Zvýšenie opatrovatelského príspevku na ZŤP osoby

Kontaktujte autora petície

Táto diskusná téma bola automaticky vytvorená k petícií Zvýšenie opatrovatelského príspevku na ZŤP osoby.


Hosť

#276

2016-09-06 19:53

Preto som podpísala lebo dostávam 139.21 euro na zdravotne postihnutú dcéru z ktorou zijem sama,z toho sa nedá vyzit.

Hosť

#277

2016-09-06 19:58

Pretože mám tiež doma ztp syna a viem čo to všetko obnáša.......

Hosť

#278

2016-09-06 20:10

Sama sa starám o matku a otca 24 hodín. Otec má 89 rokov a dostal strok. Matka je tiež ZŤP. A dostanem 121EUR čo je podla mňa strašne málo.
Lucinka

#279

2016-09-06 20:44

od ktorého januára????? mne stále len uberajú ,akých 247€ ????? tie som v živote nevidela ....


Hosť

#280

2016-09-06 21:06

Pretože aj ja sa starám o ťažko postihnutého syna...A tie peniaze čo dostávame sú smiešne...
HUGO

#281

2016-09-06 21:20

Sama sa starám 11 rokov o ťažko postihnutého dospolého syna  po nehode 24 hodín deňne, bez oddychu bez dovolenky. Ten opatrovateľský príspevok je na posmech za  tak náročnú robotu.V  Ćechách je ten príspevok asi dvojnásobný. Kompetentní by mali prerátať, koľko by takáto starostlivosť stála v nejakom štátnom zariadení. Lenže u nás také zariadenia ani nie sú, kde by sa ťažko postihnutým ľudom poskytla adekvátna starostlivosť. Po pár mesiacoch by skončili s dekubitami a psychicky na dne.

 


Hosť

#282 petícia

2016-09-06 21:22

lebo chcem


Hosť

#283

2016-09-06 21:30

Lebo sama sa starám o ťažko postihnutého syna po nehode 11 rokov a poznám kopu ľudí, ktorí sú na tom oveľa horšie, ako my, vo finančnej núdzi,na pokraji fyzických aj psychických síl a sláskou sa starajú o člena rodiny.


Hosť

#284

2016-09-06 21:35

Preto lebo tych ludi co opatruju rodinnych prislusnikov stat ozobracuje

Hosť

#285

2016-09-06 21:39

Som poberateľom príspevku, manžel je odkázaný na 24hod. starostlivosť.. Som za zvýšenie tohto príspevku.

Hosť

#286

2016-09-06 21:44

Pretoze o mna sa stara manzelka a za tych par eur za 24 hodinovu starostlivost sa neda prezit.

Hosť

#287

2016-09-06 21:48

Hambim sa za tuto vladu,co nedokaze pomoct zufalym a chorim ludom.Dookola p.Richter melie ako sa dari znizovat nezamestnanost a na chorych ludi a ich blizkych vobec nemysli.Je mi z toho zle,ale pochybujem,ze sa p.Kolarovi podari nieco zmenit.

Hosť

#288

2016-09-06 21:59

Aj ja opatrujem svojho ztp syna a viem co to obnasa a ta almuzna ..ktoru dostavame ..?!!!!!!


Hosť

#289

2016-09-06 22:37

Bolo by načase,aby konečne uznali a ocenili takú namáhavú presčasovú prácu .

Hosť

#290

2016-09-07 00:25

Úroveň štátu alebo spoločnosti sa posudzuje podľa toho ako sa štát alebo spoločnosť stará o chorých a starých ľudí a o deti. Tento štát sa nestará. Vôbec. Tento štát je jeden otrasný útvar, ktorý svojich ľudí trápi, nepomôže, akurát ešte viac skomplikuje situáciu. Rada by som videla ako Páni Zhora opatrujú svojich rodičov prípadne svoje choré deti za pár drobných, s obrovskou psychickou a aj fyzickou záťažou bez auta a iných vymožeností a bez bezodného účtu v banke. Nevydržali by. A my si ich volíme... Tento štát systematicky likviduje rodinu ako svoju najzákladnejšiu bunku. Krátkozraké - povedal by múdry človek po zamyslení sa. Kto ma odvahu, nech si to príde vyskúšať....

Hosť

#291

2016-09-07 00:35

pretože mám doma dve zdravotne postihnuté dievčatká a dostávam zato smieše peniaze nie je to 220 eur ale menej a starám sa o dve detičky kde to žijeme!!!!

Hosť

#292

2016-09-07 03:08

Ja som neopatrovala ZTP ale svojho otca vo vysokom veku po dobu 11 rokov a viem, koľko fyzických a psychických síl treba už len na to, aby človek zvládol situáciu že je niekomu k dispozícii po celých 24 hodín denne, bez nároku na oddych, na dovolenku, .... keď obchod je na ulici "pod nosom" a človek si nemôže ísť nakúpiť a je odkázaný na milosť a nemilosť iných, či ho "pustia z domu" a vymenia pri starom človeku.... a to isté platí aj o návšteve lekára, kostola a akéhokoľvek iného priestoru, mimo dom..... a štát mi HRDO a MILOSTIVO vyplatil mesačne 7 euro za túto prácu a nakoniec mi aj to vzali a musela som si ako "dobrovoľne nezamestnaná" platiť Zdravotné poistenie .... a odkiaľ mal na to človek vziať, keď nemal nijaký príjem???? Sú to existenčné zúfalé situácie!!! Preto súcítim so všetkými ľuďmi, ktorí sú takto uväznení so svojimi najbližšími, či už sú to deti, alebo dospelí..... človek ich miluje, obetuje sa rád a s láskou, ale potrebuje aj podporu okolia a finančnú podporu, aby nešalel v zúfalstve, že chorému nemá za čo kúpiť lieky či plienky .... veľa by sa dalo hovoriť .... radšej končím..... ešte to dodám, že keď pán FICO odfajkoval hrdo na obrazovke TV, ako on pomáha sociálne slabým, ako on zlepšil situáciu odkázaných a ich opatrovateľov, tak som sa dostávala do stavu nepríčetnosti .... lebo potom vždy ľudia hovorili: Čo je tebe? do roboty nemusíš, si doma, robíš si čo chceš a ešte ti za to aj štát platí!!!! - keď som im povedala že mi platia až 7 eur, nechceli veriť! Veď pán Fico povedal .........

Končím MB

Hosť

#293

2016-09-07 05:10

Uz davno vsetci vieme,ze nas stat nie je socialnym statom,nepodporuje tych, ktori si to pravom zasluzia. Mam sestru (ZTP-S), o ktoru sa stara mamina cely zivot za mizerny statny prispevok. Preto chcem aj ja prispiet, aby sa uz nezabudalo na ludi, ktori sa staraju o svoje deti,pribuznych a na cely zivot su tym poznaceni, resp. , akoby nemali toho fyzickeho a psychickeho vycerpania dost, tak im stat nepomaha,prave naopak...na ustavnu starostlivost sa mysli a na opatrovatelov v domacnosti sa zabuda...ziadame napravu pan minister!!!

Hosť

#294

2016-09-07 05:54

Tiez sa staram o uja ktory je psychicky chory ma 6 stupen odkazanosti a beriem zanho smiesnych 100 eur hanba.

Hosť

#295

2016-09-07 06:11

Tiez je moja mama ŽTP a starám sa o ňu zatial este nie 24h denne ale stav sa jej zhoršuje a potrebovala by to. Takze zatial to riešim opatrovateľku .

Hosť

#296

2016-09-07 06:40

Aj minimalna mzda je malo!


Hosť

#297

2016-09-07 06:44

Nikto si ani neuvedomuje ako blízko je možnosti, že raz bude poberať opatrovateľský príspevok. Všetci máme rodičov, súrodencov a inak blízkych ľudí, ktorí bohužiaľ starnú a možno raz budú potrebovať našu pomoc. Úprimne si vážim ľudí, ktorí sa takto 24 hodín starajú o svojich blízkych. Zo strany štátu je to výsmech týmto úžasným ľuďom. Mesačná ústavná starostlivosť vychádza štát niekoľkonásobne viacej.

Hosť

#298

2016-09-07 07:06

Kvoli zvyseniu prispevku.

Hosť

#299

2016-09-07 07:14

Pracovala som ako opatrovatelka v Rakusku a viem ake je to starat sa o cloveka 24 hodin denne a ze to nieje nijako na Slovensku ohodnotene lebo vlastne ludia ktori sa staraju o tazko postihnuteho ziju zivot tohoto cloveka a musia vela obetovat zo svojho osobneho zivota a preto by si zasluzili aby boli aj riadne ohodnotený financne,ved aj sestricky a opatrovatelky co sa staraju v ustavoch o takto tazko postihnutých nedostavaju iba tak malo penazi a toto hovorime o 24 hodinovej starostlivosti a peniaze ktore tito rodinny prislusnici dostavaju su na posmech a vlastne si myslim ze by tato obetavost starat sa o svojho blizkeho 24 hodin denne mala byt ohodnotena financne viac ako praca opatrovatelky v ustave lebo s tymto zdravotne tazko postihnutým zije vlastne cela rodina co vyzaduje obetu celej rodiny a rodina je zaklad spolocnosti.

Hosť

#300

2016-09-07 07:51

Aj ja som sa staral o nebohého otca 2roky a bral som na začiatku 197e a nakoniec 191.ked zvyšovali otcovi dôchodok, mne kratili opatrovne. Z tejto smiešnej sumy mi ešte brali. CHORÉ. To naozaj môže existovať iba u nás.