Petícia za zvýšenie rodičovského príspevku a prídavku na dieťa!


Hosť

#501

2016-02-01 01:14

lebo je to smisna suma dostavat 250 eur na cely mesiac pre dve deti krore treba utivit nemozme ist ani do roboty a niekto aj ked ma vlastny byt tak ajtak nevizije z 250 eur a plus musi vyplatit aj byt a ty ktory nemaju na vlastny byt ze musia ist do podnajmu a niektore su slobodne matky tak z 250 eur neviplatia podnajom ani neuzivia deti ked podnajmi su drahe za 300 a viac eur a niekde nechcu ani deti
A.V.

#502

2016-02-03 12:42

Mam dve deti a medzi nimi je rocny rozdiel dostavam 250€ a stoho mam akoze vyzit celi mesiac? Kupujem dvom detom plienky,kremy,oblecenie,drogeriu,deti potrebuju aj jest milaciky aj nieco sladke..a to nehovorim o sebe chodim oblecena ako vandracka prosim pekne lebo plno penazi si musim este poziciavat kade tade! Mne nezostane ani len na tricko za 3€!! Ktomu zijem v prenajme a platime 400€ kolko krat bh som svoje deticky chcela zobrat napriklad do ZOO pozriet zvieratka o tom mozme snivat !!! A preco??? Lebo nam davate 203€ plus nejake trapne pridavky prosim vas pekne nehanbite sa?? To len tento stat SLOVENSKO dava trapnych 200€ napriklad. v rakusku maju mamicky 800€ mali by ste sa hanbit!!!! Moj muz musi robit kazdy den 16hod. A deti ho absolutne ani nevidia !! 


Hosť

#503

2016-02-05 22:01

Petíciu som podpísala, pretože som mamička na rodičovskej dovolenke a mám dve deti (2 a 4r.). Keď sa narodil druhý syn a začala som na neho poberať rodičovský príspevek, zanikol mi nárok na rodičovský príspevok na staršie, vtedy dvojročné dieťa. To akože už nepotrebuje starostlivosť? Vôbec som túto logiku nepochopila. Navyše, príde mi nespravodlivé, keď som ako úspešná manažérka roky odvádzala nemalé dane a keď som sa rozhodla postaviť na vlastné nohy, začiatky neboli ľahké, takže môj príjem výrazne klesol. Lenže materské sa nevypočítava zo všetkých rokov, ktoré si jedna žena odmaká a počas ktorých platí dane, ale len za posledných 270 dní, ak si dobre pamätám - to tiež z "múdrej" hlavy vyšlo. Takže hoci mám vzdelanie, odmakané roky a zaplatené dane, tak s dvomi deťmi živoríme. Manžel (tiež VŠ) musí pracovať v Holandsku pri páse, aby nás uživil a aby sme utiahli úvery, ktoré sme si museli pobrať, aby sme v tejto krajine s deťmi prežili... Všetko dajako naopak...

Hosť

#504

2016-02-09 07:07

Pretoze je to strasne malo peniazi pre deti... Ine krajiny zabezpecuju matkam lepsie moznosti... Preco nie aj Slovensko...

Hosť

#505

2016-02-13 07:48

Je to spravna vec!

Hosť

#506

2016-02-13 08:36

Sama som mamička a viem aké je to tažké v dnešnej dobe. Manžel síce chodí do práce, ale tiež sme mali čo robiť aby sme pokrili všetky mesačné výdavky s jeho platu a s toho smiešnho, alebo skôr smutného rodičovského príspevku.

Hosť

#507

2016-02-13 08:41

Nech si to páni na teplých miesteckach vyskúšajú aké to je žiť z tej smiesnej sumy,veď potrebujete finančné prostriedky na plienky v minimalnej hodnote 35e na stravu tiež 40 nedaj bože dieťatko ochorie na tabletky min 30e na drogeriu 20e a ďalšie výdavky na domácnosť a šeky je kde?A z čoho?A o prídavku na dieťa ani nevravím pozrite sa na Rakúsko Nemecko,veď to co je toto výsmech hamba nasemu štátu ale hlavne že sackari sa vozia na drahých autách a toto je život!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!A niekto žije z ruky do úst a ešte sa musí aj zadlzit kvôli tomu aby ste mali ako taký dôstojný život je mi z toho na zvracanie!!!!!!!!!Fuj hnus.......

Hosť

#508

2016-02-13 08:56

Prosim zviste tu mayersku lebo to je pre dieta malo a nepokrije vsetki nakladi

Hosť

#509

2016-02-13 12:23

Pretože som matkou a vyžiť z tohto príspevku je úbohé!

Hosť

#510

2016-02-15 06:56

Lebo chcem aby nám podvihli rodičovský príspevok
A rodinné prídavky!

Hosť

#511

2016-02-18 17:50

Lebo tiez mam dieta a je to smutne ze zivotne minimum je skoro 400 eur a my mamicky dostaneme na seba a na dieta 226 eur.

Hosť

#512

2016-02-20 21:00

Lebo nie mozne zit z tohto 203 eu
Nie kazdy pobera rodicovsky prispevok

#513

2016-02-25 20:18

Dobry vecer,dnes mi bolo oznamene,ze podla zakona po skonceni materskej nemam narok na rodicovsky prispevok ani na pridavky na dieta,pretoze otec dietata pracuje v Nemecku.zda sa mi to nefer,pretoze sa o dieta riadne staram,ma trvaly pobyt na uzemi Slovenska,riadne tu odvadzam dane,platim seky,uvery atd.z Nemecka nedostavame ani euro,hoci o pridavky na dieta sme ziadali takmer pred rokom.viem,ze to sem zrejme nepatri,len som sa potrebovala vyrozpravat.


Hosť

#514

2016-03-08 14:01

Vsak z toho čo dostávajú sa nedá vyžiť. Tieto matky, čo dokázu z toho mála zabezpečiť rodinu, sú hrdinky a mali by dostať metál. .potom sa hovorí ze imigranti nám musia zabezpečiť vyššiu pôrodnosť. Dajte našim mladým matkám čo im patrí a všetko sa vyrieši.
624

#515

2016-07-12 12:28

a čo tak petícia za zachovanie rodičovského príspevku aspoň do 18-tich hmmmmm???  Aj ja som matka.....ale mám o to sťažené podmienky, že musím každé ráno vstať a ísť do práce...a to čo ,,vy,,mamičky na materskej musím stíhať popri práci:-) :-) a do toho sa kuknem z okna a vidím susedu, ktorá je na materskej...má to šťastie, že jej mama je na dôchodku a baví jej dieťa a ona veselo štráduje do roboty a má zarobené:-) + RP:-) čo v tomoto prípade?? hmm?? Je mi smutno z toho, ako sa tu prezentujete....Aj ja som matka .....pred jedenástimi rokmi som brala RP 4000 SK...cca 120 euro:-) jednorázové plienky boli luxusom...a namiesto vysedávania pri počítači, facebooku a iných  som uvarila, upratala a starala sa o malú.... .a dalo sa to:-). Toľko môj názor milé mamičky.....nie Rodičovský príspevok......ale rodinné prídavky by sa mali zvýšiť:-) to by možno malo zmysel a možno by tú vašu petíciu podpísali aj všetky zamestnané matky, ktoré mimochodom zarábajú v niektorých podnikoch oveľa menej ako vy dostávate doma:-) všetky sa tvárite ako by ste trpeli tým, že ste matky.....a to je smutné....materstvo je dar a nie boj o rodičovský príspevok.


Hosť

#516 Re:

2016-07-12 12:31

#7: -  

 tak pošli chlapa do roboty....správny chlap sa postará o svoje deti


Hosť

#517 Re:

2016-08-03 05:56

#513: Nie kazdy pobera rodicovsky prispevok -  

Otec dieťaťa pracuje v Nemecku, teda aj dane platí v Nemecku. Tak natrčajte ruku tiež v Nemecku.


Hosť

#518 Re:

2016-08-03 06:01

#515: 624 -  

Ďakujem za názor ktorý mi vrátil nádej, že ešte tu žijú normálni ľudia.

Mne sa okrem iného strašne páči otázka od "moderných" mamičiek, či vôbec viem, koľko stoja plienky. No neviem. My sme si na prvé dieťa kúpili 150 plátennych plienok a bolo vystarané. Na každé ďalšie nám už stačila 100-ka, lebo 50 sme mali zachovalých z predchadzajúceho dieťaťa. Ale to by mamičky museli vstať od facebooku a ísť vyprať...


Hosť

#519

2016-08-06 21:02

tuto peticiu som podpisal preto, lebo je to až neskutočné ako sa tu na slovensku s financiami zaobchádza, jedným hojno a druhým ho*** ako nech sa nikto nehneva, ale matka s dietatom si nezasluzi aspon tolko aby sa dala zabezpecit nejaka uroven? nech z toho skusi vyzit nejaky politik, dostavat 200 eciek a doma cele dni a noci nespat, pretoze sa musi starat o svoje babatko, pre ktore chce aby bolo spokojne...

Hosť

#520 Re:

2016-08-10 08:06

#519: -  

"...doma cele dni a noci nespat..."

Tak nesurfuj po internete a choď sa spať.

Dieťa je tvoje, nie štátne. Prečo by štát (teda my) by sme mali hradiť všetky tvoje výlohy? Dieťa má aj otca, ten nenosí domov peniaze, že musíž vyžiť len z 200€?


Hosť

#521

2016-08-30 18:30

Zatiaľ poberám matersku ale o mesiac už ideme na rodicak ktorý je smiešny keď dieťa nejakého politika bude žiť z 200eur,budem aj ja ale to sa nedá aspon na úroveň minimálnej mzdy by mal rodicak stúpnuť.
Ponizovanie zien

#522

2016-09-06 10:43

Pripajam,sa je to uplne ponizovanie zien,ktore cely zivot pracovali a teraz ked maju 24 hodinovu sluzbu staraju sa o celu rodinu musia byt odkazane na manzela..ak ho ma..na to by som sa pozrela ze ako by zili nasi drahy politici ak by ich manzelky dostavali 203eur na svoje deti!!hanba!!!


Hosť

#523 Re:

2016-09-13 22:35

#1: -  

 som otec mam zaujem o dieta platim s matka mi neumoznuje styk co tu riesime?


Hosť

#524

2016-09-14 10:22

Tá smiešne suma od štátu pokrije ledva vídavky na dieťatko...ale kde je ten zvíšok ktorý potrebujeme na život...bohužiaľ z lásky sa žiť nedá. ..každá mamička a ich malé ratolesti si zaslúžia oveĺa viac ako prežívať z dňa na deň a uvažovať čo bude ďalej pretože vídavky sú vetsie ako príjem...klobúk dole pred každou maličkou ktorá to zvladá úplne sama bez partnera a podpori rodiny...

Hosť

#525 Re:

2016-09-14 10:37

#522: Ponizovanie zien -  

Definujte "celý život". Koľko máte rokov a koľko rokov ste pracovala?

Máte čas? Tak si zoberte výplatne pásky a zrátajte si, koľko ste za tu dobu odviedla do soc. poisťovňe. Výjde vám to vôbec na to, čo dostávate? Pani Ponižovaná.