Petícia proti výstavbe parkovacieho domu Obchodná Vlčince

petícia_proti_výstavbe_pdvlcince2.jpg
My dolu podpísaní občania mesta Žiliny, žiadame Mestské zastupiteľstvo mesta Žilina o zachovanie zelene na lúke medzi ulicami Obchodná a B.S. Timravy.

Týmto vyjadrujeme svoj nesúhlas s plánovaným odpredajom resp. výmenou mestského pozemku na spomínaných uliciach a s tým súvisiacou výstavbou parkovacieho domu Obchodná – Vlčince, ani so žiadnou inou zástavbou.

 

  • Sme absolútne proti, aby sa deti hrali v smogu a výparoch z áut parkujúcich v parkovacom dome.  Bezpečnosť detí bude ohrozená. 
  • Sme proti tejto ďalšej súčasti "priemyselnému"parku, ktorý na Obchodnej vyrastá. Je tu tiež naplánovaná výstavba ďalších bytových a kancelárskych biznis budov.  
  • Sme proti z dôvodu, pretože dopravná situácia na sídlisku Vlčince bude neúnosná.
  • Sme proti lebo výstavba parkovacieho domu nie je plánovaná pre potreby obyvateľov sídliska ale prioritne pre klientov biznis budov. Sľubovaná symbolická cena aj miesta parkovania pre obyvateľov budú garantované len v čase, keď nebudú dané miesta využívať klienti biznis budov na Obchodnej podľa dostupnosti v aplikácii.
  • Sme proti z dôvodu, že predmetná lúka je tiež priestorom pre psíčkarov, venčenie by sa presunulo pod okná bytov.  
  • Sme proti, lebo developer nechce postaviť parkovací dom na inom pozemku sídliska, pretože ako sa sám vyjadril na sociálnej sieti, iné miesto nie je pre firmu rentabilné a je ďaleko od ich administratívnych budov. Je teda samozrejmé, že nehľadí na záujmy občanov sídliska ako prezentuje.

Vlčince sú sídlisko a domovom pre rodiny. Prosím zachovajme zeleň a postavme sa za naše životné prostredie.

Pridávame list občana developerovi, s ktorého názormi plne súznieme a ďakujeme za podporu.

 list_smutneho_občana.jpgGreen_Grass_Minimalist_Golf_Cart_Poster.jpg

Fyzická osoba svojim podpisom na tejto petícii, v súlade s § 13 ods. 1 písm. a) Zákona 18/2018 Z. z. o ochrane osobných údajov a čl. 6 ods. 1 písm. a) nariadenia Európskeho parlamentu a Rady (EÚ) 2016/679 z 27. apríla 2016 o ochrane fyzických osôb pri spracúvaní osobných údajov a o voľnom pohybe takýchto údajov, udeľuje súhlas na spracovanie poskytnutých osobných údajov výlučne na účely súvisiace s podaním tejto petície.  

Petíciu zostavil petičný výbor :

Ing. Mikušová Darina

Radovan Greguš

Peter Krištofík

Ľubomír Krajčík


Ing. Darinu Mikušovú a petičný výbor    Kontaktujte autora petície

Podpísať túto petíciu

Svojim podpisom oprávňujem Ing. Darinu Mikušovú a petičný výbor na odovzdanie informácií, ktoré poskytnem v tomto formulári, tým, ktorí majú v tejto oblasti právomoci.


ALEBO

Dostanete e-mail s odkazom na potvrdenie vášho podpisu. Ak chcete dostávať naše maily, prosím, pridajte si info@peticie.com do svojho adresára alebo do zoznamu bezpečných odosielateľov.

Upozorňujeme, že svoj podpis nemôžete potvrdiť odpoveďou na tento e-mail.
Platená reklama

Túto petíciu budeme propagovať pred 3000 ľuďmi.

Dozvedieť sa viac...