Zvýšenie opatrovatelského príspevku na ZŤP osoby

Kontaktujte autora petície

Táto diskusná téma bola automaticky vytvorená k petícií Zvýšenie opatrovatelského príspevku na ZŤP osoby.


Hosť

#326

2016-09-07 18:28

Lebo oni si to zasluzia

Hosť

#327

2016-09-07 19:44

Máme doma ZŤP

Hosť

#328

2016-09-07 19:49

Lebo Slovensko stojí za hovno...

Hosť

#329

2016-09-07 19:57

Podporujem túto petíciu za zvýšenie opatrovateľského príspevku na ZŤP osoby. Ľudia, ktorí sa starajú o ťažko chorých si zaslúžia, aby ich príjmy boli zvýšené tak, aby mohli slušne žiť. Klobúk dolu pred mamičkami alebo rodinnými príslušníkmi, ktorí sa starajú 24 hodín o chorých. Je povinnosťou štátu, aby sa obstaral o zvýšenie opatrovateľského príspevku. Šetriť treba niekde inde.

Hosť

#330

2016-09-07 20:08

Lebo súhlasím s jej obsahom a myslím, že takýto ľudia majú právo na dôstojnejší život, napriek tomu, že nemajú zamestnávateľa.Zamestnanie majú a je veľmi ťažké.Sociálny systém by mal práve takýmto ľuďom pomáhať.

Hosť

#331

2016-09-07 20:39

Pretože opatrujem ZTP matku 9. rok 365 dni v roku... Nemohla som pracovat a zarobit si na dochodok, mala som 180 euro mesacne 7 rokov, potom som isla do predcasneho dochodku, z ktoreho po smrti matky nebudem moct zit... Pocet semestrov stravenych studiom na univerzitach mam 25, slovom dvadstatpat... Sorry, "neodlozila" som matku do domova... O matku sa staram rovnako ako predym, teraz za 90 euro mesacne od tohoto státu...Pytam sa, co by robil tento "sociálny" stat s ludmi, ktorých by sme neopatrovali? Do dochodku mi zapocitali sice roky za opateru, ale ziadny prijem.... no dakujem pekne. Treba, aby nam do dochodku zapocitali aspon minimaln mzdu za roky stravene 24 hodinovou starostlivostou bez dovoleniek a week-endov... A vobec nie mimochodom.... po 9 rokoch pocujem prvykrat, ze sa tejto teme niekto chytil.... pozor ZTP nie su len deti, ale hlavne nasi seniori... V Rakusku riesia postavenie seniorov takmer denne, na Slovensku si politici myslia, ze oni nezostarnu ?

Hosť

#332

2016-09-07 20:56

Miera akou sa národ vie postarať o tých najslabších je vizitkou jeho dospelosti.

Hosť

#333

2016-09-07 22:13

je to praca na 112, mam tazko choru mamu, otec mi zomrel pred dvomi rokmi, a poberala som prispevok 133 eur a teraz mi znizili na 33 eur, je to to ubohe, ved len na lieky minieme mesacne min,70 eur

Hosť

#334

2016-09-07 23:45

Ľudia, ktorí sa venujú odkázaným spoluobčanom, si zaslúžia aby svoj život mohli niesť dôstojne a nebyť na okraji spoločnosti.

Hosť

#335

2016-09-08 05:26

Lebo opatera je 24 hodín denne a ľudia nemajú možnosť robiť a mať iný príjem!

Hosť

#336

2016-09-08 06:26

preto, že je na posmech ako štát "pomáha"

Hosť

#337

2016-09-08 07:48

Na FB Mam 5000 priatelov ZDIELM TO ABY SA AJ ONI VYJADRILI NECH SA VAM DARI. BRAZDIL.

Hosť

#338

2016-09-08 08:12

Lebo sama mam postih.syna a musim robit lebo z opatrov.prispevku nas neuzivim.

Hosť

#339

2016-09-08 09:03

Viem, ake ja tazke starat sa o chorych... este tazsie, ak ide o rodinneho prislusnika.

Hosť

#340 Re:

2016-09-08 10:04

#6: -  

 presne ako píšete 

 


Hosť

#341

2016-09-08 10:41

Staram sa o matku ZTP,ktora je odkazana na 24 hod.opateru,pokial som informovana,tak zakon o opatrovatelskom prispevku pre rod.,prislusnika je v platnosti len od maja r.2014 !o tom ma samozrejme neinformoval lekar,a mnohi ludia to este vobec nevedia,ze taky zakon vobec je,je ine ked sa starate o geriatra a ine ked sa starostlivost tyka dietata,tam su rodicia informovani, i ked financne ..ktomu sa nebudem radsej vyjadrovat,v mnohych rodinach to funguje tak,ze sa stara o - na pomoc odkazaneho ZTP- (geriatricky pacient-rodic) LEN JEDEN PRIAMY POTOMOK OSTATNI SURODENCI SA NEZAUJIMAJU VOBEC ... NEDOKONALA LEGISLATIVA , Zakon o rodine, hovori jasnou recou -Nemusi sa starat!je to otazka moralky,nie povinnost a zo zakona ,ak pride k dedeniu pozostalosti - dedi rovnym dielom,ako keby sa spolupodielal....je nas pomerne vela v mojm okruhu,ktor isa sami starame , som informovana,ze im to tiez takto funguje, ale to nie je len starostlivost,byt s rodicom doma,to je aj byt ... informovany o chorobe .... ja som si prave preto spravila aj opatrovatelsky kurz,aby som vedela o matkinej chorobe co najviac,ako sa spravat ,co robit v istych ,nepredvidanych situaciach,aby som sama nepodliehala panike a aby to bola adekvatna pomoc z mojej strany,nemam zdravotnicke vzdelanie.robim upratovacku - sterilne prostredie je zaklad,kucharku,v prvom rade osetrovatelku...upratovacku aj a sanitarku v jednej osobe,zasobovacku potravin,etc..chodim so socialnym taxikom s matkou na vysetrenia,pravidelne mesacne sedim u lekara dve hodiny,kedy idem pre lieky,predpisaju sa len meacne ,datum urceny lekarom...sama som id ! o dovolenke a prispevku,ktory si vyzaduje nielen nove a nove lekarske potvrdenia,nehovoriac o uradnickej masinerii a byrokracia,ktora nebola taka ani zh daleka za socializmu...sa moze cloveku len snivat,pretoze ak da dokopy vsetky potrebne papire,tak je prave uhorkova sezona,lekarske potvrdenia stratia platnost,kym sa da tim,ktory rozhoduje o prispevku dokpy,a masineria moze o5 zacat,je to zacarovany kruh,dodnes som nevidela ani euro,moj zdravotny stav sa vyrazne zhorsil,o tomto ma sice lekar informoval,starostlivost mi privodila srdcovu arytmiu,unavovy syndrom z vycerpania - stanovene neurologom, ! tazka dg. sy vyhorenia,strata energie a chut bojovat proti veternym mlynom...pomaly ,ale iste padnem do apatie,nemam cas venovat sa svojim zaujmom,nemam cas zit svoj zivot,nemam cas oddychovat,neviem co je sviatok,co je piatok a kedy su vianoce !vyradena zo spolocenskeho zivota,nemam cas na priatelov,ktori tento problem nemaju, a ked to cele skonci,budem sama na pomoc odkazana,ak to vobec prezijem...neprehanam,z mojho okolia odisli uz dvaja ludia za 2,5 r...ktori sa starali opisanym sposobom a uhanly si srdcovy infarkt...toto nie je nedostojny zivot pre geriatra,ktory odpracoval pre spolocnost 40 rokov,to je aj naplutie do tvare cloveka,ktory sa onho stara!!!

Hosť

#342

2016-09-08 11:18

Pretože pracujem ako op.a viem čo to obnáša starat sa o chorèho človeka. Mali by s tým už niečo urobit aj u nás vziať si príklad povedzme z Rakuska. Tam si môžu chorí a starí ľudia zabezpečiť dôstojnú starostlivosť


Hosť

#343

2016-09-08 14:27

Mám priateľku,ktora sa stará o svojho chorého brata a musí sa zrieknuť dovolenky so svojou rodinou.

Hosť

#344

2016-09-08 15:01

Som držiteľom ZŤP,poznám to!

Hosť

#345

2016-09-08 15:35

Vysmech .rodičom-opatrovatelom je na slovensku príspevok. Nech si zakonodarci prepočítaju kolko stojí jeden den ŤZP človeka v ustave alebo v inom zariadeniu a kolko doma. Rodiny často živoria, lebo ten čo sa stara o ŤZP musi odísť zo zamestnania.

Hosť

#346

2016-09-08 16:49

Lebo som sa staral o moju ťažko chorú mamu...

Hosť

#347

2016-09-08 17:08

smutne že ani v roku 2016 stále nevieme ohodnotiť hodnotu prace ľudí a to je jedno na akom mieste/ ošetrovateľ, zdravotná sestra, učiteľ alebo aj družstevní /

Hosť

#348

2016-09-08 17:26

Moja mama je veľmi chorá, ja sa nemôžem o ňu starať, lebo musím pracovať. Príspevok na opatrovanie je veľmi nízky, je to hanba. Veľmi by som privítala,ak by sa príspevok zvýšil na minimálnu mzdu.

Hosť

#349

2016-09-08 17:52

Preto ,že je to pravda a ani minimálna mzda nestačí na to aby bola opatrovateľka dostatočne ohodnotená.

Hosť

#350

2016-09-08 18:12

Som jedna s tých matiek, čo sa 24 hodín denne stará o svoju postihnutú dcéru. A verte mi, nikto by si to so mnou nechcel vymeniť