Otvorený list na ODVOLANIE JUDr.A.Cisárovej riaditeľky CIPS


Hosť

/ #118 Re: Eleonora

2014-01-09 08:49

#95: Grey DS - Eleonora 

 28. 11.2012 z emailu

Cisarova Andrea <Andrea.Cisarova@cipc.gov.sk>

28.11.2012 komu: boris.gandel, andrej.droba, miroslav.wlach., mne

 Odislo to aj DHL. Zajtra to bude na sude. Lehota na doplnenie je do piatku. Je to poziadavka LOCAL AUTHORITY, nad ramec konania na sude.  S uctou Andrea Cisarova

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Odchodu na Slovensko predchádzala smsková komunikácia ohľadom odletu, v čase keď som už mala nielen vycestovacie doklady pre deti, ale aj letenky pre mňa, deti, Lucku a jej manžela ako doprovod vo svojich  rukách, objednané z vlastných zdrojov.

 ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Citujem z emailovej komunikácie

28.12.2012, 13,06

Na zaklade Vasej sms spravy reagujem na vas odchod z krajiny.  Datum bol stanoveny na 2.1.2013. Je to v zmysle ORDERU extenzivny výklad hovori jasne.  Žiadame Vás, aby ste ste nam predložili Vaše číslo pasu, na objednanie letenek - IHNED Slovenská republika prevzala zavazok, za máloleté deti, ktore Vam boli zverene. V pripade, ak odmietnene sucinnost, Slovenska republika, potom, co vstupila do konania jako 3 strana, prevzala na seba zavazok, ktorý bude musiet dosledne plnit. V pripade, ze si danu záležitost budete riesit sama, prosim dajte nam obratom vediet. S uctou Andrea Cisarova 

 

moja odpoveď, písaná značne pod stresom

28.12.2012

Vazena p. Cisarova

prepacte, ale s ohladom na 4,5 a 3,5 rocne dieta.

ja sa pytam kym bol odchod stanoveny na 2. januara? V orderi je jasne napisane NOT BEFORE 31 DEC BUT NO LATER 4 JAN,

kto urcil ze odchod deti v ich najlepsom zaujme je  o tretej rano 2 januara alebo prilet do Bratislavy o 21.00 a prichod do "postele po 22 hodine?

Ak EXISTUJE o tom pisomny zaznam ze deti musia na nieci prikaz letiet na SLOVENSKO 2 JANUARA a dozorom socialky zo Slovenska  RADA VAM VYHOVIEM

Pokial viem tak sudca prikazal LEN zabezpecenie transferu a ten mi dodnes nikto okrem Sally a mna nezabezpecil, a POMOC pri odchode na letisko a letenky na Slovensko zaplatene zo strany SS.

To doteraz nikto nezabezpecil lebo su dovolenky!!!!! dokonca sudcovia do 11 januara, Freemantlova do 3. januara. Moji pravnici do 2.jan.  

Divim sa ze necakate az na navrat Freemantlovej aby ste poziadali ponizene o jej suhlas objednavat letenku .

TOTO VSETKO MALO BYT ZABEZPECENE pred VIANOCAMI!

Nerespektovali ste moje upozornenia ze budu od 17 dec. dovolenky do 10 januara a vsetci ste spokojne sviatkovali.

Zatial co my sme same prezivali obrovsky stres kazdy den a noc  pocas transitneho procesu. Tazko vysvetlovat niekomu kto nema paru a netyka sa ho to osobne. Prepacte.

Studencova

-----------------------------------------------------------------------

 TAKZE TOTO JE MOJE NEVHODNE CHOVANIE A SPRAVANIE, SAMOZREJME V ROZPORE S DOHODOU S SS, NA KTORU SOM AKO ODVOLATEL NIKDY NEBOLA POZVANA A NEBOLA O NEJ INFORMOVANA!!!!

Jej odpoved, ktorá úplne zničila vzťahy a potvrdila „šuškandu“ o dohode s SS, ktorá je naplňaná už 12 mesiacov.

28.12.2012, 15,44

Vazena pani Studencova,

vzhladom na zavaznost situacie si Vas dovolujem upozornit, ze od 1. 1.2013 preberaju pravomoc nad Vasim pripadom slovenske sudy. S nevolou, ale budem musiet postupovat v zmysle nariadenia 2201/2003 Z.z., kde ako ústredný orgán budem musieť upozorniť na Vaše chovanie a správanie, aby súdy zvážili komu budu deti zverené v Slovenskej republike. Nakolko po telefonátoch s mojimi nadriadenými sa absolútne dištancujeme od Vášho neprimeraného správania a zvažujeme použiť všetky konzekvencie, ktoré nám umožňuje slovenský právny poriadok.

s úctou andrea cisarova,riaditeľka Centra pre medzinárodno-právnu ochranu detí a mládeže 

/poznamka: po telefonátoch s mojimi nadriadenymi...bolo povedané , že tak „zrušia deťom  cestovné doklady,  ak nepojdeme s nimi“!

A slovenske sudy konaju dodnes podla instrukcii Centra.

 -------------------------------------------------------------------------------------------

Nasledoval kratky  telefonicky rozhovor p. riaditelky  s Ivanou:

prepis od vystrasenej Ivany znel:

skype

[28/12/2012 19:48:55: Mami, volala som s Cisarovou aj s Ianom

[28/12/2012 19:49:11]: Cisarova mi povedala strasnu vec

[28/12/2012 19:49:43]: a Ian ti oznamuje , ze si sa spravne rozhodla a spravne chapes judgement

[28/12/2012 19:50:58]: a ze ss nechce pustit deti z krajiny a tak sa spinavo diabolsky dohodla so slovenskou socialkou aby ti boli deti za roznych okolnosti odobrate

[28/12/2012 19:51:47]: a cisarova mi to potvrdila , ze sa bude musiet spravat ako hnusny uradnik , co nikdy nechcela , uz ma aj dovod na sudne odobratie , vraj si ju poslala do riti

[28/12/2012 19:52:08]: a takto sa nesprava , je to dovod na odobratid

[28/12/2012 19:52:14]: odobratie

[28/12/2012 19:52:22]: Slovenskym sudom

[28/12/2012 19:52:45]: aj Ministri ju v tom podporuju

[28/12/2012 19:54:17]: to je ta hnusna dohoda 12.11.2012

[28/12/2012 19:54:54]: ona mi priala k meninam a pritom mi doverne vykecala cele toto svinstvo

[28/12/2012 19:56:30]: vraj musela urobit dohodu zo socialkou , ze sa Slovenska Socialka zarucuje a berie do svojej opatere deti , vraj by bezx tejto dohody nikdy deti nevydali . vraj je to vdaka nej

[28/12/2012 19:56:44]: a musi dohodu nasledovat#

[28/12/2012 20:00:33]: Komu budu zverene deti , bude musiet rozhodnut slovensky sud , ked som sa jej spytala , ci to moem byt aj ja , a ona mi odpovedala , ze stym nechce mat uz naozaj nic spolocne , ona len urobi to , comu sa zaviazala , a ostatne uz nechce vediet.

 --------------------------------------------------------------------

Dalsie dokazy k vyvodeniu zodpovednosti -

 

Žiadosť o vydanie  predbežné opatrenie o zverení detí na SK neprináležalo podávať ani riaditeľke Cipcu ani nikomu, pretože uznesenie anglického kráľovského súdu znelo v prospech mojej plnej starostlivosti o obe deti, vrátane presunu na Slovensko, výlučne do mojej residencie / do môjho trvalého pobytu, kde mali trvalý pobyt od narodenia aj obe deti a tiež ich matka  Ivana/

Nejednalo sa o vydanie predbežného  opatrenia, ale skôr o uznanie cudzieho rozhodnutia vo veci rodičovskej zodpovednosti, ktorú som mala dočasne ja

V predbežnom opatrení a v správe socialnej kurately je spomenuté, citujem:Predsedníčka OS DS 2.1.2013 prizvala na konzultáciu zástupcu SPODaSK/kurátorka / Mgr. Reiszovú a riaditeľku Centra, JUDr. Andreu Cisárovú. Na tomto stretnutí SPODaSK predložil žiadosť o súčinnosť od Cipc, na základe ktorej podal orgán SPODaSK v ten istý deň navrh na vydanie predbežného opatrenia o dočasnom zverení maloletých detí Boorových do náhradnej starostlivosti starej matke , pani Študencovej. Koniec citátu.

 -----------------------------------------------------------------------------

email od pravneho teamu Local Authority v UK na moju otazku , preco ziadaju reporty o detoch ked boli zverene rozhodnutim kralovskeho sudu do mojej vylucnej starostlivosti s navratom na Slovensko a bez dohladu socialneho servisu UK a tiez bez dohladu slovenskej kurately / ak sud urci presun prostrednictvom Uradu socialnych veci a deti su docasne zverene pod kuratelu, tak na Slovensku rozhoduje sud o ich dalsom zvereni, priklad Conkovcov a Markusa Labasa, alebo ciganskych deti , prepustenych  do detskych domovov na Slovensku

.–odpoved :Your ref: Our ref: LFM/40437/JMF/JCH   28 March 2013

Dear Mrs Studencova , RE:BOOR, Martin DOB 16.04.08 and Samuel DOB 08.08.09

Thank you, for your email of 19th March 2013 requesting information as to the basis on which reports are being provided by the Slovakian authorities to Surrey County Council.  You may recall that, in the documents submitted to the court by the Slovakian Central Authority, a commitment was made for provision of the monthly records to Surrey County Council for a period of six months. Although, such reports were not sought by Surrey County Council, it is understood that the offer of such reports was accepted as helpful by the Court of Appeal in London.  Surrey County Council accepts that decisions with regards to the children’s future and welfare falls under the jurisdiction of the Slovakian Authorities and Courts. I trust this clarifies the position.     Yours sincerely,   Jan Freemantle Principal Lawyer Legal Services

Ďakujem vám, za váš e-mail zo dňa 19.března 2013 žiadajúci informácie ,na akom základe  sú správy  poskytované slovenskými orgánmi pre Surrey County Council.
Môžete pripomenúť, že, v dokumentoch predložených súdu zo slovenského ústredného orgánu, bol záväzok  vyrobený pre poskytovanie
mesačných záznamov do Surrey County Council po dobu šiestich mesiacov
.
Aj keď tieto správy neboli vyhľadávané od Surrey County Council, ale je zrejmé, že  bola prijatá ponuka takých správ ako užitočná pre odvolací súd v Londýne.
Surrey County Council prijíma  rozhodnutie, vzhľadom na budúcnosť a blaho detí
spadajúce pod jurisdikciu slovenských orgánov a súdov. Verím, že to objasňuje postavenie. S pozdravom Jan Freemantle Hlavný právnik Právne služby

 Tá istá odpoveď prišla aj zo kráľovkého súdu v júni 2013

-------------------------------------------------------------------------------