Otcovia a mamičky Slovenska, vzbúrme sa a zdvihnime hlavy!

Kontaktujte autora petície

Táto diskusná téma bola automaticky vytvorená k petícií Otcovia a mamičky Slovenska, vzbúrme sa a zdvihnime hlavy!.

Adka

#26

2015-06-18 11:58

Z momentalneho RP sa žiť nedá. Len zivorit. Mám 6 a 20 mesačné deti. Rovnako ako jednému potrebujem aj druhému kúpiť plienky, mlieko, oblečenie,lieky... Je zaujímavé čarovať s jedným RP pri dvoch malých deťoch. Po narodení druhého syna sa mi zvýšili len prídavky o biednych 23eur. 


Hosť

#27

2015-06-18 12:05

Hamba celemu statu

Hosť

#28

2015-06-18 12:06

Ako tehotna som ostala sama.Ten hajzel si nasiel inu.Z tych smiesnych penazi mi neostava na nic.Behom par dni je po peniazoch a zivorim dalsie 3 tyzdne do materskej ako taky bezdomovec.Nemozem si nic dovolit,ani na poriadny vylet ist s malym,lebo vsetko je drahe.Este ze mam rodicov,lebo by sme skoncili na ulici,ani na podnajom nemam.

Hosť

#29

2015-06-18 12:08

Lebo takto sa vyzit neda nech si to skusi aj pan Fico,z 223 eurami a z malim dietatom

Hosť

#30

2015-06-18 12:11

Pretože, to čo žena musí zvládnuť, sa nedá nazvať dovolenka,a to čo za to dostáva,je úbohá almuzna,tak nech sa tí hore uvedomia.Hlavne, že oni majú platy neskutočné, netrasu sa či im zoberú strechu nad hlavou,lebo s ich platom nepotrebujú žiadne hypotéky, pôžičky a neviem ešte čo...S tým ich platom,by obyčajná žena s rodinou žila možno aj 3 mesiace...

Anonymous

#31 Re: Autorka peticie

2015-06-18 12:14

#1: -  

 dakujem za podpis


Hosť

#32

2015-06-18 12:15

Dôchodcom stále pridávate aj vianočné odmeny majú pritom niektorých dôchodok je väčší ako muža ktorý ťahá 12-tky a plus aj soboty.Môj priateľ musí chodiť do dvoch prác aby uživyl štvorčlennú rodinu lebo ja dostávam len rodičovský a to nemám ani na polovicu z toho čo moje deti potrebujú.Takže dúfam že už konečne začne niekoho zaujímať aj situácia mamičiek.

Lucia

#33

2015-06-18 12:15

nech si vsetci politici vyskusaju vyzit z tej smiesnej almuzny....konecne niekto kto navrhol tuto peticiu....dufam ze sa to coskoro zmeni skor ako slubuju od noveho roka....preco  nie hned?

autorka peticie

#34

2015-06-18 12:16

vsetkym za podpisy


Hosť

#35

2015-06-18 12:21

Pretoze je smutne davat takuto almuznu rodicom ktory sa prikladne staraju o dieta a pritom je v obchodoch vsetko drahe a hlavne co sa tyka deti..S tehoto "prispevku"sa na Slovensku vyzit neda

Hosť

#36

2015-06-18 12:21

pretože som slobodná mamička a otec malej mi nič neprispieva a kedže má aj tak minimálku tak tú almužnu čo by mi dal sa mi neoplatí sa tahat kvoli tomu po súdoch.A z tých penazí čo dáva štát sa ozaj nedá vyžiť, keby nemám rodinu čo mi pomáha ako vie (aj ked sami majú málo).

Hosť

#37

2015-06-18 12:22

Plne súhlasím,pre tento štát je posledná rodina!!!!
Mladí nemajú podporu v ničom,ani šancu na založenie rodiny!!
A,potom sa plače:nemanželské deti,klesla pôrodnosť,nech sa už konečne zamyslia,čo robia!

Hosť

#38

2015-06-18 12:24

preto som popisala tu to peticiu lebo ako matka aj ja dostavam matersku a viem ako malo to je a ake to je tazke stoho vychovat dieta

Hosť

#39

2015-06-18 12:25

Lebo zijeme jak zobraci..vsetky mamicky.pod uroven.nech len pridaju..minim.350..

Hosť

#40

2015-06-18 12:28

Pretoze ta suma nepokryje ani polovicu vydavkov

Hosť

#41

2015-06-18 12:34

Pretože je to smiešna suma pre matky, ktoré sa starajú o svoje detičky. Štát by mal prispievať oveľa väčšou sumou. Ten príspevok nestačí ani na stravu pre dieťa a kde sú ešte ostatné položky, ktoré dieťa potrebuje ? Nech sa nad tým politici zamyslia.

Hosť

#42

2015-06-18 12:35

Mam dve deti jedno 4 a druhe 3 a jedno ma DMO na nic nemam narok a za 250 mesačne aj z pridavkami mi maju vystačit na cvičenie .lieky z menšou a za druhu na školku a manzžela ani poriadne nevydim bo chodi do prace aby nam vyšli peniaze aj na rehablitacie ktore stoja vela dakujem
liva

#43

2015-06-18 12:40

treba bojovať za správnu vec, 203€ mesačne je naozaj smiešna suma, bežne len na potraviny + veci pre deti stoja cca 100€ a viac a to je len jeden nákup


Hosť

#44

2015-06-18 12:45

je to strašne nízka suma ktorou štát prispieva,za tie peniaze v dnešnej dobe veľa nekúpite a pre bábetka je všetko drahé (plienky,mlieko) a nehovoriac o ďalšich nutnostiach.Ja mám iba jedno dieťatko ak by sme chceli ešte jedno tak by to jednoduche s peniazmi určite nebolo.

Hosť

#45

2015-06-18 12:45

Z 202 eur sa neda vyzit. Ked som mala 16, tak som na brigade popri skole zarobila viac. Z 202 eur mam uzivit maleho aj seba? s dalsim dietatkom sa mozem rozlucit, na to by uz vobec nebolo. Sme z Bratislavy. Neviem, ci pani ministri si neuvedomuju, ake ceny tu su. Ale za 202 nezozeniem ziadny podnajom! Musim aj s malym osemmesacnym ostavat s priatelom agresorom iba kvoli tomu, aby sme mali strechu nad hlavou. Bez neho by som s malym neviem co robila. To mame ist s malym na nejaku ubytovnu medzi robosov? toto stat chce? silou mocou kojim, snazim sa vydolovat kazdu kvapku, pretoze sa bojim toho, ze by som mlieko stratila a na UM nemame peniaze. Oblecenie mam este spred tehotenstva, co na seba neobleciem nic, predsa len aspon mne to tehotenstvo zmenilo postavu a tie veci neobleciem. Som nechutna zanedbana a je mi zo seba zle, ked sa na seba pozriem v zrkadle. Jedine na co pouzivam tu almuznu su veci pre maleho. drogeria, rastie-hracky tiez musim prisposobovat veku, oblecenie je tiez za mesiac male....a vylet? nehrozi...max prechadzka okolo domu... Kde to zijeme? s malym sme nuteni zit s priatelom, ajked ani na jedneho to nema dobry vplyv, ale ako to riesit? krizove centrum?...urcite nie...ubytovna? to isto...ine riesenie nie je.

Andi

#46 Re:

2015-06-18 12:47

#8: -  

 plne suhlasim! Aj ja aj moja mamina suhlasime! Tazko je... :/ 

Dufame, verime ze sa schitime za nase deti a pojdeme za tym co tu je v clanku a co je hlavnou myslienkou tejto peticie.... 

Drzim nam palce!!!! :)


Hosť

#47

2015-06-18 12:48

Lebo co dostavam na dve deti toje alamizna....
Claire

#48

2015-06-18 12:48

Túto petíciu som podpísala preto, lebo som na materskej, mám zatiaľ 1 dieťa a ako to tak vidím, tak druhé ani mať nebudem, pretože z 203,3€ + 23,5€ prídavku sa dá vyžiť len zázrakom. Za tých 223€ musím malému kupovať plienky, Sunar, detskú kozmetiku, oblečenie- pretože rýchlo rastie. Musím z toho tiež robiť nákupy do domácnosti, pretože musíme aj my rodičia nejako existovať, to znamená jedlo, hygienické veci, oblečenie.. A to nerátam nájom, elektrinu a rôzne iné poplatky. V tomto štáte sa veľa z nás, rodičov naučilo čarovať!!! Pretože všetko, čo s tu vymenovala, keď spočítame, vyjde na viac ako na 203,3€. 

Preto som podpísala túto petíciu, lebo už sa musíme ozvať a niečo s tým spraviť. PEACE.


Hosť

#49

2015-06-18 12:49

Lebo je to svinstvo aký prijem nám dávajú ! keby tak v parlamente žili z 203,20 eur na mesiac vychovať , nakrmiť a obliecť diéta .... Dostaňte konečne rozum a zamyslite sa že aj mi matky sme lúdia !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
gamba

#50

2015-06-18 12:50

a myco sme matky viacerciat to maju uplne ze strasne vy mate aspon tych 202e ale co ked my mame 202 plus na druhe dieta iba poondiatych 25% to je jak u debilov... to sruhe dita ma tie iste naroky hadam tak preco stat dal iba 25% na neho...smutne... ako matka dvojiciek dostavam 301€ hmmmm cudne