Otcovia a mamičky Slovenska, vzbúrme sa a zdvihnime hlavy!

Kontaktujte autora petície

Táto diskusná téma bola automaticky vytvorená k petícií Otcovia a mamičky Slovenska, vzbúrme sa a zdvihnime hlavy!.


Hosť

#126

2015-06-18 20:15

Myslim si ze by sa mal zapojit kazdy rodic.Dufam ze peticia dopadne dobre a padne na urodnu podu :-)

Tento príspevok bol odstránený jeho autorom (Show details)

2015-06-18 20:15



Hosť

#128

2015-06-18 20:19

Je to smiesne,kolko mi mamicky dostavame za statostlivost o deti,buducich obcanov,ktory budu robit na tento stat a z takej mateskej je problem uzivit dve deti,ked plienky,oblecenie,jedlo,hygiena,skôlka atd,atd.nieco stoji a z tych penazi to nie je mozne utiahnut to vsetko a to nehovoriac o slobodnych mamickach...

Hosť

#129

2015-06-18 20:22

Mamičky a hlavne detičky na Slovensku potrebujú slušne žiť a nie živoriť!

Hosť

#130

2015-06-18 20:31

Teším sa z tohto napadu ste super.

Hosť

#131

2015-06-18 20:41

S tohoto sa ozaj neda zit!!!!?

Hosť

#132

2015-06-18 20:47

Mám jedno dieťa a je pre mna všetko. Je do plaču povedať dietatku v obchode " moje malé nato nemáme korunky-eurá" táto almužna ktorú dostávame nepokryje nič. Každý normálny človek má hypotéku alebo je v podnajme aby neskončil na ulici ktorý je o veľa vyšší ako smiesnych 226€. A bývanie je jeden zo základných ukazovateľov ekonomickej dimenzie. Štát má človeku poskytovať podmienky pre sociálny, ekonomicky a spoločenský rast ale tuto úlohu prenechava na rodičov ktorý musia byt ekonómovia pri rozhodovaní -"dnes sa najeme alebo si operieme či vôbec mame si co obliecť. Mame vôbec nato aby si dieťa moje mohlo ísť do školy"? 

Chodila som do prace poctivo. Miesto PN som si zobrala dovolenku a načo? Abych dostavala 226€. Hanba!


Hosť

#133

2015-06-18 21:11

No to je riadna almuzna hnus ved to dieta potrebuje najviac penazi aby malo to co mu patri ale je to opak

Hosť

#134

2015-06-18 21:16

Podpísala som preto,že je hanba tohto štátu,aby matka ktorá sa nonstop tri roky stará o dalšieho daňového poplatníka živorila s tak nízkym príjmom.Hlavne že naši chlebodarcovia majú aj tri funkcie a platy vysoké akoby inak hladom pomreli.
Nataliss

#135

2015-06-18 21:40

Pretože je to v skutočnosti naozaj bieda.Vyska terajsej materskej nie je odmena pre matku,ale je tak biedna,ze nestaci ani na zakladne potreby dietata,kde su vychovne prostriedky,šatstvo,lieky,atd..Nehovoriac o tom,ze kedze je zena doma(je vela slobodnych matiek,velakrat bez pribuznych),tym padom nema odkial mat financie na seba,na najom,jedlo,hygienicke potreby,satstvo...Vypocitala som si naklady na mesiac pre 6mesacne dieta a to nie do posledneho centu,vyslo mi 240€: v sume je Sunar( jedlo !),Plienky,mast na ritku,olejicek,krem na tvaricku.Tieto zakladne potreby vychadzaju o 38 € viac ako statny prispevok.Zasa zdoraznujem len zakladne potreby,kde je normalne varene jedlo,dieta nevyrastie zdrave len z mlieka,ato su na tom lepsie matky,ktore mozu kojit,aj to nie je samozrejmost,kde je satstvo,kde su hracky...Taktiez treba,niekde byvat,jedine pod mostom je to zadarmo:-(Skratka keby moje dieta nebolo z lasky,a nedokazala by som sa na partnera spolahnut ci moralne alebo financne(vela z muzov opusti zeny s detmi bez nasledkou,bez potrestania),tak by som dieta nechcela,lebo by som mu zo "štátnych" nedokazala dat nic.A pred ženami,ktore to dokazu,klobuk dole!

2325

#136 Re:

2015-06-18 21:51

m -  

 Svata pravda a prave kvoli tym nasim tmavsim obcanom ktory nic nerobia sa to nikdy nezmeni lebo oni su ty ktory to vyuzivaju a my ostatny co robime musime trpiet ja mam tiez desat rocneho a sedem mesacneho syna a ked ich chcem uzivit musim robit a netravit s nimi tie najkrajsie chvile


Hosť

#137

2015-06-18 22:24

Minimalna mzda je suma, s ktorej by " mal" clovek na svk vyzit. O co je makta alebo otec na rodicovskej dovolenke horsi ked dostava este menej??? Takto si vazia ludi nasi vladnuci amatersky politici. Nezaziju, nevedia a nepocuju...


Hosť

#138

2015-06-18 22:44

Podpisujem ju preto..lebo aj my mame pravo s detmi zit lepsie a nie z tych almuzny co nam stat dava..nasi chlapy nevidia svoje deti,lebo musia cestovat za pracou,teda peniazmi aby sa postarali o rodinu.,alebo pracuju od rana az do vecera aby sa o rodiny postarali a?nemal by aj stat mysliet na to ze deti by mali vyrastat v rodinnom kruhu?ako ked otca pomaly ani v rannom a najdolezitejsom veku nemaju doma tak casto ako by mohli?,Stat Zobud sa!.Deti su buducnost a co ich ucis to ze nase deti budu viac chcet karieru nez vlastne deti?pretoze si povedia mozno,ked budu velky no ja deti nechcem!len by som pracoval?..Aj takto to To dieta moze ponat v neskorsom veku..Stat si uci nedoverovat!! a uz Roky je to tak!!!!.. Zmenu !!to chce a plnohodnotny zivot na dnesnu dobu v akej sa nachadzame...a slobodne maminky ani nehovorim...ako moze sama zabezpecit rodinu ked sa v tazkych chvilach,krizach nemoze opriet o stat.?a potom napr.skonci dakde na ulici a co stat?zoberie deti..miesto toho aby pomohol ju este potopi a potopi aj tie deti ktorym laska maminy isto chybala..a z tych deti sa co potom ma vykluk prospievajuci clovek pre Stat...nie skonci ako zloduch..
Ali

#139 Re: Re:

2015-06-18 22:49


Hosť

#140

2015-06-19 04:24

I ked sme v EU nemame podla nich take financne prostriedky ako v inych krajinach.Ved uz len u susedou v Rakusku dostavaju na jedno dieta rodinne pridavky 150€ a my? To je na smiech. Spomeniem co sa mi udialo v aprili:"nakolko boli sviatky,tak rodicovsky spolu z rodinnymi neskali,tak som volala na UPSVaR v Skalici,ze co je z peniazmi,ze potrebujem zaplatit ucty a nakupit si,tak mi pan Kasan povedal,ze peniaze,ktore mi maju chodit na os.ucet 15.(to mam splatnosti mobil,elektrina)budu chodit do 24.v mesiaci a vraj to niesu peniaze na platenie uctou,ale pre deti? A co ja? Ja makam 24 hodin zadarmo?" Svoje deti nedo vsetko milujem,dychala by som za ne ako kazdy rodic,ale takto to dalej nejde.Som slobodna matka z dvomi detmi,ale keby som nezila z mamou a bratom,ktory mi dost pomahaju uz som niekde pod mostom a deti v decaku. Za socializmu sa slobodne matky mali dobre a dnes? Rodicia vzburme sa,podme do ulic,takto sa zit neda.Oni si kupuju hodinky za 71tisic € a nase deti hladuju. Ked niekto nechce vziat roma do prace pre jeho farbu pleti,tak sa tomu hovori diskriminácia. A co je potom toto? Tiez sa tomu hovori diskriminacia

Hadam_staci

#141 Svinstvo

2015-06-19 04:30

Minimalne aspon maminy ktore odrobili nech maju matersku 65%platu po celu dobu co su s babom doma.  Preco by sme mali dostavat rovnako ako ta co ani zakladnu nema skoncenu. Preco sa to tiez takto neohodnocuje.. Chore aby matka vyzila s babom za 200€ ... Niet cudo ze je doba ze mlada rodina si nemoze zabezbecit byvanie ved sa to ani neda pokial nepomozu rodicia. :-(.. Smutne mali by si brat priklad z inych krajin.. 

Jana

#142

2015-06-19 04:34

 Len pozor aby sa zas cigáni neprilepsili treba to prespekulovat aby len poctivý a pracovitý ľudia mali nárok na vyšší príspevok, lebo zas sa začnú množiť vo veľkom len cigosi!  

mirka

#143 Re:

2015-06-19 05:08

#142: Jana -  

 toto napodlo aj mna ....


Hosť

#144

2015-06-19 05:30

Možno by to mal dostať do ruky priamo p.prezident Kiska...Jedine tak sa to možno nezametie pod koberec...Lebo naozaj by s tym bolo treba nieco urobit,lebo z tej almuzny sa naozaj dôstojne žiť nedá...Preto som to podpisala aj ja...

Hosť

#145

2015-06-19 06:06

Dobry den,myslim ze mame narok na vyssi rodicovsky prispevok pretoze z toho dnesneho rodiny zivoria a coraz viac rodin aj mamiciek su na pokraji chudoby a hladu jednoducho takto sa neda zit . Dakujem

Hosť

#146

2015-06-19 07:00

Lebo suhlasim aby nielen mamicky co Su na materskej dovolenke ale aj buduce mamicky si mohli ovedlat ano chceme mat dieta .Ale v tomto state a za taku sumu kazdy mesiac vyzit to dieta a aby aj ta matka potrebuje s toho zit.

Hosť

#147

2015-06-19 07:08

Preco by sa matky-zodpovedne zivitelky maly trapit co dat do ust svojmu dietatu a s coho mu kupit nejake veci v akcii, ked tento stat prihliada na romov, nezamestanych, a vsetko im preplaca, ako stravu tak skolne ci lieky a lek.starostlivost.Kde to zijeme ked je slovak v slovenskom state pritazou!!! Hnus

Hosť

#148

2015-06-19 07:11

lebo matka nemoze vyzit z tej almuzny co mame

Hosť

#149

2015-06-19 07:25

Podpísané

Hosť

#150

2015-06-19 07:30

lebo aj ja som mamička,a dcérku tiež nezobrali do škôlky,a ja do roboty potom nemožem ísť