Petícia za ochranu mravnosti detí a mládeže vo verejnom priestore

Quoted post


Hosť

#149

2012-10-11 13:32

ad148....v Brně jsme měli na pitevně konkretní padlé z konce II. světové války,ale později tato těla došla a tak jsme pitvali konkrétní těla převážně starých lidí,kteří odkázali své tělo na tento účel,nevím,jestli za to dostali nějaký honorář.
Domnívám se ,že tato výstava není určena k hanobení nějakého konkrétního člověka.Myslím,že zrovna zde budem v očích veřejnosti s tímto přístupem působit jako bigotní katolici.Myslím,že musíme jiným způsobem působit na lidi aby se obrátili k našemu Pánu.
V každém případě to já takto cítím,ale ostatně je výstava u Vás a vy žijete v malinko jiném prostředí nežli já. Otázkou je,jak bude dlouho trvat,nežli se přes Vás převalí ateistická vlna,pak zůstanou jen vyznavači.Jak mně řekl jeden člověk z vesnice od Prešova:"tady v Teplé u Mariánských Lázní jdou do kostela jen věřící". Já pocházím z jedné vesnice na Hodonínsku,zpravidla zde jdou všichni v neděli do kostela-sluší se to,ale když se odstěhují do Brna nebo jen do Hodonína s kostelem končí,ale ve své vesnici by si nedovolili nepodepsat nesouhlas pod podobnou peticí................. Tak pěkný den MŠ

Replies


Hosť

#154 Alex

2012-10-11 16:15:03

#149: -  

 Milý pán MŠ. Vy nevidíte rozdiel medzi používaním tiel neboštíkov s ich súhlasom pre účely vzdelávania lekárov a medzi vystavovaním mŕtvych ľudských tiel  kadejako vypreparovaných za účelom ich obdivu, obzerania laickou verejnosťou, jej šokovania? Kým študenti medicíny v záujme kvalifikovaného vykonávania svojho povolania si musia osvojiť zloženie ľudského tela a jeho orgánov a prekonať zároveň zábrany do neho zasiahnut v pripade živych pacientov, bežná verejnosť na čosi také nie je odkázaná, resp. svoje poznanie týmto smerom môže  nadobudnúť z iných zdrojov bez potreby obzerania mŕtvych tiel ľudí. V prípade tejto výstavy, podľa mňa nejde vôbec o šírenie osvety ale o dobre premyslený a čisto komerčný zámer zarobiť na zvlášnej potrebe niektorých obzerať mŕtvoly a zažívať pri tom akési zvrátené adrenalínové dobrodružstvo...