Petícia za zrušenie vlakov zadarmo

Kontaktujte autora petície

Táto diskusná téma bola automaticky vytvorená k petícií Petícia za zrušenie vlakov zadarmo.


Hosť

#926

2014-12-08 00:03

realista nieco pre teba:(1. 11. 2013; Televízna stanica Markíza; Televízne noviny; 19.00; por. 4/27; TIŇOVÁ Zuzana)

Moderátorka: Štát dá vyše 6 miliónov eur za reklamu. Mediálna kampaň má spopularizovať vedu a techniku, a to v čase, keď vláda plače, že peniaze nie sú a treba šetriť. Suma zaskočila aj reklamné agentúry.                                                                                                                                              som zvedavy ci smer  tie peniaze minul, lebo ziadnu kampan na spopularizovanie vedy som nezaregistroval. aj tuto kravinu mali zaplatit danovi poplatnici ako aj vlaky zadarmo.potom sa cudujeme ze sa zvysuju dane a peniaze nie su tam kde ich naozaj potrebujeme.

pan

#927 Re:

2014-12-08 16:13

#1: -  

 Hlupaci , hlupi a hlupakmi budete .......to ked niekto ma nieco zadarmo idete sa roztrhat :D ja som proti tejto peticii lebo nemozem sa pozerat ze 30 000 tisic slovakov su hlupakov a naivnich somarov ....ale co uz urcite povacsine s vas kto napisal peticiu cestuje autom :D:D tak ste zavislivy svine aj malo chudobnemu zavidite ..............preklinam kazdeho kto podpisal peticiu proti vlakom zadarmo nech pride o pracu a nech bude povinne cestovat vlakom !!! .....zmije nenasytne ........nech ziju vlaky zadarmo vsetko by malo byt zadarmo ved platime DANE !!!! ja som ja pre pracujucich aby mali vlaky zadarmo !!! ......ekologia nadovsetko ......

jano

#928 haha

2014-12-10 15:21

lacnymi vlakmi cestu uz vyse 320 000 ludi.

Henrich Paur

#929 Re:

2014-12-11 01:29

#1: -  

 Ak niekto podpisuje petíciu proti vlakom zadarmo pre študentov a dôchodcov tak je buď hlúpy, alebo závidí dôchodcom a študentom. Ja som veľmi rád že táto Ficová vláda urobila niejaký sociálny krok k najchudobnejšej vrstve obyvateľov - dôchodcom. Dôchcodky sú v SR nízke a tak vlaky zadarmo im umožnia ísť za rodinou či na nejaký výlet v rámci SR. Študentom vlaky zadarmo umožňujú chodiť do školy a zo školy zdarma a oni sú ešte taký hlúpy a nevďačný že na toto rozumné opatrenie nadávajú. Túto petíciu za zrušenie vlakov zadarmo by som nikdy nepodpísal. Čudujem sa že sa nájde toľko hlúpych a závistlivých ľudí v SR.


Hosť

#930

2014-12-17 12:36

Som zato, aby boli zadarmo nielen vlaky, ale aj autobusy a mestská doprava a to pre VŠETKÝCH. Ale až keď na to táto krajina bude mať. Takéto čiastkové riešenie je nespravodlivé a protiústavné.
Jana

#931 Re: Re:

2014-12-17 21:07

#929: Henrich Paur - Re:  

 prepáčte, ale akým právom sa obúvate do ľudí, ktorí majú iný názor než vy. osobne som proti vlakom zadarmo a verejne tento svoj názor vyjadrujem, no nie som ani hlúpa ani závistlivá, práveže rozmýšľam a sledujem, čo sa u nás deje. a poviem vám aj prečo som proti tomuto "sociálnemu opatreniu" našej super "sociálnej vlády". nie  všetci dôchodcovia majú nízke dôchodky a nie všetci študenti sú z rodín, ktoré sú chudobné. poznám dôchodcov, ktorých príjem je vyšší ako moja mzda, tak mi vysvetlite, prečo by mali cestovať zadarmo?  to nie je ani spravodlivé ani sociálne, ani nijaké... to je iba úbohé populistické predvolebné gesto, ktoré má zalepiť oči, aby sa ľudia prestali zaujímať, kde miznú naše peniaze, aby sa nepýtali  na korupciu, aby sa nepýtali na pripravovanú zmluvu EU s USA, tzv. TTIP a ostatné ....panebože, to ste fakt, tak slepý, že to nevidíte?je to len marketingový ťah, ktorý nemá nič so sociálnosťou ani ekológiou... ani s rozumom. veď práve preto si budeme na budúci rok zase požičiavať miliardy Eur a náš dlh bude rásť a rásť... nič nie je zadarmo a na dlh sa nedá večne žiť. apropo, práve dnes prebehla médiámi správa, že budú kupovať dieslové vlaky, to je fakt ekologické!

zek

#932 Re: Re: Re:

2015-01-02 08:25

#931: Jana - Re: Re:  

 ako pišete tak je vase slova...

nie všetci študenti sú z rodín, ktoré sú chudobné. poznám dôchodcov, ktorých príjem je vyšší ako moja mzda, tak mi vysvetlite, prečo by mali cestovať zadarmo?  to nie je ani spravodlivé ani sociálne, ani nijaké...

no ked vam prekažaju  tieto opatrenia ( studenti ) tak navrhujem nech študn plati dane ako všetci obcania ..!!!!.. naco prace bez zliav a cestovanie zo zlavou a skola tak nech si student zaplati za skolu 30 000 € alebo podobne ako je to vonku,( vyrok jedneho politika na zapade. zadlžení clovek nema cas na štrajky a podobne aktivity )...  a čo zmenit  ustavu vyhodit slovicko socialny stat a  potom iba niekto zhasnite  . PS vsetci sa seru na VS  len aby im mal kto zraz ušit ten oblek co nosia.  .....

 

diakritiku neriesim len pre info  nereagujem 


Hosť

#933 Re: Re:

2015-01-03 20:54

#808: - Re:  

 absolutnyy suhlas, su to egoisti  k tejto peticii ich dohnal chory kapitalizmus ktoremu veria ktory im lezie na mozog

a robi ludi otrokov penazi zisku a  vsetci co to podpisali su neludske obludy voci menej majetnym a nudznym


Hosť

#934

2015-01-07 13:58

Konečne sa niekto odhodlal a začal niečo robiť proti tým nezmyselným vlakom. Ešte by to chcelo vytlačiť celý RegioJet naspäť do Čiech.

Hosť

#935

2015-01-09 10:52

dalšie utratené peniaze na zdarmavlaky odporúčam preinvestovať na reformu municipalzácie! Ďakujem.

Tento príspevok bol odstránený jeho autorom (Show details)

2015-01-17 14:58


sunar
Hosť

#937 sunar

2015-01-23 12:12

Uzatvaram tuto diskusiu.

Denis-Denisov

#938 Klop, klop!

2015-02-05 21:30

Ako tak čítam niektoré reakcie, nedá mi neopýtať sa. Vy sa tu všetci máte tak strašne dobre, že "zadarmo" odmietate? Ja viem, že možno, ani nie tak "možno" ako určite, si to štát vyberie z našich vrecák inde, napríklad zvýšením daní alebo zavedením nových, a práve to je dôvod, prečo túto petíciu nepodporím. Politici rozkrádajú tento štát už od jeho vzniku. Kradnú nieže milióny, ale doslova miliardy, a vám je "vnos" že máte vlaky za polovicu? Keď to nevyužijete vážení, dobehnete iba samých seba. Poviete že aj tak? :-D Máte pravdu, no vlaky zadarmo aj tak nie sú zadarmo, sú za polovicu. Ak si mám vybrať, či dám štátu mesačne na daniach 50 eur a polovicu z toho prehajdákajú a rozkradnú politici, prípadne ich "investujú" do Eurovalu či rozdajú ich našim ázijským "investorom", alebo napríklad pošlú zadarmo plyn na Ukrajinu, no tak tých pár euro, čo dostanem od štátu v podobe polovičného lístka na vlak je iba smiešna náplasť. Keď sa zvýši cestovné na autobusoch, prípadne cena nafty, štát si ich zoberie nazad. Čiže suma-sumárum, vo výsledku budem na nule, kdežto ten, čo to nevyužije bude v mínuse. A ak tu niekto chce argumentovať tým, že "keby si to povedal každý" a že máme byť zodpovední voči štátu, lebo to navyšuje štátny dlh, no tak moja otázka znie: "Koľko zarábaš?" Pevne verím tomu, že sa tu na ňu neobjavia odpovede tých, ktorí majú do vrecka hlboko. Je ľahké byť zodpovedný voči štátnemu rozpočtu, keď máš z čoho, však???


Hosť

#939

2015-02-08 10:10

Hadam tato peticia uspeje
hosť

#940 vlade nezalezi na buducnosti nasich deti

2015-02-17 12:44

Som ucitelka, a ked chcem ist so ziakmi niekam vlakom, oni idu zadarmo a ja si musim kupit listok. (Je mi trapne ziadat od rodicov, aby sa mi ich deti skladali na listok). Vsetky zlavy pre cestovanie so ziakmi boli zrusene (Vlacikom do muzei a galerii, miniskupina atd...). Chodila som s detmi kazdy rok od Bratislavy az po Tatry, aby som im mohla ukazat nase Slovensko, vystavy, galerie, muzea. Myslite si, ze pre nejakeho ucitela moze byt zaujimave ist strazit cudzie deti a este si k tomu zaplatit cestovne? Vlade nezalezi na buducnosti nasich deti. 

 

Tento príspevok bol odstránený jeho autorom (Show details)

2015-02-17 14:22


Tento príspevok bol odstránený jeho autorom (Show details)

2015-02-17 14:31


Tento príspevok bol odstránený jeho autorom (Show details)

2015-02-17 14:33


Tento príspevok bol odstránený jeho autorom (Show details)

2015-02-17 14:36


Tento príspevok bol odstránený jeho autorom (Show details)

2015-02-17 14:39


Tento príspevok bol odstránený jeho autorom (Show details)

2015-02-17 14:42


Omama

#947 sardinkáreň

2015-02-17 19:29

Mám 72 rokov a už  2 roky som cestovala zadarmo. Ale pohodlne. Teraz na každý rýchlik nával, samozrejme študenti sú rýchlejší, poobsaddzujú čo sa dá, a ty, babo- stoj až do Košíc, alebo hoci do Piešťan, kým ťa dajaká súcitná duša nepustí sadnúť. Nuž a Regiojety a Pendolína zasa meškajú. Čort, diabol, satan, belzebub- všetko jedno. No a pekné chlpaté staré české votzne prvej triedy......možno z r. 1970....a babča príde domov s blchou! Či bol taxíkom pre ňu človek alebo pes ( pche, aj tí majú zadarmo?????) neviem.  Ahojte, kým sa to nezlepší a kým naša petícia neuspeje.


Hosť

#948 Re: sardinkáreň

2015-02-23 10:42

#947: Omama - sardinkáreň 

Pán Omama, takže ak ste mal vlak zadarmo sám, bolo všetko OK. Ale ak môžu zadarmo cestovať aj ostatní, tak je zle? Poznáte pieseň "Ja, ja, ja, jenom ja..."?

Ja nie som ani študent ani dôchodca, teda vlak zadarmo nemám. Dokonca nevyužívam ani 50% zľavu pre pracujúcich. Ale teším sa, že si pomôže spoň časť ľudí.


Hosť

#949 Re:

2015-02-23 10:47

#897: -  

Ak by ste mal právne vzdelanie, tak toto nenapíšete.

Keď štrajkovali dopravcovia a vláda znížila spotrebnú daň na naftu, to sme mali my, majitelia benzinových motorov podať na ňu žalobu, že benzin nezlacnel?


Hosť

#950 Re: Re: Re:

2015-02-24 13:03

#931: Jana - Re: Re:  

Ak má dôchodca vyšší dôchodok ako vy mzdu, tak prepáčte, ale asi nebudete naj.... (aby som neurazil)

A to, že riešite, že niektorý dôchodca dostane viac, či že iný študent je z dobrej rodiny len dokazuje, že ani závisť vám nie je cudzia.

Ak má niekto vysoký dôchodok,´asi mal vysoký príjem. A ak mal vysoký príjem, tak platil vysoké dane. A ak platil vysoké dane a odvody, tak nech si na starosť užije aj vlak zadarmo. Veď každý, ak sa dožije, bude raz dôchodcom.

A len tak popri reči. Tých 13 mil. +/- je popri iným výdavkom štátu nič. Či vlaky zadarmo budú či nie, dlh štátu sa nezmení. Je len dobré, že pár rodín s deťmi čo dochádzaju do škôl a dochodcovia si pomôžu. Nakoľko výroba el. energie znečisťuje ŽP rovnako, ak nie viac ako moderné dieselove motory (ak neveríte, pozvem vás na návštevu tepelnej elektrárne), tak vaša posledná poznámka je irelevantná. Každopádne je ale ekologické, ak sa z ciest stratia staré autobusy, čo premávajú paralelne so železnicou.