Zvýšenie opatrovatelského príspevku na ZŤP osoby

Kontaktujte autora petície

Táto diskusná téma bola automaticky vytvorená k petícií Zvýšenie opatrovatelského príspevku na ZŤP osoby.


Hosť

#451

2016-10-24 06:32

Starám sa o ZŤP dcéru . Vyžiť z opatrovateľského príspevku je priam nemožné.

Hosť

#452

2016-10-24 07:03

pretože sa tiež starám o ZTP dieťa a viem čo to obnáša a tie príspevky čo dostavame sú na zaplakanie :(

Hosť

#453

2016-10-24 11:49

lebo je to potrebné, ľudské, eticke a zodpovedné, takí by mali byť aj politici ale žiadni takí nie sú

Hosť

#454

2016-10-24 15:37

tiež sa staram o svojho syna

Hosť

#455

2016-10-24 17:50

Iba verím, že raz sa nám všetkým podarí premôcť zlodejské vlády a dať dôstojný život tým, čo to najviac potrebujú

Hosť

#456

2016-10-24 17:56

prajem každému tomu, čo si myslí, že takýto príspevok je postačujúci za túto najnáročnejšiu prácu, aká existuje, aby si to sám vyskúšal na vlastnej koži a bol "odkázaný" a nadlho

Hosť

#457

2016-10-24 19:51

to su nasi rodicia,starali sa o nas a my sa musime starat o nich

Hosť

#458

2016-10-24 20:13

Sama som 13 rokov opatrovala obidvoch rodičov a babičku /24- hodín denne/ a to iba za almužnu a preto mám aj nízky dôchodok. Nebanujem, že som sa musela vzdať roboty a opatrovať ich, ale od štátu by človek čakal viac finančného ohodnotenia a hlavne, aby starí ľudia nezomierali "anonymne " v cudzích priestoroch a pri cudzích ľuďoch..
jm
Hosť

#459

2016-11-01 06:33

Tiež sama opatrujem syna s DMO. Keď zaplatím všetky výdavky za byt, veľa nám nez
ostane.Keď sa snažíte si privyrobiť, maximálne 4 hod. v čase,keď je syn v škole, hneď Vám z opatrovného uberú 5O eur, takže si veľmi nepomôžete.A zohnať prácu v tomto čase medzi 8. a 12. hodinou je prakticky nemožné.Štát by takýmto matkám mohol aspoň prispieť na bývanie. Akonáhle chodí dieťa do školy viac ako štyri hodiny, zoberú Vám ďaľších 3O eur, pritom deti už v prvej triede majú 22 hodín,ak majú to šťastie a navštevujú bežnú školu. Deti s DMO aj keď navštevujú bežnú školu sú pomalšie a všetko im trvá dlhšie.

 

 


Hosť

#460

2016-11-18 14:01

Lebo je úbohé, koľko peňazí dostávajú opatrovatelia za ich neúnavnú prácu. To čo dostávajú je úplný výsmech tohoto štátu.

Hosť

#461

2016-11-18 14:15

Sama opatrujem ťažko postihnutého manžela, je to fyzicky aj psychicky namáhavá robota. Máme byť iba obyčajní otroci, ktorí horko ťažko vyžijú? Hanba tomuto štátu, ktorý kašle na svojích občanov!!!! Nech si páni ministri skúsia vyskúšať takúto robotu, ale aj za také peniaze, aké nám dávajú!!!!!!!!

Hosť

#462

2016-11-18 14:24

opatrujem moju mamu za smiešnu sumu, je to na smiech čo dostanem vyše sto eura

Hosť

#463

2016-11-18 14:31

chcela by som opatrovať moju mamu,ale si to nemôžem dovoliť, lebo by som skončila na ulici...
me

#464 Re: Re:

2016-12-16 19:25

#202: hela - Re:  

 Tu nejde o to ci ste na dochodok mala alebo nemala. Ak niekto opatruje osobu so ZTP tak uz tym ze ma vyplacany opatrovatelsky prispevok je jasny dokaz toho ze pracoval pre stat a nemoze mu byt predsa neuznanych 8 rokov prace len preto ze sa neprihlasil v socialnej poistovni. 


Hosť

#465 Re:

2016-12-16 19:44

#448: dada -  

 tu nejde o to ze opatrovatelia nemaju svoj osobny zivot ,ale o to ze stat tym ze opatrovatelom dava davku iba na lacne jedlo si pripravuje dalsi boom ludi s vaznymi zdravotnymi tazkostami ktore stat bude stat nemale peniaze - pretoze opatrovatel ktory pracuje den/ noc a nema peniaze na to aby si zaplatil asistenta ked citi ze uz dalej nevladze a je prepracovany tak z toho nic ine nevznikne iba vazne ochorenie na ktore opatrovatel pride az ked bude v pokrocilom stadiu pretoze si nemoze dovolit ist k lekarovi sam so sebou lebo nema za seba nahradu ani na jediny den v roku. Ale to nikoho nezaujima. 

hosť

#466

2017-01-05 12:20

Starám sa 18 rokov  o brata,ktorý je už druhý rok ležiaci t.j. 24 hod. starostlivosť za 186 eur..., ak sa opatrovatelia majú starať o svojích príbuzných zo solidarity, tak nech poslanci zo solidarity si znížia svoje platy na sumu opatrovateľského príspevku...je hanbou, že vraj "sociálneho štátu", ktorý sa nestará o svojich zdravotne ťažko postihnutých a starých ľudí a detto ľudí starajúcich sa o týchto ľudí......za 18 rokov som bola 4 týždne bez brata(2x v nemocnici,2x na dovolenke), ináč vždy všade s ním(nedokáže sa sám ani najesť, obliecť a pod.)...nemáme nárok na dovolenku, stravné lístky...ak opatrovaný zomrie, opatrovateľ nemá nárok ani na podporu v nezamestnanosti,lebo si neplatí poistenie v nezamestnanosti...musel by si platiť celý balík,ale na to nemá peniaze...

"Vyplácanie dávky v nezamestnanosti je podmienené tým, že za posledné 3 roky musíš platiť do Sociálnej poisťovne tzv. poistenie v nezamestnanosti po dobu minimálne 730 dní."
Tu si prečítajte o akú výšku sa jedná, je to postavené na hlavu!!!...http://www.socpoist.sk/2134-menu/55432s


Hosť

#467 Re: lenka

2018-01-26 10:49

#11: -  

Chcela som sa opitat kolko davaju za opatrovanie ked dieta ma len 6 rokov.

Cu ni

#468

2018-01-30 00:17

Dobrý, chcela by som sa zapojiť do diskusie. Som opatrovateľkou 85-ročnej dôchodkyne, ktorú pred pár rokmi uznali za 70 perc. invalidnou. Je to matka môjho bývalého druha. Ja mám 66 r.  Tiež som rozhorčená nad výškou opatrovateľského príspevku, ktorý nebol zvýšený od jeho priznania, a, ako mi bolo povedané, ani nebude.  Pritom, taký Parkinson, sa rokmi len zhoršuje, a ani odumreté mozgové bunky sa neoživia nanovo, ba ani scvrknuté obličky nezačnú opätovne vykonávať svoju činnosť.  Zdravotný stav opatrovanej osoby sa opätovne nevyšetruje!!!! Čiže, suma sumárum, jej zdravotný stav sa takpovediac, zo dňa na deň zhoršuje, a pomaly sa z opatrovateľky stáva slúžka - dievča na všetko, až kým sa na to nevykašle... Tento štát to však nezaujíma, veď ušetrí - keby ju dcéra umiestnila do zariadenia sociálnych služieb,  štát by jej musel prispieť - priplatiť - vzhľadom na výšku jej aktuálneho starobného dôchodku, ako aj starobného dôchodku jej dcéry. Cena za takýto pobyt v v zariad. soc. služieb  sa pohybuje totiž okolo 650 - 700 Eur mesačne (min. v jednom zariadení v našom meste)! Ale, aj v tomto roku 2018, tak ako v roky minulé,  musíme - 66 r. opatrovateľka i 85 r. opatrovaná osoba, predložiť čestné prehlásenie, že sme v predchádzajúcom roku nevykonávali zárobkovú činnosť a nebudeme podávať daňové priznania!!!!! Toto je podľa môjho názoru do neba volajúca sprostosť, najmä čo sa týka 85 r. starej, chorej invalidnej dôchodkyne. Toľkoto k našej chorej legislatíve... lebo podľa tohto, keby opatrovaná osoba žila 200 rokov a bola by som ešte jej opatrovateľkou, každým rokom by sme boli povinné predkladať uvedené čestné prehlásenia...?!?  veď je to proti zdravému rozumu...


Hosť

#469 Re:

2018-05-22 05:15

#2: -  

Ja opatrujem za 146  euro .Som sama.

Je to suma na nemožnosť prežitia.

Dotuje ma opatrovaná.Tak ako je to u mnohých.

Hanba Slovenska.