Petícia za zrušenie vlakov zadarmo

Kontaktujte autora petície

Táto diskusná téma bola automaticky vytvorená k petícií Petícia za zrušenie vlakov zadarmo.


Hosť

#1

2014-11-04 11:08

Zlodejská populistická vládna čvarga, páchajúca genocídu na občanoch, patrí pred prísny a nezávislý súd. Aj so svojimi bábkovodičmi z finančných skupín. Za zničenie Slovenska celej tejto škodnej patrí doživotie.
sunar

#2 Re:

2014-11-04 12:28

#1: -  

 peticia za zrusenie vlakov a peticii, kto ma podpori?


Hosť

#3

2014-11-04 12:55

skvelý nápad
Maťo

#4 Fico je fas!!!

2014-11-04 13:24

Celé toto cestovanie vlakom zadarmo je jedna veľká diskiminácia. Prečo by sa rakúski, maďarskí a českí penzisti mohli u nás voziť zadarmo?????!!!!! KDE TO SME???!!!! V ktorom štáte sa slovenský penzista vozí zadarmo???!!! Všetcia sa teraz budú voziť a nám, čo nechodíme vlakom, nám teraz od nového roku zvýšia dane. Ešte som nevedel, koho nápad to bol a hneď som vedel, že to vymyslel ten ko**t Fico!!! A k tomu, že sa študenti budú voziť zadarmo. NAČO???!!!! Veď predsa existujú tie kartičky, ktoré si každý študent môže vybaviť! A namiesto 4 € za cestu zaplatí 1 €. Myslím, že to je dosť veľká zľava!!!!!!!! ALE ZADARMO?????!!!!! Ako keby tento štát mal dosť peňazí na to, aby sa takéto niečo zrealizovalo! FUJ!!!!! DO PEKLA AJ S FICOM!!!!!!!!!!!!!!


Hosť

#5

2014-11-04 13:41

Ja si osobne myslim, ze cele toto divadlo z listkama zadarmo je jeden velky omyl!Slovensky stat si vecne stezuje, ze nema v pokladnici dostatek peneznich prostredku a ted toto...navic, proc se treba neudela nejaka akce slevy(listku zadarmo)i pro pracujici???Ja cestuji pravidelne kazdy vikend z Bratislavy do Piestan a nazpet a taky by me to potesilo, kdybych i jako pracujici dostavala nejakou tu slevu na jizdnem....vyvola to jenom chaos a myslim, ze vlaky budou jeste mnohem vice preplnene jako do ted, i ted se neda ve vlacich poradne sednout!!!!

Hosť

#6

2014-11-04 13:49

Rozhodne som za

Hosť

#7

2014-11-04 14:49

Som študent, ale som proti cestovaniu zadarmo, pretože samozrejme že sa to niekde odrazí. Okrem toho musím pracovať, lebo som z východu a nedostala som internát, čiže musím platiť byt ( izbu v ňom). Aj keď som študent a popritom pracujem tak ked odrobím nad 250eur mesačne( alebo 350, presnou sumou si nie som istá), už podľa zákonu odvádzam daň. Už keď študenti to musia odvádzať, keď si len chcú privyrobiť, hanba. A keď dajú vlaky zadarmo, čakám čo ešte porastie a duplom v tej predraženej Bratislave.


Hosť

#8

2014-11-04 14:49

Absolutne nesystemovy krok. Bude to mat za nasledok este menej platiacich ludi ako doteraz. O dopadoch na autobusovu dopravu ani nehovoriac.

Hosť

#9

2014-11-04 14:55

A môžem ešte poprosiť dávať zadarmo benzín? alebo kľudne stačí študentská zľava na polovicu, aby sme až tak neokradli ľudí


Hosť

#10

2014-11-04 15:02

s peticiou suhlasim a podporila som ju aj svojim podpisom ale dajte, prosim, do poriadku nasledujuci text, je to vysmech slovenciny a inteligentnej slovenskej mladeze!!

"Spozorovať extra viditelnosť tejto petície

Sponzorovať miesto na reklamu pre túto petíciu. Táto reklama buďe na spodku tejto stránky. Každý deň máme tisíce návšetevníkov, takže je to veľmi efektívny spôsob ako získať viac pozornosti pre túto petíciu."

ujo€hujo

#11 Re:

2014-11-04 15:10

#10: -  

 ten preklep má na svedomí server kde sa petícia nachádza a nie organizátor petície..


Hosť

#12 Re:

2014-11-04 15:39

#10: -  

 "Vyberte si prezívku" taktiez dost zabolelo... :)


Hosť

#13

2014-11-04 15:44

Toto je jeden zo zákonov ktorý sa schválil bez toho aby sa vláda verejne opýtala ľudí či s tým súhlasia. Súhlasím s myšlienkou tejto petície, určite sú lepšie veci na ktoré by sa dali tie financie využiť. Rozumiem tomu že veľa mladým ľuďom by to pomohlo pri štúdiu keby sa im znížili náklady na cestovanie ale určite by bolo lepšie keby namiesto toho dostali kvalitnejšie vzdelanie (školský systém v SR bol dobrý možno pred 30timy rokmy ale odvtedy sa nezmenil no svet je už úplne iný) alebo keď už niečo vyštudujú a majú dobrý podnikateľský plán ktorým by pomohli slovenskému rozvoju alebo by vytvorili pracovné podmienky, tak vtedy by sa mali využiť tie financie aby to pre mladých cielavedomých ľudí bolo jednoduhšie. Ľudia, už konečne by sme mali chytiť chod tohto štátu do vlastných rúk!

Hosť

#14

2014-11-04 15:58

este viac chcu znizit uz tak mizernu kvalitu cestovania vlakom, to mohla len ficova manipulativna vlada vymysliet
martin

#15 Re:

2014-11-04 16:00

myslim ze tych par eur najde kazdy student ale aby som teraz musel cestovat ako dobytok to radsej budem chodit autobusom ktory je o dost drahsi, tiez som student...

#13: -  

 


Hosť

#16

2014-11-04 16:12

To je absurdná blbosť aby vlaky boli zadarmo pre určitú skupinu občanov pomôže to? A to co stať dá na dotáciu zaplatíme mi občania.nech Fico a vláda sa vzdá svojich platov a z toho nech to zaplatia!

Hosť

#17

2014-11-04 16:28

Som študent a som presvedčený, že zvýhodnené študentské cestovné bohate stačí na podporu mojej finančnej situácie vyplyvajúcej z mojho stavu. Tento krok beriem ako zbabelé kupovanie nových voličov a zaistenie tých starších z radov dôchodcov. ZSSK bohužial nedokáže hospodáriť normálnym spôsobom pomaly celý čas, ako existuje. Meškanie, nečistota a staré vozne sú jednoznačným dôvodom na prehodnotenie. Všetci sa na to skladajú...

Hosť

#18

2014-11-04 16:42

Si to predstavte takto: zvýšili by cenu chleba v obchode na 2€, ale k tomu dostanete flašu vody. A vy sa tu idete sťažovať na tu fľašu vody, namiesto toho aby ste sa sťažovali na zvýšenie ceny chleba. Len tu podpisujte petíciu daľej, vlaky zruší, peniaze si nechá, ale dane aj tak ostanú zvýšené. Keď raz chce aby boli zvýšene dane, tak aj budú. Radšej vytvorť petíciu proti zvyšovaniu daní, ako proti zrušeniu vlakov zadarmo.

lopata

#19

2014-11-04 16:45

Sám som bol študent a vlakom som sa toho nachodil dosť, som však presvedčený, že primeraná zľava rieši problém. Študenti v dlhodobom horizonte ekonomike túto investíciu vrátia, ale dávať čokoľvek "zadarmo" smrdí, pretože to aj tak zaplatíme. Lepší sa mi zdá model zvýhodňovania ľudí, ktorí cestujú napr. často do práce. Lebo takto to práve oni paradoxne zaplatia.

PS: Ak chcete budiť seriózny dojem, opravte prosím "prezívku".


Hosť

#20

2014-11-04 16:46

My, dole podpísaní občania Slovenskej republiky, vyslovujeme nesúhlas s populistickým a nezodpovedným návrhom vlády Roberta Fica o vlakoch zadarmo.

Hosť

#21

2014-11-04 16:47

Ešte aj tento populistický krok je diskriminačný - diskriminuje tých dôchodcov a študentov, kde boli vlaky zrušené prípadne premávajú tak, že študenti a dôchodcovia nimi necestujú. 


Hosť

#22

2014-11-04 16:49

celé zle!

Anonymous

#23 Vlaky zdarma ANO

2014-11-04 16:56

Zdravim, ludia, co vam na tom stale tak vadi? :D ..sam som student a vyuzijem to, vadi vam, ze sa to "doplati" z dani, no dobre, to je sice pravda, ale ze sa minaju ovela vacsie miliony eur na ine a uplne nepotrebne veci prehliadate? A to ze to niekto vyuzije a niekto nevyuzije..tak ved to je snad na trhu normalna vec, ked napriklad maju v Bratislave elektricky a v mojom meste niesu, mam sa stazovat, ze som diskriminovany, lebo musim platit mozno drahsi autobus ako ist elektrickou??


Hosť

#24 SUHLAS S PETICIOU

2014-11-04 17:02

Som studentom,ale chcem aby sa toto zrusilo,je to krok vlady dozadu,nesuhlaste s tym a nepodporujte Ficove sproste napady!


Hosť

#25 Zrusit!

2014-11-04 17:06

Taktiez nesuhlasim s tymto krokom nasej vlady! Tiez som student a radsej by som uvital vacsie zlavy vo vlakoch....pretoze to co je zadarmo (pardon bezplatne) to si clovek obvykle nevazi.....