostat uplnu milost od prezidenta. No 8 rokov je az prilis vzhladom na to, ze za vrazdy dostavaju ludia nizsie tresty.
jankaa

#386 Re: Re: Re: Re: Re: cinky

2012-12-07 13:19

#384: - Re: Re: Re: Re: cinky

ja viem co bolo v minulosti ale tebe nie je blbe ze za vrazdu dostavaju dva a pol roka pre mna je to omnoho zavaznejsi zlocin. a preco by ho nemohli omilostit? alebo awpson znizit trest. nieviem ktoreho sportovca ci herca omilostili za zabitie a to si myslis ze je normalne ?

 


Hosť

#387 Definícia spravodlivosti.

2012-12-07 13:19

#10: -

Pre všetkých ktorí tu donekonečna omieľajú otrepané a prázdne frázy. Filozofi, farizeji a podobní experti, máte možnosť realizácie. Čo je to spravodlivosť ??? Ak niekto pojem tohto totálne prázdneho slova definuje, tak som ochotný nadeliť každému " SPRAVODLIVO ". Podotýkam pre snaživcov - viem o čom píšem.

 

nikax

#388 Re: Definícia spravodlivosti.

2012-12-07 13:22

#387: - Definícia spravodlivosti.

na slovensku spravodlivost nie je

viera

#389 Re: cinky

2012-12-07 13:27

#2: vyberam si prezYvku - cinky

 

ty o pripade ho..o vies...cinkota nepredaval nic, bol len konzumentom, aj to pravdepodobne hranym, lebo to od neho chcela policia. takze tvoje argumenty typu VASE dieta skonci na drogach si mozes akurat tak strcit vies kam...a mimochodom, ZIADNE dieta neskonci v liecebni kvoli "tovaru od polepseneho cinkyho" - ale kvoli RODICOM, ktori nemaju cas sa mu bud venovat, alebo ho nevhodne vychovavali, takze do basy treba dat rodicov, ktori su za svoje deti plne zodpovedni a deti mali vychovat tak, aby nekonzumovali kadejake podozrive latky od cudzich ludi. si totalny blbec...


Hosť

#390

2012-12-07 13:29

zvyknem dávať druhú šancu a hlavne v takomto prípade. Denne robím chyby a dúfam, že žiadna z nich mi nezničí život. Potrestaní by mali byť iní !
aty

#391 Re: Re:

2012-12-07 13:30

#378: - Re:

Zitny jazdil rychlo stale - to potvrdilo vela jeho kolegov. Cize zabitie bolo len vysledkom jeho dlhorocneho riskovania. Dostal malo!


Hosť

#392 Re:

2012-12-07 13:31

#356: jaja - jaja 356

Šmejd, ktorý zabil autom mladého človeka dostal podmienku, odvolal sa, lebo sa mu to zdalo ako neprimeraný trest. Mám o slovenskej justícii len ten najhorší obraz a najhoršiu mienku. Ale i napriek tomu s trestom súhlasím a keby to bolo na mojom rozhodnutí, boli by tresty v tejto oblasti ešte tvrdšie. A určite nie len v tejto oblasti.

Darry

#393 :-(

2012-12-07 13:35

Kto bude dabovať Toma Hanksa??? :-(

(PS: Administrátori, slovo prezývka sa píše s tvrdým Ý)

Hosť

#394 Re: cinky

2012-12-07 13:35

#2: vyberam si prezYvku - cinky

Ale no...tieto keci o detoch niesu argument kedze predaj alebo dalsia distribucia mu dokazane neboli pokial viem. Toto je proste hnusnya represia zo strany organov cinnych v trestnom konani. Ked ako herec a znamy clovek verejne vystupoval po svojich excesoch a pouceni proti drogam a aj dalsi medialne znami ludia nevidim dovod preco ho odsudzovat za to ze predava drogy detom. Akurat sa konecne ukazuje obraz naseho "demokratickeho" systemu!!


Hosť

#395

2012-12-07 13:40

Na prvostupňovom súde Dušan Cinkota povedal, že na odhaľovaní drogovej trestnej činnosti spolupracoval s policajtom J.
So spoluobžalovaným Martinom Havranom sa zoznámil na základe policajtovej požiadavky. Jeho úlohou bolo nájsť "kuchynky", teda miesto, kde sa drogy pripravovali, ako aj označiť "varičov".

V deň zadržania mal u seba drogu, ktorú kúpil u Havrana v byte. Zároveň si tam dal dávku pervitínu.

Zbabraná hra?
Podľa neho by bolo v danom momente divné, ak by si ju nedal. Poznamenal, že s užitím drogy mal ako bývalý narkoman problém, veril však, že svoju recidívu zvládne. Drogu mal odovzdať policajtovi J., zadržala ho však iná hliadka. Tvrdil tiež, že po zadržaní žiadal, aby sa s policajtom J. mohol skontaktovať, dal k dispozícii i jeho služobné čísla i kontakt na obhajcu, ale mu to neumožnili.

Dušan Cinkota dostal za drogy osem rokov. Odvolal sa
Cinkotov obhajca vtedy v záverečnej reči žiadal, aby bol jeho klient oslobodený, keďže absentuje jeho úmysel spáchať trestný čin. "Úmysel môjho mandanta smeroval k odhaľovaniu trestnej činnosti," povedal vtedy obhajca a dodal, že bez naplnenia subjektívnej stránky, preukázania úmyslu, v podstate nedochádza ku konkrétnemu naplneniu skutkovej podstaty trestného činu.

Chcel pomôcť polícii
Podľa neho jeho klient dlhodobo spolupracoval s políciou, pomáhal cudzineckej polícii, neskôr pri odhaľovaní drogovej trestnej činnosti. Drogu, ktorú mal pri zadržaní pri sebe, kúpil, aby pomohol polícii, tvrdil obhajca.

Spoluobžalovanému Martinovi Havranovi, ktorý sa k skutku priznal, na pojednávaní v novembri 2011 súd uložil súhrnný trest päť rokov v ústave s minimálnym stupňom stráženia. Súd mu tiež uložil protitoxikologické liečenie. Martin Havran svoj čin aj dnes v záverečnej reči oľutoval.

ZA POMOC POLICII 8 ROKOV, DAKUJEM PEKNE. TO JE NAOZAJ NIECO STRASNE.

Hosť

#396 Re: Re: Re: Re: Re: Re: cinky

2012-12-07 13:41

#386: jankaa - Re: Re: Re: Re: Re: cinky 

 stale nerozlisujes medzi zabitim a vrazdou.

toto bol umysleny trestny cin - dolna hranica sa pohybuje od 5 rokov vyssie. za konkretny skutok je myslim 10 - 15 rokov. dostal menej - zrejme za spolupracu s policiou.

povedz mi jeden logicky dovod, preco by mal dostat milost?

cela tato peticia je cisty nezmysel. preco takto neobhajujeme kazdeho jedneho cloveka, ktory nerespektuje zakon? to ze je znamy a popularny herec je dovod na ospravedlnenie?

vedel aky trest mu hrozi, planoval, urobil - a opakovane. nebola to ani nahoda ani nehoda.

ak uz mu niekto chcel pomoct, potom by tu mala byt peticia za ´´ferove vysetrenie, spravodily sud a primerany trest´´, ale rozhodne ZIADNA milost.

 

Antonín

#397 Prof.Dr.Doc.Antonín Róbert

2012-12-07 13:44

Poživanie drog by nemalo byť trestané. Každý človek je zodpovedný za svoje zdravie sám !
Kandelko666

#398 Cinky

2012-12-07 13:49

nieje normálne za drogovú činnosť dostať osem rokov,a vrah čo zabil človeka pri autonehode dostane podmienku alebo maximálne 3 roky,to už ozaj ľudský život nemá cenu ?
a dušan je strašne dobrý herec a dablér,patrí medzi mojich obľúbených.
Do basy

#399 Drogy su drogy a zomieraju na ne prevazne deti. Preto nie je o com diskutovat

2012-12-07 13:53

Ludia, nad cim sa tu vlastne uvazuje. Ked niekto distribuje drogy a ohrodzuje nase deti, nie je o com. Herec, neherec. At sa pouci a to nie je prvy krat, co preslapol.
Do basy

#400 Re: Cinky

2012-12-07 13:55

#398: Kandelko666 - Cinky 

 Ludia sa zobudte. Je vrah ten kto autom zabije cloveka? A co ten, co preda drogu a na drogu umre clovek? To je ako co?

Preco potom zatvaraju metanolovych ludi? Na tych sa vyburite, ale pretoze je to Cinky, tak je mu vsetko prepacene. Zobudte sa. Alebo to bol tvoj dodavatel?