Zvýšenie opatrovatelského príspevku na ZŤP osoby

Kontaktujte autora petície

Táto diskusná téma bola automaticky vytvorená k petícií Zvýšenie opatrovatelského príspevku na ZŤP osoby.


Anonymous

#1

2016-08-28 17:07

Doterajšia a navrhovaná odmena za tak psychicky a fyzicky náročnú starostlivosť sa dá považovať za hanebnú a do neba volajúcu nespravodlivosť!!!

Hosť

#2

2016-08-28 17:47

Pretože sa sama starám o takúto osobu a vidím, aké je to veľmi ťažké zvládnuť a to nielen finančne, ale aj psychicky. Potrebujeme plienky, lieky, fyzioterapeuta...., na všetko treba peniaze, všetko treba doplácať. A to nevravím o liečeniach, ktoré hradíme bez doplatku poisťovní. A aspoň hodinku do tyždňa mať tak opatrovateľku a oddýchnuť si !!! Niet z čoho ju zaplatiť !!! 24 hod. nepretržite sa o niekoho starať je nezaplatiteľné aj keď to robíme s láskou, však aj my sme len ľudia, nie stroje !!! To čo za to dostávame je na výsmech našej spoločnosti ! Pritom všade hľadajú opatrovateľky, no málokto to bude za tú almužnu robiť, radšej ostane nezamestnaný !

Hosť

#3

2016-08-28 17:59

som opatrovatelkou dcery a dany problem sa ma bytostne dotyka, suhlasim s obsahom peticie a preto ju podporujem.

Hosť

#4

2016-08-28 19:36

Sama som matkou 24 rocneho syna DMO tazky stav vozickar.Vyzaduje si 24 hodinovu starostlivost krmenie prebalovanie holenie kupanie polohovanie.prekladanie na vozik.Sme bez naroku na dovolenku nemozne vylezat chorobu sme nedocenene ja sa staram 24 hodin za 147.90 eura konecne by si mal stat vazit nas opatrovatelov a mal by nam mesacne davat aspon MINIMALNU mzdu. Sme diskriminovany ved. 330 euro stoji stat mesacne ustav na jedneho ZTP a my sa s laskou a odhodlanim starame o nasich blizkych.

Hosť

#5

2016-08-29 04:59

Som za zvýšenie príspevku lebo ľudia čo sa starajú 24 hodín o svojích blízkych sú zákonom potrestaný žiť v ústrani bez dostatočnej finančnej pomoci. Ja im navrhujem dať toľko ,koľko stojí starostlivosť takto chorých v štátnom zariadení.

Hosť

#6

2016-08-29 05:17

týka sa aj mna, za opatrovanie svojej mamicky mesacne poberam 55,32 Eur ( zdôvodnuju sumou zivotneho minima na osobu 198,09 Eur a prijmom fyzickej osoby ZTP ktory je vyssi ako 1,4 nasobok zivotneho minima, nutia tak osoby blizke aby davali svojich blizkych do zariadeni opatrovatelskych sluzieb a brali im dôchodky na platy opatrovatelov a chod v tychto zariadeniach) su to hajzli, taketo nieco v zahranici nema obdobu

Hosť

#7

2016-08-29 05:28

Mam ztp dcéru a príspevok na opatrovanie je veľmi nizky

Hosť

#8

2016-08-29 06:15

Ja sa tiez staram o bezvladnu matku na lôzku. Pacient s diagnozou skleroza multiplex a chronicke zapaly obliciek vyzaduje nielen fyzicku aj najma psychicku zataz. 

Moja mama sa nedokaze sama ani napit. Za je opateru mi stat plati 82 eur. Financne zijeme na dne s dlhmi a exekutormi na krku...lebo sa zamestnat sa pri takej osobe neda.

Stat a mnohi ludia nas predsa beru ako darmozracov. Popritom vykonava namahavu pracu a nie sme prizivnikmi statu.

Vsetci z nas by velmi radi pracovali a mali zdravych pribuznych rodicov a deticky.

 


Hosť

#9

2016-08-29 06:38

Mam mamu leziacu som na ciastocnom invalidnom dochodku a nemam narok podla uradov na opatrovatelsky prispevok kto sa ma onu postarat ked nikoho ineho nema?

Hosť

#10

2016-08-29 06:48

Kazdy podpis je dolezity a kedze viem ako je to starat sa 24hodin o choreho cloveka lebo sama sa staram a mame aj v rodine kde sa neter stara o svoju mamicku a nedostava nic .Som rozhodnuta podporit kazdu aktivitu a peticiu, ktora by mohla nam vsetkym ,ktory sa staraju o svojich blyzkych ,lebo stat na nas zabuda.Chceme zit ako ludia a nie odsunuty na pokraj spolocnosti .

Hosť

#11

2016-08-29 06:49

Sama mám doma 6ročného postihnutého syna tak to poznám na vlastnej koži že sa nedá s tychto peňazí zaplatiť lieky,stravu a nie to ešte liečbu.Strašne tento náš štát sa otočil chrbtom chodím deťom ale aj dospelým ľuďom.
12

#12

2016-08-29 07:41

Mamina mi dostala mozgovu porazku-ischemicku, sme radi ze prezila - staram sa o ni ja a otec, este na zaciatku sme jej platili aj rehabilitacie, bola som na materskej, rozvedena - ex neplati, isla som pracovat skor, tak opatrovatelsky prispevok dostava otec- kedze je dochodza, kt sam uz nevladze tak dostava cca okolo 120 eur !!!! Je to sila. Hociktory den sa kazdemu z nas moze behom sekundy zmenit zivot. Viem co taketo opatrovanie obnasa a preto podporujem petciu a ma by sa prispevok zvysit este viac -


Hosť

#13

2016-08-29 09:23

Dobry,ja tiež opatrujem matku potrebuje 24 h opatrovanie,doteraz som dostal 220eur pred mesiacom to znižili na 200eur..vyplatim 70-eur za elktrinu,poisteniene deti,internet,+dalšie nečakané vydavky+kuchyna...netreba matematik vyrátat kolko mi zostane na dadalši mesiac...dakujem
Marcela

#14

2016-08-29 11:31

Plne podporujem túto petíciu. Navrhujem vláde zvážiť aj zvýšenie príspevku na osobnú asistenciu..


Hosť

#15

2016-08-29 12:28

Dobrý deň.staram sa o švagrinú 24hodin denne,uz dva roky.nemozem sa zamestnať,nemozem ísť na dovolenku,za opatrovanie dostávam 186eura mesačne,ktore sa mi ani nerátajú do dôchodku ako príjem.navrhla by som aj taký zákon,aby sa zohľadňoval príjem.hoc je malý,ale aspon niečo.a výška opatr.prispevku nech je jednotná,a trvalá.preto,lebo keď zvýšia dôchodok opatrovanemu,tak nám sa prispevok zníži.tak sme tam,kde predtým.

Hosť

#16

2016-08-29 12:56

Aj opatrovatelia ludi so ZTP maju pravo dostojne zit,nie na okraji spolocnosti,s dlhmi.Nie tak,aby boli "potrestani" za svoju volbu-starat sa o blizkeho,ktori nema inu moznost.

Hosť

#17

2016-08-29 18:40

18 rokov sa starám 24 hod. o dieťa s postihnutím, ak sa opatrovatelia majú starať o svojích príbuzných zo solidarity tak nech si poslanci zo solidarity znížia plat na sumu opatrovateľského príspevku.

Hosť

#18

2016-08-29 19:54

Lebo to ludia ktori opatruju potrebuju! Ja sama robim opatrovatelku - ale v zahranici , viem co tato praca - obeta obnasa !!! Drzim palce dobrej veci!!!

Hosť

#19

2016-08-29 20:28

Staram sa o syna ma12 rokov .A to co dostanem nám vystačí na zaplatenie školy a na benzin ,potom sa možeme ist past.:(Je nutné op.prisp.zvýšit aby SME dostojne mohli žít .

 

 


Hosť

#20

2016-08-29 21:17

Treba to snáďn komentovať!!!!

Hosť

#21

2016-08-29 21:27

Musim chodiť opatrovat do zahraničia no o moju matku sa nema kto starať tak jej davam tuto možnosť starostivosti len dva týždne inak by sme nevyzili no strácam tym narok na vlastný život nie je to hanba tohto štátu sami seba likvidujeme
Miriam

#22

2016-08-29 22:20

minimálna mzda je to najmenej čo môže štát dať ľuďom ktorí sa starajú na úkor svojho zamestnania a kariéry a lepšieho zárobku o svojich blízkych rodinných príslušníkov, sama sa starám o syna ktorý je ZŤP a je to na zaplakanie, ak sa majú z toho hradiť aj terapie pre dieťa, aj bývanie, aj strava, plus sú v rodine ďalšie deti.


Hosť

#23

2016-08-30 06:19

Pripajam sa k tejto peticii, mam dieta s DMO o ktore sa staram 24h. denne a preto nemam sancu sa zamestnat preto som nutena poberat opatrovatelsky prispevok ktoreho vyska je smiesna a zvysenie o 27 eur je este smiesnejsie tym nam chcu zalepit usta,nech si to skusia na vlastnej kozi co je to starat sa o postihnute dieta a ci tato suma im bude stacit na vyzitie...

Hosť

#24 starostlivost

2016-08-30 10:18

Tiež som opatrovatelka svojej mamy a pre jej,,vysoky,, dochodok 417eur dostavam 64 eur a nemam šancu popri tom pracovat .Takže nie všetci čo staraju maju automaticky 220.Než otec zomrel ktorý sa staral 15 rokov do dochodku poberal cca 200eur a ked siel do dochodku hned mu to stiahli na 65 - veľka hanba takýto socialny system...


Hosť

#25

2016-08-30 10:21

Mám ťažko telesne postihnutú sestru. Viem, aké je to ťažké, čo všetko sme prežili.