Otcovia a mamičky Slovenska, vzbúrme sa a zdvihnime hlavy!

Kontaktujte autora petície

Táto diskusná téma bola automaticky vytvorená k petícií Otcovia a mamičky Slovenska, vzbúrme sa a zdvihnime hlavy!.


Hosť

#151

2015-06-19 07:30

Aby sa konecne nieco zmenilo :)

Hosť

#152

2015-06-19 07:30

Podpísala som petíciu, pretože si myslím že by to mal urobiť každý normálny rodič. Niet čo dodávať, článok hovorí za všetko, Slovenský systém má obrovské nedostatky a toto je jeden z nich.

Hosť

#153

2015-06-19 07:46

Prečo ste podpísali túto petíciu?Pretože chcem aby sa moj syn mal lepšie ako ja ked som bola mala. 202 eur je smiesna suma pre deti.

Hosť

#154

2015-06-19 08:13

Lebo by tak malo byť ale odporúčam nejak vytriediť našich tmavých spoluobčanov
Dadus

#155 Rodicovska almuzna

2015-06-19 08:37

Neskutocne ako stat teraz podporuje iba matky,ktore idu pracovat pocas rodicovskej dovolenky. A potom sa cudujme,co z deti vyrasta....odcudzene deti, rozvody, smutne rodiny...chodte pracovat, odvadzajte dane a my vam zvysime aj prijmy. Trosku dopletene.


Hosť

#156

2015-06-19 08:39

Pretoze iba z materskej sa neda kupit vsetko to co dieta potrebuje a nie to este ked ochorie.... Treba asi ukazat vlade co kolko stoji a kolko je treba € na mesiac.


Hosť

#157

2015-06-19 08:56

Dufam, ze sa konecne nieco zmeni.

Hosť

#158

2015-06-19 09:24

Je to čista pravda, mamicky dostavaju almužne za to co pre tie deti robia!
zuzu

#159 Re:

2015-06-19 09:34

#1: -  

 aj ja som slobodna matka a peniazi nam je velmi malo ja mam 2-deti jeden teraz bude mat 3-roky a druhy ma zachvylku 9-mesiacou a ja dostavam len 250 euro tak nechapem ze stat ako mouze dat len tolko penazi........a popritom chcu aby deti viac a viac sa narodilo ale pri takychto penazi asi tasko........podpisala som lebo moj nazor je aby zvysili .........podla mna uz by bolo aj na case


Hosť

#160

2015-06-19 09:39

Z tejto almužny je problem sa postarať o dieťa dôstojne , aby malo všetko čo mu treba . . . Nehovoriac o tom keď ma matka 2 deti do roka čoho som príkladom . Poviem vam , svoje deti nadovšetko ľubim ale človek v tomto štate si musi poriadne zvážiť či sa odhodlá vôbec nejake mať . . .
elza

#161

2015-06-19 09:53

Je to úbohosť tohto štátu tlačia sem migrantov, zvyšujú dôchodky rozdavajú sa peniaze na všetky strany ale na slobodné matky respektívne matky sa zabúda. ako ma matka z detmi platiť nájom z 200€ rodič.príspevky a ešte vychovávať svoje deti?


Hosť

#162

2015-06-19 10:07

no aj keď manžel pracuje tak je to málo ...keď som na materskej tak hneď rušiť poistku a iné veci veď rómovia čo spravili pre nás? a majú lepšie príjmy ... každý brloh na cudzom pozemku pred brlohom mercedes, na /streche/satelit... tak prečo naším deťom nemôžme dať to čo potrebujú? je to málo pre zdravé deti a čo tie choré...

Hosť

#163

2015-06-19 10:13

Mám dospelé deti a vidím,ako ťažko vychovávajú moje vnúčatá...musím im pomáhať,lebo by hladovali deti s tejto malej materskej,žena a dieťa s toho dnes nevyžijú celý mesiac pri tejto cenovej politike tohto štátu....sú žobráci

Hosť

#164

2015-06-19 10:25

Konecne by sa.mohlo nieco diat
888

#165 Vychovavat z almuzny sa neda

2015-06-19 11:01

O čom príspevky sú?

Rodičovský príspevok je štátna sociálna dávka, ktorou štát prispieva na zabezpečenie riadnej starostlivosti o dieťa do veku 3 resp. 6 rokov.

Výška rodičovského príspevku v súčasnosti je 203,20 Eur.

Pri súčasne narodených dvoch alebo viac deťoch sa výška rodičovského príspevku zvyšuje o 25% na každé dieťa, tzn. že výška rodičovského príspevku pri súčasne narodených dvojčatách sa vypláca v sume 254 Eur, pri súčasne narodených troch deťoch je suma rodičovského príspevku 304,80 Eur.  

 

Prídavok na dieťa je štátna sociálna dávka, ktorou prispieva štát na výchovu a výživu dieťaťa. To znamená na pomoc pri starostlivosti až do dospelosti (25 rokov). A práve tu si treba uvedomiť, že nielen kým sme na rodičovskej dovolenke (neviem kto to tak nazval :)), ale počas celého dospievania. Práve výška tohto príspevku je smiešna, keďže výdavky na školopovinné deti sú oveľa vyššie ako pri deťoch do troch rokov veku.

Výška prídavku na dieťa v súčasnosti je 23,52 Eur.

Nie je až taký problém výška rodičovského príspevku, ktorý súhlasím, by mal kopírovať výšku minimálnej mzdy, ale problém je prídavok na dieťa, ktorý je veľmi nízky. Bežne dá rodič neplánovane na dieťa 100 eur mesačne. Neplánovane znamená výdavky na lieky, cestovné za lekárom, plienky navyše, školné, výlety, učebnice a pracovné zošity, a mnoho iného... Na takéto výdavky, by mali byť prídavky na dieťa. Súčasná výška vôbec nekopíruje potreby detí.

 

Naozaj škoda, že článok k tejto petícii je tak narýchlo napísaný. Má veľa nedostatkov a preto s ním úlne nesúhlasím a nedávam svoj podpis.


Hosť

#166

2015-06-19 11:24

Fakt malo nam davaju

Hosť

#167 Re:

2015-06-19 11:36

#101: -  

 Sama som matka 2 deti a to sa jednoducho neda vizit z tej smienej aluznej nazivana RP mozu sa hamby chamrat jedna som zvedava kolky nakazenci v tej smiesnej slovenskej vlade by si to s nami vimenili neprezili by ani jeden jedini den!!!Uz je naozaj najvisi cas zakrocit a nieco s tim robyt lebo takto to dalej nepojde !!!


Hosť

#168 Re: Re:

2015-06-19 11:50

#159: zuzu - Re:  

Prečo ste splodila dve deti, keď ste sama a nedokážete ich uživiť? Kto za to môže štát? Prečo by za vašu nezodpovednosť mali svojími daňami platiť ostatní?

Rodine bolo vyslované hlasné nie. Tak sa starajte. Slobodné mamičky...


Hosť

#169 Re:

2015-06-19 11:53

#158: -  

Pre svoje chcené deti...


Hosť

#170 Re:

2015-06-19 11:55

#128: -  

Aká škôlka? Však peniaze chcete, lebo sa 24h denne / 265 dni v roku vzorne staráte o svoje deti.

V tej demagógii už ani neviete, aké argumenty používate.


Hosť

#171

2015-06-19 12:25

mozno to pomoze ked uz nmne nie tak mojim detom je to almuzna ci dochodcom sa pridava ale na mamicky a deticky akosi kazdy zabuda a pritom tolko toho potrebuju.
alnesa

#172

2015-06-19 12:34

UZ by bolo na case nieco robit...mam dve deti..jedno sedem rocne a tazko sa jej vysvetluje ze nemoze do tabora alebo kadejake vylety...ze nemoze to a to lebo nemame peniaze..muz robi na poplatky hypoteku a zo smiesnych 200 euri mame uzivit celu rodinu plus plienky pre mladsie dietatko.. a ine veci strava hygiena...clovek musi obracat kazdu korunu..a popri rodicaku si privyrabat alebo bohuzial dietatko do jasiel a robit..tak uz sa spamatajte a pomozte aj nam rodicom s malymi detmi...nech aj my mame moznost zit spokojne,stastne a mozme vychovavat nase deti...


Hosť

#173 Re:

2015-06-19 12:55

#172: alnesa -  

 Prečo sa každý odvoláva na plienky. Že koľko stoja. Tak si kúpte plátenne a perte ked na ne nemáte. Však aj vy ste také nosili na zadku a ubudlo z vás?

Drobec

#174

2015-06-19 14:11

Konečne sa niekto začal zaujìmať o tento problem...Sice mne už bude končiť almužna od štatu a obyšli ma všetky vyšie pôrobnè ktore mali byť pre lepšì štart do života mojìch detičiek budem rada ak toto pomože iným maminkám v tomto Štáte,ale dufam že to nedoatnu zasa len naše menšiny a my hrde maminy ostaneme tam kde sme aj teraz .... :(


Hosť

#175

2015-06-19 14:12

Je to smiesna suma a fakt sa z nej neda vyzit. Ministri si pokojne sedia na zadku, lebo maju kopu penazi za nic nerobenie. Maju tiez deti. A daju im vsetko lebo maju z coho. Vobec nevedia co je to mat 200 eur a postarat sa na cely mesiac o dieta. Co ma to dieta vlastne jest ked vsetko zdrazelo? Len nakup v obchodne je za 50 eur ak nie viac. Kupujete vsetko v akcii aj tak vas to vynde draho. A to si kupite par veci co potrebujete. Mame male dieta ktore potrebuje vela veci. Ale ako mu to mam dopriat ked nemam z coho? Fakt toto Slovensko bude zachvilu bez deti, ludstvo pokape a Slovensko zmizne z mapy.