Zvýšenie opatrovatelského príspevku na ZŤP osoby


Hosť

/ #292

2016-09-07 03:08

Ja som neopatrovala ZTP ale svojho otca vo vysokom veku po dobu 11 rokov a viem, koľko fyzických a psychických síl treba už len na to, aby človek zvládol situáciu že je niekomu k dispozícii po celých 24 hodín denne, bez nároku na oddych, na dovolenku, .... keď obchod je na ulici "pod nosom" a človek si nemôže ísť nakúpiť a je odkázaný na milosť a nemilosť iných, či ho "pustia z domu" a vymenia pri starom človeku.... a to isté platí aj o návšteve lekára, kostola a akéhokoľvek iného priestoru, mimo dom..... a štát mi HRDO a MILOSTIVO vyplatil mesačne 7 euro za túto prácu a nakoniec mi aj to vzali a musela som si ako "dobrovoľne nezamestnaná" platiť Zdravotné poistenie .... a odkiaľ mal na to človek vziať, keď nemal nijaký príjem???? Sú to existenčné zúfalé situácie!!! Preto súcítim so všetkými ľuďmi, ktorí sú takto uväznení so svojimi najbližšími, či už sú to deti, alebo dospelí..... človek ich miluje, obetuje sa rád a s láskou, ale potrebuje aj podporu okolia a finančnú podporu, aby nešalel v zúfalstve, že chorému nemá za čo kúpiť lieky či plienky .... veľa by sa dalo hovoriť .... radšej končím..... ešte to dodám, že keď pán FICO odfajkoval hrdo na obrazovke TV, ako on pomáha sociálne slabým, ako on zlepšil situáciu odkázaných a ich opatrovateľov, tak som sa dostávala do stavu nepríčetnosti .... lebo potom vždy ľudia hovorili: Čo je tebe? do roboty nemusíš, si doma, robíš si čo chceš a ešte ti za to aj štát platí!!!! - keď som im povedala že mi platia až 7 eur, nechceli veriť! Veď pán Fico povedal .........

Končím MB