Petícia za ochranu mravnosti detí a mládeže vo verejnom priestore

Kontaktujte autora petície

Táto diskusná téma bola automaticky vytvorená k petícií Petícia za ochranu mravnosti detí a mládeže vo verejnom priestore.

petičiar

#126

2012-10-08 17:38

Súhlasím s textom petície - nutnosť jej vypísania je dôkazom zvrhlosti tzv. záp. civilizácie. Som zástancom čistoty ducha, mysle, mravov, lásky (vrátane sexuality IBA medzi ženou a mužom) atd. - ale aj čistoty tela, prírody - ŽP - úžasnej planéty ZEM. Našu zvrhlosť okrem perverznosti v médiách dokazuje aj vzťah z.c. k prírode, napr. emisie z.c. CO2 - nie len fabrikami, ale každým z nás. Nie som zbehlý v IT - preto prosím niekoho, kto vyhlási a zavesí podobnú petíciu na internet aspoň za prijatie zákona o povinných radiátorových meračoch tepla v činžiakoch. Mnohí namietajú pseudoargumentom - nespravodlivým "kradnutím" tepla medzi bytmi, hoci sa môže faktúrovať kombinovane (napr. 50%merače - 50%vykur. plochy) . A čo je hlavné - bez meračov je to potom ULTRA-nespravodlivé. Napr. byty nefajčiarov s vymenenými oknami majú o 60-70% nižšiu(!!!) spotrebu tepla oproti fajčiarom s pôv. oknami. Pritom bez meračov všetci platia rovnako (v prepočte na m2 - výmeru bytu)!!!!!!!!!!!! Toto je oveľa väčšie okrádanie medzi susedmi... Odkedy máme merače a zateplenú fasádu paneláku, platíme všetci menej (370E boli naše ročné preplatky -na byt 81m2) - aj tí, čo majú ešte pôv. okná (cca polovicu). Suseda už ide tiež meniť okná - len nech nepoškodí izoláciu... Prečo taký zákon už pred 20 rokmi neschválila NRSR? Lebo predsedovia polit. strán (Ľ aj P) - ale aj poslanci a správcovia "berú" od Gazpromu a spol. (viď stránky Vicky Leaks).

profesor

#127

2012-10-08 17:39

Odsudzujem vyvolávanie pozornosti a získavania financií pomocou vulgarizmov a obscénností nielen v tlači, ale aj v divadelných predstaveniach a v reklamách!
Ferdinand Klinda
mysatko

#128

2012-10-08 21:45

Mám školopovinnné dieťa, myslím, že to je za všetky komentáre...

Hosť

#129

2012-10-08 22:10

Konečne sa týmto morálnym marazmom začal niekto zaoberať.
fujak

#130

2012-10-08 23:33

budeme drzat palce a pomohat ako sa da. Situacia ostava uz tak kriticka, ze zda sa ze jedinym profitom z toho su len majitelia exponovanych medialnych priestorov .. takto naozaj nastane (nastal) vnutorny rozpad spolocnost - i kazdeho z nas nevynimajuc ..

Hosť

#131 Re:

2012-10-09 00:35

#14: Hosť -

Ty rozhoduješ o tom, čo a koľko si bude tvoje dieťa pozerať na internete. Čo uvidí v obchode, neovplyvníš.

cb

#132 riesme pricinu

2012-10-09 09:41

media produkuju to co chcu ludia vidiet. ak chcu ludia vidiet, citat, nakupovat odpad a zakaze sa im to, zmeni sa forma, prostriedok, definicia. nebude to reklama, bude to "komercne umelecke dielo" a pod. cesta sa vzdy najde. takze zmenit sa musia v prvom rade ludia. peticia sice nieco vyriesi, ale neriesi pricinu - zvrhlu spolocnost ktora tieto veci vyzaduje.
rorra

#133 Re: riesme pricinu

2012-10-09 11:17

#132: cb - riesme pricinu

Hm. Otazka ale je: spolocnost si take veci ziada, a preto sa jej ponukaju? Alebo skor: ludia si casom zacnu ziadat to, co sa im ponuka a zvyknu si na to?


Hosť

#134 Re: Re: riesme pricinu

2012-10-09 13:49

#133: rorra - Re: riesme pricinu

"Kde nie je moralka, nepomozu zakony" - dokaz vidime denne

skeptik, ale za dobro

#135 frk

2012-10-09 16:52

tiez mi to pride ako skvely napad po strasne dlhej dobe. niekedy mam pocit, ze bratislava(kde som sa narodil) je plna sedlakov a primitivov. je treba s tym nieco spravit. som riadne zvedavy, ci sa to podari. ale ja som skeptik, a pochybujem o tom.
PETICIA

#136 PETICIA

2012-10-09 16:57

PRECITAJTE SI AJ PETICIU SLOBODA-ÁNO! ZODPOVEDNOSŤ-NIE? JE NA PODOBNU TEMU, AVSAK JE ZAMERANA KONKRETNEJSIE, ABY SA PROBLEM DAL AJ REALNE VYRIESIT.
Diana

#137

2012-10-09 18:24

Mojou túžbou je žiť a v budúcnosti vychovávať svoje deti v čistote. Preto si myslím, že pomoc od médií (to, že nebudú sex a nahotu ukazovať ako niečo verejné a vzbudzujúce túžbu len po tele - zabíjanie pravej lásky) je veľmi potrebná.
agreg

#138

2012-10-10 06:57

Dakujem za takuto iniciativu. Osobne ma napriklad hnevaju aj webove stranky-ak sa moji synovia chcu pozriet na www.cp.sk, co su cestovne poriadky, ako "bonus" ich v horne casti obazovky lakaju eroticke clanky a fotografie, co sa mi zda nadmieru nevhodne. O tlacenych mediach ani nehovorim. Takze vdaka, ze mate odvahu chranit deti. Aj dospelych...
hosť

#139 super!

2012-10-10 06:59

ďakujeme za túto aktivitu.... je to dôležitá téma, ktorou sa treba zaoberať a je úžasné, že sa s tým niečo robí... :) Ďakujeme, ďakujeme, ďakujeme...
mission

#140

2012-10-10 09:05

konečne máme v parlamente ľudi, ktorí sa snažia presadzovať mravnosť, etiku a tým myslia aj na budúcnosť nášho národa
Mary

#141

2012-10-10 19:40

Som za ochranu mravnosti detí a mládeže . . ,
nanaferik

#142

2012-10-10 22:53

Vďaka za múdru petíciu, ktorá hľadí na dobro našich detí, vnúčat.....

Hosť

#143 Re:

2012-10-11 09:34

V petici o ochraně mravnosti dětí a mládeže je nutno zřetelně oddělit rozumné od nerozumného.Za nerozumné považuji hystericky protestovat proti výstavě:„The Human Body Exhibition"  Mohli bychom se snadno dostat na pozice našich katolických předků,kteří tak vehementně bojovali proti vědcům,kteří například objevili,že Země není placatá.......Zamyslete se všichni i vy církevní katoličtí představitelé:Nedávejme našim protivníkům zbytečně zbraň do rukou.Jsem římský katolík,lékař,pocházím z Moravského Slovácka a jsem skutečně tím posledním,kterýnechce chránit mravnost mládeže a dětí.

 

 

emo

#144 Vystava mrtvol ...

2012-10-11 10:46

Ak hanobenie ludskej dostojnosti, ak len zisk - tak hlboko zvratene ! Zranujuce zvlast nezrelych a nepripravenych ...
marika

#145

2012-10-11 11:28

Považujem túto petíciu za dobrý nápad. Stále viac sa spoločnosti na Slovensku prezentujú zvrátené hodnoty. Ak to nezastavíme, z detí a mladých vyrastú ľudia bez chrbtovej kosti.

Hosť

#146

2012-10-11 11:35

Petíciu som podporil, ale myslím si, že okrem úpravy tlačového zákona, je nutné usilovať o zmenu zákona o reklame, pretože to, proti čomu je petícia zameraná sa šíri a stáva súčasťou nášho života v prvom rade formou mediálnej a najmä exteriérovej reklamy vo verejných priestoroch...
Alex

#147 Re: Re:

2012-10-11 11:51

#143: - Re:  

 Vazeny sused z Moravskeho Slovacka. Vase porovnanie je dost vedla. Vystava The Human body Exhibition rozhodne nesluzi rozvoju vedeckeho poznania (vedci, medici nie su odkazani na poznavanie ludskeho tela prostrednictvom takejto vystavy, predsa!). Dalo by sa hovorit nanajvys, ze sluzi sireniu poznania o ludskom tele medzi laickou verejnostou. A v tom je jej problem, pretoze nastrojom na to su mrtve tela konkretnych ludi. A to povazujem za ohavne zhanobenie ich ludskej dostojnosti a to aj napriek tomu, ze majitelia a vystavovatelia tejto morbiidnej zbierky maju dostatok nepriestrelnych dokladov o tom, ze s cimsi takym kedysi zivi majitelia tychto tiel suhlasili (ktovie, cim vsetkym okrem penazi boli tito chudaci motivovani). Ak by sa nasiel taky slachetny vystavovatel a sponzor, ktoremu by naozaj zalezalo na osvete ludskeho tela, jeho sucasti, konstrukcie a vnutornych organov, tak by dal vyhotovit kvalitne plastove kopie toho vsetkeho...To, co tato vystava prezentuje,  je v mojich ociach obycajna podpasova komercia pocitajuca s tym, ze mnohych ludi fascinuje obzerat  mrtvoly inych ludi a ked su este rozobrate na suciastky, o to viac.  Preco maju ludia radi filmy, v ktorych strieka krv a lietaju sucasti ludskych tiel vo vzduchu? Preco sa okamzite ludia zhrcia a cumia na cloveka zosrotovaneho v dosledku nejakej nehody, ci ineho nestastia? Preco odjakziva sa takyto mrtvy clovek prikryva latkou? Aby ho zvedavci neocumovali a neposkodzovali jeho pravo na dostojnost aj po smrti!!!


Hosť

#149

2012-10-11 13:32

ad148....v Brně jsme měli na pitevně konkretní padlé z konce II. světové války,ale později tato těla došla a tak jsme pitvali konkrétní těla převážně starých lidí,kteří odkázali své tělo na tento účel,nevím,jestli za to dostali nějaký honorář.
Domnívám se ,že tato výstava není určena k hanobení nějakého konkrétního člověka.Myslím,že zrovna zde budem v očích veřejnosti s tímto přístupem působit jako bigotní katolici.Myslím,že musíme jiným způsobem působit na lidi aby se obrátili k našemu Pánu.
V každém případě to já takto cítím,ale ostatně je výstava u Vás a vy žijete v malinko jiném prostředí nežli já. Otázkou je,jak bude dlouho trvat,nežli se přes Vás převalí ateistická vlna,pak zůstanou jen vyznavači.Jak mně řekl jeden člověk z vesnice od Prešova:"tady v Teplé u Mariánských Lázní jdou do kostela jen věřící". Já pocházím z jedné vesnice na Hodonínsku,zpravidla zde jdou všichni v neděli do kostela-sluší se to,ale když se odstěhují do Brna nebo jen do Hodonína s kostelem končí,ale ve své vesnici by si nedovolili nepodepsat nesouhlas pod podobnou peticí................. Tak pěkný den MŠ
Anton Selecký

#150

2012-10-11 13:45

Petícia je nástroj demokracie, a preto ju treba použiť. Avšak je na zamyslenie sa, prečo verejné, povedzme rovno zlo, nešváry a nemorálnosti nepotrebujú petície, aby sa uplatnili, a prečo sa píšu petície, až keď je "perie" rozsypané? Prečo nie je možné rovno zabrániť, aby sa neprípustná vec stala? Presa všetko sa niekde ohlasuje registruje! Ja môžem vylepiť na stĺp, ak si zaplatím miesto, proste ČOKOĽVEK. Ale ak chcem, aby z toho stĺpa to čokoľvek zmizlo, musím písať petíciu, a keď to svojvoľne strhnem, kamera ma zaznamená a budem pokutovaný za "ničenie cudzej veci". Tu je niečo zhnité úplne v základoch, a to treba riešiť. Na čej strane vôbec ZÁKON je? A aký vlastne zákon? Politici sa handrkujú, riešia donášky teplej vody v koši a podobne, ale úplne zásadné veci sú kdesi v ofsajde...