Petícia proti povinnému noseniu rúšok okres Poprad

My rodičia a občania, matky a otcovia, sme proti povinnému noseniu rúška a iných alternatív prekrývania dýchacích ciest u detí.  

Žiadame  zaviesť dobrovoľné nosenie rúška bez nútenia, psychického vydierania, zosmiešňovania, segregácie a diskriminácie.  

Povinnosť detí nosiť rúška poškodzuje ich fyzické zdravie, kde dochádza k množeniu baktérií, plesniam, zápalom, kožným problémom, bolestiam hlavy, diskomfortu. Poškodzuje psychické zdravie, psychosociálny vývoj, vznikajú poruchy sústredenia, obmedzuje sa verbálna komunikácia a mnoho iného.  

Školská dochádzka je ústavným právom dieťaťa bez podmienok a právo na vzdelanie je jedno zo základných ľudských práv. Povinnosť nosenia rúšok nemá oporu v platných zákonoch, základných ľudských právach a základných slobôd a nemá žiadnu prednosť pred vyhláškami a opatreniami. 

Prekrývanie dýchacích ciest ako aj odber biologického materiálu na testovanie nie je zákonnou povinnosťou. Naopak, sú to nedovolené zásahy do telesnej integrity človeka! Podmieňovanie prístupu k základným právam a slobodám vrátane PRÁVA NA VZDELANIE pod podmienkou týchto nezákonných a nehumánnych požiadaviek je páchaním trestnej činnosti.  

Navrhujeme a žiadame Vás o okamžité upustenie povinnosti prekrývania dýchacích ciest u detí ako aj ďalších súvisiacich podmienok (napr. COVID testovanie, COVID očkovanie,...), ktoré by boli v rozpore s ľudskými právami a o ponechanie dobrovoľnosti rozhodovania o nosení rúšok na základe ľudskosti, demokracie a predovšetkým slobodnej vôli jedinca.    

Tento list posielame základným školám v Poprade a odboru školstva MsÚ Poprad. 


Zdenka Galiková    Kontaktujte autora petície

Podpísať túto petíciu

Svojim podpisom oprávňujem Zdenka Galiková na odovzdanie informácií, ktoré poskytnem v tomto formulári, tým, ktorí majú v tejto oblasti právomoci.


ALEBO

Dostanete e-mail s odkazom na potvrdenie vášho podpisu. Ak chcete dostávať naše maily, prosím, pridajte si info@peticie.com do svojho adresára alebo do zoznamu bezpečných odosielateľov.

Upozorňujeme, že svoj podpis nemôžete potvrdiť odpoveďou na tento e-mail.
Platená reklama

Túto petíciu budeme propagovať pred 3000 ľuďmi.

Dozvedieť sa viac...