Petícia za zrušenie vlakov zadarmo

Denis-Denisov

/ #938 Klop, klop!

2015-02-05 21:30

Ako tak čítam niektoré reakcie, nedá mi neopýtať sa. Vy sa tu všetci máte tak strašne dobre, že "zadarmo" odmietate? Ja viem, že možno, ani nie tak "možno" ako určite, si to štát vyberie z našich vrecák inde, napríklad zvýšením daní alebo zavedením nových, a práve to je dôvod, prečo túto petíciu nepodporím. Politici rozkrádajú tento štát už od jeho vzniku. Kradnú nieže milióny, ale doslova miliardy, a vám je "vnos" že máte vlaky za polovicu? Keď to nevyužijete vážení, dobehnete iba samých seba. Poviete že aj tak? :-D Máte pravdu, no vlaky zadarmo aj tak nie sú zadarmo, sú za polovicu. Ak si mám vybrať, či dám štátu mesačne na daniach 50 eur a polovicu z toho prehajdákajú a rozkradnú politici, prípadne ich "investujú" do Eurovalu či rozdajú ich našim ázijským "investorom", alebo napríklad pošlú zadarmo plyn na Ukrajinu, no tak tých pár euro, čo dostanem od štátu v podobe polovičného lístka na vlak je iba smiešna náplasť. Keď sa zvýši cestovné na autobusoch, prípadne cena nafty, štát si ich zoberie nazad. Čiže suma-sumárum, vo výsledku budem na nule, kdežto ten, čo to nevyužije bude v mínuse. A ak tu niekto chce argumentovať tým, že "keby si to povedal každý" a že máme byť zodpovední voči štátu, lebo to navyšuje štátny dlh, no tak moja otázka znie: "Koľko zarábaš?" Pevne verím tomu, že sa tu na ňu neobjavia odpovede tých, ktorí majú do vrecka hlboko. Je ľahké byť zodpovedný voči štátnemu rozpočtu, keď máš z čoho, však???