Petícia za zvýšenie rodičovského príspevku a prídavku na dieťa!

Kontaktujte autora petície

Táto diskusná téma bola automaticky vytvorená k petícií Petícia za zvýšenie rodičovského príspevku a prídavku na dieťa!.


Hosť

#276

2016-01-08 14:11

Aby sa zvýšil rodičovský príspevok

Hosť

#277

2016-01-08 14:12

Pretoze som sama s dvoma detmi

Starsie chodi do prvej triedy a najmensia ma dva a pol roka 

Otec neplati výživné skor ako jemu to vyhovuje.

Zijeme u mami

Amina

#278

2016-01-08 14:12

Som matka dvoch detí,rozdiel 2 roky a z tej almuznej čo dostávame by som nevyzila ani pol mesiaca,plienky,strava,lieky,škôlka a to môžem byť rada,že som dojcila inak ešte umelé mlieko.Priala by som ministrom,aby skúsili z toho čo dostávame fungovať.Mali by sme sa aj my postaviť ako sestričky či učitelia.


Hosť

#279

2016-01-08 14:14

preto lebo nase deti si zasluzia viac ako dostavaju

Hosť

#280

2016-01-08 14:18

Pretoze bojujem za pravdu,mam4deti a to co dostavam je velmi malo!Je nespravodlive,ze matersku zvysili a rodicak nie!!!Mi sme 24hodin pri svojich detoch a ked nemame moznost pracovat tak musime trpiet ?a kde su vsetky vydavky na domacnost,potraviny vsak nemame skoro na nic narok!2deti mi chodia do skoly a nemam narok ani na dochadzku za to ze som neni v hmotnej nudzi ved to je smiesne!!!

Hosť

#281

2016-01-08 14:19

Reagujem na tuto peticiu som matka a vyzit s203e!a plus23e sa neda.nech si to vyskusaju aj politici.

Hosť

#282

2016-01-08 14:20

200e mozno staci pre dieta na mesiac ale potom z coho ma zit matka?

Hosť

#283

2016-01-08 14:31

Ano,nech sa zamyslia vsetci,je to biedna suma a mam 2 dni male.

Hosť

#284

2016-01-08 15:15

Aby sa nám dobre žilo mamičkám :)

Hosť

#285

2016-01-08 15:23

Lebo som zažila situáciu,keď som musela doslova s kalkulačkou chodiť po obchode aby mi vyšli peniaze na potraviny,mám 2 a pol ročného chlapca a bola som nútená sa vrátiť do práce už keď mal rok a pol,na štastie mám ešte rodičov a mal mi kto na malého dohliadnúť,ale neviem si predstaviť situáciu mamičiek,ktoré také štastie nemajú a to je dôvod prečo som sa rozhodla podporiť túto petíciu,ďakujem Romanová
Pobavená

#286 Re: Re:

2016-01-08 15:30

#182: Zodpovedná matka - Re:  

 školáčky a nepracujúce ženy nemajú právo na dieťa ??? možno ste zodpovedná matka ale zrejme nie zodpovedná za drísty čo tu píšete vážená...to že by si cigánky urobili deti aby nepracovali to už sa robí aj teraz na to treba urobiť iné opatrenia...nemusíme na nich doplácať všetci...boh vás opatruj že vám peniaze od štátu netreba ale je tu mnoho takých ktorých ten rodičák živí...treba prv plesknúť na hubu aby človek pochopil a nepísal somariny bez rozmyslu ako vy...nie každá žena má šťastie sa dobre zamestnať aby potom mohla poberať materskú a mnoho žien aj má materskú ale z biedneho platu tiež dostanú len biednu materskú...


Hosť

#287

2016-01-08 16:02

Pretože náklady na dieťa sú v dnešnej dobe veľmi vysoké a prídavok na dieťa vo výške akej je dnes je na smiech .
Som samoživiteľka

Hosť

#288

2016-01-08 16:03

Ja matersky prispevok neberiem ani rodinne pridavky lebo nezijem a nepracujem v SR ...ale pred 4 rokmi som brala rodicovsky prispevok a urcite sa stoho vyzid neda....a podpisala som peticiu lebo viem ake tazke je zit a vychovavat deti s toho kus co im stat prideli .....kedby sa deti na slovensku mali tak dobre ako v inich krajinach ....ja by som dopriala nasim poslancom 203€ na mesiac nech skusia zaplatit vsetke ich vydavky ..


Hosť

#289

2016-01-08 16:11

Co napisat asi tolko ze dufam ze prispevok zvysia je hanba tohto štátu ze mlade mamicky zivoria jaxsom uz sice babka ale financne musim pomahat dcere aby s mojim vnukom dôstojné zila a nic im nechybalo preto pracujem v zahranici aby som im pomohla prajem vela uspechu

Hosť

#290

2016-01-08 16:33

Tuto peticiu som podpisala preto aby sa nasa vlada zamislela nad almuznou ktoru nazivaju rodicovsky prispevok nech oni ziju,pladia a staraju sa o deti z almuzny je to trochu hanba.

Hosť

#291

2016-01-08 16:34

Tuto peticiu som podpisala preto aby sa nasa vlada zamislela nad almuznou ktoru nazivaju rodicovsky prispevok nech oni ziju,pladia a staraju sa o deti z almuzny je to trochu hanba.

Helena
Hosť

#292

2016-01-08 17:05

203 eur je malo na celý mesiac, aby sme my matky mohli dať svojim deťom aspoň to hlavné, plienky, strava, atď, a matka má z čoho žiť? 


Hosť

#293

2016-01-08 17:24

Je to velmi malo 203€ ja minem na dieta minimalne 400 eur


Hosť

#294

2016-01-08 17:27

Je to velmi malo na dnesnu dobu a to je smutne,vsetko je drahe

Hosť

#295

2016-01-08 17:33

Pre zvysenie rodicovskeho prispevku pretoze momentalne je to dost malo

Hosť

#296

2016-01-08 17:36

Pretoze je to dost malo na dieta .Vydavky su ovela vacsie ako prispevok

Hosť

#297

2016-01-08 17:54

Z toho príspevku na deti sa fakt myslelo asi len na deti...plienky,mlieko,kašičky a iné.... zatiaľ čo matka a celá rodina má z čoho žiť? Podporím niečo čo sama potrebujem :-)

Hosť

#298

2016-01-08 18:13

203 eur je fakt málo...

Hosť

#299

2016-01-08 18:16

...nechapem ako mame podla vlady zit z tych penazi, resp. nase deti...mam ukoncenu vysoku skolu, pracujem od 17-tich a po uplynuti 34.tyzdnov (mala som to stastie, ze som poberala matersku) poberam tychto krasnych 203 eur..a mimochodom poberm tuto jedinu sumu na 2 deti!!!...kedze neide o dvojicky ale deti narodene do roka nemam narok na ziadne zvysenie...Proste hanba!!!...;(

Hosť

#300

2016-01-08 18:28

neohanajte sa zase tym zahranicim, lebo keby ste mali dopadnut ako my v zahranici, tak dostanete 6 mesiacov metresku a potom nic, alebo ostanete doma s dietatom bez prijmu, alebo sa vratite do prace a dieta ide od jasliciek (ktore tiez nie su lacne)... ja rozumiem, ze je malo, aby mali matka aj dieta vyzit z takehoto prispevku, avsak TOTO NIE JE NAHRADA PRIJMU!!! je to PRISPEVOK na starostlivost o dieta a neviete si predstavit, co by som dala za to, aby som mohla ostat doma s dietatom dlhsie - ako vy 3 roky a este aby mi krajina za to davala peniaze!!! ved ja by som brala vsetkymi desiatimi!!! musela som odist do prace, ked mala dcera 9 mesiacov (uz aj tak som bola posledne 3 mesiace doma bez prijmu) a ked som o pracu nechcela prist, tak som sa musela vratit pracovat... dcera do jasliciek a ja do prace... jaslicky stoja 45 libier na jeden den! a nie, nikto mi nic neda (okrem 80 libier mesacne pridavky na dieta), pretoze nas prijem je vyssi ako 16 tisic libier rocne - prijem domacnosti... takze na ziadne prispevky nemame narok... a nemyslite si, ze tych 16 tisic libier rocne napcham do vankusa... to vsetko zhltnu poplatky za jaslicky, cestovne naklady, hypoteka, energie a bezne nakupy... ked vsetko poplatime z manzelovej vyplaty, ostane mu na ucte 40 libier... z mojej vyplaty sa platia jaslicky, takze ostane 120 libier... co je dokopy 160 libier na bezne nakupy potravin/plienok a podobne... takze v konecnom dosledku som na tom teoreticky este horsie, lebo ja prispevok nedostanem, musim byt v praci - bez dietata, vyplatu zhltnu jaslicky... a to mame ocina, ktory pracuje riadne na full time... (ved keby sme nemali, zeby bol doma, tak nam aj prispevky daju ;) ale to zase nie je riesenie, pretoze som zastancom toho, ze ak sa niekto rozhodne pre rodinu, ma sa o nu vediet postarat - nie stat, ani nie starki... je to moje dieta a moja zodpovednost!!! preco by mal niekto iny zabezpecit pre moje dieta jedenie??? ved budte radi, ze mate aspon aky - taky PRISPEVOK a ak chcete mzdu, tak si ju chodte zarobit... neodvolavajte sa neustale na zahranicie, chodte si skusit a potom porovnajte ;) mat moznost byt doma s dietatom 3 roky je veru so zahranicim neporovnatelne... zratajte si, kolko to je za cele obdobie troch rokov, kolko penazi da stat PRISPEVOK na jedno dieta pocas tohoto obdobia... ved to by bolo ake "jednoduche" porodit dieta a stat nech sa o neho financne postara????? to kde ste videli??? a co je so zodpovednostou rodica???? z niektorych prispevkov mi je az smiesno (okrem toho, ze ani zaklady gramatiky mnohi neovladaju), asi ste sa mali lepsie ucit, zamestnat, nieco malo nasetrit a potom sa hrat na dospelakov s detmi ;) ale ak vam zodpovednost chyba, o dospelosti nemozno ani hovorit a na hranie ste si mohli kupit babiku ci psa... nie nezodpovedne priviest na svet totalne nepripraveni na dieta novy zivot a potom natahovat ruky, ze vam niekto dava malo, lebo to sa neda zvladnut?! tak ved chodte do prace, nikto vas doma 3 roky nedrzi, je to privilegium, za ktore by ste mali byt vdacne, nie vyuzivat dieta ako vyhovorku, ze ved som s dietatom doma, tak sa o mna postarajte... prispevok je prispevkom na starostlivost o dieta, nie zarucenim vsetkych vydavkov a este i pre matku... niektore to mate celkom pekne pomylene sudiac z vasich reakcii typu "to je malo na dieta, ale kde je este matka?" :D :D :D